Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rozhodčí na českých hřištích a turnajích

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Vstávat ve 4:50 není zrovna med, ale ta odměna...
7F27DCF0-92C0-4793-8BAC-FB223F24378F.jpeg
AA039301-7FCC-49AE-8120-65876FA9A0D8.jpeg
F6A22A8D-B024-4073-A23D-7758E23B8A49.jpeg
 
Ten chlap je hnusnej! Fotky Berouna (předpokládám) jsou úžasný. Kolik vás tam, rozhodčích je?
 
Ahoj, k tématu rozhodčích a lidí, kteří rozhodují na turnajích o pravidlech?? Podrobují se rozhodčí přezkušování, jak často, a neb papír do smrti?? Někdy rozhodnou mocí funkce pravidlo nepravidlo! Nejčastěji u dropovaní a free dopů. Někdy se mi zdá, ze není nic složiťejšího a nejčastěji se objevujíci. Je zakořeněno mnoho výkladů a možností a ochránce pravidel" rozhodčí" sám tápe a není si přesně jist tak rozhodne RUKOU MOCI, a vlak přes to nejede, a vy mnohdy poškozeni, nemáte dovolání??
JAK Z TOHO VEN!! Jediné OSVĚTA, kdo ??
 
Ten chlap je hnusnej! Fotky Berouna (předpokládám) jsou úžasný. Kolik vás tam, rozhodčích je?

Na 130 hracu hlavni + 2.
 
Dost mě nadzvedlo že rozhodčí ani pořadatel neumí přikázat větru ať jde do paďous..:):):), ale když hraju tužku tak by to asi nepomohlo..:):):)
 
Dost mě nadzvedlo že rozhodčí ani pořadatel neumí přikázat větru ať jde do paďous..:):):), ale když hraju tužku tak by to asi nepomohlo..:):):)

Rad bych se ti omluvil za ty 2 zakopnute mice do vody, ale neudelam to, protoze me to nemrzi!
 
Ahoj, k tématu rozhodčích a lidí, kteří rozhodují na turnajích o pravidlech?? Podrobují se rozhodčí přezkušování, jak často, a neb papír do smrti?? Někdy rozhodnou mocí funkce pravidlo nepravidlo! Nejčastěji u dropovaní a free dopů. Někdy se mi zdá, ze není nic složiťejšího a nejčastěji se objevujíci. Je zakořeněno mnoho výkladů a možností a ochránce pravidel" rozhodčí" sám tápe a není si přesně jist tak rozhodne RUKOU MOCI, a vlak přes to nejede, a vy mnohdy poškozeni, nemáte dovolání??
JAK Z TOHO VEN!! Jediné OSVĚTA, kdo ??

Ahoj Bohouši. Přiznám se, že mám dost problém porozumět tvému psanému projevu, ale prubnu to:

- rozhodčí musí nejpozději každé 4 roky složit zkoušky totožné s těmi, jako kdyby chtěli získat licenci poprvé. Řada z nich tak činí i častěji
- že se rozhodčí občas upískne je určitě pravda, jsme jen lidé
- ano, dropování se "píská" nejčastěji a je u něj nejvíce chyb. Výklad je jen jeden jediný.
- pokud rozhodčí rozhodne (bez ohledu na to, zda v souladu či rozporu s pravidly), je jeho výrok konečný. Stejně jako v jakémkoli jiném sportu.
- určitě existují instance, které případné pochybení rozhodčích řeší a lze špatného rozhodčího postavit mimo službu
 
Ahoj, k tématu rozhodčích a lidí, kteří rozhodují na turnajích o pravidlech?? Podrobují se rozhodčí přezkušování, jak často, a neb papír do smrti?? Někdy rozhodnou mocí funkce pravidlo nepravidlo! Nejčastěji u dropovaní a free dopů. Někdy se mi zdá, ze není nic složiťejšího a nejčastěji se objevujíci. Je zakořeněno mnoho výkladů a možností a ochránce pravidel" rozhodčí" sám tápe a není si přesně jist tak rozhodne RUKOU MOCI, a vlak přes to nejede, a vy mnohdy poškozeni, nemáte dovolání??
JAK Z TOHO VEN!! Jediné OSVĚTA, kdo ??
Promiň, ale z dlouholetých zkušeností si přesně takto nejvíce stěžují hráči, kteří pravidla umí ze všech nejméně a jde spíše jen o typy "všichni se proti mě spiknuli". Neber to prosím osobně, nebuď na mě naštvaný, ale je to zkrátka tak. Skoro na každém turnaji řeším blbé a nesmyslné připomínky těchto hráčů.
 
Ahoj Bohouši. Přiznám se, že mám dost problém porozumět tvému psanému projevu, ale prubnu to:

- rozhodčí musí nejpozději každé 4 roky složit zkoušky totožné s těmi, jako kdyby chtěli získat licenci poprvé. Řada z nich tak činí i častěji
- že se rozhodčí občas upískne je určitě pravda, jsme jen lidé
- ano, dropování se "píská" nejčastěji a je u něj nejvíce chyb. Výklad je jen jeden jediný.
- pokud rozhodčí rozhodne (bez ohledu na to, zda v souladu či rozporu s pravidly), je jeho výrok konečný. Stejně jako v jakémkoli jiném sportu.
- určitě existují instance, které případné pochybení rozhodčích řeší a lze špatného rozhodčího postavit mimo službu
Děkuji, tvé podání je dostatečné.
Potkal jsem se protože mám hodně spoluhrajícího kamaráda a ten byl minulý týden v úterý na turnaji a dohadoval se ohledně červené vody a rozhodčí trval na dvou holích a pro něj bylo výhodnější na spojnici. Nepomohlo nic, rozhodl. Někdy se mi zdá, že jsou to samozvaní " páni hřiště " . Nejsem turnajový typ, s pravidly problémy nemám.
Je mi mnohdy líto těch postiženýcha ponejvíce , když se to týká dětí, ty dospěláci utlučou autoritou a mnohdy pokud tento nemá doprovod a druzí mají a tento hraje výrazně lépe , nesnesou , že si " vybere úlevu" v rámci pravidel a tvrdě vyžadují ať hraje jak leží.
Proto můj dotaz, omlouvám se za něj, nejsem natolik zběhlý a tento sport beru jen jako zábavu a ne pro HCP.
Ty 4-roky jsou pro všechny ?? Od základu po PRO?? Jiné sporty , cykličnost přezkušování je dle výkonu čím vyšší tím častěji. Jinak děkuji za zcela vyčerpávající odpověď, takových je mnohdy málo a když, tak s otazníky.
 
Pokaždé, když vyjdou nová platná pravidla. Stará přestanou platit a tak nemůže platit ani licence. Ať už AM nebo PRO. Historicky to právě bývalo po 4 letech.
 
Pokaždé, když vyjdou nová platná pravidla. Stará přestanou platit a tak nemůže platit ani licence. Ať už AM nebo PRO. Historicky to právě bývalo po 4 letech.
To si myslím, že není zásadně ovlivněno vydáním nové edice pravidel. Je to na 4 roky, i kdyby to mělo být přesně v mezidobí. U mě to platilo určitě i po vydání nových pravidel. Předešlé edice pravidel nebyly tak zásadní. Teď to bude samozřejmě hodně jiné a na nový kurz rozhodčích půjdu už i ve vlastním zájmu.
 
To si myslím, že není zásadně ovlivněno vydáním nové edice pravidel. Je to na 4 roky, i kdyby to mělo být přesně v mezidobí. U mě to platilo určitě i po vydání nových pravidel. Předešlé edice pravidel nebyly tak zásadní. Teď to bude samozřejmě hodně jiné a na nový kurz rozhodčích půjdu už i ve vlastním zájmu.
Je to tedy hodně dávno, platnou licenci 3.tridy jsem měl v době, kdy jsem prakticky nehrál, ale vsadil bych boty na to, ze mi platila pouze 3 roky, jelikož jsem ji dělal po roce od vydání nové edice pravidel.

Ještě, ze aspoň pravidla si pamatuji lépe než procesy okolo :cool:
 
Každopádně platnost licence konkrétního rozhodčího se dá zjistit na webu čgf.
 
Pokaždé, když vyjdou nová platná pravidla. Stará přestanou platit a tak nemůže platit ani licence. Ať už AM nebo PRO. Historicky to právě bývalo po 4 letech.
To si myslím, že není zásadně ovlivněno vydáním nové edice pravidel. Je to na 4 roky, i kdyby to mělo být přesně v mezidobí. U mě to platilo určitě i po vydání nových pravidel. Předešlé edice pravidel nebyly tak zásadní. Teď to bude samozřejmě hodně jiné a na nový kurz rozhodčích půjdu už i ve vlastním zájmu.
Co mě je známo, tak to vždy bylo tak, jak píše David, tzn. licence je platná po dobu platnosti dané edice pravidel. Historicky to bývalo tedy 4 roky, tzn. licence mohla platit např. i jen jeden rok, pokud si někdo dělal školení v posledním roce platnosti pravidel.
Aktuální edice pravidel nemá napsanou platnost - pouze datum vydání. Důvodem je to, že v době vydání v roce 2016 nebylo ještě přesně známé, kdy budou připravena (a v platnost vstoupí) nová pravidla.
I když budeme mít nová pravidla platná již od počátku roku 2019, dle posledních informací z ČGF, budou všechny stávající licence rozhodčích platit až do konce roku 2019, protože není jisté zdali se všechny rozhodčí podaří přeškolit hned v úvodním roce 2019. Tzn. ve výsledku budou i stávající licence maximálně platit 4 roky (pro ty co si ji udělali hned v 2016).
 
Když jsme u toho, plus minus, má rozhodčí povinnost mít u sebe, když "píská" kartičku? Nebo? Asi se to tedy v golfu neděje, ale asi si dokážu představit nějakého vykuka, který při nepříznivém "rozhodnutí" začne chudáka rozhodčího školit až do pátého kolene a administrativně za to prudit? Jak poznám ofiko rozhodčího daného turnaje?
 
Tak zásadní je, aby byl rozhodčí u daného turnaje uveden na čgf serveru (to už se tu myslím několikrát řešilo). Ohledně kartičky/označení apod. - nejsem si jist, zdali k tomu existuje nějaká oficiální klauzule, která něco přikazuje, ale obecně bych to definoval jednoduchou větou - měl by být jednoznačně a viditelně označen.
Na klubové úrovni je to všelijaké, na sportovní úrovní (čgf, pga) máme vždy visačky a označené buginy.
Pro "běžné" čgf turnaje má čgf připravené univerzální visačky typu "rules official", "starter", "tournament director" apod.
Pro významnější turnaje (např. mistrovství Evropy, apod. a nebo na European/Challenge/Ladies European Tour) jsou vždy speciální visačky pro daný turnaj i se jmény a taktéž bývají i jmény označené buginy.
Každopádně klasický příklad z praxe - i když máš označenou buginu "Rules Official" a na krku máš visačku se jménem a nápisem Rules Official a máš tričko / bundu ČGF, stejně se tě hráči např. na Challenge Tour zeptají, jestli jsi rozhodčí ;-) a někdy se tě zeptají i 3x, pokud se jim tvé rozhodnutí moc nelíbí :).

ještě edit: označení bugin je zásadní i při turnajích, kdy na hřiště mohou jen "oficiální" buginy a žádné další. Dle označení lze pak i z dálky (např. dalekohledem) poznat, jestli tam bugina být může či nikoliv...
 
Děkuji nastotisíckrát České golfové federaci za luxusní rozhodcovskej mundůrek, je to naprosto epesní!

22A4F267-0026-482F-9FEA-48B4198F5BF0.jpeg
3BA3C2BC-40B5-4FC8-8789-455957006F2D.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom