Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Proč být všudehrálem?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Poslední dobou několik přátel v mém okolí má touhu být všudehrálem. Pro ty, co neví, o co jde, viz web http://vsudehralove.cz/. Principiálně: snažíte se odehrát co nejvíce hřišť v ČR, zaškrtnout si "splněno" a tím poznat česká hřiště - všechna. Co koho z nás k tomu vede? Je to hon za statistikou, nebo skutečná touha poznat česká hřiště? A podívali jste se na některá hřiště ještě podruhé, nebo jednou a dost?

A jak jsme kdo na tom?
 
Hm, tak já už podle jejich počítání jsem, zatím jen bronzovým. Aktuálně odehráno 72 CZ hřišť.
Líbí se mi myšlenka odehrát vše, co je zde k dispozici. I za cenu, kdy jedu někdy někam, kde předem tuším, že to nebude ono. Ale chci tomu dát šanci.
Někdy se očekávání potvrdí (ať už dobré nebo špatné), někdy hřiště opravdu překvapí.
Objevil jsem takhle hřiště, kam se budu rád vracet i taková, kam už nepojedu ani zadarmo.
Z těch prvních můžu namátkou jmenovat třeba Terasy, Grabstejn, Alfredov, Groshoff, Luby. U žádného jsem to nečekal, přesto jsem dostal něco, proč tam chci znovu jet.
Jiná, známá kvalitou, nebo designem, chci prostě hrát, protože mám hezká kvalitní hřiště rád.
Konečným cílem je mít v hlavě seznam hřišť, kde hraji rád a baví mě to. Nechci hrát pořád dokola jedno nebo dvě hřiště. Letos mám zatím odehráno 66 dní, někdy 2 hřiště, takže 74. To už by mě nebavilo bez střídání hřišť.
 
u mě to byl pomalý postupný vývoj.
1) jako nováček jsem první sezónu prakticky začínal hrát na jednom hřišti,
2) občas to prostřídat,
3) když už "někam" jedu, tak si sebou vezmu hole a "podívám se co tam mají",
4) objevování nových hřišť mě baví stejně jako všechna ostatní objevování
5) vlastně nemusím brát hole, když jedu "někam", ale jezdit tam, kde ta hřiště mají...,
6) když už mám odehráno 50, tak se hecnu a ze srandy se podívám i na tu druhou polovinu :cool:

btw @JardaK 66 dní suše závidím :) :up:
 
pro mě platí vše výše popsané, jen pro Moraváka je to dosti složité, 2/3 hřišť dost z ruky, zatím 45 hřišť, letos 95 hracích dní, z toho 65 na jednom hřišti
 
@Klok no, mě zase chybí hlavně severní Morava. Co nadělám, udělám vejlet, nebo asi spíš 2 nebo 3.
Bejt v USA, máme to těžší;-)
 
Tak není to rozhodně honba za kvantitou. Začíná se vytvářet přátelská komunita a vzniká pěkná tradice každoročních Všudehrálských turnajů. Organizátoři jsou velice sympatičtí pánové, které to baví a dělají to nezištně. Atmosféra je skvělá. Pro nečleny je snad užitečné pravidelné hodnocení hřišť, které je veřejně přístupné a zajímavostí je fakt, že na toto hodnocení už začínají upozorňovat některé kluby při kladné prezentaci hřiště.
 
Dnes jsem si zahrál 105. hřiště v ČR. Cíl odehrát všechna hřiště vznikal tak nějak postupně. Přibližně od 20. hřiště jsem to začal evidovat a golfové výlety systematicky plánovat. Na golfu se mi líbí, že každé hřiště je jiné, liší se designem, obtížností, atmosférou, přírodou, architekturou klubovny a cenou. Někde jsem byl příjemně překvapen, v několika málo případech nebyla očekávání z golfového zážitku úplně naplněna. Na každé hřiště se rád vrátím, protože je zajímavé sledovat změny, zejména v obtížnosti, které v průběhu let na každém hřišti probíhají.

Ps. Stále nemohu najít horší golfové hřiště, než to, kde jsem s golfem začínal.
 
Pro nečleny je snad užitečné pravidelné hodnocení hřišť, které je veřejně přístupné a zajímavostí je fakt, že na toto hodnocení už začínají upozorňovat některé kluby při kladné prezentaci hřiště.

Tak tohle je podle mého názoru dobrá aktivita, proč se nepochlubit něčím, co obecně funguje. Hezký certifikát ala booking.com v doporučení všudehrálů je dobrý.
Taky hřiště "sbírám", i když nijak zvlášť velkou touhu odehrát všechno nemám a pokud bych si měl vybrat mezi hřištěm, kde se mi v té oblasti líbí a které znám a hřištěm neznámým, pojedu raději na to, co znám a kde vím, co čekat. Možná někdy i ke své škodě.
 
Ahoj mě jako nováčka láká si ze začátku objet co nejvíce hřišť řekl jsem si ze tento rok toho Obejdu více než jen hřiště v mem rodném městě (Brno) nicméně na začátku roku jsme se stali rodinou a tak moc času na cestování a ani energie Nebylo takže zatím na svém účtu moc hřišť nemám ( kaskáda , austerlitz, telč, jezera, penati.) některé jsem prošel vícekrát jiné jen jednou zítra se chystám znovu na penati protože mě uchvátila jak krajina tak božský klid tak i kvalita hřiště pro mě je okolí hřiště 50% příští rok bych chtěl prozkoumat určitě par hřišť ve Slovinsku , Rakousku i na Slovensku v okolí Tater pokud by jsme měli nějaký tipy na krásné hřiště v horách tak sem S nimi snad se příští rok časově více podaří s stihnu toho odehrát více golfu zdar
 
Jsem všudehrálem, chtěl jsem se dostat na jejich seznam a když tam jsem, tak je mi to tak nějak jedno ...

Hraju poměrně často a mám odehráno lehce pod 70 hřišť. Pořád si neumím představit, že bych chodil hrát jen na jedno hřiště. To by mě nebavilo. Využívám výhody ČGK a pořád si myslím, že je to pro mě nejlepší možný způsob hrát golf všude možně za rozumné peníze.
Mám navíc výhodu, že v cca 70 minutách cesty od baráku mám asi 30 hřišť. I když mám jedno hřiště přes pole, tak rád cestuju a ta hodinka na dopravu mi přijde tak akorát. Tak porovnávám a užívám si, když mě hřiště něčím zaujme a cítím se tam dobře. Už jsem došel do stádia, že na hřišti určité úrovně čekám i odpovídající servis v zázemí. Na malém hřišti mi stačí dobré kafe, úsměv na recepci a pohodová atmosféra. Kde je restaurace s cenami hrajícími si na hogo fogo, tam mě vadí nedostatečný servis obsluhy a jídlo jak ze školní jídelny.
Na některá hřiště se už vrátit nechci, protože mě nezaujala, nelíbilo se mi okolí, kvalita byla příšerná, nebo jsem tam měl pocit, že obtěžuju. Možná se za ty roky něco změnilo, ale proč budu ztrácet svůj čas a utrácet peníze někde, kde to podle mě nemá smysl. Radši pojedu někam, kde si to užiju, pomůžu tomu hřišti a znovu je tak podpořím svou hrou.
Hodnocení (recenze), které tu spustil Requo, je podle mě lepší, než to všudehrálské. Ale asi bude chvilku trvat, než bude tak známé (Requo potřebuje větší mediální kampaň, jakou Všudehrálům udělal pan Halada v různých časopisech a portálech)
Zaujala mě ta myšlenka vydávat nějaký certifikát. Když ho může mít golf digest, proč by ho nemohla mít 19.jamka. Úplně vidím "tři zlaté míčky z pěti možných od 19. jamky" na dveřích klubovny
 
krásné hřiště v horách tak sem S nimi

Určitě vyzkoušej "novou" [HASH=385]#Dobrouč[/HASH], viz hodnocení. Orlické hory jsou taky hory. A pak možná i ta [HASH=49]#Ypsilonka[/HASH]. Akorát pocitově mi ta Dobrouč horama přijde lepší.
 
pokud by jsme měli nějaký tipy na krásné hřiště v horách tak sem s nimi
Rakouský Adamstal v babím létě byl neskutečný, ani to nemáš z Brna daleko
 
Tak tohle je podle mého názoru dobrá aktivita, proč se nepochlubit něčím, co obecně funguje. Hezký certifikát ala booking.com v doporučení všudehrálů je dobrý.
Taky hřiště "sbírám", i když nijak zvlášť velkou touhu odehrát všechno nemám a pokud bych si měl vybrat mezi hřištěm, kde se mi v té oblasti líbí a které znám a hřištěm neznámým, pojedu raději na to, co znám a kde vím, co čekat. Možná někdy i ke své škodě.
Dík za opravu! Jsem lajdák!☹️
 
😁 a to je které?
Devítijamková veřejná akademie kousek od Děčína, deset let jsem byl členem. Dnes jsem navštívil Slušovice (106. hřiště) a byl jsem mile překvapen poměrem cena/výkon a hlavně kvalitou grýnů. Za 200 Kč dobrá hra a výsledek 67 ran.
 
Devítijamková veřejná akademie kousek od Děčína, deset let jsem byl členem. Dnes jsem navštívil Slušovice (106. hřiště) a byl jsem mile překvapen poměrem cena/výkon a hlavně kvalitou grýnů. Za 200 Kč dobrá hra a výsledek 67 ran.
Předpokládám, že myslíš směrem na Ústí. ;)
Ale akademie obvykle bývají složené z 3PAR a krátkých 4PAR, takže spíš veřejné hřiště?
 
Předpokládám, že myslíš směrem na Ústí. ;)
Ale akademie obvykle bývají složené z 3PAR a krátkých 4PAR, takže spíš veřejné hřiště?
Ano, směrem na Ústí a je to veřejné hřiště.
 
Hm, tak já už podle jejich počítání jsem, zatím jen bronzovým. Aktuálně odehráno 72 CZ hřišť.
Líbí se mi myšlenka odehrát vše, co je zde k dispozici. I za cenu, kdy jedu někdy někam, kde předem tuším, že to nebude ono. Ale chci tomu dát šanci.
Někdy se očekávání potvrdí (ať už dobré nebo špatné), někdy hřiště opravdu překvapí.
Objevil jsem takhle hřiště, kam se budu rád vracet i taková, kam už nepojedu ani zadarmo.
Z těch prvních můžu namátkou jmenovat třeba Terasy, Grabstejn, Alfredov, Groshoff, Luby. U žádného jsem to nečekal, přesto jsem dostal něco, proč tam chci znovu jet.
Jiná, známá kvalitou, nebo designem, chci prostě hrát, protože mám hezká kvalitní hřiště rád.
Konečným cílem je mít v hlavě seznam hřišť, kde hraji rád a baví mě to. Nechci hrát pořád dokola jedno nebo dvě hřiště. Letos mám zatím odehráno 66 dní, někdy 2 hřiště, takže 74. To už by mě nebavilo bez střídání hřišť.
Tvl, dík. Asi Tě budu na klubovém profilu citovat 😉
 
Ano, směrem na Ústí a je to veřejné hřiště.
to řeknete rovnou, Libouchec je to :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom