Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Prodloužit hole do začátku?

Ještě by to chtělo ten grip vylepšit nějakou tou omotávkou

Pokud si však někdy půjdu koupit hokejku, tak zajdu někam kde tomu rozumí a prodají mi rovnou tak dlouhou jakou potřebuji ke své postavě.
Jen pro info dřevěný nástavce na hokejku stojí max 100,-Kč , takže do lesa nemusí.
Kompozitový max 500,-Kč
Ano hokejky ti udělají dle tvé postavy tzv na míru tj mírovky ale cena já min dvojnásobná. Běžné nastavení používané hokejisty na prodloužení hole je dřevěné , protože si jej mohou různě jednoduše upravit ( dokulata, zůžit,...)
kompozitové nástavce jsou , když se hokejka zlomí v držadle , tak se dá spojit tak že zlomená část se řezem upraví na požadovaný tvar spoje, tzn co uřeže to nastaví kompozitem.

Ano a konec hokejky si mnozí omotávají páskou mnohdy je pod ní šňůra a nebo speciální omotávka, ano zase omotávka .
 
Že to nemyslíš vážně
Už jsem to tu jednou napsal, “ byli bychom doposud v jeskyni a čekali na blesk abychom rozdělali oheň”, nikomu neberu jeho názor, jen se snažím ukázat, že mnohé věci jdou udělat jednodušeji , sami a levněji, taky o nikom netvrdím, že je jako...., nemám to zapotřebí.
 
Už jsem to tu jednou napsal, “ byli bychom doposud v jeskyni a čekali na blesk abychom rozdělali oheň”, nikomu neberu jeho názor, jen se snažím ukázat, že mnohé věci jdou udělat jednodušeji , sami a levněji, taky o nikom netvrdím, že je jako...., nemám to zapotřebí.
Jen jsem se tě ptal, zda srovnání s Hruškou nebo Babicou bereš opravdu jako projev uznání? Ano nebo ne?
 
Zajímala by mě velikost výzkumného souboru, na kterém byla tato hypotéza testována
Takovou nějakou obdobu mám vyrobenou, teď se dá koupit.
Nevím jestli někdo zkoumal snadnost nebo testoval, je pravdou, že je to vhodné pro majitele kompresoru a nebo tlakového vzduchu, kamaráda s kompresorem.
 
Jen pro info dřevěný nástavce na hokejku stojí max 100,-Kč , takže do lesa nemusí.
A na golfovou hůl 150, takže do lesa musí... :D , sorry nevydržel jsem.. ano na hole je to minimálně krát 7 jen na železa, ale příměr kila a kila pade mě prostě rozesmál..
 
ale příměr kila a kila pade mě prostě rozesmál..
Tak to jsem se taky rozesmál, když jsem si našel ceník prodloužení golfové hole při zachování stávajícího gripu.


A to nemusím být ani jako “H+B “ když si spočítám počet golfových holí a cenu ceny prodloužení, tak si raději zhotovim/nechám zhotovit dřevěné špuntíky 0,5/1 palec. A když už nic, tak na zkoušku jak se mi s prodloužením bude hrát použijí korkové špunty od kvalitního vína, ty jsou docela tvrdé a lehce opracovatelné. Jo a za ty ušetřené si koupím to víno nebo dobrou skotskou , jenom tam by byly jen dva špunty a možná jen jeden. Nebudu se nikomu smát nebo ho k někomu přirovnávat jen užívat dobrého moku.
 
Tak to jsem se taky rozesmál, když jsem si našel ceník prodloužení golfové hole při zachování stávajícího gripu.


A to nemusím být ani jako “H+B “ když si spočítám počet golfových holí a cenu ceny prodloužení, tak si raději zhotovim/nechám zhotovit dřevěné špuntíky 0,5/1 palec. A když už nic, tak na zkoušku jak se mi s prodloužením bude hrát použijí korkové špunty od kvalitního vína, ty jsou docela tvrdé a lehce opracovatelné. Jo a za ty ušetřené si koupím to víno nebo dobrou skotskou , jenom tam by byly jen dva špunty a možná jen jeden. Nebudu se nikomu smát nebo ho k někomu přirovnávat jen užívat dobrého moku.
Sice nevím, kdo je to „Horák Golf” a jestli jeho ceny jsou realistické, ale ne každý je manuálně zručný či má možnosti „být kutilem” nebo na to má čas. Něčí čas tak drahý, že se mu nevyplatí s tím ztrácet ten svůj.
Jedna cesta je ta tvá „pokus/omyl”, druhá je to nechat udělat profíky.
Takže není třeba se smát.
 
Nic úplně levného to není, ale jak píše @Mirek_62 , každý nemá čas a možnosti, a vzhledem k tomu že extender stojí 130 Kč, něčím se musí zalepit a ještě navíc to musí někdo udělat..

A ceny jsou plus mínus 10kč všude stejné, nutno čekat na akci.. Jeden z dnešních zážitků v nejmenovaném marketu, co to ještě táhneš mámo? Balík vody, ta bez bublinek je v akci.. :D
 
Michal Prokop: Kompozitové hokejky se běžně nastavují dřevěným nástavcem... Většina profihráčů, kteří tak upravují hůl, tak činí z důvodu úpravy gripu horní ruky, protože se dřevem se dají vykouzlit nejrůznější ohyby a deviace:-D, jaké s grafitovým nástavcem možné nejsou... Amatéři pak také prodlužují dřevem spíš kvůli ceně, mnohdy u hokejek z druhé ruky nebo od hráčů z ligy, kdy jsou rádi za hezkou hokejku za hezkou cenu i s vědomím, že jim je krátká...
----------
Ah pardon, nedočetl jsem a už to tu jednou zaznělo... Omlouvám se...
 
Jenom doplním info.

Měl jsem připravený reakce typu "k čemu jsou seřízená zrcátka, když člověk neumí nastartovat", ale říkal jsem si, že to nejdřív vyzkouším. Sice nerad kupuju cokoliv, kde nejsem přesvědčený na 90%. Ale co.

Takže - prodlouženo o 3/4 palce.

Výsledek??? Zatím jsem vyzkoušel jenom

Driving - Najednou ty míčky lítají hezky hned od začátku. Nadšení, jenom jsem to trochu brzdil.

Dnes akademie na Hostivaři - moje první birdie. Na 4 jamkách první ranou na green.

Zítra vyzkouším na hřišti.

Ale jo, má to smysl.
 
Jenom doplním info.

Měl jsem připravený reakce typu "k čemu jsou seřízená zrcátka, když člověk neumí nastartovat", ale říkal jsem si, že to nejdřív vyzkouším. Sice nerad kupuju cokoliv, kde nejsem přesvědčený na 90%. Ale co.

Takže - prodlouženo o 3/4 palce.

Výsledek??? Zatím jsem vyzkoušel jenom

Driving - Najednou ty míčky lítají hezky hned od začátku. Nadšení, jenom jsem to trochu brzdil.

Dnes akademie na Hostivaři - moje první birdie. Na 4 jamkách první ranou na green.

Zítra vyzkouším na hřišti.

Ale jo, má to smysl.

Vitej v dalsi zivotni fazi golfisty. Hledani dokonalych holi... a jejich spravne delky, tuhosti, tvaru, barvy, znacky. Dalsi levely jsou - obleceni, vybaveni, auto, dovolene... atd. A pritom to zacina tak docela nevinne. Jednim dopatovanim micku do jamky. :) Za chvili ti to uz ani neprijde.

V nasem veku je lepsi nadavat na vybaveni, nez na nase ruce. :)
 
Vitej v dalsi zivotni fazi golfisty. Hledani dokonalych holi... a jejich spravne delky, tuhosti, tvaru, barvy, znacky. Dalsi levely jsou - obleceni, vybaveni, auto, dovolene... atd. A pritom to zacina tak docela nevinne. Jednim dopatovanim micku do jamky. :) Za chvili ti to uz ani neprijde.

V nasem veku je lepsi nadavat na vybaveni, nez na nase ruce. :)

No, já mám svoje hole rád. Jenom jim musím dopřát pevnější vedení. Ony to umí, holky jedny šikovný.

A kecy o věku se mě netýkají 😉
 
Tak dnešní pokus na hřišti (Hradec králové) - stihl jsem jenom 5 jamek, z toho byly 2 PARy a jedno bogey.

Sice jsem dobrej, ale tohle jsem nečekal. Hole jsou super :cool: a já to na ty hezký odznáčky u profilu dotáhnu 🙃
 
Dobrý den, upravuji hole od r.2006, tak snad mohu poradit. Základní poučka říká, že u želez dělá výsledek z 70 % schaft,20 % hlava a 10 % grip.
Statický fitting délky hole je naprostý základ, já upravuji délku už od 0,5", k tomu je potřeba udělat jednoduché měření rychlosti hlavy a podle toho
určit tuhost, Flex schaftu. Pro začátečníky taky upravuji délky holí do č.7 standard + změřená úprava a od hole č. 6 a delších používám délku 7 hole.
Ztráta vzdálenosti je minimální a procento dobře trefených úderů strmě stoupá. Problém s délkou holí je v poslední době délka schaftů u driverů a dřev.
Výrobci úmyslně prodlužují délku, aby při naprosto perfektním úderu dosáhli maximální vzdálenosti. Kolik hráčů udělá 8 z 10 perfekních ?
Proto svým klientům zkracuji délku driverů na 44" a výsledky jsou velmi uspokující
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom