Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Prodej Golf Komárno - 6.900.000,- (sreality)

Že bych prodal 2 plus KK v Praze a někde splašil ten zbývající mega, dva? No, asi si nechám zajít chuť. :)

---
Tady je ale ten inzerát, aby nám nezmizel:

prodek Komarno.PNG

zdroj: sreality.cz
a odkaz na hřiště: http://golfburov.cz/golf-resort-komarno-pod-hostynem

Foto z webu hřiště:

komárno01-1024x572.jpg komarno02-1024x570.jpg komárno-mapy-18-jamek-1024x693.jpg
 
Si se zbláznil? Přeci jen už tu naši sebranku golfistů trochu znám. :-D A vůbec, všichni by to akorát pošlapali a furt remcali, že něco špatně. :)

Ale cena je to zajímavá, škoda, že jsem tam nikdy nehrál, zatím. Abych si udělal představu...

Překvapuje mě, že je to takhle veřejný inzerát. Myslel jsem si, že se golfova hřiště prodávají více "skrytě".
 
Tak hlavně je to prostě daleko. Kdo se tam má trmácet po D1 a dalších super komunikacích.
 
No po pohledu do katastru nemovitostí to má 2 háčky:

- ne všechny pozemky, na kterých hřiště stojí, jsou v majetku prodávajícího
- pozemky jsou vedeny jako trvalý travní porost, tzn. prostor není zkolaudován jako sportoviště
 
By mě zajímalo, jak se tak určuje cena takovéto "golfové" nemovitosti. Podle ceny pozemků?
Podle obratu (za jak dlouhou dobu)? Pokud by byla nouze a vím, že je to hříšná myšlenka, nevyplatilo by se spíše to předělat na zemědělskou půdu?

(vůbec se v tom neorientuji)
 
By mě zajímalo, jak se tak určuje cena takovéto "golfové" nemovitosti. Podle ceny pozemků?
Podle obratu (za jak dlouhou dobu)? Pokud by byla nouze a vím, že je to hříšná myšlenka, nevyplatilo by se spíše to předělat na zemědělskou půdu?

(vůbec se v tom neorientuji)
To je asi taky podobný v případě Twin Chapels ve Vinoři, kde je podle mě otázka, jestli se to nevyplatí rozorat a prodat to na pozemky...
 
By mě zajímalo, jak se tak určuje cena takovéto "golfové" nemovitosti. Podle ceny pozemků?
Podle obratu (za jak dlouhou dobu)? Pokud by byla nouze a vím, že je to hříšná myšlenka, nevyplatilo by se spíše to předělat na zemědělskou půdu?

(vůbec se v tom neorientuji)
No to je právě zásadní otázka. Především se musíš umět zorientovat v územním plánování oblasti, zároveň vědět, jaké je politické a společenské smýšlení místních reprezentantů a obyvatel. Protože zcela jiné peníze bude stát posekané pole, kde mají do 10ti let stavět obchvat obce a jiné zkolaudované sportoviště navazující na další oblasti územního plánu, např. nějakou výstavbu nebo další rekreační aktivity.

Pak by tě mělo zajímat, jaká je možnost případného rozšiřování, jak je na tom napojení na zdroje (elektřina, plyn), jak se dají likvidovat odpady, jaká je v oblasti zaměstnanost a turistický ruch, dopravní obslužnost,...

A teprve pak vstupuje do rovnice potenciální hodnota samotných pozemků a budov, kterou si klasicky necháš nějakým soudním znalcem ocenit.

A k tvému dotazu - toto aktuální hřiště nadále zemědělskou půdou je, stačí jen osít:).
 
A k tvému dotazu - toto aktuální hřiště nadále zemědělskou půdou je, stačí jen osít:).

"Trvalý travní porost" - to je tedy zemědělská půda?
 
"Trvalý travní porost" - to je tedy zemědělská půda?
Ano, patří do zemědělského půdního fondu. Lze zde za určitých podmínek stavět např. zemědělské stavby - seníky, přístřešky,...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom