Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ostatní Roční stop za podvádění

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Roční stop za podvádění (HrajemeGolf.cz)

Trest zákazu startů do konce roku 2019 na všech turnajích, které se počítají přes federační server. Takový je verdikt, který vynesla Disciplinární komise České golfové federace v nevídaném případu hráče M.K.

Člen klubu Loreta Pyšely vykázal loni, 4. října při turnaji Golf Centrum Open Tour na svém domácím hřišti, skórkartu s jinými výsledky, než skutečně zahrál. Nakonec mu upravené výsledky přinesly oceněné umístění v turnaji a zlepšení singlového handicapu.

Pokračovat ve čtení...
 
smutne :( :vomit:
 
Mně na tomhle článku zaujalo, vyjma jiného, jak je vlastně snadné si danou osobu dohledat (výsledky turnaje z konkrétního dne, iniciály nejspíše sedí, moc lidí DQ tam není...). Na druhou stranu - za mě v pořádku, podvod se stal, byl prokázán, tak jaképak copak. :)

A v článku se mi líbilo především toto:

Odůvodnění: DK má za to, že k uvedenému skutku došlo v oznámeném rozsahu, přičemž jmenovaný hráč vědomě využil nezkušenosti zapisovatelky, začínající golfistky. Uvedené jednání je v příkrém rozporu s fair play a duchem hry a u hráče s takto nízkým hendikepem, který by již měl být ostatním hráčům vzorem, prakticky neomluvitelné.
 
Hrozné...člověk si pak řekne jak se k takovému singl hendikepu asi dostal? A to potrestání vidím jako správné, i to, že je snadné si hráče dohledat. Ať každý vidí co je zač.
 
Bohužel se tu podvádí kde se dá, takže těžko čekat, že v golfu to bude jinak.
 
dokonce zřejmě v roce 2016 3. místo skokan roku

by mě zajímalo, jestli existuje takový sazebník, nebo jsou ty tresty ad-hoc
 
neřešilo se to tu náhodou?
 
Ten hráč evidentně podváděl, o tom není pochyb. Proti golfovým pravidlům se ovšem chovali zcela jednoznačně i pořadatelé, hlavní cenou totiž byl - exkluzivní zájezd pro dvě osoby na Palm Island Dubai (5*hotel, snídaně) od CA Flamingo, včetně letenek od Emirates a další ceny partnerů . To asi za 500 GBP pořídit nelze. Takže naprosto jednoznačné porušení amatérského statusu. ( turnaj zde - http://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=553236124 ). Chamtivost a výše potenciální výhry - to svádí k podvodům.
 
Ten hráč evidentně podváděl, o tom není pochyb. Proti golfovým pravidlům se ovšem chovali zcela jednoznačně i pořadatelé, hlavní cenou totiž byl - exkluzivní zájezd pro dvě osoby na Palm Island Dubai (5*hotel, snídaně) od CA Flamingo, včetně letenek od Emirates a další ceny partnerů . To asi za 500 GBP pořídit nelze. Takže naprosto jednoznačné porušení amatérského statusu. ( turnaj zde - http://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=553236124 ). Chamtivost a výše potenciální výhry - to svádí k podvodům.
@wasp ale to bylo za celoroční túru, tam jsou pokud vím takové výhry povolené ;). Sám jsem jednou výlet do Dubaje za celoroční výsledek vyhrál :)
1554314477550.png
 
Ten hráč evidentně podváděl, o tom není pochyb. Proti golfovým pravidlům se ovšem chovali zcela jednoznačně i pořadatelé, hlavní cenou totiž byl - exkluzivní zájezd pro dvě osoby na Palm Island Dubai (5*hotel, snídaně) od CA Flamingo, včetně letenek od Emirates a další ceny partnerů . To asi za 500 GBP pořídit nelze. Takže naprosto jednoznačné porušení amatérského statusu. ( turnaj zde - http://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=553236124 ). Chamtivost a výše potenciální výhry - to svádí k podvodům.
Tam jsem hrál, krásné 46. místo:D
 
@wasp ale to bylo za celoroční túru, tam jsou pokud vím takové výhry povolené ;). Sám jsem jednou výlet do Dubaje za celoroční výsledek vyhrál :)
Zobrazit přílohu 7087

Ten limit 500 GBP se samozřejmě týká i celoroční tůry.

The Rules of Amateur Status, Rule 3,2
a. General
An amateur golfer must not accept a prize (other than a symbolic prize ) or prize voucher
of retail value in excess of £500 or the equivalent, or such a lesser figure as may be decided by the Governing Body. This limit applies to the total prizes or prize vouchers received by an amateur golfer
in any one competition or series of competitions

Mám proti amatérskému statusu spoustu výhrad, ale to že se snaží udržet ceny v nějaké rozumné výši, beru jako jeho největší výhodu.
 
No, jsem zvědav jestli dotyčný borec situaci nevyřeší novou registrací, protože se obávám, že ČGF nelustruje podklady pro registraci, které obdrží. Já v jeho situaci bych se styděl na hřiště vůbec vstoupit! Nicméně si myslím, že z těch desítek procent podvadejicich kvůli vinu z Lidlu, je to jen slabá náplast na podvodniky v Čechách
 
No, jsem zvědav jestli dotyčný borec situaci nevyřeší novou registrací, protože se obávám, že ČGF nelustruje podklady pro registraci, které obdrží.

Všechny registrace členů jsou u ČGF realizovány přes RČ, tzn. pokud nebude fixlovat v tomto (což už je občansko-právní problém), tak nemá šanci to obejít.
 
Ten limit 500 GBP se samozřejmě týká i celoroční tůry.

The Rules of Amateur Status, Rule 3,2
a. General
An amateur golfer must not accept a prize (other than a symbolic prize ) or prize voucher
of retail value in excess of £500 or the equivalent, or such a lesser figure as may be decided by the Governing Body. This limit applies to the total prizes or prize vouchers received by an amateur golfer
in any one competition or series of competitions

Mám proti amatérskému statusu spoustu výhrad, ale to že se snaží udržet ceny v nějaké rozumné výši, beru jako jeho největší výhodu.
Ten limit pravdepodobne nedodrzuje pulka vsech tour... firemni turnaje se bezne chlubi vysokou hodnotou vyher atp. Btw. zrovna podobny zajezd mohl mi ucetni hodnotu v teto vysi nebo i nizsi.

Tam jsem hrál, krásné 46. místo:D

Spatne orezana tuzka :D
 
Ten limit pravdepodobne nedodrzuje pulka vsech tour... firemni turnaje se bezne chlubi vysokou hodnotou vyher atp. Btw. zrovna podobny zajezd mohl mi ucetni hodnotu v teto vysi nebo i nizsi.



Spatne orezana tuzka :D

- to, že limit nedodržují leckde, je určitě pravda. CGF má Komisi pro amatérský status, která by to měla hlídat, leč dělá kulový...
- nevím přesně čemu říkáš účetní hodnota. Amatérský status je koncipován tak, že těch 500 GBP musí splňovat hodnota ceny ( tady zájezdu ) beze jakýchkoliv slev. Nelze jej tedy obejít tak, že je například "nyní v akci za 20 procent ceny". Pokud si tedy kdokoliv může kdykoliv koupit zájezd zájezd pro dvě osoby na Palm Island Dubai (5*hotel, snídaně) od CA Flamingo, včetně letenek od Emirates ( dle stránek osmidenní ) za cca 15 000 Kč ( 500 GBP ), je všechno OK.
 
Ten limit 500 GBP se samozřejmě týká i celoroční tůry.

The Rules of Amateur Status, Rule 3,2
a. General
An amateur golfer must not accept a prize (other than a symbolic prize ) or prize voucher
of retail value in excess of £500 or the equivalent, or such a lesser figure as may be decided by the Governing Body. This limit applies to the total prizes or prize vouchers received by an amateur golfer
in any one competition or series of competitions

Mám proti amatérskému statusu spoustu výhrad, ale to že se snaží udržet ceny v nějaké rozumné výši, beru jako jeho největší výhodu.
K tomu poslednímu odstavci.. Proč to bereš jako největší výhodu?
 
K tomu poslednímu odstavci.. Proč to bereš jako největší výhodu?

Omezení na 500 GBP považuji sice jako každé regulační opatření za nesystémové, ale toto konkrétní omezení je velmi rozumné a velkorysé.
Osobně bych si nepřál turnaje s obrovskými cenami. Vedlo by to ke osočování kdo má jak zadržený HCP, kdo kde podváděl, k závisti.
Amatérští golfisté mají prostě hrát pro radost, případně o malou cenu. Pokud chtějí hrát o ceny hodnotné, ať se profesionalizují a hrají bez vyrovnání HCP.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom