Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ostatní Roční stop za podvádění

Všechny registrace členů jsou u ČGF realizovány přes RČ, tzn. pokud nebude fixlovat v tomto (což už je občansko-právní problém), tak nemá šanci to obejít.
To jsem nevěděl. Zbývá jen otázka zda ten kdo se neštítí ze sebe udělat veřejně podvodníka si bude dělat vrásky s uvedením jiného RČ a jestli to třeba umí někdo vůbec odhalit. Ono když si umí splést výsledek na pětiparu z 6 ran na 4 a podobně, tak špatně vyplněné RČ je hračka
 
To jsem nevěděl. Zbývá jen otázka zda ten kdo se neštítí ze sebe udělat veřejně podvodníka si bude dělat vrásky s uvedením jiného RČ a jestli to třeba umí někdo vůbec odhalit. Ono když si umí splést výsledek na pětiparu z 6 ran na 4 a podobně, tak špatně vyplněné RČ je hračka

- musel by hrát pod cizím jménem. To pochybuji, že by to riskoval, určitě by ho někdo naprášil. Má trest jen do konce roku...
- podle toho zápisu to byl větší filuta, než ten který si plete kolik zahrál. On buď úmyslně nadiktoval po hře nižší skóre nebo si dokonce sám skorkartu přepsal před odevzdáním ( řekl já ji odevzdám - a cestou to přepsal ).
 
- musel by hrát pod cizím jménem. To pochybuji, že by to riskoval, určitě by ho někdo naprášil. Má trest jen do konce roku...
- podle toho zápisu to byl větší filuta, než ten který si plete kolik zahrál. On buď úmyslně nadiktoval po hře nižší skóre nebo si dokonce sám skorkartu přepsal před odevzdáním ( řekl já ji odevzdám - a cestou to přepsal ).
Nepochybuji, že to bylo úmyslné podvádění. Je to smutné. Souhlasím s tebou, že za to může částečně i výše výher, která ve slabších charakterech probudí podvodníky. Ale na druhou stranu jsem byl svědkem upravené skorekarty na turnaji mentour, kde je výhrou "víno z Lidlu". Takže někdy to nemusí být jen cenná výhra. Někdy asi někomu pouze stačí mít podvodem nízký HCP a pak se s ním několik let, než po desetinkach vyroste, chlubit.
 
Omezení na 500 GBP považuji sice jako každé regulační opatření za nesystémové, ale toto konkrétní omezení je velmi rozumné a velkorysé.
Osobně bych si nepřál turnaje s obrovskými cenami. Vedlo by to ke osočování kdo má jak zadržený HCP, kdo kde podváděl, k závisti.
Amatérští golfisté mají prostě hrát pro radost, případně o malou cenu. Pokud chtějí hrát o ceny hodnotné, ať se profesionalizují a hrají bez vyrovnání HCP.
Nevim, jak dlouho tato hranice platí, ale nevnímám cokoliv nad 500 GBP jako "obrovskou cenu". Možná by jen stačilo upravit tu částku. I jedna hůl umí být dražší. Nebo si zjisti, kolik stojí garantovaná hra na Old Course.

Existuje toto omezení i v jiných sportech?

Lidi se hádají i když se hraje o kafe, speciálně u údajně "zadrženého" HCP.

Osobně jsem pro to, ať jsou ceny takové, jaké je kdo ochoten do turnaje věnovat. Jakákoliv omezení vnímám jako projev právě oné závisti. Ve spoustě případů od těch, které na turnaj s hodnotnými cenami nikdo nepozval nebo nemají na startovné. To myslím obecně samozřejmě.
Já takové turnaje nehraju, nikdo mě na ně nezve, nicméně zájezd do Dubaje za výhru v celoroční tour jsem taky jakýmsi omylem vyhrál.

Pokud má někdo problém s daněmi, ať klidně předepisují u cen nad nějakou hodnotu daň nebo co já vím..
 
To jsem nevěděl. Zbývá jen otázka zda ten kdo se neštítí ze sebe udělat veřejně podvodníka si bude dělat vrásky s uvedením jiného RČ a jestli to třeba umí někdo vůbec odhalit. Ono když si umí splést výsledek na pětiparu z 6 ran na 4 a podobně, tak špatně vyplněné RČ je hračka
Pokud má systém ČGF kontrolu RČ, tak zfalšovat rodné číslo není až tak jednoduché - musí totiž mít splňovat určité parametry.
 
Existuje toto omezení i v jiných sportech?
To by mě také zajímalo, ale nevidím pro to důvod, jelikož ostatní nemají amatérsky status.

Dokážu porovnat hokejovou pralesní ligu a squashové turnaje. Hokej jsme hráli za proplácání po ramenou nebo pohár. Squash na veřejný (přibližně golf klubových) turnajích o hodnotnější sportovní i jiné ceny, ale co si pamatuji tak Max ekvivalent 100-200 £. Byl jsem i na turnaji o moped, ale to byl komerční s klubem nespojeny turnaj s vysokým startovným. Ale jak tu padlo-ostatní sporty nemají vyrovnání. Nejlepší vyhrává bez ohledu na statut PRO nebo hobík.

Trosku mi přijde, ze se golfisti “musíme” (oni to v R&A a USGA udělají za nás) rozhodnout jestli chceme byt gentlemani, mít a hrát na STB o žvýkačky a tvářit se, ze s HCP 18 mohu porazit scratch hráče. Nebo si přiznat realitu, udělat golf reálný a těžší, začít hrát pravdivě na rány a o co chceme.
 
To by mě také zajímalo, ale nevidím pro to důvod, jelikož ostatní nemají amatérsky status.

Dokážu porovnat hokejovou pralesní ligu a squashové turnaje. Hokej jsme hráli za proplácání po ramenou nebo pohár. Squash na veřejný (přibližně golf klubových) turnajích o hodnotnější sportovní i jiné ceny, ale co si pamatuji tak Max ekvivalent 100-200 £. Byl jsem i na turnaji o moped, ale to byl komerční s klubem nespojeny turnaj s vysokým startovným. Ale jak tu padlo-ostatní sporty nemají vyrovnání. Nejlepší vyhrává bez ohledu na statut PRO nebo hobík.

Trosku mi přijde, ze se golfisti “musíme” (oni to v R&A a USGA udělají za nás) rozhodnout jestli chceme byt gentlemani, mít a hrát na STB o žvýkačky a tvářit se, ze s HCP 18 mohu porazit scratch hráče. Nebo si přiznat realitu, udělat golf reálný a těžší, začít hrát pravdivě na rány a o co chceme.

Můžeme mít každý svůj pohled, nicméně pořád podle mě platí, že by toto mělo být na pořadateli a sponzorech turnaje, co je komu jinému do toho?
Nelíbí se ti systém turnaje nebo ceny, nelez na něj. Ale já bych do toho nikomu nekecal. Proč? Protože celá tahle hra na gentlemany v tomhle vlákně působí vtipně..
Hrát se má podle pravidel, ale stanovit pravidly tohle mi přijde uhozené..

Btw. Pro někoho je 1000 liber jako pro jiného žvýkačky :)
 
Me zrovna ten limit vyher prijde nevhodny... 500 GBP jako hlavni cena tour? Vzdyt to casto nepokryje ani feecka na turnaje... je to cele uplne o nicem, neb proste realita je uplne jinde.

A popravde hlaska typu “pokud chces hrat o lepsi ceny, stan se PRO” je nesmysl. Lidi co nejsou pro vedi proc nejsou pro. Navic to evidentne neni nutne. :) A blbecci budou podvadet i kvuli 490 GBP :)
 
Teď jsem přelouskal nějaký článek o amatérském statusu a něco jsem netušil a opravdu nechápu:
Jako amatér si nesmím na bag dát příliš velké své jméno. Ne že bych chtěl, u mě lepší když nebude nikdo vědět jak se jmenuju když hraju jak hraju, ale proboha proč?
 
Můžeme mít každý svůj pohled, nicméně pořád podle mě platí, že by toto mělo být na pořadateli a sponzorech turnaje, co je komu jinému do toho?
Nelíbí se ti systém turnaje nebo ceny, nelez na něj. Ale já bych do toho nikomu nekecal. Proč? Protože celá tahle hra na gentlemany v tomhle vlákně působí vtipně..
Hrát se má podle pravidel, ale stanovit pravidly tohle mi přijde uhozené..

Btw. Pro někoho je 1000 liber jako pro jiného žvýkačky :)
Nemyslím si, ze se nějak zásadně v názoru rozcházíme. Jsem pro zrušit kategorie amatér a PRO a klidně i hrát o vysoké ceny.

Jen poukazuji na to, ze v jiných sportech nemají vyrovnání ran a hcp+stb. Mají tedy jednodušší rozhodování a golfové počty nahrávají podvodníkům trosku víc než ostatní sporty. Což neznamená, ze ve statusu pro nevidím zbytečný archaismus. A souhlasím s tím, ze by se mi líbilo nechat situaci vykrystalizovat podobne jako jinde: klubové turnaje o poháry. Komerční turnaje o dary sponzorů. Výše záleží pouze na sikovnosti promotera.

To s logy a jmény u amatérů už jsem tu někde komentoval. To ze mi amatérsky status zakazuje si vyšít na záda trika nebo bag vlastní znak/jméno/logo .... mi přijde jako vrchol drzosti co si golfové orgány k nám amaterum mohou dovolit. Nesouhlasím s tím, ze mi zakazují vzít si peníze od sponzora (žádného nemam a nikdo mě logicky nebude chtít sponzorovat) ale ještě to dokážu prekousnout. Těžko, ale dokážu. To ze si tam nemůžu namalovat nickname stejně jako ho mám tady na fóru (nebo, ze si tam Michal nemůže dat 19 jamku bez reálného ekonomického dopadu) uz je za čarou i pro flegmatika jako jsem já.
 
Upraveno:
Primární problém není v tom kolik smí hráč vyhrát. Je v tom, že pořadatel při zadávání turnaje deklaruje, že ceny v turnaji odpovídají amatérskému statusu, což často není pravda. Jak může pak požadovat po hráčích, aby hráli podle pravidel, když je sám nedodržuje ? Samozřejmě nemám na mysli totální prasárny, jako že někdo zfalšuje skórkartu, ale takové to - míč se mi pohnul o 10 cm k jamce - vždyť se nic neděje. To pravidlo je zbytečně přísné. Nic jsem tím nezískal a s pravidlem nesouhlasím. Připadá mi stejně hloupé jako pořadateli pravidlo o am. statutu.
Kdyby došlo na lámání chleba, amatérský status bude odebrán hráči, který vyhrál a pochybuji, že to tuší. Asi by pak pořadateli (ne)pěkně poděkoval.
V jiných sportech omezení cen není. Proč ? Protože to není třeba. Jinde neznají totiž HCP systém ( kromě dostihů ). I já bych možná porazil v tenisu Rogera Federera, kdybych mu svázal obě nohy, přivázal mu k tělu pravou ruku ( vyrovnal bych tak naše HCP ) a zápas, který by nikdo jiný neviděl by rozhodoval můj kamarád ( rozhodčí na přání = flight na přání ). Hráli bychom tak podle amatérských pravidel golfu přetransformovaných do tenisu.
 
Nemyslím si, ze se nějak zásadně v názoru rozcházíme. Jsem pro zrušit kategorie amatér a PRO a klidně i hrát o vysoké ceny.

Jen poukazuji na to, ze v jiných sportech nemají vyrovnání ran a hcp+stb. Mají tedy jednodušší rozhodování a golfové počty nahrávají podvodníkům trosku víc než ostatní sporty. Což neznamená, ze ve statusu pro vidím zbytečný archaismus. A souhlasím s tím, ze by se mi líbilo nechat situaci vykrystalizovat podobne jako jinde: klubové turnaje o poháry. Komerční turnaje o dary sponzorů. Výše záleží pouze na sikovnosti promotera.

To s logy a jmény u amatérů už jsem tu někde komentoval. To ze mi amatérsky status zakazuje si vyšít na záda trika nebo bag vlastní znak/jméno/logo .... mi přijde jako vrchol drzosti co si golfové orgány k nám amaterum mohou dovolit. Nesouhlasím s tím, ze mi zakazují vzít si peníze od sponzora (žádného nemam a nikdo mě logicky nebude chtít sponzorovat) ještě dokážu prekousnout. Těžko, ale dokážu. To ze si tam nemůžu namalovat nickname stejně jako ho mám tady na fóru (nebo, ze si tam Michal nemůže dat 19 jamku bez reálného ekonomického dopadu) uz je za čarou i pro flegmatika jako jsem já.
Teď mě napadá, co vlastně pro mě znamená ztráta amatérského statusu? Pokud nechci hrát turnaje organizované přes federaci? Předpokládám že nic. Golf můžu hrát dál, členem klubu můžu být taky.
Teď jen sehnat většinu golfistů na světě, všichni si vyšijeme svoje loga na bagy a voni tu kravinu bafuňáři rychle z pravidel vyškrtnou. By neměl kdo hrát turnaje :)
 
Primární problém není v tom kolik smí hráč vyhrát. Je v tom, že pořadatel při zadávání turnaje deklaruje, že ceny v turnaji odpovídají amatérskému statusu, což často není pravda. Jak může pak požadovat po hráčích, aby hráli podle pravidel, když je sám nedodržuje ? Samozřejmě nemám na mysli totální prasárny, jako že někdo zfalšuje skórkartu, ale takové to - míč se mi pohnul o 10 cm k jamce - vždyť se nic neděje. To pravidlo je zbytečně přísné. Nic jsem tím nezískal a s pravidlem nesouhlasím. Připadá mi stejně hloupé jako pořadateli pravidlo o am. statutu.
Kdyby došlo na lámání chleba, amatérský status bude odebrán hráči, který vyhrál a pochybuji, že to tuší. Asi by pak pořadateli (ne)pěkně poděkoval.
V jiných sportech omezení cen není. Proč ? Protože to není třeba. Jinde neznají totiž HCP systém ( kromě dostihů ). I já bych možná porazil v tenisu Rogera Federera, kdybych mu svázal obě nohy, přivázal mu k tělu pravou ruku ( vyrovnal bych tak naše HCP ) a zápas, který by nikdo jiný neviděl by rozhodoval můj kamarád ( rozhodčí na přání = flight na přání ). Hráli bychom tak podle amatérských pravidel golfu přetransformovaných do tenisu.
Ale proč do toho furt taháš HCP, rozhodčí na přání, podvádění, flighty na přání nebo poražení Federera? Proč by se měl nechat svázat nebo hrát s tebou? Dyť je to blbost, která s cenou výhry nesouvisí. Von si s tebou do Horní dolní lhoty pinkat nepůjde a ty se na wimbledon taky nedostaneš.

90% popisu amatérského statutu je o trénování za peníze, sponzoringu atd.

Nemůžu nikde najít, jak dlouho platí onen limit 500 liber, ale počítám že fakt dlouho. Pokud to tak je, v době nastavení limitu jsi si za něj koupil auto, teď ani kolo nebo driver. V reálu je čím dál nicotnější.
Celkem chápu, že profíkům by se nelíbilo, kdyby je amatérský mistr porazil na masters kam se dostal kvůli tomu, že je amatérský mistr a ještě za to pobral prachy. Ale kolikrát se to stalo?
A jak tohle souvisí s tím, že se nějakej sponzor zbláznil, dal @mkopcak do turnaje putter za 30t, on mu za to vyvěsil ceduli na plot a já ten putter vyhraju. Co to proboha má za smysl?
Neříkám, že se to pravidlo má porušovat, říkám, že by se mělo upravit nebo by nemělo existovat.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Primární problém není v tom kolik smí hráč vyhrát. Je v tom, že pořadatel při zadávání turnaje deklaruje, že ceny v turnaji odpovídají amatérskému statusu, což často není pravda. Jak může pak požadovat po hráčích, aby hráli podle pravidel, když je sám nedodržuje ? Samozřejmě nemám na mysli totální prasárny, jako že někdo zfalšuje skórkartu, ale takové to - míč se mi pohnul o 10 cm k jamce - vždyť se nic neděje. To pravidlo je zbytečně přísné. Nic jsem tím nezískal a s pravidlem nesouhlasím. Připadá mi stejně hloupé jako pořadateli pravidlo o am. statutu.
Kdyby došlo na lámání chleba, amatérský status bude odebrán hráči, který vyhrál a pochybuji, že to tuší. Asi by pak pořadateli (ne)pěkně poděkoval.
V jiných sportech omezení cen není. Proč ? Protože to není třeba. Jinde neznají totiž HCP systém ( kromě dostihů ). I já bych možná porazil v tenisu Rogera Federera, kdybych mu svázal obě nohy, přivázal mu k tělu pravou ruku ( vyrovnal bych tak naše HCP ) a zápas, který by nikdo jiný neviděl by rozhodoval můj kamarád ( rozhodčí na přání = flight na přání ). Hráli bychom tak podle amatérských pravidel golfu přetransformovaných do tenisu.

Moje slova, zrušit profesionalismus a držet jen kategorii golfista bez omezení cen, proč taky omezovat že! V současné době jediná cesta...
 
taky souhlasím s úplným zrušením amatérského statusu, golf je snad jediný sport na světě, kde to stále ještě přetrvává

v současném světě je to přežitek, zbytečné, nerelevantní

golf by v tomto měl jít s dobou ... ale ono to časem půjde, doufám, že se toho dožijeme
 
taky souhlasím s úplným zrušením amatérského statusu, golf je snad jediný sport na světě, kde to stále ještě přetrvává

v současném světě je to přežitek, zbytečné, nerelevantní

golf by v tomto měl jít s dobou ... ale ono to časem půjde, doufám, že se toho dožijeme
Není, kulturistika.
 
Není, kulturistika.
Ano, nevím zda pořád nebo je to již zrušeno, ale box byl dělen stejně. Ale to, že najdeme 10 sportů s amatérským statusem mi stále nepřijde jako relevantni argument k jeho ponechání v golfu. Ať si kluci rohovníci řeší zase své statusy 😂😂😂
 
Řešíte tady hovadiny ... status sem, status tam ... hlavně když to lítá rovně a daleko ... 😜:cool:
 
Primární problém není v tom kolik smí hráč vyhrát. Je v tom, že pořadatel při zadávání turnaje deklaruje, že ceny v turnaji odpovídají amatérskému statusu, což často není pravda. Jak může pak požadovat po hráčích, aby hráli podle pravidel, když je sám nedodržuje ? Samozřejmě nemám na mysli totální prasárny, jako že někdo zfalšuje skórkartu, ale takové to - míč se mi pohnul o 10 cm k jamce - vždyť se nic neděje. To pravidlo je zbytečně přísné. Nic jsem tím nezískal a s pravidlem nesouhlasím. Připadá mi stejně hloupé jako pořadateli pravidlo o am. statutu.
Kdyby došlo na lámání chleba, amatérský status bude odebrán hráči, který vyhrál a pochybuji, že to tuší. Asi by pak pořadateli (ne)pěkně poděkoval.
V jiných sportech omezení cen není. Proč ? Protože to není třeba. Jinde neznají totiž HCP systém ( kromě dostihů ). I já bych možná porazil v tenisu Rogera Federera, kdybych mu svázal obě nohy, přivázal mu k tělu pravou ruku ( vyrovnal bych tak naše HCP ) a zápas, který by nikdo jiný neviděl by rozhodoval můj kamarád ( rozhodčí na přání = flight na přání ). Hráli bychom tak podle amatérských pravidel golfu přetransformovaných do tenisu.

Cely amatersky status a ceny bylo nejvetsi halo, ktere jsme resili, kdyz jsme loni spousteli nasi tour. Samozrejme obchazi se to ruznymi zpusoby, ty netypictejsi jsou: losujeme ze scorekaret zajezd na Mauritius (technicky je to take poruseni pravidel, protoze je to uzavreny los jen pro ucastniky daneho turnaje, tudiz cena je za vykon :)), apod. - mel jsem na to dlouhy rozhovor s panem Klikarem a samozrejme palti jednoduche pravidlo, neni zalobce, neni soudce.

My jsme to vyresili tak, ze na finale proste drazsi ceny nedavame, byt nas to docela stvalo, ale delame to tak, abychom se v maloobchodni cene do dane castky cca 15 tisic Kc vlezli. Doufali jsme, ze pokud pocitame v tour 6 vysledku, tak to muzeme nasobit sesti, ale ani tohle proste nejde :/.

Jinak poradatel je v tomhle z obliga, to ze potvrzujes ze ceny odpovidaji amaterskemu statusu je pouze informace, nikdo te za to postihovat nemuze, pokud tu cenu, ktera je vyssi nez limit, prijme hrac, tak je to jeho problem. Nelibi se mi to, ale je to tak.

Limit je v dnesni dobe nastaven spatne, ale jen tak se asi nezmeni.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom