Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Senioři a golf

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
K tématu mě přivedla myšlenka a diskuse nedávno s @Helldriver na Zbraslavi, že je námi tady na jamce tato skupina opomíjena. V podstatě probrali jsme ženský, zvířata, děcka, kuřáky, mobilisty atp, ale senioři tu svůj koutek nemají. Snad je to jen tím, že z nás mladších si to nikdo zatím nepřipouští a z těch starších, co jsou aktivními golfisti - ty přece nejsou typičtí senioři co nic nedělají a jen na všechno nadávají. A přitom tato skupina lidí je na golfu skorem pořád a když vidím sem tam skupinky, takhají své túry, nikam se nehoní, nespěchají... jo, někdy jim závidím. :)

Takže, senioři a golf, vše kolem. Pár témat k diskusi:
  • jsou senioři na golfu pomalí?
  • seniorské túry, kdy, kde, co?
  • přivedli jste svého tatínka či maminku ke golfu, zkusili jste to?
  • seniorský versus juniorský golf
  • ...
Slušně a s úctou. :)
 
Upraveno:
Tak když jsem to vlastně způsobil tak taky začnu.:)
V seniorském golfu se odehrála loni jedna velká změna. Posunula se hranice. Z českých 55 let na normálních 50. Bohužel jsem začal s golfem v 50 a celou dobu se těšil, jak až se to trochu naučím, tak to těm
"staříkům" ukážu.:D Jenže ouha, když jsem dospěl (věkově, né duševně) do požadovaného věku tak to hodila federace na 50 a takových jako já tam najednou vlétlo pět ročníků, včetně těch co normálně hrají Midy a za kluby. Nikdy bych nevěřil, že těch pět let udělá třeba ve fyzičce takovej rozdíl. Prostě stáří nejde obehrát.
Vyhrát potom loňskou celoroční TT&TB Senior Golf Tour nebylo opravdu jednoduché. Letos jsem zkusil Pražskou seniorskou golfovou tůru a do posledního finálového turnaje jsem si myslel, že zase odejdu jako vítěz. Jenže ejhle, velká přemotivovanost a očekávání a náhle z toho byla nejhorší hra za poslední tři roky. Debakl a díky koeficientu finálového turnaje až čtvrté místo. A to jsem si myslel, že už mám hlavu vytrénovanou i z jiných sportů a života.
Jinak je " důchodcovskej " golf stejně tvrdej jako třeba juniorskej a jen ty rodiče už tak nepruděj.;)
Žádná kamarádská procházka, klidně vám " parťačka" ve flajtu napálí 2 za špatný drop. Tempo se hlídá, jako všude jinde. Jen těch ortéz, tejpů a mazadel je nějak čím dál tím víc.
Ale jediné spravedlivé je, že všichni tam jednou musí.:devil:
 
Ale jediné spravedlivé je, že všichni tam jednou musí.:devil:


nestraš, já se seniorské tour děsím jak čert kříže :up::up::up:
 
Seniorské túry jsem začal hrát loni, když snížili věkovou hranici na 50 let (letos už jsem - bohužel - regulérní 55-letej senior:(). Konkrétně to byla vzhledem k mému bydlišti středočeská TT&TB Senior Golf Tour a severočeská Sudetgolf túra. Ta první je malinko víc soutěžní, ta druhá úplně na pohodu a s oběma jsem udělal opravdu dobrou zkušenost......Především mi vyhovují hrací termíny ve všední den a s tím spojené (+ nějaké seniorské slevy) nízké ceny turnajových fee, a to i na TOP hřištích typu Albatross, Konopiště, Zbraslav.....apod.
Jinak na těchto turnajích vládne naprosto pohodová atmosféra, pravděpodobnost, že ve flightu narazíte na blbce je téměř nulová. Z podstatné části se jedná o lidi, kteří po revoluci v 90-tých letech založili různé firmy, nyní je předali potomkům...a užívají si důchodu na golfu. A pro nás padesátníky je úžasné vidět ty ještě o generaci starší, jak to pořád válejí (i když už s elektrickým vozíkem či na bugině) a že do toho míčku můžem v klidu mlátit ještě klidně třeba dvacet let.....
Takže až se dostanete do tohoto požehnaného věku....teda ne že bych vám to v brzké době přál:) - tak se není čeho bát.
 
Seniorské túry jsem začal hrát loni, když snížili věkovou hranici na 50 let (letos už jsem - bohužel - regulérní 55-letej senior:(). Konkrétně to byla vzhledem k mému bydlišti středočeská TT&TB Senior Golf Tour a severočeská Sudetgolf túra. Ta první je malinko víc soutěžní, ta druhá úplně na pohodu a s oběma jsem udělal opravdu dobrou zkušenost......Především mi vyhovují hrací termíny ve všední den a s tím spojené (+ nějaké seniorské slevy) nízké ceny turnajových fee, a to i na TOP hřištích typu Albatross, Konopiště, Zbraslav.....apod.
Jinak na těchto turnajích vládne naprosto pohodová atmosféra, pravděpodobnost, že ve flightu narazíte na blbce je téměř nulová. Z podstatné části se jedná o lidi, kteří po revoluci v 90-tých letech založili různé firmy, nyní je předali potomkům...a užívají si důchodu na golfu. A pro nás padesátníky je úžasné vidět ty ještě o generaci starší, jak to pořád válejí (i když už s elektrickým vozíkem či na bugině) a že do toho míčku můžem v klidu mlátit ještě klidně třeba dvacet let.....
Takže až se dostanete do tohoto požehnaného věku....teda ne že bych vám to v brzké době přál:) - tak se není čeho bát.
Blbý je, když je člověk v seniorském věku, ale musí pořád chodit do práce, to si pak ty seniorský tůry ve všední den moc neužije :cry:
 
Blbý je, když je člověk v seniorském věku, ale musí pořád chodit do práce, to si pak ty seniorský tůry ve všední den moc neužije :cry:
Asi ses měla líp učit... :p
 
jako abych mohla přestat dřív pracovat? :eek:
můj manžel občas říká, že se měl hůř učit - mohl být zedníkem a jak by mu bylo! :D:D:D
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
Kolega z golfu si rovněž velice pochvaluje postup do skupiny "senior" (v golfové terminologii) a seniorskou tour - za dobré ceny, krásná hřiště...pohodička. No, chce to mít to správné zaměstnaní nebo být rentiér nebo právě prodat dobře tu prosperující firmu a nebo mít dobře vychované děti, které tu firmu dobře povedou.:rolleyes:
 
Kolega z golfu si rovněž velice pochvaluje postup do skupiny "senior" (v golfové terminologii) a seniorskou tour - za dobré ceny, krásná hřiště...pohodička. No, chce to mít to správné zaměstnaní nebo být rentiér nebo právě prodat dobře tu prosperující firmu a nebo mít dobře vychované děti, které tu firmu dobře povedou.:rolleyes:
Nebo prostě upravím ordinační hodiny podle termínů túry a bude vymalováno. :cool:
 
I já jsem vloni administrativně spadl do kategorie "senior" a tak jsem začal hrát západočeskou Lázeňskou Senior golf tour a nemůžu si jí vynachválit. Sice se hraje zásadně ve všední dny v pondělí nebo v úterý, ale zase za dobré ceny 600 - 800,- Kč prémiová hřiště jako jsou Olšovky, Cihelny, Dýšina, Sokolov, Kynžvart a další. Skoro každý turnaj se hraje s novými lidmi ve flajtu, takže člověk pozná širokou škálu hráčů, lidských příběhů a osudů. Jednou hraješ se skoro úplným nováčkem, jindy s hráčem, který to hraje 50 let, jednou s velkým pracháčem, jindy s úplně normálním člověkem. I tady se najdou debilové a nepříjemní prudiči, ale výrazně převažují dobří hráči a dobří parťáci do hry, kteří to už mají v hlavě srovnané.
 
Mám dotaz. Vy, co hrajete seniorské túry, jste členy České seniorské golfové asociace? Má členství smysl?
 
Na regionální seniorské tůry není členství v ČSGA potřeba. Pak se hraje republiková tůra a tam už to samozřejmě potřebné je.
 
Na regionální seniorské tůry není členství v ČSGA potřeba. Pak se hraje republiková tůra a tam už to samozřejmě potřebné je.
Spíš než potřebnost mě zajímala užitečnost. Se svou výkonností na celorepublikovou túru nemířím.:)
 
Spíš než potřebnost mě zajímala užitečnost. Se svou výkonností na celorepublikovou túru nemířím.:)
Přidávám se k dotazu, taky chci příští sezonu naskočit do senior tour, konkrétně PST (Podkrušnohorská). Na ČSGA jsem nenašel, zda je kvůli tomu potřeba se stát členem. Jejich stránky jsou podivné. V sekci "Výhody členství" se nacházejí jakési zmatené letité příspěvky spíše reklamního charakteru. Nevypadá to na příliš životaschopnou komunitu. Máte někdo s CSGA nějakou zkušenost?
 
Blbý je, když je člověk v seniorském věku, ale musí pořád chodit do práce, to si pak ty seniorský tůry ve všední den moc neužije :cry:
Taky musím pořád makat.....ale jsem OSVČ s volnou pracovní dobou.....takže se pokud to jde řídím počasím a když je ve všední den hezky, jdu na golf - buď sám na většinou prázdná hřiště či na tu seniorku....no a když je o víkendu ošklivo, tak klidně do kanclu, protože tu práci za mě stejně nikdo neudělá....
 
Taky musím pořád makat.....ale jsem OSVČ s volnou pracovní dobou.....takže se pokud to jde řídím počasím a když je ve všední den hezky, jdu na golf - buď sám na většinou prázdná hřiště či na tu seniorku....no a když je o víkendu ošklivo, tak klidně do kanclu, protože tu práci za mě stejně nikdo neudělá....
Tvl., to je jako kdybych to napsal já.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom