Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Prodlouzeni holi

Jen pro zajímavost, jak jsem to měla v hlavě já při koupi holí v únoru (22.2. - je to pro mně významný den 😊).
1. Jasně, že jsem chtěla pomoc trenéra při výběru - hrdinství je drahý
2. Jasně, že jsem chtěla hole přímo pro mně. Tj. levé, dámské a k mojí postavě.
3. Jasně z toho vyšly hole nové :rolleyes: ale brala jsem to jako nutnou investici.
Byla to sice raketa, co mě stály ale jsem fakt ráda, že je mám. A mě hezký hole i motivují při hře...
 

Přílohy

  • 08E085A6-82BF-477A-A3D7-8465BE9D7CE0.png
    08E085A6-82BF-477A-A3D7-8465BE9D7CE0.png
    55,6 KB · Zobrazení: 216
Já pochopil, že chce. Původní dotaz se týkal jestli kupovat prodloužené z výroby nebo prodloužit standardně koupené. Ve výsledku se bude prodlužovat v obou případech. Rozdíl ve vlivu na hru v obou metodách nepocítí. Prodloužení ex-post nese navíc dvě rizika. Finanční, když to pak musí zaplatit (z výroby je to v ceně) a pak v budoucnu když budeš chtít délku upravovat nebo spíš někdo kdo je po tobě třeba koupí. Už to nejde znovu moc dobře prodloužit.

Opět nesmyslně zavádějící, upravované hole se prodávají hůř...
 
Aha, vidíš já měl hole nafitované cca po půl roce ve stylu De Chambeau, podotýkám zoufalý pokus od sw po 4i 0,5 palce a driver jsem měl na 48 palců... S těmito holemi jsem obešel i svoji první rundu pod par (Šilhéřovice). Nicméně nyní řeším jen pocit a tloušťku gripů.

Parametry tu pořád vytahuješ ty, znám spoustu hráčů, kteří si přivezli z UK/USA hole od popelnic a hrají pod 80, na druhou stranu znám lidi, naštěstí ne moji klienti, kteří pravidleně fittují a 110 ran pokoří jen na podzim, když pokosí rafy. Děkuji za diskuzi nechme vyjádřit i začátečníka.

Věřím, ale golfistů rovných Tvému hernímu géniu nebude asi mnoho.

Nicméně délka a velikost gripu se určitě "pravidelně" nefituje, běžnému smrtelníkovi to stačí jednou. V těchto parametrech zmínění hráči určitě zrovna moc neexperimentují.
 
Věřím, ale golfistů rovných Tvému hernímu géniu nebude asi mnoho.

Nicméně délka a velikost gripu se určitě "pravidelně" nefituje, běžnému smrtelníkovi to stačí jednou. V těchto parametrech zmínění hráči určitě zrovna moc neexperimentují.
Nech osobní rovinu stranou, výměna gripů se nedělá z důvodu síly/tloušťky, ale opotřebovanosti.
 
Opět nesmyslně zavádějící, upravované hole se prodávají hůř...

S tím souhlasím, ale která z mých vět o něčem takovém mluví? Nevidím v uvedeném nic zavádějícího. Naopak píšu o riziku, že ex-post prodlužované hole se následně těžko upravují. To samozřejmě zvyšuje nesnadnost jejich prodeje.
 
Nech osobní rovinu stranou, výměna gripů se nedělá z důvodu síly/tloušťky, ale opotřebovanosti.

Začínám se v tom ztrácet a u téhle odpovědi nevím na co narážela. Ano pro opotřebovanost se gripy mění. Ale když se mění tak se snad nainstalují ve správné velikosti? Vedeme tu diskuzi o délkách a velikostech, ne?
 
Tak já do toho vnesu i pohled amatéra bez trenerskych nebo fittingovych znalostí. Můj první set byl sice standardní délky dle popisu výrobce, ale shaft byl na mě dlouhý. Zkracoval jsem uchop a bylo to na hov.... sice je to opačný problém než je původní dotaz, jen tím chci ilustrovat, že nějaká rozumná rada pro nováčky se vždy hodí.

souhlasím, že všichni dokážeme hrát s krátkými holemi jako Ernie. Stejně tak všichni dokážeme trénovat s 20kg vestou jako Jarda Jágr. Jak dlouho a s jakým potěšením?
 
Tak já do toho vnesu i pohled amatéra bez trenerskych nebo fittingovych znalostí. Můj první set byl sice standardní délky dle popisu výrobce, ale shaft byl na mě dlouhý. Zkracoval jsem uchop a bylo to na hov.... sice je to opačný problém než je původní dotaz, jen tím chci ilustrovat, že nějaká rozumná rada pro nováčky se vždy hodí.

souhlasím, že všichni dokážeme hrát s krátkými holemi jako Ernie. Stejně tak všichni dokážeme trénovat s 20kg vestou jako Jarda Jágr. Jak dlouho a s jakým potěšením?

Perfektní příklad, zkusíš a jdeš experimentovat, vždyť jsi to udělal stejně. Tím nechci říct, že experiment může být vhodné řešení. Ono ani odborný fitting nic negarantuje, důležitý může být i pocit, protože sic z tabulek něco vypadne, nemusí to být správné pro hráče.
 
Perfektní příklad, zkusíš a jdeš experimentovat, vždyť jsi to udělal stejně. Tím nechci říct, že experiment může být vhodné řešení. Ono ani odborný fitting nic negarantuje, důležitý může být i pocit, protože sic z tabulek něco vypadne, nemusí to být správné pro hráče.

Jaký perfektní příklad? Vždyť píše, že to bylo na ho... a dále to chápu tak, že kdyby se na něj tenkrát někdo kouknul a dal mu kratší hole hned do začátku asi by to pomohlo? Taky v tom čtu, že dávat za příklad profíka typu Els mu přijde jako blbost...

Jeden z nás dvou to zřejmě chápe zcela jinak než bylo autorem myšleno.
 
Už jsem to tu nějak popisoval, ale kdybych to shrnul ještě jednou, tak takhle...

Jestliže se jedná o začátečníka, co si chce koupit své první hole, tak tam samozřejmě nehraje až tak velkou roli prodloužení hole (pokud pán neměří 230cm). Důležité je se jak @Trenér psal naučit konstantně švihat a pak volit řešení klasického fittingu se vším všudy, ale samozřejmě není od věci ten prvotní statický... Prodloužení holí je z důvodu maximální efektivity provedení švihu a správného trefení míče, každý hráč je individuál a proto mu sedí něco jiného. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že u úplně začínajícího golfisty před nebo těsně po získání HCP to na hru nemá až takový vliv, teď jsem trénoval pána, co měřil 220cm a hrál s prodloužením o půl palce, což je při takové výšce téměř zanedbatelné. Pro příklad, já mám 190cm a hole mám stejně dlouhé jako on.

A hlavně roli na prodloužení hole nehraje celková výška hráče :D , to je otázka úhlu (lie), záleží na tom, jak má ten jedinec dlouhé ruce...

Ale to, na co se původně @Radim ptal, je úplně někde jinde - prodloužit po koupi holí nebo z výroby? Jasně, že z VÝROBY..

A celkově je to jen otázka financí, chceš do toho investovat a pořídit si hole, co ti chvíli vydrží? udělej je na míru. Nechceš do toho moc investovat a budeš jen mít s čím hrát s ohledem na to, že si časem uděláš radost a zvolíš fitting? Za těch 13 000, co jsi psal se dají sehnat super sety želez i s konfigurací z výroby - není to nic proti ničemu.
 
Už jsem to tu nějak popisoval, ale kdybych to shrnul ještě jednou, tak takhle...

Jestliže se jedná o začátečníka, co si chce koupit své první hole, tak tam samozřejmě nehraje až tak velkou roli prodloužení hole (pokud pán neměří 230cm). Důležité je se jak @Trenér psal naučit konstantně švihat a pak volit řešení klasického fittingu se vším všudy, ale samozřejmě není od věci ten prvotní statický... Prodloužení holí je z důvodu maximální efektivity provedení švihu a správného trefení míče, každý hráč je individuál a proto mu sedí něco jiného. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že u úplně začínajícího golfisty před nebo těsně po získání HCP to na hru nemá až takový vliv, teď jsem trénoval pána, co měřil 220cm a hrál s prodloužením o půl palce, což je při takové výšce téměř zanedbatelné. Pro příklad, já mám 190cm a hole mám stejně dlouhé jako on.

A hlavně roli na prodloužení hole nehraje celková výška hráče :D , to je otázka úhlu (lie), záleží na tom, jak má ten jedinec dlouhé ruce...

Ale to, na co se původně @Radim ptal, je úplně někde jinde - prodloužit po koupi holí nebo z výroby? Jasně, že z VÝROBY..

A celkově je to jen otázka financí, chceš do toho investovat a pořídit si hole, co ti chvíli vydrží? udělej je na míru. Nechceš do toho moc investovat a budeš jen mít s čím hrát s ohledem na to, že si časem uděláš radost a zvolíš fitting? Za těch 13 000, co jsi psal se dají sehnat super sety želez i s konfigurací z výroby - není to nic proti ničemu.
Opět si dovoluji tvrdit, že i vyššímu hráči mohou vyhovovat standardní hole. Za mne je důležitá pouze tloušťka gripu (optimální držení), zbytek nejdřív po půlroce...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom