Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Puttout

S tím taky bojuju, startuju malinko doleva, možná časem dokoupím i to zrcadlo co k tomu nabízí.
 
Dnes dorazilo a synátor už mi to natřel 🤭

Ale na první pocit super pomůcka. Myslím, že to “pod postelí” neskončí ;)
ACA3D31D-4EB7-4267-A1EF-1D407CB2D8BF.jpeg
 
Tak po nějaké době dej vědět, jaký máš progres na hřišti, já to cítil už po týdnu, že patuju líp.

Jak se Ti daří paty, kdy míček jamka podrží? Z konce rohože je to docela výzva a dávám tak 0-1 z 10.
 
Tak po nějaké době dej vědět, jaký máš progres na hřišti, já to cítil už po týdnu, že patuju líp.

Jak se Ti daří paty, kdy míček jamka podrží? Z konce rohože je to docela výzva a dávám tak 0-1 z 10.
Včera bohužel nebyl čas. Dneska jsem asi 2h trénoval, udržet míček v “micro target” je docela fuška a nervy. Ale ke konci se mi podařila série tří (z jedné, dvou a tří stop).
Na začátku tréninku jsem paty zatahoval (stejný problém mám na hřišti). Ke konci tréninku jsem už trefoval “jamku” na střed ze všech vzdáleností a měl 30 patů z 30 :up:
Tak doufám, že se mi to postupně podaří dostat i na hřiště. Určitě poreferuju. Zatím mne s tím trénink baví.
Vzal si “jamku” i ven na putting? Myslím, že to bude můj další krok v tréninku.
 
to @Seppper, @Mirek_62: Je součástí té podložky, případně i jamky nějaký sešit s drilovacími cviky? Pokud jo, please foto pro představu? Koukal jsem, že se ta jamka dá sehnat případně i samostatně . A pak tedy i s tímto zrcadlem a brankou....


Normálně jste mě namotivovali. Uvidíme, jestli přijdou předprázdninové prémie. :)
 
Není k tomu nic, žádný manuál, vůbec nic. Ale stačí projít YT.
 
to @Seppper, @Mirek_62: Je součástí té podložky, případně i jamky nějaký sešit s drilovacími cviky? Pokud jo, please foto pro představu? Koukal jsem, že se ta jamka dá sehnat případně i samostatně . A pak tedy i s tímto zrcadlem a brankou....


Normálně jste mě namotivovali. Uvidíme, jestli přijdou předprázdninové prémie. :)
Já kupoval zde
mají i slevu 4£ na tu “jamku” když koupíš jako set.
Obchod naprosto spolehlivý, z Anglie kupuji jen od nich.
Co se týče návodu, tak něco málo je na obalu toho koberce, ale na jejich webu (puttout.com) jsou videa s tréninkovými typy.
Se synem nejraději hrajeme “jamkovku” - 6 patů od 1 do 6 stop (set). Za normální trefu 1 ‘fiftýn’, za míč v micro target (míček zůstane v tom otvoru) 3 ‘fiftýny’. Vítěz setu má “jamku”, nerozhodně “půlíme” a vyhrává ten, kdo první dosáhne 10 “jamek”. Obvykle odehrajeme 20-25 setů (x6 patů) - slušný trénink a není u toho nuda.
Včera jsem na Ypsilonce neminul žádný pat ze vzdálenosti 2m a blíže, což byl můj problém poslední doby. Paty do 10m bez trojpatu. Takže vidím progres a mohu jen doporučit.

P.S. Rekord máme zatím 12 ‘fiftýnů’ v jednom setu ;)
 
Já do toho snad půjdu taky když to tady čtu [emoji16]
 
Jestli Tě trápí patování tak kupuj, mohu potvrdit výše uvedené, radikálně se zvedla úspěšnost patů do 2m, ale hlavně i delší paty mi startují na jamku a často jí líznou, takže sem tam utopím i 5-8m pat. Poslední dvě hry venku bez trojpatu, hlavně si teď neuvěřitelně věřím i na delší paty. Jestli chceš mohu klidně půjčit na zkoušku, aby si věděl, jestli je to pro tebe nebo ne.
 
Jestli Tě trápí patování tak kupuj, mohu potvrdit výše uvedené, radikálně se zvedla úspěšnost patů do 2m, ale hlavně i delší paty mi startují na jamku a často jí líznou, takže sem tam utopím i 5-8m pat. Poslední dvě hry venku bez trojpatu, hlavně si teď neuvěřitelně věřím i na delší paty. Jestli chceš mohu klidně půjčit na zkoušku, aby si věděl, jestli je to pro tebe nebo ne.
Nijak zásadně ale lepší to být může vždycky. Potřebuji získat jistotu právě u těch do 2m.
 
Min. jednou týdně jdu na Albatross na driving, tak pokud chceš, mohu na pár dní půjčit a uvidíš.
 
Zrcadlo je na ali do cca 300,-Kč a jamku máš na patingu .

Pravděpodobně to bylo na mě. Takže reakce: Ano máš pravdu. A když budu chtít hodně ušetřit, tak si vezmu zrcátko z kabelky od ženy a opřu si ho o krabičku sirek. :)

Mně se tohle řešení líbí, používal jsem na trénink takovou obdobnou papírovou pomůcku. Tady se mi líbí, že to mají vymyšleno magneticky, líbí se mi použité materiály. Není to nic, co by se nedalo sehnat obdobného levněji, ale tohle se mi vizuálně líbí, i když to není jistě není nejekonomičtější. Každý ujíždíme na něčem jiným. Já na takovýchto ptákovinách. Proto to nekupuju už hned (alespoň občas to zvládnu vydržet), ale uvidím, jestli mi to přijde jako dobrý nápad i za 14 dni ;)
 
Min. jednou týdně jdu na Albatross na driving, tak pokud chceš, mohu na pár dní půjčit a uvidíš.
Dík za nabídku, ale musím to promyslet. Mám tři zlobivé fenky, tak musím vymyslet způsob, jak to používat bezpečně, kam se s tím před nima schovat.
Pak se kdyžtak ozvu [emoji16]
 
Zrcadlo je na ali do cca 300,-Kč a jamku máš na patingu .
Jenže tohle je efektivnější - nemusíš si patting tahat do pokoje :D

Ale vážně - tím, že to rozbalíš doma na rovné podlaze, tak eliminuješ i minibrejky na pattingu a trénuješ přesné vypuštění míče po linii s jasnou zpětnou vazbou, což na pattingu může být zkresleno právě minibrejky. Navíc ta “jamka” resp. její zadní část je navržena tak, že ti vrátí míček do vzdálenosti do jaké by ve skutečnosti přejel míček, pokud bys jamku minul. Takže zase perfektní zpětná vazba na nácvik tempa. :up:

Manželka si pustí Růžovou zahradu nebo jak se ta blbost jmenuje a já si vybalím koberec. Jsem s ní v pokoji a ona je spokojená, že “nekouká” sama 🤭

P.S. Zrcadlo samozřejmě můžeš používat i zde. To ti může pomoci být nad míčem, ale to ti nezajistí, že budeš posílat míč správným směrem. Mě zrcadlo s mým patováním nepomohlo. Tohle mi vrátilo jistotu už po čtyřech cca hodinových trénincích.
 
Normálně jste mě namotivovali. Uvidíme, jestli přijdou předprázdninové prémie. :)

Jestli ty se naučíš puttovat, tak zamrzne peklo!
 
Jestli ty se naučíš puttovat, tak zamrzne peklo!

Premyslim, jestli si tim pripadne nekopu hrob, naucim se patovat a ty si na me hre najdes urcite neco jineho, co se se mnou ponese dalsich sto let. Zvazim pro a proti. :)
 
P.S. Zrcadlo samozřejmě můžeš používat i zde. To ti může pomoci být nad míčem, ale to ti nezajistí, že budeš posílat míč správným směrem. Mě zrcadlo s mým patováním nepomohlo. Tohle mi vrátilo jistotu už po čtyřech cca hodinových trénincích.
Patování doma v inkubátoru na pat matu je jako být mistrem na drivingu. Nic ti nenahradí skutečné hřiště s přirozenými nerovnostmi a trávou, dokonce i větrem.
Domácí trénink není nic jiného, než placebo efekt, že si uvědomíš , že se trefíš, protože v reálu přímý pat je pouze do jednoho max dvou metrů, když udeříš stŕedně silně, abys eliminoval nerovnosti a skončíl na zadní hraně jamky, jinak je to brejkování a poskakování.
Mistr patování začne výběrem patru, viz články o patrech zde na jamce, přímý a zavírající, úderové plocha , soustava mířidel/ pomocných čar ve ss.
Od patru se odvíjí trénink patování přímka kružnice, pomůcky patovací zrcadlo/postavení/ míření a tyč nebo natažený provázek ve směru zrcadlo Jamková tyč.
 
Upraveno moderátorem:
Patování doma v inkubátoru na pat matu je jako být mistrem na drivingu. Nic ti nenahradí skutečné hřiště s přirozenými nerovnostmi a trávou, dokonce i větrem.
Domácí trénink není nic jiného, než placebo efekt, že si uvědomíš , že se trefíš, protože v reálu přímý pat je pouze do jednoho max dvou metrů, když udeříš stŕedně silně, abys eliminoval nerovnosti a skončíl na zadní hraně jamky, jinak je to brejkování a poskakování.
Mistr patování začne výběrem patru, viz články o patrech zde na jamce, přímý a zavírající, úderové plocha , soustava mířidel/ pomocných čar ve ss.
Od patru se odvíjí trénink patování přímka kružnice, pomůcky patovací zrcadlo/postavení/ míření a tyč nebo natažený provázek ve směru zrcadlo Jamková tyč.

Evidentě jsi nepochopil, co jsem psal a v čem to pomáhá.
Nikdo nerozporuje, že na grýnu jsou jiné podmínky.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom