Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

rány získané do grýnu - definice

Klok

Guru fóra
Jméno
Tomáš
Klub
CGCPR, GCAUS
HI (HCP)
5,6
dokáže prosím někdo srozumitelně česky popsat jak se tento ukazatel vlastně počítá, děkuji
 
dokáže prosím někdo srozumitelně česky popsat jak se tento ukazatel vlastně počítá, děkuji
Jen krátce. Jde o porovnání s průměrem celého hráčského pole v daném kole.
Parametr „získané rány celkem” - pokud hráč zahrál 69 ran a průměr kola je 72, tak získal 3 údery.
Stejný princip je jak pro rány získané hrou do grýnu, tak ranami získanými na grýnu či okolo grýnu.

„To explain how strokes gained can be used to analyze a player's performance, let's start with strokes gained: total. Strokes gained: total simply compares a player's score to the field average. For example, a player will gain three strokes on the field if he shoots 69 on a day when the field averages 72. A player who shoots 74 on that day loses two strokes to the field.”


Kdo chce detailní popis, tak zde:
zdroj: https://www.pgatour.com/news/2016/05/31/strokes-gained-defined.html
 
Upraveno:
Kde mě tlačí bota nejvíc vím a potvrzují to statistiky :)

Screenshot_20210410-202512_Shot Scope.jpg
 
Jen krátce. Jde o porovnání s průměrem celého hráčského pole v daném kole.
Parametr „získané rány celkem” - pokud hráč zahrál 69 ran a průměr kola je 72, tak získal 3 údery.
Stejný princip je jak pro rány získané hrou do grýnu, tak ranami získanými na grýnu či okolo grýnu.

Hezky vysvětlené. Taky děkuji.

Nerozumím ale úplně, k čemu tato statistika je užitečná a co mi přesně dlouhodobě říká.
 
Hezky vysvětlené. Taky děkuji.

Nerozumím ale úplně, k čemu tato statistika je užitečná a co mi přesně dlouhodobě říká.
Tak amíci jsou choří po statistikách 😉

Tento údaj má spíše význam v dlouhodobých statistikách, než jako statistika za jedno kolo (turnaj). Ukazuje ti trend celkové výkonnosti.
 
Já už to tvrdím delší dobu, že druhá dělá mezihru a ve výsledku dobré skóre, úsměv na tváři a dobrý pocit ze hry. Nejlépe, když je druhá GR.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom