Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Roční úprava HCP

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Zajímavá logika v letošní roční kontrole HCP na serveru ČGF. Odehrál jsem 4 turnaje, všechny pod své možnosti, přesto mi server navrhnul změnu ze 14,2 na 13,2. Asi ve mě vidí skrytý potenciál:).
 
asi pocita, ze si treba minule rok dlouho zlepsoval treba a predikuje tvuj vyvoj
 
To bohužel nemůžu, může jen STK tvého domovského klubu. Ale vzhledem k tomu, že je to jeho povinností, tak to určitě brzy udělá.
 
jak STKari meni hcp u nizkych hcp?? zasahuji do toho nebo nechavaji nizke hcp byt?? o kolik mohou snizit/zvysit hracuv hcp??
 
Navrhy na zmenu HCP dava prvotne server sam na zaklade specialniho vypoctu respektujiciho hracovi zahrane vysledky. STK zmenu muze a nemusi prijmout, pripadne ji v podstate jakkoli upravit. Spravny STK zna sve hrace a dela tuto cinnost spolehlive a zodpovedne.
 
- STKář může kdykoliv jakýmkoliv způsobem snížit, či zvýšit HCP ( domovského ) hráče a není tam limit o kolik. Nicméně u hráčů s HCP nižším než 11,4 ještě tato změna ještě podléhá schválení federační STK. Není tedy možné, aby STKář klubu upravil lepšímu hráči  jeho HCP upravil mimo realitu a prošlo to...
 
Vrtá mi přes víkend hlavou, tedy zeptám se. Jaký je smysl roční kontroly? Vždyť systém by měl fungovat správně sám od sebe? Nalezl jsem někde na netu odpověď: 

"Smyslem roční kontroly je zejména podchytit takové případy, kdy se hráčovy výsledky vymykají iteračnímu principu, popř. situace, kdy byl hráčův HCP výrazně ovlivněn jedním či dvěma výjimečnými výsledky."

Není mi úplně zřejmé, co je na tom "špatného", když by se pak dalšími hrami měl takovýto výkyv srovnat sám?
 
Zkusím to vysvětlit na příkladu - hráč HCP 12, odehraje za rok 15 turnajů, všechny bídně, kdy dosáhne maximálně na 20 stbl. bodů. Během sezóny tak zhoršil o 15 x 0,1 rány, tedy na 13,5. Hraje ale mnohem mnohem hůře ( cca na HCP 30 ) a pokud by měl zhoršovat na svoji reálnou úroveň, musel by hrát opravdu mnoho turnajů několik let. Proto je na technickém serveru výpočtový mechanismus - modul, který dokáže spočítat HCP, tak aby více odpovídal realitě a který může proces zhoršení nebo zlepšení HCP výrazně urychlit. Samotný proces je popsán v diskuzi výše, jen připomínám, že  v návrhu zlepšení i zhoršení jsou  maximální limity, o které návrh úpravu doporučí. Myslím, že jsou to max 3 rány. V modelovém příkladu by tedy hráči počítač navrhl zřejmě maximální možné navrhované zhoršení - o  3 rány, tedy na  HCP 16,5. ( ne tedy 30 ). 
Takže základní myšlenka je přiblížit HCP, co nejvíce realitě  To lze jen výpočtovým modulem. Tento modul je třeba spustit a aby to bylo stejné pro všechny přikazuje Federace tento výpočtový modul spustit hráčům všem na konci sezóny ( lze však spustit kdykoliv ) , aby do nové sezóny nastupovali již všichni  s přepočítaným HCP. 
 
wasp: Principiálně tomu rozumím, a nijak nerozporuji, beru to prostě jako takovou pojistku - každý systém funguje dobře a "spravedlivě" jen v 90% případů. Ale není mi úplně jasné, pokud je tam takovýto korelační mechanismum a je limitován 3mi ránami, tak to stejně za rok přeci výrazně nepomůže. Chápu to u "zlepšení", u "zhoršení" mi to přijde už slabší - btw. setkal jste se s tím někdy někdo, že byl zhoršen takto HCP? Myslím, že pokud ta změna není kosmetická (desetinná čárka), tak se asi naprostá většina golfistů bude tomu bránit. Na druhou stranu, chápu, že po nějaké delší, třeba zdravotní, pauze může být šance, že mi bude zhoršen na můj popud takto HCP, dobrá motivace, aby mě golf znovu bavil.  
 
Za Hořehledy mohu říct, že těch úprav není mnoho, ale jsou. Většinou jde o úpravy na zlepšení u začátečníků a zhoršení u hráčů, kteří z nějakého důvodu zahráli méně výsledků než bylo běžné a ještě s výrazně horším bodovým ziskem. Máme dokonce hráče, který takto zhoršuje už několikátý rok za sebou a pokaždé se rozčiluje. Jen mne utvrzuje v tom, že lidem zcela uniká logika toho systému (když mu to zhorší HCP, tak se mu přece bude hrát bodové lépe) a vidí za svým golfem jen to jedno jediné číslo, které je pro ně svaté.
 
- s maximálním zhoršením ( o 3 rány )  jsem se osobně setkal hned u několika hráčů. Většinou se, ale návrh pohybuje kolem jedné až dvou ran zhoršení ( což je ale minimálně 10 - 20 turnajů ).Těm rozumným zhoršení vůbec nevadí, protože začnou nosit z turnajů rozumnější výsledky a pokud na ten HCP měli, rychle zase upíšou.

- osobně bych preferoval, kdyby systém nenavrhoval zlepšení, to si hráč dokáže případně 'zařídit' celkem rychle vlastní hrou, větší zhoršení je však  běh na velmi dlouhou trať.

- Slyšel jsem ( myslím, že vloni ), že se  uvažovalo, že bychom v Česku ( Evropě )  přešli na HCP systém, který se používá ( snad ) v Austrálii, který přesněji vyjadřuje aktuální výkonnost. Je na principu, že když zahrajete hodně špatně HCP se Vám výrazně zhorší a když zahrajete dobře, výsledek výrazně zlepší. HCP tak odpovídá více aktuální formě hráče. 
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom