Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Provázek na týčku?

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Vnořená poznámka admina (Requo): Toto téma jako samostatné vzniklo dne 4.3.2016 v 13:00  moderátorským přesunutím příspěvků z tématu "Turnaje a rozhodčí". 

---

A to je přesně ono. Schválně uvedu jeden příklad - kolik znáte lidí, co si svoje týčko upravují tak, že si na něj dávají provázek, aby ho neztratili. Já desítky. A tohle je nekompromisně DQ. Jsem ale toho názoru, že ten člověk to nikdy nepochopí, bude to brát jen jako pouhou buzeraci.
 
Re: Turnaje a rozhodčí

mkopcak řekl:
A to je přesně ono. Schválně uvedu jeden příklad - kolik znáte lidí, co si svoje týčko upravují tak, že si na něj dávají provázek, aby ho neztratili. Já desítky. A tohle je nekompromisně DQ. Jsem ale toho názoru, že ten člověk to nikdy nepochopí, bude to brát jen jako pouhou buzeraci.
No nevím, nechci se hádat protože pravidla nestuduji, ale pokud vím tak tam ten provázek může být, jen si s ním nesmím naznačit směr odpalu ? Aspoň jsem to kdysi někde četl.

Edit: 
 

Přílohy

  • Výstřižek tee.JPG
    Výstřižek tee.JPG
    41,8 KB · Zobrazení: 1.058
Re: Turnaje a rozhodčí

Jelikož nevládnu Angličtinou tak nevím přesně, ale podle překladače to zakázané také není když to nepoužiju k určení směru nebo kolmice ke směru.
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Já to chápu tak, že to zakázané je. A vycházím z letošního školení rozhodčích. Ale už jsem poslal dotaz na Dalibora Procházku (předseda komise rozhodčích), tak uvidíme:).
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Tohle tee s tkaničkou běžně používám, zatím bez problémů a po konzultaci s několika rozhodčími. 
Tkaničku používám i k určení přibližného směru větru.
Jsem zvědav na vyjádření p. Procházky.
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Tak doporučuji provázky odstřihat, protože mi právě Dalibor Procházka potvrdil správnost mého úsudku - jakýkoli provázek na tee (i když není používán k určení směru) je porušením pravidla 14 - 3. Paradoxně, když si na tento provázek přivážu druhé tee, už pravidlo neporušuji.
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Svět je plný paradoxů. Jdu přivázat ještě jedno malé tee.
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Co kdyby tam byl privazany vlasec? Ten neni prakticky videt...
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Stejne jako provazek
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Jsem v golfu novacek, minuly rok jsem odehral asi 50 turnaju (celkem asi 110 turnaju) a ještě jsem nikoho nevidel, ze by si něco vazal na teecko :)
Ale nekde jsem cetl, ze by se to nemelo akceptovat, neboť to muze slouzit k urceni smeru. Tezko asi budete dokazovat, ze jste teecko zapichli a provazek jen tak pohodili :)
 
Re: Turnaje a rozhodčí

50 turnajů? Závidím..

Jinak provázky na týčku vídám ve flightu běžně. Co mě dostalo, že na indoor tour to jeden měl taky..
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Omlouvám se, ale můžete mi jako neznalemu vysvetlit, k cemu ma takovy provazek na tycku slouzit? Aby mi nikam neulitlo? Vzdyt tycka skoro nic nestoji a je vsude spousta spacku... nebo mi neco unika? To zneuziti se smerem chapu.

A uz vubec nerozumím tomu, proc tycko s provazkem je zakazane a provazek s dvema tycky ne.
 
Re: Turnaje a rozhodčí

No, jsou týčka, hlavně ta dlouhá, která umí stát třeba 10 Kč za kus. A poztrácet jich 10 za osmnáctku určitě nepotěší...Osobně si taková nekupuju, ale znám lidi kteří jo.
Navíc i týčko může být oblíbené (z toho mi to jde)... :)
 
Re: Turnaje a rozhodčí

- Týčko, ke kterému je přivázán pouze provázek je považováno za neschválené proto, že se přivázání provázku považuje za nepovolenou úpravu týčka ( výstroje ). Samotnému navázanému  provázku tak není přiznána schopnost zabránění ztráty týčka , evidentně se považuje za to, že provázek tam byl navázán za jiným účelem. 
- navázání jiného týčka nebo týček, vypichovátka apod.- zde je druhé týčko považováno za předmět, který napomáhá, aby se primární týčko neztratilo nebere se tedy jako samoúčelná bezdůvodná úprava. Povoleno je to i proto, že se taková úprava považuje za tradiční. 
- často se na sebe navazují tzv. zimní týčka. To jsou takové ty gumové kloboučky, které se na zem pokládají ( do zmrzlé země se špatně tee zapichuje ). Tyto týčka nejsou úplně levná a po úderu létají daleko...
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Requo řekl:
Omlouvám se, ale můžete mi jako neznalemu vysvetlit, k cemu ma takovy provazek na tycku slouzit? Aby mi nikam neulitlo? Vzdyt tycka skoro nic nestoji a je vsude spousta spacku... nebo mi neco unika? To zneuziti se smerem chapu.

A uz vubec nerozumím tomu, proc tycko s provazkem je zakazane a provazek s dvema tycky ne.
Používám speciální tee která se bohužel už téměř nedají sehnat. Jsou plastová a vršek je z měkkého průhledného, lehce tónovaného  silikonu.  Výhodu vidím v tom, že míček krásně sklouzne a ani hůl se při případném kontaktu nijak nepoškodí. Bohužel díky průsvitnosti se v trávě lehce ztratí. Proto ten provázek, barevná gumička, prostě cokoli je vidět. A navíc jsem si na ně zvykl :oops:

Až začneš pořádně s drajvem tak ti jedno dám ;)
 
Re: Turnaje a rozhodčí

Helldriver: Tak to my, kteří holemi běžně konáme zemědělské práce, nemusíme poškození hole týčkem řešit :)
 
Re: Turnaje a rozhodčí

wasp řekl:
- Týčko, ke kterému je přivázán pouze provázek je považováno za neschválené proto, že se přivázání provázku považuje za nepovolenou úpravu týčka ( výstroje ). Samotnému navázanému  provázku tak není přiznána schopnost zabránění ztráty týčka , evidentně se považuje za to, že provázek tam byl navázán za jiným účelem. 
- navázání jiného týčka nebo týček, vypichovátka apod.- zde je druhé týčko považováno za předmět, který napomáhá, aby se primární týčko neztratilo nebere se tedy jako samoúčelná bezdůvodná úprava. Povoleno je to i proto, že se taková úprava považuje za tradiční. 
- často se na sebe navazují tzv. zimní týčka. To jsou takové ty gumové kloboučky, které se na zem pokládají ( do zmrzlé země se špatně tee zapichuje ). Tyto týčka nejsou úplně levná a po úderu létají daleko...
Ok, díky za vysvětlení, sice moc rozdíl mezi bodem jedna a bodem dva nevidím, resp. proč provázek nemá schopnost jako "provázek s těžítkem na konci", ale dokážu to akceptovat. :) U těch zimních týček v tom vidím i docela rozumné opodstatnění - asi rychlosti hry nepomůžu, když půjdu vyjma míčku ještě hledat někam týčko. 

Helldriver: ok, to já ještě neznám, abych řešil kvalitu týčka, co se týče výsledku mého odpalu. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom