Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rovina švihu při patování

Proč?
Vždyť to tam píšu 🙈
„což umožní být konzistentnější ohledně zamýšlené vzdálenosti patu.” 😉
 
Vždyť to tam píšu 🙈
„což umožní být konzistentnější ohledně zamýšlené vzdálenosti patu.” 😉

No dobře, blbě jsem se zeptal. V čem je vyšší konzistence, když míček roluje hned oproti tomu, když míček hned neroluje, pokud patuji stále stejným putterem (tzn. chová se mi to furt stejně v mém případě)? Jako představuji si to podobně, jako asi u auta systém proti zablokování kol. Míček je více na trávě, tzn. chová se "předvídatelněji s ohledem na povrch", když na začátku neklouže. Nebo jinak?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Zjednodušeně potřebuješ aby se míček kutálel dopředu co nejdříve, neztratí tak rychle energii a bude lepé držet směr.
Nechceš aby měl backspin nebo boční spin.
 
No dobře, blbě jsem se zeptal. V čem je vyšší konzistence, když míček roluje hned oproti tomu, když míček hned neroluje, pokud patuji stále stejným putterem (tzn. chová se mi to furt stejně v mém případě)? Jako představuji si to podobně, jako asi u auta systém proti zablokování kol. Míček je více na trávě, tzn. chová se "předvídatelněji s ohledem na povrch", když na začátku neklouže. Nebo jinak?
Ano, zpomalovalní míčku při pohybu po grýnu je předvídatelnější, než když letí vzduchem. Navíc, i když hraješ stejným patrem, tak rychlost míčku po úderu se bude lišit (ani profíci neumí zahrát 100% stejně) a míč tak bude ve vzduchu (prakticky nezpomalující) různou část dráhy patu. To vše se násobí se zvyšující se rychlostí grýnu.
Zkus si takový pokus na grýnu - nejprve hoď 3 míčky směrem k jamce a pak 3 míčky ze stejného místa kutálej, pochopíš ten rozdíl 😉
 
Lehky oblouk?
0A360A2C-5CFB-474A-A0C6-E8428850AE58.jpeg
 
Dostal jsem míček na nácvik patování, placatý, na nácvik správného , směrového úderu .
Už se těším až ho vyzkouším , doufám , že sníží počet patů na jamku z mých 1,86 alespoň o desetinu možná i více.
Budu mít s čím zpestřit trénink patování, už samotné patovací zrcadlo se mi osvědčilo a paty kolem 2 metrů jsou jistější.
Plochý patovací míček , bude další stupínek ke zlepšení mé hry na jamkovišti.
DF5E10D3-3B4B-4266-A82F-D7C88DE4DDC1.jpeg


3A7E0882-6148-4755-9E9E-91D3128108C2.jpeg
 
Na normální hru nevím, ale na nácvik patování super pomůcka s okamžitou zpětnou vazbou, zda byl míček udeřen square. 👍

304FD502-C0B7-41D5-B8CE-B2733894E3EF.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom