Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Šilheřovice (Golf Park Ostrava / Rothshild)

Takhle nějak bych si představoval přístupný golf pro začátečníky - byť jsem tam tedy nikdy nebyl, ale podle webu to vypadá úplně úžasně, včetně lákadla na ubytování atp. Přesně mě na to navedla levná ceníková cena (viz diskuse). 

Viz web http://www.golfsilherovice.cz/

rcc6.jpg


9 jamek, tří par, alespoň dle fotek nádherné prostředí, hra za 100,- Kč. Asi bych si dokázal tam pár dní s rodinou a dětma strávit. :) Nebyl jste tam někdo? 

Btw jak vypadá nedaleký Park golf klub Ostrava? (co se týče obtížnosti)
 
Tez jsem obdivoval, moc pekne to vypada. skoda, ze tam neni alespon jeden ci dva par 4. 
Nicmene za 1400, - je to nadhera. 

Btw. drive jsem videl nabidku moc peknych balicku zrovna sem. 
 
Ta nabídka je výborná. Zajímavé na této akademii je to, že všechny grýny mají umělou trávu. Sice jsem na to nehrál ( hrál jsem jen mistrovské hřiště ), ale vypadá to skvěle, k nerozeznání od trávy přírodní.
 
Park golf klub Ostrava - je moc krásné parkové hřiště. Není nijak dlouhé. Obtížné je spíše pro nepřesné hráče díky tomu, že je tam plno stromů. Jinak je bez problému hratelné i pro hráče s vyšším HCP. Dá se hrát za rozumné peníze, mají tam různé slevy.
Pokud byste tam jeli  doporučuji zajet  ještě  na Lipiny ( Karviná cca 25 km od Šilheřovic ), kde za extrémně dlouhou 9 jamkovou akademii ( 1555 m ) chtějí v Po-ČT 150 kč a za mistrovskou, hodně dlouhou devítku ( 3228 ) chtějí 350 kč. Když se to zkombinuje fee - PO-Čt - 500 Kč za 18 jamek, o víkendu 700 Kč. Je to hřiště, kde mají nastaveny neobvykle férové ceny... ( .http://www.golflipiny.cz/cenik/ )
 
Jan: Takhle nějak bych si to představoval. 1490,- Kč - roční poplatek a v tom je registrace u čgf a ještě neomezená možnost vstupu na (alespon podle obrázků) krásnou malou akademii. Nedaleko dostupná další hřiště, to vypadá mile. :)

wasp: Díky za tip! I ty Lipiny vypadají moc pěkně (http://www.golflipiny.cz/golf-courses-1 ... -course-1/)! To je dobrý tip na nějakou golfovou dovolenou pro začátečnickou golfovou rodinu. :)
 
Šilheřky jsou moc dobré hřiště s bohatou golfovou historií. Navíc posledních několik let bývá hřiště v opravdu dobrém stavu. Park, ve kterém je hřiště zasazeno, je velmi starý, ale pokud se nepletu, tak během posledních dvou sezón popadalo ve vichřicích několik echt starých stromů, které "byly ve hře" což na jednu stranu hru zjednodušilo, ale na druhou stranu uškodilo "kouzlu hřiště". Rozhodně hřiště technické, ze žlutých je délka v pohodě, z bílých to už na některých jamkách není úplně sranda, ale tak to má být.
Rothschieldova akademie je poměrně zajímavá. Jak již bylo řečeno greeny (i odpaliště) jsou z umělé trávy - pro začátečníky a srandahru je to fajn, ale tráva je hold tráva :)... Výhodou je, že některé jamky mohou být celé schované pod korunami stromů, takže v místech, kde by normální tráva kvůli nedostatku světla růst nemohla.
Obecně je celá lokalita Moravskoslezského kraje golfově poměrně zajímavá - hřišť je tu dost a každé má něco do sebe (ať už cenou, kvalitou, prostředím)...
 
Ten umely green je skvele reseni, neb akademie vetsinou trpi naprosto silenymi greeny (zase chapu za ty penize...).

Jestli budu mit nekdy na morave cas, tak se urcite navstivim. Je to strasne pekne!
 
Mně umělý green přijde dobrá volba, btw. pro zajímavost, netušíte, jak je to finančně nákladné, takový umělý green? Docela by mě to zajímalo i dlouhodobě, protože si pak dokážu představit, že ve výsledku se to musí provozovateli akademie, příp. i třebas klasického veřejného hřiště ve výsledku vyplatit. Hm, co se dává pod umělý green?
 
Bavil jsem se o ceně umělé trávy a green s Petrem v Holešovicích, pamatuju si, že to byla hrozná darda.
Aby ne, když podložka na driving umí stát 10t...
 
JardaK: Mně by to docela zajímalo. Asi nárazově to ranec je, ale dlouhodobě na několik let to může vyjít mnohem lépe, než zakládat a udržovat devět malých greenů - samozřejmě na klasickém hřišti bych to asi nechtěl. Ale akademie - proč ne.
 
Ja bych nebyl proti, uvital bych to i v Holesovicich na cvicnych greenech, alespon by byla konstantni kvalita....
 
Odhadem si myslim, ze porizovaci naklady budou srovnatelne s normalnim greenem, odpada ovsem ta udrzba...
 
Zmíněné Lipiny doporučuji. Přikládám dnešní fotky akademie. 9 jamek - 150 Kč :)
 

Přílohy

  • IMG_4504.JPG
    IMG_4504.JPG
    534,5 KB · Zobrazení: 1.137
  • IMG_4506.JPG
    IMG_4506.JPG
    589,2 KB · Zobrazení: 1.119
  • IMG_4507.JPG
    IMG_4507.JPG
    485,9 KB · Zobrazení: 1.124
  • IMG_4508.JPG
    IMG_4508.JPG
    643,3 KB · Zobrazení: 1.127
To je ale moc hezká akademie! Až mi zas začala chybět ta "zničená" tady na Zbraslavi...
 
neni to jen pro cleny ropice?? jako dvouclenstvi?? neco takoveho jsem cetl
 
neni to jen pro cleny ropice?? jako dvouclenstvi?? neco takoveho jsem cetl
ptali jsme se na reciproci s Ropici a zatim nevi, jestli ji na pristi sezonu budou mit, takze "Ropicaku" se to primarne netyka, je to pro nove lidi....ale....cenove to zas tak uplna pecka neni, ta reklama je dost zavadejici....maji to pak v podminkach jako slevu 3000 Kc z hodnoty clenstvi nebo co.... chtela jsem muzi udelat radost, ale nakonec jsem se rozhodla do toho nejit, nemam rada nejasne ceny a dodatky malym pismem a tak :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom