Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

RazoR - WITB

RazoR

Aktivní člen
WITB 2018

Driver: Adams XTD 9°, Matrix Ozik HD 6Q3 Red Tie Stiff Shaft, Iomic Black Armor Grip
Wood: Adams XTD Ti 15°, Matrix Ozik HD 7Q3 Red Tie Stiff Shaft, Iomic Black Armor Grip
Hybrid: Adams XTD Ti 20°, Matrix Ozik HD HQ3 Red Tie Hybrid Stiff Shaft, Iomic Black Armor Grip
Irons: Adams XTD Forged, 4i - PW, KBS C-Taper 120 Stiff Shaft, Iomic Black Armor Grip
Wedges: Scor Golf 50°, 55°,60°, Genius 12 KBS Tour Design Regular Shaft, Scor Golf Grip
Putter: Scotty Cameron Studio Select Squareback, Stock shaft + Grip
Bag: Sun Mountain Two Five

20180203_153316.jpg 20180203_153415.jpg 20180203_153506.jpg 20180203_154359.jpg 20180203_153623.jpg


Driver: Titleist 913D2, 9,5, UST VTS RED 6S, stiff
Wood: Titleist 913F 4W, 17, UST PROFORCE V2 90, stiff
Hybrid: Titleist 712U, 3i, ProjectX PXI 6.0, Iomic Sticky 2.3 blue
Irons: Miura CB-501, 4i - PW, ProjectX PXI 6.0, Iomic Sticky 2.3 blue
Wedges: Chikara Design V1, One DOT (52), Three DOTs (57), Four DOTs (62), ProjectX 6.0, Iomic Sticky 2.3 orange
Putter-Gamer: Scotty Cameron Studio Select Squareback, Stock shaft + grip
Putter-Backup: Miura 1957 KM-350, UST Frequency Filtered, Iomic Sticky blue
Bag: Sun Mountain H2NO Miura Edition

witb.jpg puttery.jpg
 
Upraveno:
Ty wedge jsou krásné! Může se s nima i hrát? (aby se nepoškodily a nezašpinily). Líbí se mi i barevně rozdílné gripy u jednoltivých druhů holí. Pěkné, závidím. :)

Btw. k čemu slouží záložní putter?
 
Jasně, že se s nima hraje :)... Domlácený je už mám docela dost, ale to je jasný, protože wedge trpí vždycky asi nejvíc ze všech holí v bagu, navíc jsou v "rust" provedení, takže to že jsou rezavé, je požadovaná vlastnost (více spinu) a není to důsledek toho, že bych se o ně nestaral :) (ale o to víc vypadají opotřebované). Obecně doporučuju si tyhle japonský kovaný hračky někdy vyzkoušet, když je možnost (ať už wedge nebo železa), protože pocitově je to jednoduše pecka. Z "běžných" značek to je asi jen mizuno a teď ty nejnovější srixony, dřívě třeba i bridgestone. Nevýhoda je, že ty "nekomerční" značky se blbě shání a jsou nekřesťansky drahé...

Funkce záložního putteru... Hold už je spíš ve skříni, než na hřišti. Chtěl jsem ho, koupil jsem si ho, hrál jsem s ním několik let - podle mě je to dokonalý putter - tvarově, vyvážením atd. Super se s ním hraje na hodně rychlých greenech, ale hlava je opravdu malá a vzhledem k tomu, že už nehraju tak moc jak jsem hrával, potřeboval jsem i na greenu trochu toho "odpouštění" -> proto Squareback... Občas jej ale provětrám, aby neřekl, že se mu vůbec nevěnuju:)... A byl dokonce i slavný :-D (ještě se starým shaftem a gripem) - Playboy CZ - číslo Srpen 2011 http://playmateshd.eu/playboy-aug-2011
 
Takový slavný putter s rodokmenem, no páni. :) Moc pěkné, putter tedy, jak jinak.
 
Zaujal me loft wedgi. Jak ses k temto cislum dostl? Nebo je to u dane znacky bezne rozmezi nebo ohnuto dle potreby?
Popravde presne toto bych si pral mit tez, pomohlo by mi to jednu nechat doma... :)
 
Mám je ohnutý na uvedené lofty - ale už je to cca 3 roky, takže je možný, že už to není úplně pravda :). Ty chikary na sobě nemají žádná čísla, ale tečky. Mám s jednou, třemi a čtyřmi. Což odpovídalo myslím 52, 56, 60. dělali ještě dvou tečkovou - ta byla 54. Ono vůbec není špatný si nechat přeměřit čas od času kompletně celý set, protože se hlavně u kovaných holí ty lofty "otevírají" jak se hraje a pak může časem dojít k tomu, že dvě hole vedle sebe (třeba 6 a 7) mají stejný loft nebo minimálně už mezi sebou nemají ten správný rozestup...
 
A kolik mas Pw?
Me se ty rozestupy libi. Nekdy me az prekvapuje, ze to neni vice bezne..
 
PW by mělo být 47. Vystřídal jsem toho už víc - klasický 52,56,60 pak 52,58,64 a také chvíli jsem měl jen 54 58... Ale tenhle aktuální setup mi sedí nejvíc.
 
Ha, to už přesně nevím - asi 10, 12, 9 - tak nějak to bylo...
 
Tak trošku jsem se zděsil, že můj WITB byl úplně posledním tématem v této sekci:eek:... S tím je potřeba něco udělat :cool:

No každopádně, jak možná někteří zaznamenali, poslal jsem svou skoro kompletní výbavu do světa. I když se jednalo o poměrně vymazlenou sadu, měl jsem již už takové to "svědění", že je potřeba zas nějaká změna (asi po více než 3 letech).

Po průzkumu trhu, kdy jsem opět hledal spíš mezi "raritními" kousky než v mainstreamu, jsem objevil hole, na které jsem již v minulosti narazil, ale finančně byly mimo můj rozpočet. Konkrétně se jedná o hole značek Adams a Scor Golf.

Adams určitě spousta místních zná, dříve se jednalo o dosti známou a úspěšnou firmu i na Tour. Byla doba, kdy každý profík měl v Bagu "schovaný" hybrid od Adamsu, i když se jednalo o hráče jiné značky, protože byly technologicky napřed a prostě nejlepší. Stejně tak např. v soutěžích "Longest Drive", které jsou populární především v USA, byl Adams také nějakou dobu na špici. Firma ale někdy kolem roku 2015 "skončila". Nevím přesně proč, ale mělo to něco společného s tím, že byla vlastněna firmou Taylormade, která asi její produkci ukončila a soustředila se čistě na své hole. Od tohoto roku se také na produktech od Tayloru začali objevovat technologické vychytávky Adamsu - v podstatě i jiné firmy až teprv dnes uvádějí do svých holí technologie, které Adams používal už před řadou let (různé "sloty" apod.).
Cenově i kvalitativně byl Adams srovnatelný s ostatní špičkou (Titleist, Mizuno, apod.) - tzn. poměrně drahý, ale na rozdíl od konkurence své nejlepší hlavy osazoval prémiovými shafty a gripy, což dříve rozhodně u jiných firem zvykem nebylo a v mnohých případech tomu není u některých značek ani dnes.
Objevil jsem, že jejich poslední opravdu špičkovou řadu XTD lze sehnat při troše hledání za opravdu směšné peníze, a to se bavím o nových zabalených holích. Takže jsem z této řady zařadil driver, dřevo, hybrid a železa.

Wedge jsou trošku jiný příběh, ale opět se jedná o firmu, která již nyní neexistuje. Společnost Scor Golf se objevila na trhu někdy v roce 2011 a přinesla poměrně revoluční přístup do světa wedgí. Kované, netradičně tvarované hlavy, extrémní výběr loftů, premiové shafty a gripy, sofistikovaný fitting. V "dobových" recenzích tyto wedge porážely i zaběhnuté značky jako Cleveland nebo Titleist. Bohužel firma nakonec skončila, proč přesně netuším, ale nejspíš se jí hold nepodařilo prosadit na americkém trhu v tak silné konkurenci. Na světlo světa jejich patenty přivedla znovuzrozená firma Ben Hogan ve svých nových železech a wedgích. Každopádně jde o velmi kvalitní wedge, které lze sehnat při troše štěstí dost levně.

Proměnou prošel i bag. Zde jsem zůstal u osvědčené značky Sun Mountain, sáhl jsem ale po superlehkém, ale plnohodnotném bagu Two Five.

Jediné co zůstalo je Putter...

Přesné specifikace "novinek" + fota jsem doplnil do úvodního příspěvku tohoto vlákna. Původní WITB jsem skryl do "Spoileru"...
 
Kdyz si to zacal prodavat, rikal jsem si, co poridis... ale kombinaci Adams a Scor bych netipoval vubec.
Hlavne ten Adams me prekvapil. Tak at slouzi a tesime se na nejake dalsi info!
 
Tak trošku jsem se zděsil, že můj WITB byl úplně posledním tématem v této sekci:eek:... S tím je potřeba něco udělat :cool:

No každopádně, jak možná někteří zaznamenali, poslal jsem svou skoro kompletní výbavu do světa. I když se jednalo o poměrně vymazlenou sadu, měl jsem již už takové to "svědění", že je potřeba zas nějaká změna (asi po více než 3 letech).

Po průzkumu trhu, kdy jsem opět hledal spíš mezi "raritními" kousky než v mainstreamu, jsem objevil hole, na které jsem již v minulosti narazil, ale finančně byly mimo můj rozpočet. Konkrétně se jedná o hole značek Adams a Scor Golf.

Adams určitě spousta místních zná, dříve se jednalo o dosti známou a úspěšnou firmu i na Tour. Byla doba, kdy každý profík měl v Bagu "schovaný" hybrid od Adamsu, i když se jednalo o hráče jiné značky, protože byly technologicky napřed a prostě nejlepší. Stejně tak např. v soutěžích "Longest Drive", které jsou populární především v USA, byl Adams také nějakou dobu na špici. Firma ale někdy kolem roku 2015 "skončila". Nevím přesně proč, ale mělo to něco společného s tím, že byla vlastněna firmou Taylormade, která asi její produkci ukončila a soustředila se čistě na své hole. Od tohoto roku se také na produktech od Tayloru začali objevovat technologické vychytávky Adamsu - v podstatě i jiné firmy až teprv dnes uvádějí do svých holí technologie, které Adams používal už před řadou let (různé "sloty" apod.).
Cenově i kvalitativně byl Adams srovnatelný s ostatní špičkou (Titleist, Mizuno, apod.) - tzn. poměrně drahý, ale na rozdíl od konkurence své nejlepší hlavy osazoval prémiovými shafty a gripy, což dříve rozhodně u jiných firem zvykem nebylo a v mnohých případech tomu není u některých značek ani dnes.
Objevil jsem, že jejich poslední opravdu špičkovou řadu XTD lze sehnat při troše hledání za opravdu směšné peníze, a to se bavím o nových zabalených holích. Takže jsem z této řady zařadil driver, dřevo, hybrid a železa.

Wedge jsou trošku jiný příběh, ale opět se jedná o firmu, která již nyní neexistuje. Společnost Scor Golf se objevila na trhu někdy v roce 2011 a přinesla poměrně revoluční přístup do světa wedgí. Kované, netradičně tvarované hlavy, extrémní výběr loftů, premiové shafty a gripy, sofistikovaný fitting. V "dobových" recenzích tyto wedge porážely i zaběhnuté značky jako Cleveland nebo Titleist. Bohužel firma nakonec skončila, proč přesně netuším, ale nejspíš se jí hold nepodařilo prosadit na americkém trhu v tak silné konkurenci. Na světlo světa jejich patenty přivedla znovuzrozená firma Ben Hogan ve svých nových železech a wedgích. Každopádně jde o velmi kvalitní wedge, které lze sehnat při troše štěstí dost levně.

Proměnou prošel i bag. Zde jsem zůstal u osvědčené značky Sun Mountain, sáhl jsem ale po superlehkém, ale plnohodnotném bagu Two Five.

Jediné co zůstalo je Putter...

Přesné specifikace "novinek" + fota jsem doplnil do úvodního příspěvku tohoto vlákna. Původní WITB jsem skryl do "Spoileru"...

Btw. Chválím za šikovné využití spoileru, skvělý nápad. :)

Jak nové hole hrají, spokojen i když je máš v ruce?
 
Jo ten spoiler mi přišel jako dobrý nápad, jak ponechat historii, ale nemít úvodní příspěvek přehnaně dlouhý.

Jinak hole v ruce sedí skvěle.
Wedge jsem již trápil chvíli v loni, takže ty jsou vyzkoušené a musím říct, že se s nimi hraje velmi dobře. Pocitově asi nejsou tak "měkké" jako ty japonské potvory, co jsem měl dříve (stále jsou to ale kované hlavy, jenom člověk nesmí být tak rozmazlený :-D), ale tvar hlavy a způsob jakým mají řešený bounce je pro mě vhodnější. Každopádně se nejedná o "nejvíc odpouštěcí " wedge, to vůbec. Hlavy jsou dost malé (což mám rád), ale chce to trefovat aspoň trochu solidně :). Super jsou gripy:
scorgrip1.jpg

Jsou delší, než klasické gripy, a mají na sobě takové "body/tečky" (logo je orientováno na zadní straně, tzn. ty tečky hráč vidí při založení), které pomáhají tomu, aby hráč pokaždé chytil hůl stejně, když chce mít zkrácené držení (na tečku se přiloží pravý palec u praváka) - což se u wedgí relativně často používá. Opravdu dobrý a funkční nápad. Jinak se jedná o nějaké lepší lamkiny, dělaný speciálně pro Scor.

Adamsy jsou zatím odzkoušené pouze párkrát na plátně. Pocitově supr (shafty, jak na železech tak dřevech, jsem již v minulosti zkoušel, takže zde jsem věděl, že budu spokojen), otázka jak budou odpouštět a lítat daleko v reálu, ale neočekávám nějaké zásadní zhoršení - resp. očekávám opak - trošku víc tolerance, páč ty miury a titleisty co jsem měl, neodpustily nic :) a trošku větší vzdálenost, protože ani v tom mé původní hole příliš neexcelovaly v porovnání s jinýma, které jsem zkoušel.

Teď už je potřeba doladit pouze dvě věci - počasí a volný čas :-D...
 
Ty znacky na gripech jsou super napad. Casto zkracuji wedge. Kdo ty gripy vyrabi? To bych si klidne nahodil na sve tez.

Jinak u Adamsu bych nebal, ze to nebude odpoustet. Vsak si na tom hodne zakladali, ze to maji byt pratelske hole. Prave proto me prekvapila ta cesta od Tietlestu smerem k sem.
 
Gripy jsou to Lamkin... Trošku jsem zapátral a jedná se o tento model: http://www.lamkingrips.com/shop/products/performance-plus-wedge-golf-grips.html
Už je ale asi nedělají, takže to chce hledat na Ebay a podobně ;-)...

Jinak změna holí byla také částečně iniciována tím, že potřebuji něco, co trošku víc odpouští, ale stále to vypadá jako hole pro golfistu (bez urážky všem co hrají s game improvement holemi:cool:, taky mě to určitě časem dožene) . Času na hru (natož na trénink) je málo a už to prostě netrefuji tak jako dřív. U dřev/hybridu jsem si jist, že odpustí výrazně více, protože ty 913 zrovna přátelské nejsou (např. v porovnání s poslední řadou 917, která je úplně jinde, ale zas mimo můj rozpočet)... U dřeva jsem pokukoval i po řadě Tight Lies (také Adams), což jsou podle mě nejlepší dřeva co se týče lehkosti zasažení míče z jakékoliv pozice, protože tvar hlavy je prostě geniální, ale standardní shaft je na mě moc lehký (přeshaftování neřeším) a hlavy nemají možnost úpravy loftů atd. což jsem chtěl. Jinak příjemným bonusem je, že krčky na řadě XTD jsou totožné jako na dřevech od Taylormade, tzn. shafty jz Taylor holí sedí na hlavy Adamsu, což je docela prima, i když to asi nikdy nevyužiji :).
Ty železa mě snad taky nezklamou, je to takový kombo setík, P až 8 jsou více do žiletek, 7 až 4 cavity back. Mají v sobě ale docela dost technologií - wolframové vyvážení, polymerové vložky atd. takže by rozhodně měli odpustit víc než ty miury, které jsou samozřejmě pocitově jinde, ale občas jsou jim fairwaye a gríny nějak úzké :)...
Samozřejmě je to ve výsledku o hráči a ne o holích, ale tak všichni přece víme jak to funguje ;) ...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom