Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Puttout

Seppper

Guru fóra
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
6,8
Jelikož moje patování stálo za starou bačkoru a nerad sem ho trénoval když sem byl na drivingu, tak sem si pořídil rohož domů od https://www.puttout.golf/ včetně té jejich jamky.
Mám to doma asi tři týdny a trénuji tak 3x týdně 30-45 min. Zabalené to vypadá jako spacák, po vybalení ihned k použití, nikde se to nekroutí a dobře to drží na podlaze, spodek je pogumovaný. Rychlost uvádí výrobce 10 stop a asi to bude pravda, míč roluje rychle a drží stopu. Délka je 2,4m. Vzal sem to i s jamkou, ta vám míček buď vrátí nebo pokud trefíte čistě na komoru a v požadovaném tempu, tak tam zůstane viset. Cena téhle srandy i s dopravou z UK cca. 2800 Kč. Zatím dle vlastních zkušeností dobrá investice, u mě zlepšení hlavně směrově, mnohem lépe mi teď míčky na jamku startují, rapidně se zvedla úspěšnost patování mezi 1-2m. Tím, že to máte doma, tak se mnohem často dokopete k trénování, takže za sebe doporučuji. Níže pár fotek, jak to celé vypadá.

7328
7329
 
Toto by pro me byla strasne neprakticka pomucka, neb bych musel stale chodit pro micek :)
 
Jelikož moje patování stálo za starou bačkoru a nerad sem ho trénoval když sem byl na drivingu, tak sem si pořídil rohož domů od https://www.puttout.golf/ včetně té jejich jamky.
Mám to doma asi tři týdny a trénuji tak 3x týdně 30-45 min. Zabalené to vypadá jako spacák, po vybalení ihned k použití, nikde se to nekroutí a dobře to drží na podlaze, spodek je pogumovaný. Rychlost uvádí výrobce 10 stop a asi to bude pravda, míč roluje rychle a drží stopu. Délka je 2,4m. Vzal sem to i s jamkou, ta vám míček buď vrátí nebo pokud trefíte čistě na komoru a v požadovaném tempu, tak tam zůstane viset. Cena téhle srandy i s dopravou z UK cca. 2800 Kč. Zatím dle vlastních zkušeností dobrá investice, u mě zlepšení hlavně směrově, mnohem lépe mi teď míčky na jamku startují, rapidně se zvedla úspěšnost patování mezi 1-2m. Tím, že to máte doma, tak se mnohem často dokopete k trénování, takže za sebe doporučuji. Níže pár fotek, jak to celé vypadá.

Zobrazit přílohu 7328Zobrazit přílohu 7329

To je super, doporučuji.
 
Každá pomůcka je přínosem, na zimu mám patovací zrcadlo a vracející jamku, zrcadlo používám běžně na cvičným grýnu.
Z dalších pomůcek mám závaží na suchý tip , které se úpne na hlavu hole, pomáhá při překlápění hole, a letos jsem si koupil nafukovací balónek na drivink mezi předloktí, nahradím tím ručník pod pažemi, ale ten používám při korekci F - S , levé pravé podpaží.
 
Jelikož moje patování stálo za starou bačkoru a nerad sem ho trénoval když sem byl na drivingu, tak sem si pořídil rohož domů od https://www.puttout.golf/ včetně té jejich jamky.
Mám to doma asi tři týdny a trénuji tak 3x týdně 30-45 min. Zabalené to vypadá jako spacák, po vybalení ihned k použití, nikde se to nekroutí a dobře to drží na podlaze, spodek je pogumovaný. Rychlost uvádí výrobce 10 stop a asi to bude pravda, míč roluje rychle a drží stopu. Délka je 2,4m. Vzal sem to i s jamkou, ta vám míček buď vrátí nebo pokud trefíte čistě na komoru a v požadovaném tempu, tak tam zůstane viset. Cena téhle srandy i s dopravou z UK cca. 2800 Kč. Zatím dle vlastních zkušeností dobrá investice, u mě zlepšení hlavně směrově, mnohem lépe mi teď míčky na jamku startují, rapidně se zvedla úspěšnost patování mezi 1-2m. Tím, že to máte doma, tak se mnohem často dokopete k trénování, takže za sebe doporučuji. Níže pár fotek, jak to celé vypadá.

Zobrazit přílohu 7328Zobrazit přílohu 7329
Tak dnes přetekl pohár mé trpělivosti s mým patováním (či spíše nepatováním) a také jsem objednal. 🤭
 
Nebudeš litovat, vážně super pomůcka, to si tahle pustíš youtube, u PC si natáhneš rohož a hned můžes zkoušet.
 
Kolik má to lino na stimpmetru? :)
Tipnul bych si, že o hodně víc jak na US OPEN 🤭
 
Hezka pomucka. Jak jen dosahnout toho, aby to nebyl dalsi kram pod posteli? Trochu mi tam chybi na konci nejake zakonceni, aby pri chybe micek se neodkutalel na plovoucku, kde dela hluk.

To se da sice vyresit oblozenim, ale uz to neni tak sexy, pak. Zkusenost z jineho drivejsiho obdobneho koberce.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Hezka pomucka. Jak jen dosahnout toho, aby to nebyl dalsi kram pod posteli?
Jediné, jak toho dosáhnout, je silná motivace zlepšit své patování. ;)
Na stánkách výrobce i youtube je několik různých drillů a tipů na “soutěže”, takže trénink pak nemusí být tak nudný a je tam víc motivace ke zlepšení.
Ale základem je CHTÍT se zlepšovat.

Jen doufám, že to “chtění” mi vydrží co nejdéle, nejlépe na pořád. Já už nejvíc ran ztrácím na grýnu (naposledy v Bolce neproměněných 6 (slovy šest !!!) metrových patů) :mad: Na týčku a v poli už toho asi moc nevylepším, ale na grýnech asi můžu.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Stačí trefovat jamku a nikam to neodjede :) Na těch 2,5m a na rovině jestli minu tak 2 paty ze 100, víc mi jich z koberce neodjede. Obložení je blbost, tady je právě výhoda, že to během 20s rozložíš/složíš a jedeš. A jak píšu výše, na patovaní to má obrovský vliv, z průměru přes 2 paty na jamku sem aktuálně okolo 1,7 a poslední kolo bez trojpatu. Pokud by někdo chtěl, mohu na test zapůjčit.
 
Já užitečnost nerozporuji, vcelku s Vámi i souhlasím. Pokud něco se dostatečně driluje dlouho, tak to efekt do určité (značné) míry u každého má. Je to pohodlí a lenost. A pak to přenesení ven. Buď jsem měl dřív špatný koberec, nebo chodím na špatná hřiště nebo prostě sem střevo, ale na koberci mi to přijde úplně v pohodě, ven se kobercově získaná dovednost mi nějak nedaří přenést.

A ano, je to výmluva. :-D
 
  • Pobavilo, díky!
Reactions: jan
Na těch 2,5m a na rovině jestli minu tak 2 paty ze 100, víc mi jich z koberce neodjede.

Ono by mi stačilo zakončení na konci, které by rozvinutí nebránilo - prostě vyvýšený konec, někde jsem to viděl, dohledám.

tohle to bylo: http://www.independentgolfreviews.com/proadvanced-proinfinity-putting-mat.html

Já měl zkušenost s https://www.muziker.cz/pure-2-improve-p2i-golfputting-mat-65x300cm, resp. myslím, že starší verzí. Jak byla ta jamka na konci a hráli jsme s dětma soutěže, tak relativně často to skončilo za kobercem a sjelo na plovoučku, což v paneláku v podvečer nebylo úplně milé. Takže jsem pak obkládal.
 
Tak v takovém případě lze na konec asi položit cokoliv, třeba nějakou deku. Ta jamka většinu míčků vrátí zpět, takže tenhle problém bych neviděl jako nic hroznýho.

Na hřiště se ti nedaří přenést tempo nebo spíš směr? Mě to pomohlo nejvíc tom, jak míček startuje po linii na jamku. Navíc sem zjistil, že jen levou rukou patuju stejně dobře jako oběma, takže často driluju patování jen levou rukou a pravou pak jen na patr přikládám velice zlehka a nemá žádnou dominantní roli.
 
Tak v takovém případě lze na konec asi položit cokoliv, třeba nějakou deku. Ta jamka většinu míčků vrátí zpět, takže tenhle problém bych neviděl jako nic hroznýho.

Na hřiště se ti nedaří přenést tempo nebo spíš směr? Mě to pomohlo nejvíc tom, jak míček startuje po linii na jamku. Navíc sem zjistil, že jen levou rukou patuju stejně dobře jako oběma, takže často driluju patování jen levou rukou a pravou pak jen na patr přikládám velice zlehka a nemá žádnou dominantní roli.

A hraješ napravo nebo nalevo?
 
Souhlasím se @Seppper. Na koberci natrénuješ vpodstatě jen to, aby tvůj míček po úderu vystartoval tím směrem, který považuješ za správný. Na potopení do jamky je to žalostně málo, ale pokud nezvládneš s téměř 100% jistotou alespoň toto, je výsledek patování víceméně náhoda.
A pokud se týká držení putteru taky ho držím jen jednou rukou, protože jsem statisticky dospěl k tomu, že jsem v takovém případě úspěšnější. Druhou rukou vytvářím jen jakýsi rám, aby se mi lépe hlídalo kyvadlo.
 
Nevím jak vy, ale mne se osvědčilo patovací zrcadlo, viz obr. výše, natáhnu provázek mezi praporkem , tj střed jamky , a osou zrcadla zafixuji týčkami a patuji jeden míček za druhým. Tréninkem je to cca 8z 10 což je dobře , ale začal jsem třemi2/3.
 
Souhlasím se @Seppper. Na koberci natrénuješ vpodstatě jen to, aby tvůj míček po úderu vystartoval tím směrem, který považuješ za správný. Na potopení do jamky je to žalostně málo, ale pokud nezvládneš s téměř 100% jistotou alespoň toto, je výsledek patování víceméně náhoda.
A to je přesně můj problém, míček jednou z dráhy “vyhodím”, podruhé “zatáhnu”, tedy zejména u patů do 2m :mad:
Tak snad mi tohle alespoň trochu pomůže získat důvěru v “putt stroke” :rolleyes:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom