Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rána z hrany bunkeru/svahu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Chtěl bych se zeptat, jak optimálně a s co největší jistotou hrát ránu, kdy míček skončil ve svahu bunkeru. Jak na to? Některé např. zbraslavské bunkery jsou díry (hluboké krátery) v zemi, kdy v některých případech vám je vidět z toho malého dolního pískoviště jen hlava. Co ale dělat, když míček neskončí dole, ale skončí nad pískem bunkerem ve svahu v rafu? Jak nejlépe vyhrávat?

Hrál jsem to jako čip pětkou. Snažil jsem se maximálně naklonit do roviny se svahem (což nešlo, protože to snad bylo 70 stupnů) a jakoby vyčipovat ven. Povedlo se, míček vylítl, ale logicky skončil jen kousek za bunkerem, ale už hratelně. Je nějaká lepší cesta, co zkoušet? Tohle mi kdysi kamarád doporučil, nevypadá to moc elegantně, ale přijde mi to vcelku funkční, pokud se dá k míčku dobře dostat, resp. není moc zapadlý.

Nějaké jiné způsoby, rady? Jak tyto rány hrajete vy?

812B4E67-6E29-4582-BA1A-BF329186222B.jpeg
 
Upraveno:
Asi záleží, jak daleko chceš hrát, resp. kolik máš ještě do grýnu. Za mě nejdelší železo z bagu, zkrátit držení, stát prakticky jen na pravé noze (pravák), ramena co nejvíc paralelně se sklonem bunkeru a hrát pokud možno plnou ránu. A ono to vyletí někam hodně nahoru a zbytek flightu se Ti podívá, jestli jsi tu fairway trefil a jak daleko.
Normálně se tady na fóru nesnažím být za odborníka a málokdy je téma, se kterým bych měl tak četnou zkušenost. Bohužel my nepřesní musíme trouble shoty zvládat a hrát častěji než kolegové, kteří hrají zbaběle po fairwaiy. ;)
 
Asi záleží, jak daleko chceš hrát, resp. kolik máš ještě do grýnu. Za mě nejdelší železo z bagu, zkrátit držení, stát prakticky jen na pravé noze (pravák), ramena co nejvíc paralelně se sklonem bunkeru a hrát pokud možno plnou ránu. A ono to vyletí někam hodně nahoru a zbytek flightu se Ti podívá, jestli jsi tu fairway trefil a jak daleko.
Normálně se tady na fóru nesnažím být za odborníka a málokdy je téma, se kterým bych měl tak četnou zkušenost. Bohužel my nepřesní musíme trouble shoty zvládat a hrát častěji než kolegové, kteří hrají zbaběle po fairwaiy. ;)

YES
 
Zajimave reseni... ja vetsinou mam v bagu 60 ci 64 a tim to zahrat lze a imho celkem snadno. Blbe je, ze vzdalenost z toho je o nicem. :(
 
Osobně bych zvážil rizika a raději obětoval ránu za jistější ránu do strany v lepším postoji, než nejistou ránu vpřed v postoji akrobata.

Zrovna na Zbraslavi z takové pozice z takového bunkeru stejně na grýn nedohraješ. Takže jediné o co přijdeš je vzdálenost.

Třeba Kynžvart. Podobná situace nekomfortní pozice. Jamka 3. Údolí. Skončit v něm ve svahu tak je lepší hrát zpět směrem k odpališti. Pokud bych nechtěl využít další možnosti. Drop s trestem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom