Robotický vysavač

NaBednu

Mazák fóra
25.10.2019
799
698
93
Praha
nabednu.home.blog
Hm, tak já jsem ta výjimka. Je ale fakt, že já moc uklizeci typ nejsem, takže moje spokojenost asi není stejná jako spokojenost ženské, která byla zvyklá každou sobotu vygruntovat od podlahy po lustr. (já si s ním i povídám 😁., jmenuje se Potvora. A moje nová 3008 se jmenuje Obludka. No jo, jsem divná 🙈.)
a Potvora je co? :oops:

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,703
1,695
123
Jméno
Marta N.
Sorry. :Dmuj nový miláček, kteryho mám plnou hlavu. (bylo to na ilustraci mé dětinskosti - pojmenovává věci a ještě si s nima povídá :p)
Jsem hledala obrázek toho pažouta a nevšimla jsem si, že už jsi @NaBednu odpověděla. Až teď na to koukám, a že jsem trefila i barvičku! ;) Je to mazlík, teda...fakt moc hezký!:up:😍

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: Dana a NaBednu

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,703
1,695
123
Jméno
Marta N.
Jakpak se asi do Obludky vejdou bagy s holemi a vozík.....?🤔 jsem tuhle na jednu takovou totiž koukala, ale ten kufr se mi moc nezdá...co říkáš @Dana?

Dana

Guru fóra
4.3.2017
2,080
1,869
123
62
Česká Lípa
Jméno
Dana Pospíšilová
Jakpak se asi do Obludky vejdou bagy s holemi a vozík.....?🤔 jsem tuhle na jednu takovou totiž koukala, ale ten kufr se mi moc nezdá...co říkáš @Dana?
Kufr je předozadně kratší než u 308, ale vyšší. Vezla jsem to zatím jen jednou, předělávaji nám caddy room, Motocaddy a 2 bagy napříč, dlouhé hole vyndané z bagu, jen tak jsem to tam nacházela. A dají se super sklopit zadní sedadla, takže pak náklaďák. Uvidím v sezóně. (jestli meniskus dá...) 🙈 (Když bude nejhůř, půjčím si "Obludu" - synovu Navaru 😁)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: NaBednu a Marta

NaBednu

Mazák fóra
25.10.2019
799
698
93
Praha
nabednu.home.blog
Kufr je předozadně kratší než u 308, ale vyšší. Vezla jsem to zatím jen jednou, předělávaji nám caddy room, Motocaddy a 2 bagy napříč, dlouhé hole vyndané z bagu, jen tak jsem to tam nacházela. A dají se super sklopit zadní sedadla, takže pak náklaďák. Uvidím v sezóně. (jestli meniskus dá...) 🙈 (Když bude nejhůř, půjčím si "Obludu" - synovu Navaru 😁)
no já jsem zvědavá, jak se mi do auta vejde ten nový bag :rolleyes:o_O
to bude překvápko sezóny
a musím ještě vyřešit ten el. vozík :rolleyes:

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
3,272
5,195
123
Jméno
Martin Kopčák
Zvládne prechodovy listy bez problémů? @mkopcak

Dost mě to Xiaomi zaujalo, na Zličíně ho maji vystavenej.
Přeleze bez problémů tohle, větší překážku doma nemáme:).

556B1ACE-29E1-46BB-B917-28FCDB4011E3.jpeg

mkopcak

Guru fóra
Autor vlákna
1.3.2016
3,272
5,195
123
Jméno
Martin Kopčák
Co jsem vypozoroval, tak dnes ráno si při automatickém úklidu prostoru kolem pelechu psa zmapoval i cestu a do mapy si zanesl, že dveře z obývacího pokoje jsou zavřené. A když jsem ho pak chtěl poslat skrze tyto dveře do jiné místnosti, odmítl tam jet, protože nevěděl kudy (přestože dveře jsem mezitím otevřel). Musel jsem ho cíleně poslat ke dveřím, kde si znovu načetl mapu a už pak projel. Když jsem to pak zkusil uměle znovu nasimulovat, už problém nezopakoval - tzn. buď se skutečně časem učí a zlepšuje (jak tvrdí výrobce) a nebo je uplně tupej a háže chybové hlášky zcela nelogicky. Uvidíme časem:).
Tak je zjevně spíš blbej než chytrej. Při každém pohybu domem si aktualizuje mapu, což je fajn ve smyslu, že nenaráží do překážek a jakmile je má jednou zaneseny, tak kolem nich sviští rychlostí blesku. Blbé je to v tom, že když mu zavřete dveře do pokoje, tak on si tu místnost uloží jako nedostupnou, přestože v ní před tím uklízel.

Jediným řešením je ho buď nechat uklízet celý dům, tzn. znovu si namapuje vše a vjede všude, což pak trochu neguje tu možnost uklízet po místnostech. A nebo ho cíleně pošlete na místo pro něj zavřených dveří, kde ho necháte uklidit 0,5 m podlahy, on si dveře namapuje jako otevřené a pak ho lze do místnosti poslat.

Každopádně varianta poslat ho z výletu uklízet konkrétní pokoj je možná pouze v momentě, kdy si nenamapoval dveře do toho pokoje jako zavřené.

Zdeněk

Člen fóra
30.10.2019
76
122
33
Zvládne prechodovy listy bez problémů? @mkopcak

Dost mě to Xiaomi zaujalo, na Zličíně ho maji vystavenej.
Prahy a překážky do výšky 1,6 cm zvládne s přehledem většina robotů. Pokud jsou vyšší už je to individuální. Záleží na typu překážky.

Zdeněk

Člen fóra
30.10.2019
76
122
33
Tak je zjevně spíš blbej než chytrej. Při každém pohybu domem si aktualizuje mapu, což je fajn ve smyslu, že nenaráží do překážek a jakmile je má jednou zaneseny, tak kolem nich sviští rychlostí blesku. Blbé je to v tom, že když mu zavřete dveře do pokoje, tak on si tu místnost uloží jako nedostupnou, přestože v ní před tím uklízel.

Jediným řešením je ho buď nechat uklízet celý dům, tzn. znovu si namapuje vše a vjede všude, což pak trochu neguje tu možnost uklízet po místnostech. A nebo ho cíleně pošlete na místo pro něj zavřených dveří, kde ho necháte uklidit 0,5 m podlahy, on si dveře namapuje jako otevřené a pak ho lze do místnosti poslat.

Každopádně varianta poslat ho z výletu uklízet konkrétní pokoj je možná pouze v momentě, kdy si nenamapoval dveře do toho pokoje jako zavřené.
Jo je to přesně tak, jakmile jsou zavřené dveře, tak danou místnost bere jako nedostupnou. V tu chvíli ztraciš možnost robota do dané místnosti poslat.
Řešení je jak píšeš nechat mu všude otevřeno a pokud aktuálně chceš, aby vysal pouze konkrétní místnosti a některé ne, tak můžeš přes oblasti poslat jen do daného výběru. Tím zameziš tomu, aby si při zavřených dveřích danou místnost neoznačil jako nedostupnou.

WebGolf.cz