Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Rada od spoluhráče

macdav

Guru fóra
Jméno
David
Přijmení
Machač
Klub
Black Bridge, ČGK
HI (HCP)
16,6
Může mi při turnaji poradit spoluhráč ve flightu že stojím špatně?
Stalo se mi, že jsem stál na týčku, odpálil a míček letěl rovně ale vlevo mimo jamku. Spoluhráč mi pak říkal, že letěl krásně, tam kam jsem byl natočený, ale nevěděl, jestli mi může před odpalem "poradit" že stojím blbě. Hledal jsem v pravidlech a řekl bych, že to není zakázáno v pravidlech, Pravidlo 8-2
 
Podle mého názoru, před odpalem NE. (viz definice rady : "Rada je každé sdělení nebo domněnka, které by mohly ovlivnit hráče při rozhodování ve hře, výběru hole nebo způsobu provedení úderu." )
 
Co říkají definice:

Rada (Advice)
„Rada“ je každé sdělení nebo domněnka, které by mohly ovlivnit hráče při rozhodování ve hře, výběru hole nebo způsobu provedení úderu. Informace o Pravidlech, vzdálenostech nebo o všeobecně známých skutečnostech, jako jsou poloha překážky nebo umístění praporkové tyče na jamkovišti, se nepovažuje za radu.

Že stojíš "blbě" je informace, která má vliv na tvou hru. Celkem zásadní. Pokud je to partner, ve hře na jamky, nebo caddy, pak je to v pořádku. Tam se můžete radit.

Nicméně to děláme všichni, protože jsme lidi. Já své paní takhle radím každou chvíli. Ostatní z flightu taky. Radí mé paní. Ať změní trenéra apod. [emoji23]
 
A když někdo stojí blbě furt, tak by se to nedalo napasovat na "všeobecně známá skutečnost" ? :D:p
 
Co říkají definice:

Rada (Advice)
„Rada“ je každé sdělení nebo domněnka, které by mohly ovlivnit hráče při rozhodování ve hře, výběru hole nebo způsobu provedení úderu. Informace o Pravidlech, vzdálenostech nebo o všeobecně známých skutečnostech, jako jsou poloha překážky nebo umístění praporkové tyče na jamkovišti, se nepovažuje za radu.

Že stojíš "blbě" je informace, která má vliv na tvou hru. Celkem zásadní. Pokud je to partner, ve hře na jamky, nebo caddy, pak je to v pořádku. Tam se můžete radit.

Nicméně to děláme všichni, protože jsme lidi. Já své paní takhle radím každou chvíli. Ostatní z flightu taky. Radí mé paní. Ať změní trenéra apod. [emoji23]

Dobře, ale to, že jsem vychýlený ze směru praporkové tyče by se dalo vztáhnout pod "....všeobecně známých skutečnostech, jako jsou poloha překážky nebo umístění praporkové tyče na jamkovišti, se nepovažuje za radu"

Nebo ne? Pak byto nebyla rada a bylo by to přípustné....
 
Dobře, ale to, že jsem vychýlený ze směru praporkové tyče by se dalo vztáhnout pod "....všeobecně známých skutečnostech, jako jsou poloha překážky nebo umístění praporkové tyče na jamkovišti, se nepovažuje za radu"

Nebo ne? Pak byto nebyla rada a bylo by to přípustné....
To právě ne, to by jsi musel říct že poloha vlajky je třeba 6 metrů od levého okraje greenu, pak to není rada. Ale pokud řekneš: míříš vlevo od jamky, už je to informace, která má vztah k hráči, připadně jeho postoji, a může to ovlivnit hráče při rozhodování o způsobu provedení úderu.
 
Dobře, ale to, že jsem vychýlený ze směru praporkové tyče by se dalo vztáhnout pod "....všeobecně známých skutečnostech, jako jsou poloha překážky nebo umístění praporkové tyče na jamkovišti, se nepovažuje za radu"

Nebo ne? Pak byto nebyla rada a bylo by to přípustné....
To opravdu ne. Že je vlajka tímto směrem na tom daném místě je dané. Informace pro všechny stejná. Pokud ti řeknu, že stojíš špatně, pak to má zásadní vliv pouze na tvou hru. Na tvou ránu. Na tvé skóre. Což není pro všechny stejné, dané. Je to stejné jako rady typu - pozor na větve; hraj to od zadní nohy; vezmi si kratší hůl je to z kopce... Protože bys bez té informace ránu zahrál jinak. A ostatním informace, že stojíš špatně, nijak nepomůže.

Něco jiného je informace, že stojíš špatně směrem na jinou vlajku. Třeba.

Rozdíl v té informací musíš cítit.
 
teď už ano ;)
díky za vyjasnění
 
Mně moje paní radí, ať změním golf za vyšívání a vaření, jinak vymění mě;)
To jasný trestný čin vydírání :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom