Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Putter + Chipper: 2 v 1

I kdyby to nebyl vtip, tak si nemyslím, že to bude povolená hůl pro soutěžní hru ... ???
 
I kdyby to nebyl vtip, tak si nemyslím, že to bude povolená hůl pro soutěžní hru ... ???
Nebude, nebo přesněji řečeno - dle současných pravidel není povolená.
Pravidlo 4.1a
7D7D2760-7D9F-4CC2-B844-5A3968899F83.jpeg
 
Ja na to pořád koukám a vlastně i když sem si ten projekt přečetl znovu, pořád nevidím v tom ty výhody, které zmiňují, moje obavy (ne, neuvažuji o tom ani kdyby to bylo povolené):
  • ten opruz, že na mnoha jamce budu muset měnit fyzickou charakteristiku hole - čip a pak put = otrava a podle mě časové zdržení
  • obava, že se ten otáčecí mechanismus nějak "ošoupe a nebude to po pár kolech sedět" = nejistota
  • přijde mi - že jak čipování, tak i putování s tím musí být obtížnější na trefení, než s běžnou wedgí (dobře, i chipperem) tak putterem, protože na oba druhy ran je ta úderová plocha "menší"
Nechápu.
 
Ja na to pořád koukám a vlastně i když sem si ten projekt přečetl znovu, pořád nevidím v tom ty výhody, které zmiňují, moje obavy (ne, neuvažuji o tom ani kdyby to bylo povolené):
  • ten opruz, že na mnoha jamce budu muset měnit fyzickou charakteristiku hole - čip a pak put = otrava a podle mě časové zdržení
  • obava, že se ten otáčecí mechanismus nějak "ošoupe a nebude to po pár kolech sedět" = nejistota
  • přijde mi - že jak čipování, tak i putování s tím musí být obtížnější na trefení, než s běžnou wedgí (dobře, i chipperem) tak putterem, protože na oba druhy ran je ta úderová plocha "menší"
Nechápu.
Jediná „výhoda” - úspora jedné hole.

Navíc chipper ani není vhodná hůl pro hráče, kteří se chtějí zlepšovat. Je lepší věnovat trochu času tréninku čipování s běžnými holemi, než používat berličku v podobě chipperu.
Sám jsem si ho jako začátečník také pořídil, ale po půl roce šel „z domu”, radši jsem se naučil čipovat 😉
 
Teda to je zase vyfičurinka!:D :D Taky jsem si koupila chipper, protože jsem viděla kamarádku jak s tím zvládá krásné rány kolem grýnu. No a protože jsem pako, jsem schopná to topnout i tím chipperem, tak se válí v dílně a radši zkouším "běžně" chippovat wedgí. Řekla bych, že mám větší úspěšnost.
U této blbinky nevidím důvod si to pořizovat. Už jen proto, že to stejně nebude při soutěžní hře k použití. A proč to používat při tréninku, když pak při hře nemůžeš.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom