Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Prosím o radu jaké hole si koupit

evafort

Nováček+
Ahojky, díky za milé přijetí zde a chtěla bych se zeptat na radu. Koupila jsem si velmi mírně použitý set holí s bagem RAM, aniž bych tomu rozuměla, hole jsou moc hezké, víc jsem neřešila, protože tomu nerozumím. V neděli jsme dělali tu zkoušku a moje dcera, která dělala také zkoušku měla půjčenou nějakou hůl z recepce, byla to nějaká obyčejná a dost jetá hůl. Jí se nelíbila a tak hrála mými holemi. Jednou to zkusila tou půjčenou, jak ona říkala "divnou holí" a ono jí to s ní šlo mnohem lépe. Tak jsem to pak já také zkusila tou "divnou holí" a taky mi to s ní šlo lépe. Náš trenér říkal, že je to tím, že má grafitový shaft, že pro ženy je to pružnější a lépe se jim s tím hraje.
Chci si nějaké takové s grafitovým shaftem koupit, ale nevím si rady. Vůbec nevím, jaká značka by byla dobrá, na co koukat a na co si dát pozor. Nejspíš bych koupila nějaké zase mírně jeté, ale možná i nové, pochopila jsem, že na holích dost záleží. Zatím používám jen železa a putter, šlo by mi hlavně o ty železa. Poradíte?
 
Ahoj, já ti vůbec odborně neporadím, protože jsem hole kupovala se stejným zadáním jako ty - "docela se mi líbily".:):) Ale pravda je, že jsem hned ty první trefila na grafitovém shaftu. Oni ti chlapi tady jistě poradí, já jsem i své druhé hole koupila tady, na Levném golfu, jeté...za super cenu. Je to set TopFlite (jsou dost v inzerátech vidět) a zatím jak já říkám - hole nejsou to, co ovlivňuje kvalitu mé hry:cool: Za mě bych ti řekla, že ti bude opět stačit zatím nějaký použitý set a dál uvidíš. Ono se taky vše bude odvíjet od toho, kolik do toho chceš zainvestovat.
 
Ahoj, já ti vůbec odborně neporadím, protože jsem hole kupovala se stejným zadáním jako ty - "docela se mi líbily".:):) Ale pravda je, že jsem hned ty první trefila na grafitovém shaftu. Oni ti chlapi tady jistě poradí, já jsem i své druhé hole koupila tady, na Levném golfu, jeté...za super cenu. Je to set TopFlite (jsou dost v inzerátech vidět) a zatím jak já říkám - hole nejsou to, co ovlivňuje kvalitu mé hry:cool: Za mě bych ti řekla, že ti bude opět stačit zatím nějaký použitý set a dál uvidíš. Ono se taky vše bude odvíjet od toho, kolik do toho chceš zainvestovat.
 
Ahoj, já ti vůbec odborně neporadím, protože jsem hole kupovala se stejným zadáním jako ty - "docela se mi líbily".:):) Ale pravda je, že jsem hned ty první trefila na grafitovém shaftu. Oni ti chlapi tady jistě poradí, já jsem i své druhé hole koupila tady, na Levném golfu, jeté...za super cenu. Je to set TopFlite (jsou dost v inzerátech vidět) a zatím jak já říkám - hole nejsou to, co ovlivňuje kvalitu mé hry:cool: Za mě bych ti řekla, že ti bude opět stačit zatím nějaký použitý set a dál uvidíš. Ono se taky vše bude odvíjet od toho, kolik do toho chceš zainvestovat.


Ještě jsem našla tohle - https://www.levnygolf.cz/4770/39012/damsky-pulset to by mi také mohlo stačit, hlavně asi potřebuji ty železa, tak bych si s nimi doplnila tu mou sadu....
 
Urcite si sezen grafitove hole s L-flexem (damske). Jinak se strasne nadres a moc to nepoleti.

Ten set Cleveland Gloom je dobry set. Pokud je budget issue, tak mozna staci mene holi... vetsina lidi na zacatku rozhodne moc nehraje driver, drevo nebo nizka zeleza.
Nedoporucuji levne all-in-one sety. Radeji kvalitnejsi second hand. Otazka tez dle financnich moznosti.
 
Určitě si pořid zatím hlavně železa, každý říká, že začátečník dřeva nehraje, aspoň ze začátku, ale já začala 5-dřevo a pak driver používat už na konci své první sezony (zelenou kartu jsem dělala v červenci), protože prostě jsem těmi železy byla hrozně krátká a tím dřevem to letělo dál. Mám dřeva v tom setu Top-flite, určitě ti to nikdo nedoporučí, ale já jsem zatím spokojená, a to, že to letí kam nemá, jistě není chyba toho dřeva. Mě totiž přijde, že když si teď koupíš základní sadu želez, za dva měsíce zjistíš, že by to ten driver už chtělo zkusit, tak ho dokoupíš...pak zjistíš, že by bylo dobrý i nějaký dřívko, tak dokoupíš dřívko...nějaká ta šikovná wedge... Ale ono to tak asi v golfu prostě je :cool::D:D A pořád se to všechno odvíjí od financí...jiné je, když to kupuješ jen sama pro sebe a nebo když vybavuješ celou rodinu, jak je to u nás...
 
Toto bych vzal do 500,- max a beztak bych to nedoporucil. Je to stare (gripy nebudou asi ok) a jsou dnes lepsi konstrukce na zacatek.
mě přijde půlset naprd teda...jakože brzy zjistí, že těch holí má prostě málo.
 
Urcite si sezen grafitove hole s L-flexem (damske). Jinak se strasne nadres a moc to nepoleti.

Ten set Cleveland Gloom je dobry set. Pokud je budget issue, tak mozna staci mene holi... vetsina lidi na zacatku rozhodne moc nehraje driver, drevo nebo nizka zeleza.
Nedoporucuji levne all-in-one sety. Radeji kvalitnejsi second hand. Otazka tez dle financnich moznosti.

Prosím Tě, co je do budget issue? A jak poznám, jestli grafitové hole jsou L-flexem? Driver zatím nehraju vůbec, zkoušela jsem to, ale netrefím se. Moje nejoblíbenější hůl je železo 6 a P, občas 7 když je to v trávě.
 
Prosím Tě, co je do budget issue? A jak poznám, jestli grafitové hole jsou L-flexem? Driver zatím nehraju vůbec, zkoušela jsem to, ale netrefím se. Moje nejoblíbenější hůl je železo 6 a P, občas 7 když je to v trávě.
Promin, jsem zblblej z prace -> budget issue = kdyz clovek nema neomezene finance.
L-flex je termin tuhosti shaftu (tyce hole) pro damy (= pomalejsi svih s mensi namahou). Je to podobne jako u lyzi = tuzsi je pro vetsi vahove kategorie a vyssi schopnosti. Pozna se to snadno, na holi je napsano "Ladies" nebo "L flex". Proc to pisi: bazarove hole jsou casto vydavany za neco jineho... kuprikladu grafitove zkracene hole jsou prodavany jako damske, pricemz jsou mnohem tuzsi.

@Marta ma pravdu, ze ty zeleza ti mohou brzy chybet. Urcite se ted budes rychle zlepsovat a je lepe mit vsechny zeleza rekneme od 6tky vyse... tedy 6, 7, 8, 9, P a idealne i S/Sw.

Ja osobne doporucuji koupit co nejdrive i kvalitni hybrid, neb to je pro zacinajici lidi game changer. Lita to vzdy a cloveka to prodlouzi. Lze s tim i drivovat... to je ta hul, ktera ti pomuze ze zacatku zdolat onu jamku cislo 7 a doda sebeduveru. :)
 
Já kupoval přítelkyni tohle, ale samozřejmě ne nové, ale bazarové, stálo to asi 5 000:
http://www.discountgolfworld.com/callaway-women-s-solaire-9-piece-golf-set-p20316
Dělají i full set variantu. Chválí si je a od začátku hraje i 3W a 6H, trefuje to líp, než 6i Wilson, která k tomu byla zdarma.
A dokonce už s nima na akademii v Beřovicích šla nesoutěžní a zlepšila z 54 na 42. Na sedmičce přehrajou tu vodu jak nic;)
 
Tak já taky trošku...:):):), jestli máš ty hole RAM na oceli tak budou na 99,9 % pánské, pro ženu nevhodné.. Vše ostatní tady zaznělo, hole na grafitu s L-flexem, ten Cleveland mi přijde přijatelný, je to komplet, nic víc netřeba, jen tam asi není bag... Při trošce hledání se dají najít dobré hole, jen je třeba nespěchat, tohle by taky celkem šlo https://sport.bazos.cz/inzerat/72201795/Damsky-14-ti-dilny-Set-Adams-Golf.php . Další věc jsou tvoje parametry tělesné, asi hlavně výška, klidně se může stát že by vyhovoval pánský grafit senior nebo regular(tvrdosti shaftů). Ale jak už zaznělo dříve raději značkový použitý než nový no name... A ta zvláštní hůl z recepce, co to asi bylo..? Třeba právě doporučovaný hybrid a proto to dobře létalo, je to celkem jednoduchá hůl...:):)

Edit: Označení dámských shaftů může být i W(Women)
 
Upraveno:
Tak já taky trošku...:):):), jestli máš ty hole RAM na oceli tak budou na 99,9 % pánské, pro ženu nevhodné.. Vše ostatní tady zaznělo, hole na grafitu s L-flexem, ten Cleveland mi přijde přijatelný, je to komplet, nic víc netřeba, jen tam asi není bag... Při trošce hledání se dají najít dobré hole, jen je třeba nespěchat, tohle by taky celkem šlo https://sport.bazos.cz/inzerat/72201795/Damsky-14-ti-dilny-Set-Adams-Golf.php . Další věc jsou tvoje parametry tělesné, asi hlavně výška, klidně se může stát že by vyhovoval pánský grafit senior nebo regular(tvrdosti shaftů). Ale jak už zaznělo dříve raději značkový použitý než nový no name... A ta zvláštní hůl z recepce, co to asi bylo..? Třeba právě doporučovaný hybrid a proto to dobře létalo, je to celkem jednoduchá hůl...:):)

Edit: Označení dámských shaftů může být i W(Women)

U toho Cleveland je i bag. Zkusím prodejci zavolat, zeptám se na ten shaft. Ten RAM jsem koupila jako "dámský", bohužel problém byl, že tomu vůbec nerozumím a protože bag je růžový, i hole jsou s růžovou barvou, v kapse bagu byla krabička s týčky s beruškami, tak jsem vůbec nepochybovala, že je dámský. Ta "divná" hůl to byla 7 železo, mojí dceři se zdála "divná" protože byla taková hodně jetá a odřená. Jsem tedy hodně zvědavá, až někdy zkusím ten hybrid, jak mi to s ním půjde.
 
U toho Cleveland je i bag. Zkusím prodejci zavolat, zeptám se na ten shaft. Ten RAM jsem koupila jako "dámský", bohužel problém byl, že tomu vůbec nerozumím a protože bag je růžový, i hole jsou s růžovou barvou, v kapse bagu byla krabička s týčky s beruškami, tak jsem vůbec nepochybovala, že je dámský. Ta "divná" hůl to byla 7 železo, mojí dceři se zdála "divná" protože byla taková hodně jetá a odřená. Jsem tedy hodně zvědavá, až někdy zkusím ten hybrid, jak mi to s ním půjde.
K tomu hybridu - začínám svou třetí sezonu a pokouším se sžít s hybridem,a le nějak nejsem schopna touto holí vůbec zvednout míček ze země. Přitom tolik i začátečníků jej používá, výrazně prodlouží jejich rány na ferveji, já to ne a ne prolomit.
 
Já místo hybridů používám 5w. Pro děvče bych navrhoval zkusit sehnat 7w, bývá to dobře zvladatelna hůl..
 
ahoj Marto, zeptám se jinak .. v jakém jsi klubu?? .. trénuje Tě někdo??

ten samý dotaz mám i na paní, co tento treet založila ...

jistě najdeme někoho ve Vašem okolí, kdo fundovaně osobně poradí a navede správným směrem ... čím dříve, tím lépe....
 
ahoj Marto, zeptám se jinak .. v jakém jsi klubu?? .. trénuje Tě někdo??

ten samý dotaz mám i na paní, co tento treet založila ...

jistě najdeme někoho ve Vašem okolí, kdo fundovaně osobně poradí a navede správným směrem ... čím dříve, tím lépe....
Souhlas. První hole mi vybral trenér, současné mám z fittingu.
 
ahoj Marto, zeptám se jinak .. v jakém jsi klubu?? .. trénuje Tě někdo??

ten samý dotaz mám i na paní, co tento treet založila ...

jistě najdeme někoho ve Vašem okolí, kdo fundovaně osobně poradí a navede správným směrem ... čím dříve, tím lépe....
Jsem v klubu Na Vrších v Libranticích a měla jsem trenérku, která mi dala základy, trénovali jsme celé léto před dvěma (!páni) lety. Hole mi odsouhlasila. Ale současně jsem s ní už domluvená také, jak bude lepší počasí, že mi zase okoukne moje nešvary a chyby, cítím sama, že je to potřeba, něco se mi pokazilo, nejde mi to zdaleka tak jako na podzim.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom