Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Propnutá levá (přední) ruka?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17

Tak jak to s tím propnutím je?
 
Imho videa pro nebo rekordmanu nejsou pro bezne smrtelniky nijak relevantni.
Kdysi nekdo rikal, ze pokud ladit techniku, pak pohledem na styl LPGA neb devcata maji rychlosti blize realite beznych muzu.
 
Přesně tak, tihle bombeři moc stylový nejsou
Minulý týden jsem byl na drivingu vedle mladé slečny a tam mě naprosto dostalo, jak měla ten švih krásně učebnicový, rozfázovaný a přitom to bylo pomalý. Když byla v impaktu, tak se tělo zastavilo a ruce pokračovaly dál. Nádhera.
 
Přesně tak, tihle bombeři moc stylový nejsou
Minulý týden jsem byl na drivingu vedle mladé slečny a tam mě naprosto dostalo, jak měla ten švih krásně učebnicový, rozfázovaný a přitom to bylo pomalý. Když byla v impaktu, tak se tělo zastavilo a ruce pokračovaly dál. Nádhera.
A jeste to predpokladam letelo stejne daleko jako tobe. :) Jen s polovicni namahou 😂
 
Kdysi jsem koukal na long drive world tour, dělají u toho neskutečný věci, ale většinou jsou to ukrutný šlajzy, výseč trefí tak max jednou z pěti.. Tam budiž, ale na hřišti by to bylo celkem na pikaču.. ;)
 
Ok. Tak tady je jeden ukázkový učebnicový švih hráče PGA co není bomber. 😆 (poznámku, že hráči soutěží longest drive hrají o 100 y dál si nechte)


Tady je opravu vidět, že míček se dá zahrát a poslat, a ne do 💩, různým stylem. Každý jsme nějaký, každý jsme jiný, každému sedí a vyhovuje něco jiného. A upřímně většina z nás u toho raději bude dělat nějakou osobní "chybu" s pro sebe funkčním a uspokojivým výsledkem, než mít pravítkovou techniku se skóre o kterém se nemluví ani u zlomeného týčka.

Je přeci lepší umět hrát golf než mít dokonalou techniku. Která je navíc relativní. Že. 🖖
 
Já si tu od @doktordee půjčím slovíčka "učebnicový" a "dokonalá technika". Dle mého jde v podstatě o mýtus, o snahu napasovat se do nějakých tabulek nebo mantinelů, porovnávat se, definovat. Ale skrz naskrz sporty je poměrně dobře vidět, že i profesionální sportovci se v technice a přístupu ke hře velmi často dost liší. A proto dle mého neexistuje nic jako "správný švih". Přesně jak David píše, jde o to to umět.

U nás amaterů není při dosažení nějaké základní úrovně problém v technice, ale ve schopnosti tu techniku opakovat.
 
U nás amaterů není při dosažení nějaké základní úrovně problém v technice, ale ve schopnosti tu techniku opakovat.

U mě ještě tedy přenést na hřiště z drivingu. Případně z běžné hry do turnaje, nemluvě o tom, když se mi chvilku daří, tak to udržet.
 
U mě ještě tedy přenést na hřiště z drivingu. Případně z běžné hry do turnaje, nemluvě o tom, když se mi chvilku daří, tak to udržet.
To dělá strach. Zbav se ho a půjde to mnohem lépe. Nic horšího než že to netrefíš se přeci nestane. Důležité je aby tě to bavilo. A bylo hezky. A slušelo mi to.
 
To dělá strach. Zbav se ho a půjde to mnohem lépe. Nic horšího než že to netrefíš se přeci nestane. Důležité je aby tě to bavilo. A bylo hezky. A slušelo mi to.
Hm, tak řekl bych, že to je spíše nervozita. Sice někdy f...g velká, ale strach míváme z jiných věcí!😀
 
Hm, tak řekl bych, že to je spíše nervozita. Sice někdy f...g velká, ale strach míváme z jiných věcí!😀
Strach. Nervozita. Tréma. Obavy. Jak jen je libo. Asi všichni víme co je tím myšleno. Já to cítil jak strach. Že to pokazím, že si udělám ostudu. Svazovalo mě to. Teď už je mi to jedno. Bavím se tím. Skóre šlo dolů a birdie na kolo přibylo. 🦛
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom