Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Scorekarta

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
HI (HCP)
14.6
Píšete score na papírovou score kartu? Nijak neevidujete pak dál kdy a jaké hřiště jste jak zahráli, délka ran u jednotlivých holí atd.? Ptám se proto, že mě tyhle informace zajímají, jak na tom jsem. Možná až se dohrabu na svou max. výkonnost a budu to v rámci možností držet, tak délku u holí už budu znát a ty výsledky mě třeba přestanou zajímat, ale zatím to řeším..
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

pouzivam laser, zapisuju do papirove, ale do ni vse, skore, fairway, green, putty, delka prvniho puttu, hul z odpaliste, pocet trestnych, pocet ran z bunkru, to pak prepisuju vecer do golfshotu. delku ran merit nemusim, protoze mam vetsinou stejnou, o zelez +- 5m u drev dle trefeni +-10m
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

V ideálním případě si píšu do scorekarty fairway v regulaci, green v regulaci, počet puttů a pak nějakou poznámku k jamce. Občas jdu jen tak a nic neřešim. Teď jsem si ještě založil bloček kde si píšu různý postřehy jak z hřiště i tréninku :D Je to celkem dobrý ke zlepšování, člověk uceleně ví na čem pracuje a jak se postupem času zlepšil. 
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

delku puttu si pisu jen do papiru, v golfshotu to nejde
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

JanKoštál: Trochu utíkáme od tématu (rozdělím to), ale mohl by si ukázat, jak vypadá nějaká tvá scorecarta - nejde mi ani tak o dosažené rány, spíše, jak to tam vše zapisuješ?
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

Já si píšu jen skóre. Ostatní statistiky jsem si psal jen ze začátku. Asi na 2 hrách. Nedostatky při hře jsem si pamatoval i bez toho... :-D
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

tez nad tim uvazuju ci to ma vůbec smysl ..... a ci ti to pomuze když tam vidíš ty grafy o puttech. Je to hrozne si to uvědomit ze par je třeba 72, a clovek ma 38 pattu a co kde jsou ty ostatní rany?
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

Ruku na grip - kdo z vás s těmi údaji nějak smysluplně pracuje? Opravdu byste bez zapsaného počtu patů sami nevěděli, že s tím máte "problém"?
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

Já si píšu 3patty, a má to pro mě smysl - ne že bych nevěděl, že mám trénovat patování, ale spíš kvůli měření zlepšení. Když místo 6 mám zapsaný stabilně 2, vím že jdu správným směrem. 
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

Ja si pisi jen pocet. 
Je to jak rikas... a hlavne jde o level kazdeho. Ja napriklad ty cisla uzivam k tomu, abych vedel, co mam resit. K reseni je totiz neustale vsechno. :) 
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

:D podle těch čísel můžeš dát těm věcem co řešit prioritu, což není k zahození
 
Zatim si píšu jen počet ran a počet patů, přijde mi to zajímavé. Docela by se mi i líbilo mít automaticky napsané, jakou holí bylo co zasaženo (vzdálenost atp), ale úplně vidím, jak mě to nebude bavit zapisovat, pokud to nebude nějaký automat, který mi to bude zaznamenávat sám - ale obecně žádné statistiky nevyhodnocuji. Je to určitě zajímavé dlouhodobě sledovat úspěšnost a vývoj v jednotlivých aspektech hry, ale na druhou stranu, pokud to není rychlé a jednoduché, tak mě asi nebude bavit přepisovat něco z papíru do software, který to umí vyhodnotit. Ale stejně by mě zajímal nějaký systém, jak toto vše jednoduše zapisovat do papírové scorekarty (abych neobjevoval kolo)?
 
Ja dost vyuzivam prostoru na karte pro spoluhrace.
Total, putty, znacka (jak se povedl drive... sipecka, lebka...), nasledne poznamky (S=pisek... nebo cislicko rikajici vzdalenost drivu). Drive jsem delal jeste pocitovku: smajlik. :)
Nasledne vse nabusim do teetimu a dopisi jeste stbl :) 
 
Na to uz tu mame vlakno ;) a mrkni i na nove garmin s20 s autotracking funkci
 
Sepper: jj, gamegolf i konkurence golfpad vypadají dobře. :) Když ono to s tou leností je asi trochu pravda. Mně statistiky zajímají, ale u rekreačního běhání jsem zjistil, že vlastně jediné, co potřebuji, je dosažená vzdálenost, průměrná rychlost a dosažený čas. Pak ještě je docela dobrá funkce virtuální soupeř (to by bylo možná pěkné i u golfu, byť nevím, co by to vlastně ukazovalo vyjma skore), do historie se v podstatě nekoukám, ten jeden excelentní výsledek si stejně pamatuji, nebo je to pro mě minulost. Domnívám se, že takto to u mě bude i zápisu score - když už bych se přinutil si podrobně zapisovat svůj pohyb na hřišti, tak se už nepřinutím to někam přepisovat.

Na druhou stranu, dlouhodobé sledování vývoje vzdáleností jednotlivých golfových holí by mě třeba zajímat mohlo - ale musí to být dostatečně jednoduché, intuitivní a to nejen na zápis, tak ale i na vytěžování, propojování a počet vybavení, které s sebou nosím. Což prostě další krabička (kterou musím s něčím synchronizovat) není... Nj, je to těžké. Taky měřit sport, kde na každou ránu potřebuju jinou součást výstroje a bylo to pohodlné... samo o sobě není jednoduché. :)

Hm, koukám, že jsem vlastně se rozpovídal úplně mimo téma. Takže osobně se mi líbí papírová scorekarta - jednoduchá, použitelná, bez závislosti na signálu a bez nutnosti být online. Ale je to jednoduché a použitelné a to hlavní - počet ran, řeší vlastně velmi dobře a nemusím nic nabíjet, kontrolovat signál atp a připravovat se, jako kosmonaut na výstup do vesmíru. 
 
Ja jsem si proste navykl ihned po hre vse prepsat alespon do teetimu, kde az na zahranici mam vse. Diky tomu alespon vidim, ze se nejak hybu vpred, neb pocit mam stale stejne pitomej.

Ty statistiky holi te brzy prestanou zajimat neb se to ustali. Navic castokrat silena haluz je ve finale spravne nominalni delky a GIR... a statisticky to je idealni rana.
 
má obvyklá skorka :) ne vysledkem, ale zaznamenanim udaju
 

Přílohy

  • FullSizeRender 6.jpg
    FullSizeRender 6.jpg
    527,7 KB · Zobrazení: 894
Proc mas cely sloupec vyhrazen pro GIR?
Nevadi ti, kdyz si pises vzdalenost do greenu, ze vlastne nevis presne celkovou vzdalenost (odpaliste se preci jen meni... )?
Co znamena "pin jamky na greenu" - to je znacka ci primo obrazek pin pozice?

Jinak fakt pekne score. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom