Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Přihlásí se na turnaj a nedorazí

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Rozšířil se nám v ČR takový nešvar. :) Přihlašování na turnaj a pak rušení na poslední chvíli, případně se na rušení vybodneme (navrhuji trest - zlomení driveru :) a jen prostě nedorazíme. U turnajů se to poměrně děje. Já to zažívám poměrně v malé míře v rámci sunsetů, ale překvapilo mě, že se to děje i ve vyšších patrech golfového žebříčku prý poměrně běžně. Je proti tomu nějaká funkční obrana?

Chybujeme každý, někdy se stane skutečně neštětí, že člověk nezvládne dorazit a nelze se omluvit (dopravní nehoda, bez signálu atp)... ale co s tím? Hrozně by se mi líbilo, kdyby čgf (protože turnaje jsou registrované na čgf) rozesílala každému hráči den před turnajem automatické upozornění pomocí sms - jsi zítra přihlášen na turnaj. Obdobně by mi to přišlo skvělé i u běžného teetime.

Chápu vcelku, že se nechce žádnému promotérovi a ve výsledku ani klubu rozhněvat své ovečky, tím, že je vyloučí ze svých akcí a nahrne je do náručí benevolentnější konkurence. Jen by se mi prostě líbilo, kdyby se tento nešvar - přihlásit se a nedorazit nějak podařilo z české kotliny vymýtit.

Máte z vašich klubu někdo zkušenost, že to někde funkčně a efektivně řeší?
 
Obávám se, že jediná funkční cesta je přes prachy = platba předem.
A protože jak píšeš “každý se bojí o své ovečky”, je zároveň neprůchozí. Určité procento bezohledných lidí bude vždy a ti se rozhodují ráno, jestli se jim chce nebo nechce. Je zajímavé, že třeba u hotelů nebo letenek každý akceptuje, že když se takto zachová, bude ho to něco stát.
 
Obávám se, že jediná funkční cesta je přes prachy = platba předem.
A protože jak píšeš “každý se bojí o své ovečky”, je zároveň neprůchozí. Určité procento bezohledných lidí bude vždy a ti se rozhodují ráno, jestli se jim chce nebo nechce. Je zajímavé, že třeba u hotelů nebo letenek každý akceptuje, že když se takto zachová, bude ho to něco stát.
GPA MID+Senior Tour platbu předem vyžaduje. I tak se na Karlštejn pár hráčů nedostavilo. Možná zjistili, kdo tam bude v bugině "official rules" 🤭

Ale je pravda, že u běžných klubových turnajů platba předem prakticky průchozí není.
Nejhorší je situace, kdy je turnaj plně obsazen a už se na něj nelze přihlásit a pak pár "srabů" kvůli "nevhodnému" počasí nedorazí.
Nejen, že promotér (a hřiště) přijde o nějaké peníze, ale nastává i problém se startovkou, kdy třeba za 4členným flajtem jdou 2 (3) hráči 😕
 
Tak když někdo absolvuje přes 50 turnajů za sezónu, tak se občas stane, že účast zruší. A nevidím v tom problém, i když se mu nechce nebo prší a fouká. Navíc to může mít i celkem daleko. Rozhodně bych to nijak nepostihoval! Něco jiného je, když se ani neobtěžuje informovat pořadatele! To bych navrhoval třeba zvýšení hcp. Ale zase, kdo by to hlídal atd.? Já jsem ještě nikdy účast nerušil, ale hrál jsem tuším max 13 turnajů! 😃 Letos zatím jen 3!😢
 
GPA MID+Senior Tour platbu předem vyžaduje. I tak se na Karlštejn pár hráčů nedostavilo. Možná zjistili, kdo tam bude v bugině "official rules" 🤭

Ale je pravda, že u běžných klubových turnajů platba předem prakticky průchozí není.
Nejhorší je situace, kdy je turnaj plně obsazen a už se na něj nelze přihlásit a pak pár "srabů" kvůli "nevhodnému" počasí nedorazí.
Nejen, že promotér (a hřiště) přijde o nějaké peníze, ale nastává i problém se startovkou, kdy třeba za 4členným flajtem jdou 2 (3) hráči 😕
No, možná jsem blb, ale proč by nebyla průchozí? Zavést to všichni najednou, asi by bylo trochu křiku, ale lidi by si zvykli.
Vlastně je to jasné proč, všichni najednou to nikdy nezavedou, vždy se najde někdo, kdo si spočítá, že se mu vyplatí ostatní “podrazit”..
Je to pořád stejná písnička, když někdo blokuje teetimy a nedorazí, nic se nestane, když to udělá v turnaji, nic se nestane, když hraje drivingáčema, nic se nestane, když zdržuje a nepouští, nic se nestane. Protože co kdyby se zmetek naštval a šel jinam přece…
@ulilee o postihu tady nikdo nemluví. Ale ať zaplatí, co si objednal. Protože jinak mohl hrát někdo jiný, kdo se do turnaje nemusel dostat.
 
Ale je pravda, že u běžných klubových turnajů platba předem prakticky průchozí není.

Na druhou stranu, je vcelku snadné automatem zajistit na úrovni technického serveru, kdo se na turnaj přihlásil a nakonec nedošel. Ono takové automatické DQ s důsledkem na HI by v tom poměrně rychle mohlo v naprosté většině případů zavést vyšší morálku.

Tak když někdo absolvuje přes 50 turnajů za sezónu, tak se občas stane, že účast zruší. A nevidím v tom problém, i když se mu nechce nebo prší a fouká. Navíc to může mít i celkem daleko. Rozhodně bych to nijak nepostihoval! Něco jiného je, když se ani neobtěžuje informovat pořadatele!

Pokud účast zruší včas, je to v pořádku. Ono tedy, pokud vůbec dá vědět. Problém je, když se takto rozhodne výrazná část účastníků, nedá vědět vůbec a prostě nakonec nedorazí. Nejenom, že tím způsobují škodu pořadateli a zvyšují práci s přeuspořádáním startovky, ale snižují i zážitek těm případně ostatním. Nemluvě o případně zbytečně plné kapacitě turnaje.

---
Kdokoli, kdo někdy něco pořádá nebo pořádal, si dá zatraceně majzla na to, aby se včas odhlásil - protože ví, jak debilní práci ta jeho neohlášená "neúčast" přidělává.
 
Upraveno:
Ono je to těžký a já bych to asi nějak zvlášť nedramatizoval. Např. to automatické zvýšení hcp: zase by se našel někdo, kdo by tvrdil, že se mu nepodařilo dovolat, aby se omluvil! Nebo by to někdo cíleně zneužíval, aby měl větší šanci vyhrát na stb na příštím turnaji. Kdyby se muselo platit předem, tak by zase asi byl ve finále menší počet přihlášených? Pokud někdo zná data, jaký je poměr přihlášených vs na poslední chvíli odhlášených nebo těch, kteří se nedostaví bez omluvy, tak to může posoudit a zkusit vymyslet řešení. Já to posoudit neumím.
 
Např. to automatické zvýšení hcp: zase by se našel někdo, kdo by tvrdil, že se mu nepodařilo dovolat, aby se omluvil! Nebo by to někdo cíleně zneužíval, aby měl větší šanci vyhrát na stb na příštím turnaji. Kdyby se muselo platit předem, tak by zase asi byl ve finále menší počet přihlášených?

  • pokud se mu nepodaří dovolat a omluvit -> no, blbý, času má každý dle mého názoru dost a pokud to z nějakého důvodu nejde, tak holt smůla, následuje zmíněný trest, který jednou, dvakrát nikoho nezabije.
  • ad DQ... tady jsem to nenapsal správně. U turnajů na to existuje zkratka NS, alespoň co jsem dohledal v legendě (jak se využívá, netuším... nejsem STKář, ale tipoval bych, že nakonec na recepci raději účastníka, který nedorazí, raději "smažou", jakoby se nepřihlásil)
---
Výstřižek.JPG
---

Tím by se poměrně snadno s tím dalo pracovat a odlišit od běžné DQ (např. kvůli pravidlům). Ono mít třeba třikrát NS a pak generální stopku na rok na turnaje... ale na druhou stranu, prachy pak nesmrdí a u nějaké VIPky by to chtělo poměrně silnou "odolnost".

Trochu větší komplikaci v nějakém automatickém trestu PO vidím v tom, že přihlásit na turnaj může kdokoli kohokoli i "anonymně", což se sice dá taky detekovat, ale už je ve vyvozování nějakých důsledků to komplikovanější. V tom ten poplatek předem by byl účinnější.
 
  • pokud se mu nepodaří dovolat a omluvit -> no, blbý, času má každý dle mého názoru dost a pokud to z nějakého důvodu nejde, tak holt smůla, následuje zmíněný trest, který jednou, dvakrát nikoho nezabije.
  • ad DQ... tady jsem to nenapsal správně. U turnajů na to existuje zkratka NS, alespoň co jsem dohledal v legendě (jak se využívá, netuším... nejsem STKář, ale tipoval bych, že nakonec na recepci raději účastníka, který nedorazí, raději "smažou", jakoby se nepřihlásil)
---
Zobrazit přílohu 26492
---

Tím by se poměrně snadno s tím dalo pracovat a odlišit od běžné DQ (např. kvůli pravidlům). Ono mít třeba třikrát NS a pak generální stopku na rok na turnaje... ale na druhou stranu, prachy pak nesmrdí a u nějaké VIPky by to chtělo poměrně silnou "odolnost".

Trochu větší komplikaci v nějakém automatickém trestu PO vidím v tom, že přihlásit na turnaj může kdokoli kohokoli i "anonymně", což se sice dá taky detekovat, ale už je ve vyvozování nějakých důsledků to komplikovanější. V tom ten poplatek předem by byl účinnější.
Chápu! Máš zkušenosti s pořadatelstvím, víš o čem mluvíš. Dělat něco pro lidi ve volném čase je nevděčná role. Je vidět, že Tě to baví a že z toho prakticky nic nemáš, ale to málokdo ocení, byť jenom slušností. Já bych to asi nebyl schopen opakovaně podstupovat. Osobně nemám s platbou předem problém, zvlášť když by byla riziková platba kompenzová na například snížením startovného!😃 Jenom bych chtěl upozornit, že ještě existují lidé, kteří nejsou z technických důvodů schopni provézt online platbu dejme tomu v pátek večer na sobotní, ranní turnaj. Jsem možná pesimista, ale platbu předem na většinu turnajů vidím jako nereálnou.☹️
 
U "mých" piditurnajů alá sunset to není tak dramatické, ty tři, čtyři flajty se zpravidla na místě dají seskládat vždy. U těch pár větších je to mrzutější. A nejhorší je to u akcích, kde je podstatný počet lidí (ale tam se mi to tolik neděje). Ale stejně mě to občas stále překvapuje... ani ne tak u vyšších HI, jako u těch nižších.

Třeba teď v pondělí se nám na turnaj přihlásil člověk s HI 5 a kousek. A bez omluvy nedorazil/neodhlásil se. Naštěstí to díky dobrému a vhodně dělitelnému počtu účastníku šlo rychle přeskládat na místě jinak. Ale upřímně mě to ani moc nepřekvapilo (nějak jsem to čekal, že nedorazí - když je to jméno, které ještě jsem na těchto turnajích neviděl). Ale když už se člověk dostane na nějakou úroveň, tak by měl mít praxi a vědět, co a jak... A ono pořád ne.

Sem tam se z dalšími pořadateli o tomto bavím... a štve to všechny ale úplně stejně. :) Zvlášť ty menší, kteří nemají moc žádné účinné páky.
 
Upraveno:
Např. to automatické zvýšení hcp: zase by se našel někdo, kdo by tvrdil, že se mu nepodařilo dovolat, aby se omluvil! Nebo by to někdo cíleně zneužíval, aby měl větší šanci vyhrát na stb na příštím turnaji.
Osobně bych zavedl při NS, že bude hráči automaticky zapsána nejvyšší PO z posledních 20 výsledků.
A stejně bych postupoval u jiného nešvaru - neodevzdaná skórka (a také WD, aby to vyčůránci neobešli tím, že odejdou po 17.jamce).
Jeden takový výsledek s HI nic neudělá, takže za náhodný problém hráč vlastně není potrestán. Pokud se to ale opakuje častěji, tak už to vliv na HI mít může.
 
Osobně bych zavedl při NS, že bude hráči automaticky zapsána nejvyšší PO z posledních 20 výsledků.
A stejně bych postupoval u jiného nešvaru - neodevzdaná skórka (a také WD, aby to vyčůránci neobešli tím, že odejdou po 17.jamce).
Jeden takový výsledek s HI nic neudělá, takže za náhodný problém hráč vlastně není potrestán. Pokud se to ale opakuje častěji, tak už to vliv na HI mít může.
Určitě nelze za NS upravovat HI, který odráží výkonnost hráče, nikoliv zodpovědnost.
Chápu, že to není jednoduše vymahatelné, ale spravedlivější by bylo zavést něco jako je např. v Regionální Tour Mládeže:
"Pokud se hráč na turnaj přihlásí a svou případnou neúčast neomluví (neodhlásí se na serveru ČGF nebo u hlavního rozhodčího a to přednostně e-mailem, ve výjimečných případech telefonicky) znamená to, že mu může být odepřena účast v následujících 3 turnajích RTM ZB 2021."
 
No většinou chtějí startovné všude cash, takže pochybuji, že by chtěli platit dopředu, protože pak by to museli někde přiznat, ne?
Zvlášť pokud by se to hradilo kartou nebo převodem.
To už jsme tu taky řešili, někdy v minulosti, proč to tak je. A myslím, že jsem se nedobrali konce. Například na Sunsetech - BB a Zbraslav po mě chtěli vždy startovné cash, v sobotu v České Lípě jsem vše platil kartou.
Byl jsme ale naštvaný, protože jsme nemohl zaplatit hru z kreditu. Že prý mají jen omezený počet a na ten den byl vybrán...:(
 
Určitě nelze za NS upravovat HI, který odráží výkonnost hráče, nikoliv zodpovědnost.
Chápu, že to není jednoduše vymahatelné, ale spravedlivější by bylo zavést něco jako je např. v Regionální Tour Mládeže:
"Pokud se hráč na turnaj přihlásí a svou případnou neúčast neomluví (neodhlásí se na serveru ČGF nebo u hlavního rozhodčího a to přednostně e-mailem, ve výjimečných případech telefonicky) znamená to, že mu může být odepřena účast v následujících 3 turnajích RTM ZB 2021."
Myšlenka hezká, ale “sportovní” tour mládeže organizovaná ČGF a klubové/komerční/soukromé turnaje nebo tůry jsou asi dost něco jiného. ČGF má moc a je jí fuk, když hráč bude naštvanej, nemusí se bát, že nedorazí a půjde ke konkurenci, když žádná není. Nebo se pletu?
Ti ostatní jedou za své a musí řešit, co je menší zlo pro ně jako pro pořadatele. Takže pravděpodobně tiše skřípají zuby a snáší nevychovanost některých, kteří nevidí problém si něco objednat a pak nedorazit…
 
Je zajímavé, že třeba u hotelů
To by ses divil. Mam velmi ferove stornopodminky platbe az 48 pred prijezdem. Presto vydolovat z lidi dluzne penize je takrka nemozne...
 
Ono takové automatické DQ s důsledkem na HI by v tom poměrně rychle mohlo v naprosté většině případů zavést vyšší morálku.
Jak správně píše @Jirka_S , HCP neodrazi moralku hrace, ale jen jeho vykonnost. Toto nelze aplikovat.
 
To by ses divil. Mam velmi ferove stornopodminky platbe az 48 pred prijezdem. Presto vydolovat z lidi dluzne penize je takrka nemozne...
Nj, zapomněl jsem, že se taky hotel dá zamluvit jinak než přes booking😁
Tam se o to za tebe postarají😉 a rádi…
 
Určitě nelze za NS upravovat HI, který odráží výkonnost hráče, nikoliv zodpovědnost.
Chápu, že to není jednoduše vymahatelné, ale spravedlivější by bylo zavést něco jako je např. v Regionální Tour Mládeže:
"Pokud se hráč na turnaj přihlásí a svou případnou neúčast neomluví (neodhlásí se na serveru ČGF nebo u hlavního rozhodčího a to přednostně e-mailem, ve výjimečných případech telefonicky) znamená to, že mu může být odepřena účast v následujících 3 turnajích RTM ZB 2021."
Uřcitě lze (navíc to při jednom „prohřešku” s HI nic neudělá) - ale není k tomu „politická” vůle.
A ten příklad z RTM - realizovatelné pro tůry (je to na bedrech pořadatele), ne pro jednotlivě pořádané turnaje. Kdo by to hlídal, server určitě ne.
 
Uřcitě lze
Určitě nelze. Ať se hráč chová jakkoli, tak s jeho HI to nemá nic společného. HI lze upravit jen hrou, případně neodevzdáním výsledku. Ale pokud jsem nepřijel = nehrál jsem = nemohu upravit HI.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom