Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Přihlásí se na turnaj a nedorazí

Nj, zapomněl jsem, že se taky hotel dá zamluvit jinak než přes booking😁
Tam se o to za tebe postarají😉 a rádi…
No to máš špatné info. Stornopodmínky na bookingu nastavuje provozovatel hotelu, nikoliv Booking. A samotný Booking v momentě, kdy klient nedorazí, tak dává od všeho ruce pryč, ba dokonce okamžitě smaže či znepřístupní veškeré kontaktní údaje hosta. A když si nedáš pozor a nepohlídáš si ručně zadání o nedojezdu, tak přestože ti klient nezaplatil ani korunu, tak Bookingu stejně vysolíš provizi. Takže tahle slavná holandská společnost je příkladem největšího vysírání s partnerama, jakého jsem kdy byl svědkem....
 
Určitě nelze. Ať se hráč chová jakkoli, tak s jeho HI to nemá nic společného. HI lze upravit jen hrou, případně neodevzdáním výsledku. Ale pokud jsem nepřijel = nehrál jsem = nemohu upravit HI.
Jak probíhá úprava HI, pokud neodevzdám výsledek? Po přechodu na HI jsem nic takového nezaznamenal, ale třeba mi jen uniklo nějaké opatření či změna.
Všechno to je o nastavení pravidel - jenže nikdo pravidlo ve smyslu „neodhlásil ses, tak nemáš odevzdaný výsledek” nevyhlásí.
 
Jak probíhá úprava HI, pokud neodevzdám výsledek? Po přechodu na HI jsem nic takového nezaznamenal, ale třeba mi jen uniklo nějaké opatření či změna.
Všechno to je o nastavení pravidel - jenže nikdo pravidlo ve smyslu „neodhlásil ses, tak nemáš odevzdaný výsledek” nevyhlásí.
Blbe jsem to napsal, mel jsem na mysli odevzdani neuplneho vysledku. Neodevzdani vysledku je samozrejme blbe.
 
Jak správně píše @Jirka_S , HCP neodrazi moralku hrace, ale jen jeho vykonnost. Toto nelze aplikovat.

Sportovní výkonnost s některými tresty, např. za pozdní start, neznalost pravidel, rady atp. taky nemá moc co dělat. HI ti ovlivňují i události, které s tím, jak do toho boucháš, nemají vůbec nic společného. Viz uvedené příklady. Já v tom rozdíl příliš nevidím.

Ale chápu, že to může být vyčleněno. Rozumím tomu tedy správně - že zatímco za pozdní start do pěti minut dostane hráč všeobecný trest (2 rány - přímý vliv na výsledek a tím i HI) ale když nenastoupí vůbec - dostane NS a nic se nestane? Nebo dostane pak už DQ, protože do turnaje nastoupil "převzetím" své skorky?
 
Upraveno:
No to máš špatné info. Stornopodmínky na bookingu nastavuje provozovatel hotelu, nikoliv Booking. A samotný Booking v momentě, kdy klient nedorazí, tak dává od všeho ruce pryč, ba dokonce okamžitě smaže či znepřístupní veškeré kontaktní údaje hosta. A když si nedáš pozor a nepohlídáš si ručně zadání o nedojezdu, tak přestože ti klient nezaplatil ani korunu, tak Bookingu stejně vysolíš provizi. Takže tahle slavná holandská společnost je příkladem největšího vysírání s partnerama, jakého jsem kdy byl svědkem....
No, tak to blbě nastavuješ. Řešil jsem to teď o víkendu. Mě prachy booking strhnul z karty hned, jak uběhlo bezplatné storno období. Vysvětlovala mi to recepční, že prachy mají oni. A mým příjezdem si je stáhla ona a vystavila mi fakturu.
 
No, tak to blbě nastavuješ. Řešil jsem to teď o víkendu. Mě prachy booking strhnul z karty hned, jak uběhlo bezplatné storno období. Vysvětlovala mi to recepční, že prachy mají oni. A mým příjezdem si je stáhla ona a vystavila mi fakturu.
To mas pravdu, ale to lze jen v pripade, zada-li host ke sve rezervaci kartu. Coz proste cast lidi neni ochotna. Ano, mohu to dat jako podminku te rezervace, ze bez karty to nelze, ale to uz je to same, jako ze na turnaj chci penize predem.
 
Sportovní výkonnost s některými tresty, např. za pozdní start, neznalost pravidel, rady atp. taky nemá moc co dělat. HI ti ovlivňují i události, které s tím, jak do toho boucháš, nemají vůbec nic společného. Viz uvedené příklady. Já v tom rozdíl příliš nevidím.

Ale chápu, že to může být vyčleněno. Rozumím tomu tedy správně - že zatímco za pozdní start do pěti minut dostane hráč všeobecný trest (2 rány - přímý vliv na výsledek a tím i HI) ale když nenastoupí vůbec - dostane NS a nic se nestane? Nebo dostane pak už DQ, protože do turnaje nastoupil "převzetím" své skorky?
Spatne jsem to napsal - HCP prenesene odrazi i moralku, ale vzdy jen pri hre. Pokud do hry nenastoupim, nelze to aplikovat.

Je to a vzdy bude o odpovednosti. A ta lidem proste chybi. Kolikrat jsme jen tady na foru resili, ze zapisovatel zcela vedome ignoroval porusovani pravidel jen proto, ze se nechtel hadat a kazit si den.

Kazdy subjekt golfoveho prostredi by mel s lidmi nedodrzujicimi obecne zasady slusnosti vybehnout. Jenze on ma kazdy z nas ty zasady jine.

Vcera pani zrusila kolegovi trenink hodinu predem. Pro ni asi v poradku. Pro nej rozhodne nikoliv, protoze najednou mel mezi treninky 3h mezeru. A pro mne? No kdyz budu svine, tak mu ty 2 neodpracovany hodiny nezaplatim. A kdyz nebudu, zaplati mi je ta pani? Asi tezko. Takze bitej jsem na tom ve vysledku ja, prestoze za to vubec nemuzu.

Pokud se hrac do turnaje akredituje (“prevezme scorku”), tak uz je to Odstoupeni ze hry nebo DQ, podle toho co provedl, a to je s upravou HCP.
 
To mas pravdu, ale to lze jen v pripade, zada-li host ke sve rezervaci kartu. Coz proste cast lidi neni ochotna. Ano, mohu to dat jako podminku te rezervace, ze bez karty to nelze, ale to uz je to same, jako ze na turnaj chci penize predem.
Ano, to je ono. Ty hotely které to chtějí prázdné nejsou. O tom celou dobu mluvím. Když někdo nechce ručit kartou/platit předem, prostě sprostě přenáší riziko na poskytovatele služby. Nebo k tomu rovnou přistupuje stylem “jestli se mi bude chtít”..
Nemyslím, že tato část lidí si zaslouží, aby kvůli nim kdokoliv dělal přemety.
 
- DQ - není možné hned z několika důvodů. Jeden je ten, který už tu zazněl, když někdo nepřijede nemá to nic společného s výkonností, tedy HI. Další důvody : hráč může vždy tvrdit, že ho na turnaj přihlásil někdo jiný bez jeho vědomí ( a nemusí nutně lhát ), pokud by se přes neúčasti ( DQ ) zhoršovalo Hi, hrozilo by, že si tak budou někteří chytráci úmyslně zhoršovat HI.
- odhlášení s omluvou před startem - je podle mne maximem, čeho pořadatel může dosáhnout. Pokud se aspoň hráč omluví, je možné upravovat startovku a turnaji zajistit plynulost
- neodhlášení z turnaje - to je samozřejmě problém, Tady lze snížit riziko sankcionováním definovaným v propozicích. Např. pokud se jedná o sérii turnajů, je mu na dalším turnaji zvýšeno startovné, či je z této série přímo vyloučen ( obvykle vícenásobné porušení ). Definování sankcí sice často nevede k tomu, že hráč přijede, ale aspoň k tomu, že se před hrou omluví. Pokud to je možné, tak u sérií nejlépe funguje systém, že je prodáváno hrací místo ( či flight ) na celou sérii turnajů. Pokud hráč nemůže přijet sám, najde si náhradníka, pokud ne, poměrná část peněz za daný turnaj mu propadne. Neodhlášení z turnaje, pokud není součástí série je bohužel v podstatě nepostižitelné....
- turnaj vs. hotel - to srovnání pokulhává. Většinou totiž na turnaj hráči nedorazí kvůli počasí ( i když tvrdí něco jiného ). Hotel střechu má...
- platba předem, ztráta promotéra - platbu předem na nějakém běžném turnaji nikdo rozumný akceptovat nebude. Golf je sport venku i s riziky pro pořadatele s tím spojenými. Bude hezky, přijede hodně hráčů. Bude škaredě, nepřijedou. Promotérovi navíc vzniká reálná ztráta jen v jediném případě, že ten kdo nepřijel, zabíral místo někomu, kdo by přijel ( i v případě např. špatného počasí ). Takových turnajů je opravdu jen několik a většinou tím reálně poškozeným ani není promotér, ale hráč ( náhradník ), který by přijel proto, že se jedná o turnaj do nějakého žebříčku. Přeplněné i za špatného počasí jsou spíše turnaje sportovní, ne komerční.
 
Pokud se hrac do turnaje akredituje (“prevezme scorku”), tak uz je to Odstoupeni ze hry nebo DQ, podle toho co provedl, a to je s upravou HCP.
Jakým způsobem dojde k úpravě HI?
Když kouknu na výsledky nějakého WD nebo DQ, tak má obvykle všechny jamky proškrtnuté.
 
Jakým způsobem dojde k úpravě HI?
Když kouknu na výsledky nějakého WD nebo DQ, tak má obvykle všechny jamky proškrtnuté.
Netuším. Ale server v takovém případě automaticky zaškrtne úpravu HCP. Jak je provedena technicky, to nevím.
 
Netuším. Ale server v takovém případě automaticky zaškrtne úpravu HCP. Jak je provedena technicky, to nevím.
V pravidlech pro výpočet HI je toto.
Ale obávám se, že to běžně žádná hendikepová komise neřeší.
DADC8A8A-72E4-42F5-8D14-E16C145109F3.jpeg
 
V pravidlech pro výpočet HI je toto.
Ale obávám se, že to běžně žádná hendikepová komise neřeší.
Zobrazit přílohu 26562
Pokud je hráč DQ nebo NS, protože neodstartoval do turnaje, výsledek se nepočítá do Hi, protože neodehrál požadovaný počet jamek. Výsledek ale bude vidět v historii. Pokud by se to opakovalo často, tak je to teoreticky na řešení hendikepové komise, která může hráči udělit trestný výsledek nebo dokonce odebrat HI. Problém je v tom, že je to vysoce pracný, dost odborný a lidsky nepříjemný proces, do kterého se nikomu zcela jistě nebude chtít. Určitě ne kvůli komerčnímu turnaji. Celou věc navíc ještě komplikuje i fakt, že každého hráče spravuje hendikepová komise ( což zní hrdě, většinou je to jeden jediný STKář klubu ) jeho domovské ho klubu... Takže pokud je hráč z jiného klubu než pořádajícího klubu, tak to navíc znamená i žádost o řešení v jiném klubu. Pokud to teda není nějaký megaprůserový hráč, který pořadatele nevytáčí pravidelně do běla, nikdo to nikdy řešit nebude. ( na úrovni klubů, na úrovni ČGF to vyloučené není )
 
Jedinou možností jak to eliminovat (hráč se včas neodhlásí z turnaje) je - jak to píše @wasp - příště vyšší startovné, případně při dalším porušení ještě vyšší startovné. Toto jediné může zafungovat.
 
Za mně platba předem.

V životě jsem nepořádal golfový turnaj. Za to však od roku 2016 patřím do úzkého pořadatelského teamu Mělnické vinařské desítky, což je běžecký závod. Kapacita přes 350 lidí. Letos je vyprodáno, ale kdyby si to někdo chtěl se mnou vyklusat na čas 59:50 (@requo, @doktordee), tak

- jako sponzor mám pár čísel,
- dělám vodiče na čas 1:00:00 /ano i s tím panděrem, co zdokumentoval @macdav v reportu z Český Lípy, to zaběhnu za hodinu s rezervou/.

Předloni jsme umožňovali platbu na místě. Je s tím strašnej oser, a spousta práce, porovnávání dvou databází, prostě + 4 lidi na registraci. Letos na tuho, zaplaťte do středy, robot připomínky a nazdar. VYPRODÁNO.

Až to tak začne dělat víc pořadatelů, vyřeší se to samo. A pokud někdo chce platbu hotově, protože ... tramtarará ..., tak ať se jde vybrečet na Macháčkův Palouk.
 
Přijde mi to nepostižitelné stejně jako to, když mi někdo nedorazí na lekci. Včera jsem měl mít 2 hodiny s novými lidmi. Jedna paní se omluvila 20 minut po začátku lekce a druhá pro jistotu vůbec. Kdyby neměly zaplaceno předem, tak jsem tam koukal do prázdna zdarma.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom