Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Sázíte se u golfu se spoluhráči?

Sázíte se u golfu se spoluhráči?

  • Ano, sázím se (jiné... vysvětlím ve vlákně)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    31

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Koření golfu je sázení ve flajtu. O kafe, drobné mince, úkoly. Sázení na celou hru, povedený pat, lépe zahraný třípar atd. Sázíte se? Nebo to pro vás není?
 
Ani si nedovedu představit hrát bez sázky! Nejlepší sázka byla o přeplavání Vltavy v období od Nového roku do Velikonoc.
 
Upraveno:
Sázel bych se rád, ale většinou není s kým, přitom skins o pětikačky je skvělá zábava a několikrát jsme si to s kamarády ve čtyřech vyzkoušel a je až neuvěřitelné, jak se někdo změní, když jde o prachy a to i jen o malé částky. V podstatě zjednodušeně řečeno můžu prohrát max. 18 x 5 Kč, což je celkem 90!😀 Ale dají se samozřejmě vymýšlet všelijaké kombinace, flekování a podobně 👍
 
U tohoto mi přijde zajímavé, jak úplně jinak funguje, když se dává po každé jamce pětikoruna - mnohem vyhecovanější, než když se to jenom průběžně počítá a vyrovná se na konci. Všimli jste si taky toho rozdílu? To počítání mě nijak nevzrušuje, ale to fyzické předávání po každé jamce... to jsou nervíky.
 
Upraveno:
U tohoto mi přijde zajímavé, jak úplně jinak funguje, když se dává po každé jamce pětikoruna - mnohem vyhecovanější, než když se to jenom průběžně počítá a vyrovná se na konci. Všimli jste si taky toho rozdílu? To počítání mě nijak nevzrušuje, ale to fyzické předávání po každé jamce... to jsou nervíky.
Přesně tak! Souhlas! Znám jednoho, ten když má vyplácet po třetí za sebou, tak je totálně na dně a když je to naopak, tak neznám šťastnějšího člověka! Je to zábava, ta proměnlivá psychika lidí. Dovedu si živě představit, kdyby se zvýšila taxa na 10,-. To by s námi těžko ještě někdy hrál. 😀
 
Upraveno moderátorem:
Sázel bych se rád, ale většinou není s kým, přitom skins o pětikačky je skvělá zábava a několikrát jsme si to s kamarády ve čtyřech vyzkoušel a je až neuvěřitelné, jak se někdo změní, když jde o prachy a to i jen o malé částky. V podstatě zjednodušeně řečeno můžu prohrát max. 18 x 5 Kč, což je celkem 90![emoji3] Ale dají se samozřejmě vymýšlet všelijaké kombinace, flekování a podobně [emoji106]
Jak se to hraje?
 
U tohoto mi přijde zajímavé, jak úplně jinak funguje, když se dává po každé jamce pětikoruna - mnohem vyhecovanější, než když se to jenom průběžně počítá a vyrovná se na konci. Všimli jste si taky toho rozdílu? To počítání mě nijak nevzrušuje, ale to předávání po každé jamce... to jsou nervíky.
Přesně tak, s Lukášem a dalšíma hrajem zásadně, že se vyplácí po každý jamce. Když mi někdo řekne, že nemá drobný, že to budem počítat a pak to vyúčtujem, neruším to jen ze slušnosti ale nebaví mě to. Ztrácí to tu správnou atmosféru, když si po každý jamce může jeden natáhnout ruku a nebo si jeden druhýho dobírat, že mu klidně rozmění papírovku a tak podobně.
 
Ale dají se samozřejmě vymýšlet všelijaké kombinace, flekování a podobně
Jak se to hraje?
Flekování je zajímavej námět. Rozpovídej se víc. Flekujete jen před odpalem nebo obecně před nějakou další ránou? Dá se flek odmítnout? 😜
 
Všichni hráči ve skupině nesou kůži na trh! 😀Kdo je nejlepší na jamce získává od ostatních předem dohodnutou částku (5 Kč). Pokud není jen jeden vítěz, peníze se nevyplácí a celá kůže se přenáší na další jamku, takže sazba se zvyšuje na 10,- atd.. My ještě přidáváme 5 za birdie, EAGLE, nearest, longest a podle dohodnutých možností se může flekovat a pod.
 
Všichni hráči ve skupině nesou kůži na trh! 😀Kdo je nejlepší na jamce získává od ostatních předem dohodnutou částku (5 Kč). Pokud není jen jeden vítěz, peníze se nevyplácí a celá kůže se přenáší na další jamku, takže sazba se zvyšuje na 10,- atd.. My ještě přidáváme 5 za birdie, EAGLE, nearest, longest a podle dohodnutých možností se může flekovat a pod.
To my hrajem stejně, jen za eagle je rovnou 10 (zatim jsme ho nikdy nevypláceli 😂). Mě zajímá to flekování ???
 
Flekování je zajímavej námět. Rozpovídej se víc. Flekujete jen před odpalem nebo obecně před nějakou další ránou? Dá se flek odmítnout? 😜
Záleží na dohodě, fantazii se meze nekladou!👍
 
Neser 😜 ... ty jsi tajemnej jako hrad v Karpatech. "Není čas zkoumat kdo je kdo" , nedělej drahoty a řekni jak flekujete ...
 
Přesně tak, s Lukášem a dalšíma hrajem zásadně, že se vyplácí po každý jamce. Když mi někdo řekne, že nemá drobný, že to budem počítat a pak to vyúčtujem, neruším to jen ze slušnosti ale nebaví mě to. Ztrácí to tu správnou atmosféru, když si po každý jamce může jeden natáhnout ruku a nebo si jeden druhýho dobírat, že mu klidně rozmění papírovku a tak podobně.
Naše parta předem ví, co se bude hrát a tak bývají finančně vybaveni a když pětikačky dojdou, mám já vždy nějakou rezervu!🤗 Pro ty případy jsem vybaven plastovou lahvičkou po vitamínech o průměru mince a tak je i vyplácení a inkasování velice pohodlné!👍
 
Neser 😜 ... ty jsi tajemnej jako hrad v Karpatech. "Není čas zkoumat kdo je kdo" , nedělej drahoty a řekni jak flekujete ...
☝️☹️To přece záleží na tom, kolik lidí hraje. 2, 3, 4. Jednotlivci proti sobě nebo klasická čtyřhra, fourball, jamkovka? To bych psal hodinu. Jen se trošku snaž!
 
☝☹To přece záleží na tom, kolik lidí hraje. 2, 3, 4. Jednotlivci proti sobě nebo klasická čtyřhra, fourball, jamkovka? To bych psal hodinu. Jen se trošku snaž!
V noci jsem koukal na film "Kawasakiho růže". Nejraděj bych na tě nasadil Láďu Chudíka, ale budiž, zapojím fantazii.;)
 
Souhlasím s @requo , @Jerry mě ve Španělsku seznámil s jejich variantou vyplácení peněz hned po jamce a má to uplně jinej náboj, když ty kačky v kapse cinkaj. Jinak v klasické variantě jsme hráli s flekem možným vždy jen po 1. ráně na jamce s tím, že lze i 1x refleknout. A 9ka a 18ka se násobí 2x!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom