Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Samoodbavovaci kiosky?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jedna z možných budoucnosti na hřištích je ta, ze nebudou krasne a sympatické recepční, ale tzv. samoodbavovací kiosky. Tzn něco takového:

A2FCACF1-CF95-439E-8A63-31FBA6261C4F.png

Už snad, co jsem se doslechl, to částečně funguje v pilotu na Kaskádě. Co si o tom myslíte, je to budoucnost, nebo ne?
 
Na Kaskádě funguje pouze modul Samoodbavení, což je super např. na podzimní a zimní měsíce. Mobilní aplikace TeeTime rozpozná podle GPS, že hráč s rezervací se dostavil k 1. tee a umožní mu se na hřiště odbavit, aniž by šel/ musel na recepci. Samozřejmě to funguje prozatím jen pro člena.

Tento kiosek by měl umožnit podobné věci i nečlenům, návštěvníkům drivingu atd.
 
Na Kaskádě funguje pouze modul Samoodbavení, což je super např. na podzimní a zimní měsíce. Mobilní aplikace TeeTime rozpozná podle GPS, že hráč s rezervací se dostavil k 1. tee a umožní mu se na hřiště odbavit, aniž by šel/ musel na recepci. Samozřejmě to funguje prozatím jen pro člena.

Tento kiosek by měl umožnit podobné věci i nečlenům, návštěvníkům drivingu atd.
Jak ho to rozpozná, místní mají voperovaný GPS čip, nebo jiný náramek či co??
 
Jak ho to rozpozná, místní mají voperovaný GPS čip, nebo jiný náramek či co??

Funguje to přes mobilní aplikaci teetime, tzn. přes mobil.
 
Něco podobného funguje i v Beřovicích, členové tam nemusí na recepci, ale můžou se odbavit sami u jedničky. Nebo aspoň to tak bylo, když jsem začínal a měl tam přidružené členství
 
Za me super. Idealni pro hriste, kde je problem mit full staff na recepci.
 
Funguje to přes mobilní aplikaci teetime, tzn. přes mobil.
Tak to je dobré, místo člena může hrát kdokoli s jeho telefonem, když nemají na recepci mají marshala? Několikrát jsem byl hrát jako cizi a na hřišti jsem nepotkal z personalu ani nohu. Zato v Hodkovičkách se na#2, na nás přijel podívat Marshal s recepční , abychom to neměli bez obecenstva.
 
Tak to je dobré, místo člena může hrát kdokoli s jeho telefonem, když nemají na recepci mají marshala? Několikrát jsem byl hrát jako cizi a na hřišti jsem nepotkal z personalu ani nohu. Zato v Hodkovičkách se na#2, na nás přijel podívat Marshal s recepční , abychom to neměli bez obecenstva.
Ty dáš někomu svůj telefon na 3-4 h a pomužeš mu tím ojebat svůj klub o prachy?
Pokud jo, jsi divnej...
 
Ty dáš někomu svůj telefon na 3-4 h a pomužeš mu tím ojebat svůj klub o prachy?
Pokud jo, jsi divnej...
Hovořil, jsem obecně. Přijde mi to jako slabá ochrana. V dnešní virtuální době , jde úplně vše. Ochrana sms kódem , nebo vygenerovanym pri odbavení na tvůj telefon. Znám hodně lidi co jsi telefon vypínají , nechaˇvaji v autě .
 
Hovořil, jsem obecně. Přijde mi to jako slabá ochrana. V dnešní virtuální době , jde úplně vše. Ochrana sms kódem , nebo vygenerovanym pri odbavení na tvůj telefon. Znám hodně lidi co jsi telefon vypínají , nechaˇvaji v autě .

Tak ti mohou nadale jit na recepci...
 
Hovořil, jsem obecně. Přijde mi to jako slabá ochrana. V dnešní virtuální době , jde úplně vše. Ochrana sms kódem , nebo vygenerovanym pri odbavení na tvůj telefon. Znám hodně lidi co jsi telefon vypínají , nechaˇvaji v autě .
V dnešní virtuální době plné podvodníků jsou plné, nevykradené kašičky v lesních barech na horách, vrácené ztracené věci a určitě bychom našli spoustu příkladů čestného chování. S tím podvadenim bych to neviděl tak černé. Kiosek může fungovat i na členské číslo nebo magnetickou ČGF kartu, aby lidé stále mohli mít telefon v autě.

Osobně mám raději teplé slovo od příjemných lidí na recepci. Ale chápu, že pro některé golfisty je to zajímavé a pro některá hřiště cesta jak udržet v provozu odbavení i v málo frekventovaných obdobích, kdy je nereálné udržet obsluhu.

Nebude se mi to líbit na Zbraslavi v plné sezóně. Ale zcela bych pochopil a respektoval rozhodnutí @mkopcak něco podobného dát na tee 1 pro večerní hodiny, mimosezoní pondělky atp.
 
V dnešní virtuální době plné podvodníků jsou plné, nevykradené kašičky v lesních barech na horách, vrácené ztracené věci a určitě bychom našli spoustu příkladů čestného chování. S tím podvadenim bych to neviděl tak černé. Kiosek může fungovat i na členské číslo nebo magnetickou ČGF kartu, aby lidé stále mohli mít telefon v autě.

Osobně mám raději teplé slovo od příjemných lidí na recepci. Ale chápu, že pro některé golfisty je to zajímavé a pro některá hřiště cesta jak udržet v provozu odbavení i v málo frekventovaných obdobích, kdy je nereálné udržet obsluhu.

Nebude se mi to líbit na Zbraslavi v plné sezóně. Ale zcela bych pochopil a respektoval rozhodnutí @mkopcak něco podobného dát na tee 1 pro večerní hodiny, mimosezoní pondělky atp.
A zrovna v Hořehledech by mi ta milá slečna na recepci chyběla;)
 
Jinak mi to nepřijde jako blbý nápad, začátky a konce sezony kdy návštěvnost je taková řidší, je těžký zaplatit holčinu na celý den na recepci. Ale sama dávám přednost teplému lidskému slovu, jsou resorty, kde vám fakt dají pocit, že vás tam rádi vidí.:D
 
Hovořil, jsem obecně. Přijde mi to jako slabá ochrana. V dnešní virtuální době , jde úplně vše. Ochrana sms kódem , nebo vygenerovanym pri odbavení na tvůj telefon. Znám hodně lidi co jsi telefon vypínají , nechaˇvaji v autě .
No, já neznám nikoho, kdo by tohle udělal a riskoval ostudu, porušení stanov a vyloučení z klubu jen proto, aby si jeho kámoš zahrál zdarma. Kvůli pár stovkám...
V Berovicich je jednoduchá čtečka, kde protáhneš federační kartu. A maršál mě po první hře zná jménem, nejsem úplně přehlédnutelný typ člověka. Takže jako ne, proč by někdo takhle podváděl?
Btw. Ve skotsku kamarád ztratil hůl na hřišti. Zmínil se o tom druhý den na dalším, cca 20minut jízdy daleko. Na deváté jamce mu ji přivezli. Oni tam normálně zavolali, našli, dovezli a předali mu ji. Stalo se to před 14 dny :) Věřím na slušnost, i když šmejdi se najdou..
 
No, já neznám nikoho, kdo by tohle udělal a riskoval ostudu, porušení stanov a vyloučení z klubu jen proto, aby si jeho kámoš zahrál zdarma. Kvůli pár stovkám...
V Berovicich je jednoduchá čtečka, kde protáhneš federační kartu. A maršál mě po první hře zná jménem, nejsem úplně přehlédnutelný typ člověka. Takže jako ne, proč by někdo takhle podváděl?
Btw. Ve skotsku kamarád ztratil hůl na hřišti. Zmínil se o tom druhý den na dalším, cca 20minut jízdy daleko. Na deváté jamce mu ji přivezli. Oni tam normálně zavolali, našli, dovezli a předali mu ji. Stalo se to před 14 dny :) Věřím na slušnost, i když šmejdi se najdou..
Souhlasím, kdo by takhle podváděl?? Kdybych toto za plného provozu nezažil, dvě mladé slečny jedna platí a druhou veze Marshal z čtvrté jamky zaplatit a zpět??? Toto u nás kvůli dvěma stovkám!! Jedná se o public, kde je povoleno sdílení holí, jen slečny měli každá své, byly sice blondýny , ale přesto ?!
 
Hovořil, jsem obecně. Přijde mi to jako slabá ochrana. V dnešní virtuální době , jde úplně vše. Ochrana sms kódem , nebo vygenerovanym pri odbavení na tvůj telefon. Znám hodně lidi co jsi telefon vypínají , nechaˇvaji v autě .

Ochrana přihlášením přes mobil je asi lepší než současnost, kdy se ukazuje federační karta. Zrovna na Kaskádě měli několik případů, kdy si někdo vypůjčil a následně využil federační kartu člena klubu ( otec - syn, kamarád - kamarád ). Pokud někdo podvádí tímto způsobem, vždy následně tvrdí, že kartičku ztratil a někdo ji zneužil. Nedá se dokázat opak. V případě, že se pro prezentaci využívá mobil, je již těžké něco takové tvrdit. Jinak marshallové ( na Kaskádě fungují ) po prezentaci jakýmkoliv způsobem znají obvykle kromě jména hráče i jeho věk.
 
V Beřovicích ta čtečka funguje, na recepci chodím tak jednou za 2 měsíce nabíjet na kartu míčky na range.
 
Oklamať sa dá, či tam je recepcia alebo nie. Kto chce klamať, bude. Podľa mňa, je to super nápad, hlavne pre menšie ihriská. Niečo podobné som videl v Nitre, na malom ihrisku. Nemali síce automat, avšak na dverách papier "samoobsluha".

Zahrali ste a mali ste viacero možností:
1. Číslo účtu kde poslať peniaze za hru
2. Kniha návštev, kde sa to na konci mesiaca sčítalo a vy ste zaplatili na recepcii naraz
3. Kasička v stene, kde ste vhodili peniaze

Ani by ma nenapadlo to nejako podviesť, keď už majiteľ vložil takú dôveru do ľudí.
 
Oklamať sa dá, či tam je recepcia alebo nie. Kto chce klamať, bude. Podľa mňa, je to super nápad, hlavne pre menšie ihriská. Niečo podobné som videl v Nitre, na malom ihrisku. Nemali síce automat, avšak na dverách papier "samoobsluha".

Zahrali ste a mali ste viacero možností:
1. Číslo účtu kde poslať peniaze za hru
2. Kniha návštev, kde sa to na konci mesiaca sčítalo a vy ste zaplatili na recepcii naraz
3. Kasička v stene, kde ste vhodili peniaze

Ani by ma nenapadlo to nejako podviesť, keď už majiteľ vložil takú dôveru do ľudí.

My takhle v Horehledech fungujeme uz asi 6 let, penize za hru se davaji pod kamen u recepce a funguje to bez problemu. Netreba kiosek za 200 000:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom