Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Proč je holí právě 14?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Víte někdo, proč je golfových holí právě 14, resp. povolených? Podařilo se mi dohledat jen info, že k tomuto sjednocení došlo v roce 1939.

A pak by mě ještě zajímala statistika, nebo nějaký zdroj - jaké hole vlastně a jak používají hráči různých úrovní.
 
Víte někdo, proč je golfových holí právě 14, resp. povolených? Podařilo se mi dohledat jen info, že k tomuto sjednocení došlo v roce 1939.

A pak by mě ještě zajímala statistika, nebo nějaký zdroj - jaké hole vlastně a jak používají hráči různých úrovní.
mimo jiné i proto, že kedíci trpěli pod nesmyslným počtem holí
 
mimo jiné i proto, že kedíci trpěli pod nesmyslným počtem holí
Tady k tomu je hezký článek - sice trošku delší a v angličtině
 
Tady k tomu je hezký článek - sice trošku delší a v angličtině
tak z článku pro neangličtináře sumarizuji :):
1) kvůli de-scilling hry (to nevím přesně, co je :rolleyes: - „zruší dovednost“) ví @Mirek_62?
2) aby byla odstraněna nerovnost mezi bohatými golfisty, kteří si mohli dovolit mnoho holí a průměrnými hráči, kteří nemohli; a
3) kvůli kedíkům, kteří tahali bagy, které vážily více než 35 liber.
Koncem roku 1936 oznámili USGA a R&A limit max. 14 holí, který platí od roku 1938. Proč zrovna 14 holí ? Nikdo neví.
 
tak z článku pro neangličtináře sumarizuji :):
1) kvůli de-scilling hry (to nevím přesně, co je :rolleyes: - „zruší dovednost“) ví @Mirek_62?
2) aby byla odstraněna nerovnost mezi bohatými golfisty, kteří si mohli dovolit mnoho holí a průměrnými hráči, kteří nemohli; a
3) kvůli kedíkům, kteří tahali bagy, které vážily více než 35 liber.
Koncem roku 1936 oznámili USGA a R&A limit max. 14 holí, který platí od roku 1938. Proč zrovna 14 holí ? Nikdo neví.
Je to ve smyslu toho, že nebylo třeba takových dovedností ke hře. Myšleno , že nemusel umět různé rány jednou holí, protože měl na každý typ rány extra hůl.
 
Proč 14? Protože 13 je málo a 15 je moc....
 
Jasný. :)) dohledate někdo i ti statistiku počtu a typů používaných holí různych úrovni golfistů?
 
Docela dobře je to popsané v dokumentu Historie golfu. Od vývoje hry, přes druhy míčků, proč je 18 jamek, vývoj holí, nejlepší hráči v dějinách golfu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom