Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Saúdská PGL láká hráče neuvěřitelnými penězi, PGA Tour by je potrestala

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Saúdská PGL láká hráče neuvěřitelnými penězi, PGA Tour by je potrestala (GolfExtra.cz)

I když se zdálo, že projekt Premier Golf League je u ledu, opak je podle všeho pravdou. Lidé stojící za novým golfovým konceptem podle všeho oslovují nejlepší hráče světa a pokoušejí se je zlanařit pro sérii, za kterou stojí petrodolary ze Saúdské Arábie. Mají vůbec šanci?

Pokračovat ve čtení...
 
To jsem zvědav, jak se toto dlouhodobě vývrbí. Fotbal a superliga... Pak tohle, jsem zvědav. Myslím, že za pár let prostě ty Super Ligy prostě vzniknou. Obdoba Gladiatorských arén. Show must go on.
 
Na druhou stranu, pro top hráče už peníze ta hlavní motivace nejsou, třeba McIlroy tohle prohlásil už asi 5 let zpátky.
 
To máš asi pravdu. Ale podle mého je to jen otázka určitého přemluveneho kritickeho množství top hráčů, kteří udělají tu show. A pak tam přijde do pár let i ten zbytek. Pokud to bude mediálně úspěšné.
 
Upraveno:
Na druhou stranu by ty hráče určitě vyřadili jak z ET tak PGA Tour a všech major turnajů a to už má takovou prestiž a historii, že si nemyslím, že by to kvůli pár milionům navíc hráči odepsali. Ale třeba se pletu :)
 
No, mě osobně je to dost k smíchu.
Bafuňáři z “tradičních” struktur si brání svou moc a prachy. Ještě by mohli víc křičet, že jsou sportovci prodejní a odkud je ještě vyhodí a co nebudou smět. Přitom stroj na prachy udělali ze sportu právě oni…
 
Proto UEFA tak kvičela kvůli té superlize, bez těch týmů bych jejich slepička přestala snášet zlatý vejce.
 
Dle mého je to jen o schopnosti vyjednávat, kterou podložím dostatečnými argumenty (finance, média, sponzorství, kontakty,...). V momentě, kdy takto vybavený a dostatečně silný subjekt vstoupí na trh, má šanci přemluvit řadu hráčů, stejně jako pořadatelů turnajů. A nedivil bych se, kdyby se pak hrálo i druhé Masters a The Open...To že to ve fotbale nevyšlo je jen o špatné strategii a nešťastné volbě partnerů. Kdyby byli dostatečně silní a lépe připravení, tak ten prvotní humbuk ustáli a ono by se to nějak vyvinulo...
 
A nedivil bych se, kdyby se pak hrálo i druhé Masters a The Open...
Pokud ano, tak by se to muselo nejspíš jmenovat jinak 😉
Ale ono srovnávání s fotbalem je trošku závádějící, protože PGA resp. ET jsou vlastně v roli promotérů - i když na některých turnajích (hlavně majorech) spolupracují s USGA a R&A.
Zatímco UEFA (resp. FIFA) jsou přímo organizátory soutěží (takže vlastně i promotéři).

Ale jak je nejspíš každému jasné, o peníze jde až v první řadě, a stejně jako UEFA, tak i PGA nechce přijít o sledovanost a tím hlavní zdroj příjmů - tj. vysílací práva.
 
Pokud ano, tak by se to muselo nejspíš jmenovat jinak 😉
Ale ono srovnávání s fotbalem je trošku závádějící, protože PGA resp. ET jsou vlastně v roli promotérů - i když na některých turnajích (hlavně majorech) spolupracují s USGA a R&A.
Zatímco UEFA (resp. FIFA) jsou přímo organizátory soutěží (takže vlastně i promotéři).

Ale jak je nejspíš každému jasné, o peníze jde až v první řadě, a stejně jako UEFA, tak i PGA nechce přijít o sledovanost a tím hlavní zdroj příjmů - tj. vysílací práva.
Já si myslím, že to srovnání s fotbalem je docela na místě.......tam přetahují nejlepší kluby pro svou soutěž, v golfu pak nejlepší hráče za stejným účelem. Ale v obou případech mají stávající organizátoři (UEFA - fotbal, PGA - golf) docela silné páky - ve fotbale vyloučení klubů ze soutěží a případně neumožnění hráčům těchto klubů reprezentovat, v golfu pak podobné sankce včetně zákazu startů na majorech. Ve fotbalu navíc k tomu zafungoval naprostý nesouhlas fanoušků a dalších subjektů, což v golfu asi nehrozí - přece jen to není zdaleka taková masovka jako fotbal. Ale zase na rozdíl od fotbalu těch pár hráčů o které je přetahovaná (dejme tomu Top 20 světového žebříčku + pár slavných jmen z dřívějška typu Mickelson, Fowler.... apod.) ten golf už nehrajou prioritně o prachy, ale aby vyhrávali....a to hlavně pokud možno majory. Takže jsem optimista (možná ale budu čumět:D) a myslím že ve fotbalu ani v golfu toto - alespoň zatím - není průchodné.
 
Já si myslím, že to srovnání s fotbalem je docela na místě.......
Pozice UEFA je v hierarchii fotbalu jiná než PGA v golfu. Možná jsem to nenapsal zcela srozumitelně. UEFA = R&A; FIFA = USGA+R&A
Ale v důsledku je to vlastně jedno - jde o peníze z vysílacích práv.
 
Pozice UEFA je v hierarchii fotbalu jiná než PGA v golfu. Možná jsem to nenapsal zcela srozumitelně. UEFA = R&A; FIFA = USGA+R&A
Ale v důsledku je to vlastně jedno - jde o peníze z vysílacích práv.
S tou hiearchií máš sice teoreticky pravdu........ale centrum fotbalu a nejbohatších klubů je v Evropě (u golfu je to naopak Amerika s koncentrací nejlepších hráčů) a nejlukrativnější soutěž, tj. Ligu mistrů pořádá UEFA (stejně jako nejlépe dotované turnaje se pořádají pod hlavičkou PGA). Ale jak říkáš.....je to jedno, jde o prachy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom