Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Scorekarta

Dobrý tip. Díky. Akorát tohle dle mého je na jednu určitou karetní hru (https://www.amazon.com/Golf-Card-Score-Sheets-Pages/dp/1653723823), nikoli na golf, jako takový - ale dá se tam dohledat něco podobného konkrétně pro golf, určitě.
@requo mě „donutil” prohledat deskové hry „na dlouhé zimní večery” 🤭
Takto vypadá skórka v české hře „Golf to je hra”.
Asi maximálně minimalistické, ale plně funkční ;)
Rozměr 15cm x 8cm
FA56D387-BE06-4C83-9EA0-26A04D3CFC84.jpeg
 
Tři jsou dle mého už moc - pro každou hru. Není to eko. :)
Proč se to vlastně řeší?
  • Scorcarta by měla vždy obsahovat místní pravidla.
  • Kontakty na recepci pro případ.
  • Reklamy mne zajímají.
  • Plánek hřiště je při prvních hrách na mnoho hřištích nezbytný.
  • Beru si ji vždy připadne mi to normální.
  • Většinou také učím lidi zapisovat skóre.
  • K ranám připisuji počet patů (zahrané patrem).
 
Proč se to vlastně řeší?

A na dnešním světě je krásné, že každý můžeme mít nějaký názor a můžeme mít nápady a myšlenky, které se třeba uchytí a nebo se ukáží jako nepraktické. A že se můžeme ptát, a dávat podněty každý sám za sebe. A že naštěstí všichni nejsme ze stejného těsta. Mě to zajímá, @mkopcak taky, některé další možná taky, je to golfové, tak se tím tady bavíme a sbíráme myšlenky a podněty. Pokud tě to jako téma nezajímá - tak to neřeš a téma ignoruj. A máš to.

Takovéto dovětky sem nepatří.
 
Upraveno:
A na dnešním světě je krásné, že každý můžeme mít nějaký názor a můžeme mít nápady a myšlenky, které se třeba uchytí a nebo se ukáží jako nepraktické. A že se můžeme ptát, a dávat podněty každý sám za sebe. A že naštěstí všichni nejsme ze stejného těsta. Mě to zajímá, @mkopcak taky, některé další možná taky, je to golfové, tak se tím tady bavíme a sbíráme myšlenky a podněty. Pokud tě to jako téma nezajímá - tak to neřeš a téma ignoruj. A máš to.

Takovéto dovětky sem nepatří.
Super, takže názor nazveš dovětkem a ještě to nazveš golfovým...
 
Proč se to vlastně řeší?

Možná ti jen příspěvek, který tuto diskuzi (konkrétně vznesený dotaz) oživil, jen unikl.

@requo mne přivedl na myšlenku vytvořit ke klasické scorekartě ještě jednu ve verzi MINI. V podstatě obyčejný tvrdší papír velikosti cca A6(?), kde na jedné straně půjde zapisovat výsledky a na druhé bude něco dalšího. Měla by sloužit primárně těm, kteří si chtějí výsledky psát, ale nepotřebují celou velkou kartu s dalšími údaji - ušetří se náklady i životní prostředí. A v souvislosti s tím mne napadá:
  • Měla by být přední strana vlastně kopií klasické scorekarty nebo by zde mohl být např. větší prostor věnován osobní herní statistice? Tzn. kolonky na FIR, GIR a počet puttů?
  • Co by mělo být na zadní straně? Místní pravidla? PINy? Minimapky jamek? Desatero dobrého hráče a mít tak i edukativní materiál např. pro začínající golfisty?
Díky za vaše názory a připomínky!

Takže řeší se to tu kvůli tomuto
 
Tady by to podle mého evoluci chtělo, včetně minimalizace reklam.

Tak dle mého evolucí scorekarty je právě stav, ve kterém jsme. Předpokládám, že na prvních scorekartách žádné reklamy a nezbytné pičičvundičky nebyly, nabalily se až časem. A ono co si budeme povídat - o kolik bude dražší a ekologicky náročnější vyrobit scorekartu o dvou nebo o třech stranách?

Reklama na scorekartě mi umožňuje je vytisknout zdarma. To zda reklama funguje nebo ne nedokáži posoudit, nejsem ten, kdo ji vyhodnocuje. Určitě to zmíněné firmy nevystřelí k nekonečným tržbám, ale sám víš, že obchodu je potřeba jít naproti. V našem konkrétním případě si dovolím tvrdit, že reklama na kartách je vyjádřením daných subjektů ve smyslu podpory hořehledského golfu. A osobně daleko radši dám tu reklamu na neviditelný kus papíru než na billboardy lemující každé odpaliště nebo green. Ušetřené peníze pak lze investovat jinde, kde tuto formu financování použít nelze.

Bohužel získat nějaká relevantní data je složité - zde jsem získal reakci 3 lidí, na FCB dalších 3 a při dotazu na kolegy managery reagovali 2. Tzn. ročně se v ČR spotřebuje odhadem milion scorekaret v rukou cca 50 000 hráčů a já mám rozhodnutí postavit na názoru 8 z nich? Třeba už ta doba skutečně postoupila a velkoformátová karta je v podstatě přežitek - místní pravidla jsou na internetu (a stejně je nikdo nečte), ten koho zajímají PINy má laser, výsledek si píšu do mobilu nebo hodinek a HCP mi počítá server...
 
@requo mě „donutil” prohledat deskové hry „na dlouhé zimní večery” 🤭
Takto vypadá skórka v české hře „Golf to je hra”.
Asi maximálně minimalistické, ale plně funkční ;)
Rozměr 15cm x 8cm
Zobrazit přílohu 15186

Jop, to je přesně ono. Tisk za pár halířů a účel to vlastně splní uplně stejně...
 
ten koho zajímají PINy má laser, výsledek si píšu do mobilu nebo hodinek a HCP mi počítá server
Máš, plnou pravdu, klasické SC bych nechal pro turnaje a kámoš hry, jinak 95% zapisuje do mbt nebo hodinek a ti top do laseru.
Skoro všichni mají pověšedé počítadla na bagu, co koupit golfistovi za dárek/výhra v turnaji.
Pokud kdo má papírový debilbloček v kapesním formátu má defacto scorku na každý den.
 
Reklama na scorekartě mi umožňuje je vytisknout zdarma.

Tomuto aspektu rozumím, a chápu jej - taky jsem součástí tohoto reklamního světa. Byl to spíš povzdech nad prostorem - ekonomický rozměr nezpochybňuji. A nějak výrazně nelobuji za to, aby reklamy zmizly, dokážu je ignorovat. Ale když to vezmu kolem a použiju obdobnou argumentaci - kupuju se fee na jednu hru minimálně v řádu stovek korun, kupuju si členství v řádu min tisíci korun: o kolik navíc by mě hra stála, kdybych dostal hezkou skorku bez reklam, případně ještě o třetinu menší a měl bych jí v rámci fee a členství čistou třeba k vystavení na nástěnku? Jasně, časopis, kterého jsem předplatitel, taky bez reklam nedostanu. To je svým způsobem možná podobné.

Bohužel získat nějaká relevantní data je složité - zde jsem získal reakci 3 lidí, na FCB dalších 3 a při dotazu na kolegy managery reagovali 2. Tzn. ročně se v ČR spotřebuje odhadem milion scorekaret v rukou cca 50 000 hráčů a já mám rozhodnutí postavit na názoru 8 z nich? Třeba už ta doba skutečně postoupila a velkoformátová karta je v podstatě přežitek - místní pravidla jsou na internetu (a stejně je nikdo nečte), ten koho zajímají PINy má laser, výsledek si píšu do mobilu nebo hodinek a HCP mi počítá server...

Nemyslím, že je to zbytečné. Samozřejmě není potřeba objevovat kolo, ale taky není potřeba nabalovat a rozšiřovat chybná a zbytečná rozhodnutí někdy z minula, jen proto, že se to tehdy v nějakém prostoru a času jevilo jako užitečné - že se to tak dělal vždy. I kdyby z celé diskuse vyplynulo jedno drobné vylepšení - třeba trhací PIN pozice, pro zájemce vytištěné papírky jen jako tabulka, nebo odkazy, kde si stáhnout vlastní - zbytečné to není. Kolik lidí ti dokáže dát zpětnou vazbu na cokoli? Málo, z mnoha důvodu - neřeší to, není to pro ně podstatné, ale byť se něco jeví jako nepodstatná drobnost, malý "zlepšovák", tak se postupem času může ukázat jako věc, která v součtu a mnohem později něco hmatatelnějšího ušetří (tu vteřinku času mnoha lidem, tu pár haléřů, tu nějaký zbytečný dotaz - kterému tím předejdeme). Např. QR kód - taková drobnost, pro mnohé zbytečná, ale mnohým pomůže, kdo s ní pracuje. A je to malý černobílý čtvereček, který může mít smysl, jako jinak komplikovaný odkaz na podrobná MP, pokud by někde na skórce nebyly. Drobné nové inovace spojené s tím - je tohle, co tu bylo léta, ještě potřeba? Skutečně? A nebo je to už jen zvyk? Atd.

Ono, kdo nic nedělá a nic se neptá... má sice mnohé mnohem jednodušší, ale je to nuda. :)
 
Upraveno:
Máš, plnou pravdu, klasické SC bych nechal pro turnaje a kámoš hry, jinak 95% zapisuje do mbt nebo hodinek a ti top do laseru.
Skoro všichni mají pověšedé počítadla na bagu, co koupit golfistovi za dárek/výhra v turnaji.
Pokud kdo má papírový debilbloček v kapesním formátu má defacto scorku na každý den.
Asi jsem úplně neporozumněl tomu, jak se zapisuje do laseru.
Kuličky nepoužívám, údery si pamatuji. Myslím, že od určitého HI jsou hráči schopni si pamatovat své údery (alespoň na právě dohrané jamce). A když už, tak kuličky by měly být na káhotech (sukni?). Spousta hráčů, než dojde k bagu a uklidí hole, zapomene kuličku posunout. Pak jsou zbytečné diskuze se zapisovatelem.
Bloček ok - a pokud bude mít i předtištěné kolonky, tak super.
 
... o kolik navíc by mě hra stála, kdybych dostal hezkou skorku bez reklam ...
Tak asi je rozdíl nechat natisknout 100 tis. karet, nebo 5 tis. - to je pak cena za 1ks někde jinde. Jenže - tisknout karty na více let nebo jen na aktuální (max. další) sezónu?
Dát x tisíc za tisk bez reklam nebo si je nechat vytisknout jako reklamní plnění a ušetřené peníze investovat třeba do lepší udržby hřiště?
Kolik lidí si skórky schovává (nota bene vystavuje)? Navíc na turnaji o ni stejně přijdeš.

Mě spíš vadí, že skórky z některých hřišť mají takový rozměr, že nejdou např. zavřít do držáku na skórky na vozíku, nebo jsou „na stojáka” a mám ji pak otočenou o 90°.
 
Mě spíš vadí, že skórky z některých hřišť mají takový rozměr, že nejdou např. zavřít do držáku na skórky na vozíku, nebo jsou „na stojáka” a mám ji pak otočenou o 90°.
jojo, a na floride melo par hrist ctvercove skorky o strane cca normalni skorky, total neprakticke

Kolik lidí si skórky schovává (nota bene vystavuje)?
90°.
ja, asi vsech mych 2000 skorek mam doma :)
 
Jasně, časopis, kterého jsem předplatitel, taky bez reklam nedostanu. To je svým způsobem možná podobné.

Jop, to si vystihl poměrně přesně. U mě v resortu řada věcí funguje jen díky tomu, že se dotují odjinud. A kdybych vzal každou jednotlivě, pravděpodobně se samostatně neuživí žádná z nich. Takže asi ano, to že je na scorce reklama na kvalitní erekci zrovna tebe nijak zajímat nemusí, ale to že ta reklama umožnila vysekání hřiště v průběhu zimy, to už tvou hru určitě ovlivní.

ale taky není potřeba nabalovat a rozšiřovat chybná a zbytečná rozhodnutí někdy z minula

Určitě souhlasím. Spíš mi jde o to, kde je hranice toho rozhodování. Teď to nemyslím nijak zle, a je to platné v podstatě na cokoli - je vhodné využít k rozhodnutí názor tří křiklounů jen proto, že jsou slyšet? Já velmi rád podrobuji zažité pořádky zkouškám a testování, provokuji a přicházím s často kritizovanými postupy. A taky jsem za to často odměňován:). Kdybych se měl řídit sám sebou, tak to budu mít podobně jako @Mirek_62 - já si score psát nepotřebuju, já si ho pamatuju. A nejen svoje, ale všech hráčů ve fligthu. Pravidla umím a hraju rovně.

Mě spíš vadí, že skórky z některých hřišť mají takový rozměr, že nejdou např. zavřít do držáku na skórky na vozíku, nebo jsou „na stojáka” a mám ji pak otočenou o 90°.

No jo, jenže ono je jaksi taky mnoho druhů vozíků a držáků. Byl jsem třeba nemile překvapen, že do mého starého se scorka v pohodě vešla do zavírací přihrádky, když začalo pršet. U toho nového ani náhodou.
 
jojo, a na floride melo par hrist ctvercove skorky o strane cca normalni skorky, total neprakticke


ja, asi vsech mych 2000 skorek mam doma :)
Dovolil bych se přidat, mám také většinu schovanou.
Pravda je, že od doby, kdy mám hodinky, tak si na hru "jen tak" skorku neberu (na hřišti, které znám). Na nových beru, to bych se asi ztratil.
 
Odložím si tu pro případné budoucí využití (i jako tip) tento "objev" z FB v jedné skupině, majitel si to tam nemůže vynachválit.

EADBF671-029D-4A86-9924-03BA19DA517E.jpeg

Výrobce kdyztak pro zájemce či inspiraci na dyi tu : https://www.scorelocker.com/

PS: Btw U/D je nejspíše Up & Down? A S/S asi Sand save? Evidujete si někdo tyto dvě statistiky? A nějak vyhodnocujete?
 
Odložím si tu pro případné budoucí využití (i jako tip) tento "objev" z FB v jedné skupině, majitel si to tam nemůže vynachválit.

Zobrazit přílohu 31209

Výrobce kdyztak pro zájemce či inspiraci na dyi tu : https://www.scorelocker.com/

PS: Btw U/D je nejspíše Up & Down? A S/S asi Sand save? Evidujete si někdo tyto dvě statistiky? A nějak vyhodnocujete?
Máš 1 a 1/2 měsíce zpoždění 🤭

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom