Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rozcvička před hrou

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jak na golfovou rozcvičku před turnajem, případně před hrou? Rozhýbáváte se nějak, či jen pár cvičných švihů a hurá na první odpal?
 
mám 2 rutiny, cvicnou a turnajovou
turnajova: driving, hole v poradi LW(60°),GW(52°),9i,7i,5i,3h,3w,1w, zbytek micu PW (samozrejme je, ze driving koncim vzdy dobrou ranou), 10chippu LW, 5chippu GW, 5chippu PW, a cca 20-30 puttu z ruznych vzdalenosti 
cvicna: driving jako v turnajove (nekdy vynechavam GW), kdyz neni cas, vynecham cely driving, par puttu, chippu a jde se na vec :)
 
Rozcvička na první jamce :). Kecám to je jen taková hláška.  30 míčů na drivingu a jdu na to
 
Na turnaji tak 40-50 minut na drivingu. Z toho tak 15 min. puttovani, 20 chip a zbytek odpaly..
Při nesoutěžním kole pár švihů a jde se na to...
 
Nezapomeňte na snídani, bez párků, a hajzlík. To taky zabere nějaký čas! :)
 
Zásadně nesnídám. Když mi kručí pořádně v břiše, dobře to rozptyluje soupeře...
A když vynecháš ranní hajzlík, pěkně to zrychlí hru :)
 
No turnaj trvá 4-5 hodin, 50 minut už nic není...
 
Dva dny před turnajem ani ránu.
Když někdy přijedu včas, dám deset těch mých vysokých přibližovacích ran tak na dvacet metrů a několik patů.
Jakmile začnou míčky padat do jamky, rychle běžím na týčko, aby mi nějaká dobrá rána zůstala do hry. A Jarda Kubánek už vám řekne, jak to dopadne.
 
Jarda neřekne nic, neboť netuší :)
Jarda jezdí rád den před turnajem hrát, protože tím zjistí, jak na turnaji dopadne.
Pokud to den předem jde, turnaj je průšvih. Pokud je to špatný, Jarda veze z turnaje pohár :)
 
jsem rad, ze jsem do tohoto vlakna neprispel :)
 
Původně jsem tedy měl spíše na mysli rozcvičení tělesné, než dovednostní. Nějaké protažení, zahřátí, dřepy, rotátory... atp? Mi neříkejte, že nejste ztuhlí, když vystoupíte z auta?
 
Michale, tak to není otázka pro mě.. Já u každého protažení přemýšlím, jak se dostanu zpět.
Snad ti to popíše nějaký opravdový sportovec :)
 
V loňském roce jsem kompletně zrušil rozehrávání na drivingu, před prvním odpalem si dám jen 4-6 puttů na cvičným greenu (který beztak všude jezdí jinak než greeny na hřišti:)) a protáhnu tělo. A na výsledcích se to nijak neprojevilo:).
 
Ok, dobre, koukám, ze univerzalni sestava neexistuje. Co protahujete a jak protahujete? Prijde mi, ze strecing pred golfem se nejak nenosi, a pritom svih je snad nejmene prirozeny pohyb na pater, co znam - vyjma delani vykopu. :)
 
Ja tedy cca 5 minut protahnuti venuji. Kdyz je cas, tak si dam 10 puttu ci nejay chip. Driving vetsinou ne, neb chodim brzy rano a je zavreno. Beztak bych mel problem s casem.
V tomto mam rad hriste ala zbraslav, kde pred prvnim tee je onen minidriving, kde si par micku rad dam, pokud to neni tak ze dobiham na prvni tee, kamarad mi do telefonu sdeluje, ze vsichni z flightu od odpalili a na me ceka jedna trestna do zacatku. :)))
 
Ahoj,
rozhodně je dobrý pokud člověk má celkově víc sedavý zaměstnaní, atp. zařadit strečink před samotným šviháním, aspoň těch 5-10 minut, to už nikoho nezabije a je to dobrá investice do budoucna, protože by na to člověk mohl přijít pozdě až třeba při nucené návštěvě fyzioterapeuta jako já :D 
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom