Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Rukavice

Jaké používáte rukavice

  • Neřeším, je mi jedno. Hlavně vybrat správnou ruku

    Hlasy: 10 34,5%
  • Jen kožené

    Hlasy: 8 27,6%
  • Jen syntetické

    Hlasy: 0 0,0%
  • Zásadně bílé

    Hlasy: 4 13,8%
  • Hraji bez rukavic

    Hlasy: 4 13,8%
  • Mix kůže a syntetika

    Hlasy: 7 24,1%

  • Hlasovalo
    29
nekvalitni rukavici to nebude, pocenim taky ne, sundavam po kazde rane, na 99% je to gripy a drzenim :)
Tak proto se ti tak nici. To je tim neustalym sundavanim! :D
 
Tak proto se ti tak nici. To je tim neustalym sundavanim! :D
No jo, ale on jinsunda za kolo tak 50x, zatimco my ostatni 100x :confused:
 
Řešil jste někdy někdo i rukavice na druhou rukou? Mám problém, že se mi na druhé ruce, na prsteníčku, dělá z gripu dost pravidelně a vcelku bolestivý mozol.
Druhou rukavici jsem řešil v dobách, kdy jsem chodil na driving a nebyl problém odpálit 200 i více míčů. To se mi pak dělaly tvrdé mozoly i na pravé ruce. Jenomže pak jsem postupně přestal chodit na driving a rukavici jsem dlouhou dobu měl jen tak v bagu až do té doby, než si jí kamarád levák zapomněl, tak jsem mu jí jako půjčil a už jsem jí samozřejmě nikdy zpět neviděl. A problém byl vyřešen.
 
Za mě:
- zásadně celokožené bez elastických částí (jsem citlivka a po syntetice mám ekzém :)) a bílé. Dříve Bridgestone, dneska jedině Titleist Player...
- navíc jeden pár do deště (prastaré callaway rain - stále drží), jeden pár do zimy (dříve footjoy, dneska mizuno thermagrip)
- Systém: puttování a někdy i chipování bez rukavice. Jinak vždy s. Během kola střídám minimálně 2, ideálně 3 rukavice - každou jamku jinou rukavici - pravidelně cyklicky měním.
Když je hodně vedro (nebo nervy, ale to se mi už dlouho nestalo :cool:) - tzn. hodně pocení, tak přichází na řadu i metoda "Košťál" :D, tzn. sundávám po každé ráně. Rukavice si takto "odpočinou", nejsou zpocené (případně stihnou uschnout, než jdou znovu do hry na dalších jamkách) a výrazně méně se ničí a tvrdnou.
Tento systém mám léty ověřený a s trochou nadsázky lze říct, že mi jeden takovýto set 3 rukavic vydrží skoro celou sezonu (samozřejmě záleží na intenzitě hraní). Než jsem tento systém "vyvinul", spotřeboval jsem cca jednu rukavici měsíčně jako nic. Při výměně "setu" (tzn. vždy kupuji rukavic více a měním všechny naráz), vyberu ze starého setu jednu nebo dvě, které jsou na tom lépe a ty pak zůstávají v bagu pro hru na DR.
Zásadní pro tento systém je mít možnost rukavice upevnit na bag/vozík takovým způsobem, aby měl člověk přehled, která rukavice je která a docházelo tak k pravidelnému střídání. (tzn. neházet je např. do společné kapsy apod.).
 
K cemu je dobra rukavice?
Ze zacatku mne palily ruce ale pak to preslo a zadne problémy. I když prsi grip neklouze ....

Dokonce se mi zlepsil i problém s karpalnima tunelama ... cim vic hraju tim je to lepsi
 
K cemu je dobra rukavice?
Ze zacatku mne palily ruce ale pak to preslo a zadne problémy. I když prsi grip neklouze ....

Dokonce se mi zlepsil i problém s karpalnima tunelama ... cim vic hraju tim je to lepsi

Skoro se bráním dávat odpověď, ale možná na tom něco je, když člověk dostatečně dlouho hraje bez rukavic, tak si na to asi zvykne. Stejně jako u jiných sportů. Předpokládám, ale že hlavní je omezit vliv pocení.
 
Skoro se bráním dávat odpověď, ale možná na tom něco je, když člověk dostatečně dlouho hraje bez rukavic, tak si na to asi zvykne. Stejně jako u jiných sportů. Předpokládám, ale že hlavní je omezit vliv pocení.
Rukavice určitě není bezúčelná parádička. Rukavička má hlavní účel v tom, že má udržet správný kontakt ruky s holí. Hůl by měl hráč držet pokud možno co nejméně silově. Jemná rukavička zajistí lepší přilnavost ke gripu. I nepatrně zpocená dlaň může zapříčinit posun hole těsně před impaktem v největším zrychlení a v momentu největší odstředivé síly a tedy nepovedenou ránu, nebo dokonce proklouznutí hole oběma rukama a to se pak hráč stává životu nebezpečný širokému okolí. Rovněž i ochrana ruky před tvorbou mozolů nebo puchýřů není zanedbatelným důvodem, proč si rukavici vzít.
 
Rukavice určitě není bezúčelná parádička. Rukavička má hlavní účel v tom, že má udržet správný kontakt ruky s holí. Hůl by měl hráč držet pokud možno co nejméně silově. Jemná rukavička zajistí lepší přilnavost ke gripu. I nepatrně zpocená dlaň může zapříčinit posun hole těsně před impaktem v největším zrychlení a v momentu největší odstředivé síly a tedy nepovedenou ránu, nebo dokonce proklouznutí hole oběma rukama a to se pak hráč stává životu nebezpečný širokému okolí. Rovněž i ochrana ruky před tvorbou mozolů nebo puchýřů není zanedbatelným důvodem, proč si rukavici vzít.

Já to nerozporuji, že je užitečná. Nicméně vcelku úspěšně si pamatuji, jak obdobná argumentaci jsem slyšel od mnohých pro fitness, cyklistiku atp. Alespoň na posilovnu jsem postupně přestal u dávno rukavice používat a ruce si velmi dobře zvykly a jako nevýhody to nijak nepociťuji a nikdy jsem pak nepociťoval, ze začátku to tedy ale docela bolelo, než si ruce zvykly. Předpokládám, že to může mít ten efekt, o kterém mluvíš, ale domnívám se, že ne vždy a nezbytně. Některé gripy, co jsem měl v ruce, mi byly osobně velmi příjemné a nekluzké i bez rukavice.
 
nosím dvě rukavice ✋🤚 používám je i při patování, na mé gusto je fakt mizerný výběr :(
původně jsem brala 2, jen že se mi to víc líbilo
teď už je mi přímý kontakt ruky a gripu při hře vyloženě nepříjemný, v rukavicích mám ruce pocitově "v bezpečí"
měnit to nebudu, nejsem s touto preferencí sama ;)
FA12727F-D7F8-441A-BC3A-A2705F092939.jpeg


doporučuji hezký článek na dané téma (+trochu i k historii současných gripů)
 
Upraveno:
Rukavice při hře používám pouze v zimě tenké neoprenové, už druhým rokem používám GT, nebudu nic měnit,
výhody souměrně opálené ruce, žádné zpocené , potažmo ztvrdlé a “ zapáchající”, nemusím se strachovat jestli jsem si nezapoměl vzít použitelné rukavice. Nemusím mít rukavice do deště. A co více , nemám žádné mozoly a ztržené krvavé otlaky.
 
Rukavice při hře používám pouze v zimě tenké neoprenové, už druhým rokem používám GT, nebudu nic měnit,
výhody souměrně opálené ruce, žádné zpocené , potažmo ztvrdlé a “ zapáchající”, nemusím se strachovat jestli jsem si nezapomněl vzít použitelné rukavice. Nemusím mít rukavice do deště. A co více , nemám žádné mozoly a ztržené krvavé otlaky.
Bohouš, ty musíš být dříč... (ztržené krvavé otlaky) ;-)
 
Da se tam pridat jeste jedna kategorie??? - takove, co mi sedi ;) . Protoze mam hodne uzkou ruku, mam problem sehnat vyhovujici. Pak fakt neresim, co je to za znack a material. Hlavne ze mam nejakou!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom