Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Půjčování holí

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Poprvé jsem si pujcil na hristi hole, ted, v Belegu. Dostal jsem pulset (staci mi). Co me prekvapilo, jako panice v pujcovani holi:

  • pulset byl definivan jako sest holi (14/2 se v Turecku asi rovna 6)
  • hole jsem si z celeho setu mohl vybrat
  • hole ok, prekvapilo me, ze se me zeptali jen jestli prave nebo leve... shaft se vubec neresil
  • chybel rucnik

Ten posledni bod me prekvapil nejvic. Do ceho si mam ocistit hul? Nebo zkuseni cestovatele si vozi hadr na hole svuj, nebo to je vyjimka?

Zajimave a pozitivni bylo, ze i s pujcenyma holema uplne jine tuhosti jsem hral vlastne stejne, jako s vlastnima.

Mate zkusenosti s pujcovanim si holi?
 
Upraveno:
Zkušenosti s půjčováním nemám, zato s různými shafty ano, pokud nemáš naprosto konzistentní švih a nahrané metry tak je to prakticky jedno jestli máš reg nebo stiff, zkoušel jsem to několikrát a je to jen o trefení.. A ty máš trefený rány dlouhý jak prase, takže bych u tebe ten problém ani nečekal.. :) :):)

A jinak hezkou golfovou dovču..:up::cool:
 
Já jsem měl půjčené hole třikrát, poprvé brzy na začátku (žádný rozdíl), později na cestách, když jsem šel hrát golf náhodou.
Barcelona - dostali jsme všichni (měli "univerzální sadu") grafitové shafty senior tvrdost a hlavy bambule, to bylo nešikovný, hrál jsem hrozný slice (normálně hraju stiff a spíš draw). Rány byly většinou delší, ale nekontrolovatelné.
Vietnam - mohli jsme si vybrat z asi 20 různých možností, stiff nebyl, ale regular ocel a AP1 a to už docela šlo. Problém byli spíš kedíci a vzdálenosti v yardech.
Ručník jsme nedostali nikde, míčky jednou 3 ks, jinak jsme si kupovali. Ve Vietnamu byl problém s velikostí rukavice (a to mám normálně M), byly na asiaty a nemohl jsem se do XL dostat.

Jinak si vozím svoje hole.
 
A co treba boty? To jste meli uz zbalene? Nebo bezna plazova obuv?
 
Já měl zatím půjčené 2x. V Omanu pohoda, bylo z čeho vybrat, bohužel jen standartní délka. V Dubaji se ptali, co chci, ale na buggy mi dali něco jiného. Já si toho všiml až při rozcviceni pět minut před startem, takže turnaj jsem odehrál s ladies holema.
V létě jedu s běžnou cestovkou na kanary a hroznej problém s přepravou bagu, takže budu půjčovat na místě.
Jinak vozim hole svoje, boty, rukavice, míčky vždy taky.
 
A co treba boty? To jste meli uz zbalene? Nebo bezna plazova obuv?
Normální tenisky, co jsem měl s sebou. Když není mokro, nepoznám prakticky rozdíl.
 
Boty kecky, v pohode. Nechtelo se mi kvuli dvou hram za tyden na hristi kde predpokladam suchy povrch tahat boty vic.

Mne zarazil ten chybejici rucnik. V jazdym hotelu davaji osusky na pokoj, na plaz... proc tedy ne ani netretinove rucniky k bagu?
 
Aby sis v Proshopu koupil jejich, to dá rozum. Z čeho by ti chudáci v shopu jinak žili, když si Ty i těch milion německejch šetřivejch důchodců veškerej zbytek dovezeš vlastní.
 
Já (pro mě překvapivě) vnímal rozdíl v shaftech. Když jsem si kupoval hole a zkoušel různé tvrdosti, tak jsem viděl rozdíl jen na plátně, pocitově žádný rozdíl a dal jsem na radu prodejce. Malinko jsem asi dospěl. Jinak jsem, k mému zklamání, zahrál přibližně stejně jako svými holemi. W56 jsem dostal shodnou jako mám vlastní wedge, takže je asi jedno čím pošlu ránu do rafu. Záchrany byly stejné 😂😂😂.

Mě na půjčených holich zarazilo, ze nebyly umyte. Ale všiml jsem si toho až na hřišti. V pátek na to budu myslet 😜.
 
Před měsícem v Edinbughu jsem si objednal teetime i s holema. Měl jsem vše perfektně připravené, v bagu týčka (dřevěná) různých velikostí i s ručníkem a asi šest míčků. Super! S hrou vše za cca 2tis Kč!
 
Taky máme v červenci objednanou hru a hole kousek od Dublinu, dokonce ani set nalevo nebyl problém, tak sem na to zvědavý.
 
Tak s tim rucnikem je to pochopitelne... renting holi je otazka par korun a kdo chce resit nejakou cistirnu.
Navic si ho proste muzes za par euro koupit, stejne jako micky. Ja rucnik nedostal jeste nikdy... byt pravda jednou ano, ale to jako prislusenstvi k bugine.
PS: uplne bezne to turiste resi tim, ze si vezmou z hotelu... to jsem videl uz mnohokrat. :) Barva je prozradi.

Jinak tohle se tu uz parkrat resilo... muzes dostat vse mozne. Od 30 let starych ziletek az po pekny set. Dobre je si to zjistit predem a pokud clovek chce vice jak jednu hru, vetsinou se vyplati renting od specializovane firmy nez na hristi. Maji vetsi vyber a zeptaji se i na shaft... jestli normal, zensky ci senior. :D

K tomu pozorovani a hre mozna dodejme, ze si hral asi pouze zeleza, ze? Kamen urazu byvaji hlavne drivka. :)
 
Tak s tim rucnikem je to pochopitelne... renting holi je otazka par korun a kdo chce resit nejakou cistirnu.
Navic si ho proste muzes za par euro koupit, stejne jako micky. Ja rucnik nedostal jeste nikdy... byt pravda jednou ano, ale to jako prislusenstvi k bugine.

Nesouhlasím. Pokud je to hřiště, kde za fee zaplatím 85 euro, x dalších za půjčení holí atd, tak očekávám nějakou úroveň - zvlášť když to hřiště jinak je parádní a krásné. Pro mě je tohle minus, že minimálně části personálu je to jedno. Pokud, i jak padlo výše, někde dostaneš set kompletně vybavený (hole, týčka, míček)... proč tady to nejde, když tady mají caddyho, který hole ostatním i čistí, stará se o ně... tady bylo x setů, některé potrhané, špinavé, nevyčištěné... (dostal jsem bag, ve kterém v jedné kapse byla zmuchlaná plastová láhev, jeden drivingáč, x polámaných týček) + @Marklar dostal některé hole špinavé... a ano, oba bez onoho ručníku. Nejde o to, jesli si ho koupím, nebo ne, nejde v tomhle ani o cenu nového, ale přijde mi to prostě diletanské a neprofesionální/hloupé. Tyhle drobnosti v podstatě k celkovým nákladům hotelu nic nestojí a pro mě dělají rozdíl mezi tím - ano, tady to je špička a tady si na to jen hrajou (nebo někdo něco zanedbává, aniž by o tom vedení vědělo a chtělo to tak).

Tím ale neříkám, že to není běžný stav a jistě, mohu se zajistit i jinak a připravit se na všechny varianty. :)
 
Upraveno:
A kolik si zaplatil za to pujceni holi?

Ocekavat to muzes, ale ze zkusenosti muzu rici, ze se tato ocekavani proste nenaplni... a uprimne ja osobne to celkem chapu. :) Pokud chces hezke hole, jsou na to specializovane firmy... na hristi je to proste nouzovka. A je uplne jedno, kolik stoji fee. Cest vyjimkam, kde treba maji realny byznys z lidi co jdou nahodou kolem bez vybaveni.

Edit: jeste me napada pastikova finta... rucnik k bagu nedostanes, ale ve sprchach urcite bude. Takto by to slo vyhackovat primo na miste. :D
 
Upraveno:
A kolik si zaplatil za to pujceni holi?

Hele, tuším (kdyžtak upřesní/opraví @Marklar ), že 30 eur za celý set, 16 za půlset + 6 za vozík (v tom celkovém součtu se to ztratilo). Ale i kdyby to bylo zadarmo, tak přeci to nebudu flákat a dělat si špatnou/nedokonalou vizitku odfláknutou službou, která je pod mojí "značkou".
 
Hele, tuším (kdyžtak upřesní/opraví @Marklar ), že 30 eur za celý set, 16 za půlset + 6 za vozík (v tom celkovém součtu se to ztratilo). Ale i kdyby to bylo zadarmo, tak přeci to nebudu flákat a dělat si špatnou/nedokonalou vizitku odfláknutou službou, která je pod mojí "značkou".
Jak znam pozadi fungovani hotelu... pak by reseni ohledne zachovani urovne bylo, ze tu sluzbu zrusi.
Jinak 16 Eur za pulset je celkem fair price.
Neobhajuji spinave hole... ale ten rucnik.
 
Ceny byly 30€ za full a 20€ za půl set. Ručník na hole mi s odstupem času byl asi jedno. Utírám si hole pro sebe. Na podruhé jsem si na půjčení vybral čisté hole. Když je špinavá, tak si na jednu ránu pomohu teeckem a jinak je vrátím jak jsem dohral.....🙈 nelíbí se mi to, ale do místní mentality 100% zapadá.
 
K tomu pozorovani a hre mozna dodejme, ze si hral asi pouze zeleza, ze? Kamen urazu byvaji hlavne drivka. :)
Hrál jsem i dřeva. Driver jen jednou a to nechám bez komentáře. Poprvé jsem měl pujcene clevelwnd Black na reguli a měkký shaft byl znát. Napodruhé jsem chtěl stiff a měli pouze staré hole. Také Clevelend, chvilku se jejich kedík tvářil tak, ze jsou tak staré, ze mi je ani nechce půjčit, ale byly dokonalé. Odpustily úplně vše, směr držely krásně a bylo to s nimi neskutečně daleko. Jestli je zahlédnu někde na bazaru, tak se zamyslim, jestli si nepořídím nějaké staré železo (a dřevo) domu 😂😂😂
 
Hrál jsem i dřeva. Driver jen jednou a to nechám bez komentáře. Poprvé jsem měl pujcene clevelwnd Black na reguli a měkký shaft byl znát. Napodruhé jsem chtěl stiff a měli pouze staré hole. Také Clevelend, chvilku se jejich kedík tvářil tak, ze jsou tak staré, ze mi je ani nechce půjčit, ale byly dokonalé. Odpustily úplně vše, směr držely krásně a bylo to s nimi neskutečně daleko. Jestli je zahlédnu někde na bazaru, tak se zamyslim, jestli si nepořídím nějaké staré železo (a dřevo) domu 😂😂😂
Cleveland rulezz.. jake presne to byly?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom