Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rovina švihu při patování

ulilee

Guru fóra
Klub
ČGK
HI (HCP)
14,9
Většinou to asi neřešíme, patování je hlavně pocitová záležitost, ale docela by mě zajímalo, jestli patujete v linii k jamce nebo po oblouku? Popř. jestli Vám třeba pomohla volba hlavy putteru, délky shaftu, šířky gripu nebo vyvážení hlavy hole? Absolvoval někdo fitting patování a jaký byl výsledek? Dosud jsem si myslel, že já patuju po linii k jamce, ale moc jsem nad tím nepřemýšlel. Teď začínám pochybovat. Jediné v čem jsem si po experimentování jistý je, že preferuji mallet s těžší hlavou a klasický grip.
 
nikdo nepatuje po linii, nejde to - možná tak Bryson se o to pokouší. Vždycky je tam oblouk, to by lie hole musel být 90 stupňů, což je pravidly zakázáno
 
Hlavně je potřeba zaujmout správný postoj..

Výstřižek.PNG
 
Tak sem zkusil poptat Bestgolf a pro leváky jsou k vyzkoušení 4 modely Odyssey a jeden SC, nic moc ale člověk už si zvyknul.
 
Hul by mela sedet k tvaru krivky co puttujes. Obecne cim vetsi predklon, tim rovnejsi (mensi oblouk). A kdyz mas rovny svih, hodi se vice vyvazeni “face balanced”, kdyz zahnuty tak toe balanced. A delka saftu je o uchopu a naopak.
I s tim fittingem je to slozite, ale je to o pocitu a trose zkouseni.

mj. neni spatne kouknout na videa o puttovani co natocil Alan Babicky. Kvalita nic moc, ale informacne imho velmi dobre a osvetluje i tu teorii a v CJ.
 
Jak jsem včera slíbil pokusím se stručně popsat průběh fitingu v Bestgolfu.
Mají Trackman 4 a trvá to cca 1 hodinu. Nejdříve změří data se stávajícím patrem, po jejich vyhodnocení následuje zkoušení a měření potencionálně vhodných kousků. Mají to založeno primárně na Odyssey, ze kterých mi nejlepší čísla vyšla s modelem na obrázku níže což odpovídalo i pocitově.
Potom jsme přešli ke Scotty Cameron, kde už fitér tušil co mě vyhovuje, proto jsme zkoušeli jen tři modely. První byl Phantom X 12 s kterým jsem nakonec měl nejlepší čísla ve všech měřených parametrech ze všech zkoušených kousků a odpovídal tomu i můj pocit. Třeba Phantom X 5 mi neseděl vůbec.
Obecně lze říci, že čísla téměř vždy potvrdila můj pocit i když rozdíly v číslech byly menší než pocitové.
Phantom X 12 jsem nakonec koupil. Pokud jde o grip mám radši tlustší, nicméně originál Cameron je velice zajímavě tvarovaný a příjemný, takže mu dám zatím šanci a případnou změnu budu řešit později.
Musím ocenit, že na mě nikdo nevyvíjel jakýkoli tlak ke koupi.

1622100808079.png
1622101795141.png
 
Super chlapi!:up:
Snad sem ještě někdo něco přidá? Čekal jsem mohutnější diskuzi!😥
 
Jak jsem včera slíbil pokusím se stručně popsat průběh fitingu v Bestgolfu.
Mají Trackman 4 a trvá to cca 1 hodinu. Nejdříve změří data se stávajícím patrem, po jejich vyhodnocení následuje zkoušení a měření potencionálně vhodných kousků. Mají to založeno primárně na Odyssey, ze kterých mi nejlepší čísla vyšla s modelem na obrázku níže což odpovídalo i pocitově.
Potom jsme přešli ke Scotty Cameron, kde už fitér tušil co mě vyhovuje, proto jsme zkoušeli jen tři modely. První byl Phantom X 12 s kterým jsem nakonec měl nejlepší čísla ve všech měřených parametrech ze všech zkoušených kousků a odpovídal tomu i můj pocit. Třeba Phantom X 5 mi neseděl vůbec.
Obecně lze říci, že čísla téměř vždy potvrdila můj pocit i když rozdíly v číslech byly menší než pocitové.
Phantom X 12 jsem nakonec koupil. Pokud jde o grip mám radši tlustší, nicméně originál Cameron je velice zajímavě tvarovaný a příjemný, takže mu dám zatím šanci a případnou změnu budu řešit později.
Musím ocenit, že na mě nikdo nevyvíjel jakýkoli tlak ke koupi.

Zobrazit přílohu 24387 Zobrazit přílohu 24388
A co se tedy reálně na Trackmanu u patování měří a porovnává?
 
Já aktuálně využívám takový polofit putter, koupený z regálu ale později upravený ( délka, lie, vibe do shaftu a nový grip ) - mám Odyssey Red ball, primárně nový ani nepotřebuji, spíš touha po něčem novém :)

Ten můj je face balanced, takže patuji docela v předklonu, abych měl co nejmenší oblouk, čím méně se předkloním, tím více mi pak míček končí vpravo od jamky ( levák )
 
Hul by mela sedet k tvaru krivky co puttujes. Obecne cim vetsi predklon, tim rovnejsi (mensi oblouk). A kdyz mas rovny svih, hodi se vice vyvazeni “face balanced”, kdyz zahnuty tak toe balanced. A delka saftu je o uchopu a naopak.
I s tim fittingem je to slozite, ale je to o pocitu a trose zkouseni.

mj. neni spatne kouknout na videa o puttovani co natocil Alan Babicky. Kvalita nic moc, ale informacne imho velmi dobre a osvetluje i tu teorii a v CJ.
Hodně mě zaujala jedna novinka od TOP výrobce holí a u celé modelové řady uvádí prodejce u každého typu hlavy vhodnou švihovou rovinu. Chtěl jsem vyzkoušet, ale momentálně mají vyprodáno, prý jdou na dračku. Nejdou ty puttery objednat v eshopu, takže bych tomu i věřil, když si uvědomíme, jak krátce jsou otevřené kamenné obchody.
 
A co se tedy reálně na Trackmanu u patování měří a porovnává?
Těch údajů je spousta. Například tempo, dráha patu (vyhazuju většinou doleva), odchylka líce patru v okamžiku impaktu ve stupních, procento rolování míčku z celkové délky patu a mnoho dalšího čemu jsem ani nerozuměl:).
 
Těch údajů je spousta. Například tempo, dráha patu (vyhazuju většinou doleva), odchylka líce patru v okamžiku impaktu ve stupních, procento rolování míčku z celkové délky patu a mnoho dalšího čemu jsem ani nerozuměl:).
Rozumím, že odchylka líce patru je v souvislosti s typem/tvarem patru a váhou, ale třeba na rolování míčku má fakt vliv typ patru?
 
Velmi zajímavý video mají kluci z TXG Tour Experience Golf na youtube, škoda, že fitting na takovéto úrovni asi v CZ není.
 
Rozumím, že odchylka líce patru je v souvislosti s typem/tvarem patru a váhou, ale třeba na rolování míčku má fakt vliv typ patru?
To už je spíše dotaz na fitéra, nicméně i tuto hodnotu jsem měl s Phantomem X 12 nejvyšší.
 
Ty bláho, to je na mě dost odborná diskuse. Musím říct, že už se celkem dost ztrácím :cry::cry::cry:
Nemohl by, prosím, někdo poslat obrázek (jako dříve v jiném tématu) s úhly, co který znamená? Abych si osvětlil, co co znamená.
Jinak mi nezbývá, než to hrát rovnou do jamky bez mezikroku puttování :D:D:D Takže jsem v .......
 
… ale třeba na rolování míčku má fakt vliv typ patru?
Ano má. Jde zejména o rozložení hmotnosti (pokud tedy materiál líce a její loft je stejný).
Cílem je, aby míček začal co nejrychleji rolovat (pokud tedy nepatuješ z foregreenu nebo ferveje - tam naopak je vhodné, aby míček překonal co nejdelší část vyšší trávy vzduchem. Ale to se řeší umístěním míčku v postoji blíže k přední noze), což umožní být konzistentnější ohledně zamýšlené vzdálenosti patu.
 
Ty bláho, to je na mě dost odborná diskuse. Musím říct, že už se celkem dost ztrácím :cry::cry::cry:
Nemohl by, prosím, někdo poslat obrázek (jako dříve v jiném tématu) s úhly, co který znamená? Abych si osvětlil, co co znamená.
Jinak mi nezbývá, než to hrát rovnou do jamky bez mezikroku puttování :D:D:D Takže jsem v .......
Tak snad ti to takto bude jasné 😉

43EFCE52-92D2-4851-B985-86CBFE2598B5.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom