Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyřešeno Přidat k evidenci hry jamky (rány na jamkách)?

Zadávání jednotlivých jamek/ran:

  • + mGolf k evidenci her používám nebo plánuji začít

    Hlasy: 0 0,0%
  • + mGolf k evidenci her jsem zkusil - ale nakonec nepoužívám

    Hlasy: 0 0,0%
  • + mGolf k evidenci her jsem zatím nezkusil

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    16
Stav
Uzamčeno.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Dostal se ke mně dotaz, zda-li by nešlo k MojeHry přidat možnost zadávat i výsledek na jednotlivých jamkách. V tuto chvíli se ke každé hře zadává:

- celkový počet ran (+ volitelně z toho počet patů), viz screen: ostatní pole jsou zpravidla "schovaná" a k vyplnění nepovinná

obrázek 1.jpg


Realizace návrhu by byla pravděpodobně v podobě:

#1.jamka: PAR JAMKY | POČET RAN | z toho patů
...
  • zapnutelné/vypnutelné v Nastavení pro každého
  • zobrazeno 18 řádků pro 18.jamek (uživatel by vyplnil, jen to co chce)
  • uživatel by si při první návštěvě hřiště sám zadal PAR jamek, mohl by použít tuto šablonu pro stejné hřiště i příště (ale nemusel), nějaké načeprání defaultně asi v budoucnu
  • počet patů z celkového počtu ran na jamce volitelně (ale doporučené)
Co by to umožnilo:

- zadávat si jednotlivé jamky a tím sledovat svojí dlouhodobou úspěšnost
- nějakou hrubou analýzu úspěšnosti PAR3/4/5 atp
- dlouhodobý eklektik pro dané hřiště... atd

Stoprocentně by zůstal zachován i současný způsob zadávání celkového počtu ran. Toto by to pouze doplnilo pro zájemce.

Otázka: Pokud používáte evidenci her v mGolf, nebo o tom uvažujete, uvítali byste tento alternativní způsob nebo bohatě postačuje dosavadní možnost zadávání celkového počet ran? Viz anketa, případně komentář a dotazy do vlákna. Díky za názory! Aby bylo realizováno, potřebuji najít určitý počet vážných aktivních zájemců o tuhle novou vlastnost. Jen do šuplíku se mi to moc dělat nechce. ;)
 
Tak prosím ty dva, co hlasovali, aby hlasovali znovu, nějak se anketa rozbila, musel jsem vynulovat. Dík
 
Když něco evidovat, dělat statistiky, tak se vším všudy. Já bych to tedy uvítal.
Btw. s návrhem o doplnění možnosti podrobnější evidence jsem se tu hlásil někdy vloni na jaře.
 
Když něco evidovat, dělat statistiky, tak se vším všudy. Já bych to tedy uvítal.
Btw. s návrhem o doplnění možnosti podrobnější evidence jsem se tu hlásil někdy vloni na jaře.
Já s tím Michala otravuju 3x do měsíce;)
 
Já bych to asi také uvítal.
Teď si to eviduji v TT, nicméně tam je to jen uložené a mám pocit, že do statistik se berou jen turnajové výsledky.
Takže tady by to bylo takové komplexnější, co se týká vyhodnocení, grafů...
A třeba by to mohlo i hodit smajlíka, když bych hrál fakt dobře :D:D to si dělám srandu;);)
 
Díky, pár zájemců se tedy našlo - díky i za písemné reakce do příspěvků. Pustím se tedy do toho - resp. upřednostním to v harmonogramu. Ale bude to na etapy, část (zadávání) snad už v únoru, statistiky z toho alespoň v základní podobě do konce března. Samozřejmě současný způsob zadávání jen celkového skóre zůstane zachován - toto bude něco navíc jen pro ty, co budou chtít.

Mám plán z počátku tohoto v jednodušší podobě, tzn pro každou Jamku:

Par jamky - počet ran - z toho patů

Uvítal by někdo z vás v tomto aktivně fir/gir/sand atp. na Jamku? Nebo je to už přílišný a pro vás nadbytečný detail?
 
Upraveno:
@requo super. Ty další drobnosti jsem nechtěl, abys mě neposlal k šípku rovnou. Pokud to tam bude, určitě to budu využívat.
 
Já to určitě nevyužiju, ale vidím, že jsem v menšině. Pro aplikaci to evidentně je dobrý posun a pokud to zůstane nepovinné, bude to fajn i pro exoty, jako jsem já.😎🤪
 
Bude mozny export dat?

Exportu vyplněných her uživateli v podobě jedné velké tabulky principiálně nic nebrání. Je to v podstatě zobrazení dat "akorát" v jiném formátu a jejich uložení v podobě příslušného souboru. Co sloupec, to hodnota, nebo možná spíš jamky po řádcích - podle počtu hodnot, co by se exportovalo. Zatím jsem o tom nepřemýšlel.

K jakému účelu by se ti to hodilo?
 
@requo za mě export všech zadaných dat umožnit už jen kvůli pocitu “co kdyby” a jistotě, že o data nepřijdu. Když už se s tím člověk vypisuje…
 
to jsem mel na mysli.... neprijit o data

jen ted jak postupovat dal... vratit se k papiru nebo porad pouzivat nejakou aplikaci
No, já mám mgolf jako souhrn všech údajů, teda budu mít, až bude umět vše. A samozřejmě neznám nic, co by umělo evidovat vše v jednom, jako tady.
Dál budu používat aplikaci, aplikaci s hodinkami, nebo jenom hodinky při hře. Pro mě hlavní přínos mgolf je odstranění závislosti na nějaké konkrétní aplikaci, kterou používám, nebo na garminu, kdybych se ho rozhodl používat. Změna bude snadná.
A náklady mi pomáhají zhodnotit, co se dlouhodobě vyplácí a s čím se nemá cenu zabývat. Případně porovnání toho, co používám pro zlevnění hry s novými nebo pro mě neznámými produkty.
 
Jj, tomu rozumím. Udělám nějaký export toho vyplněněného. Jakmile budou i v aplikaci mgolf i jamky, tak těch vyplněných dat už bude "hodně" a je škoda o to přijít, kdyby z jakéhokoli důvodu nemohla Jamka/mgolf a spol fungovat dál. Samozřejmě je v tom tedy i určitě riziko že to někdy budoucí konkurence omašličkované "vysaje", ale i to k tomu patří ;)

Nějaký export udělám, píšu si. Dobrý nápad, díky. Má někdo nějakou zkušenost někde, že existuje nějaký v tomto datový golfový "standard"?
 
Upraveno:
@requo nevím, jak máš řešené zálohování. Ale když export, tak možná i zpětný import těch dat? Může sloužit jako záloha..a možná, pokud se najde podobný blázen jako já a bude dopisovat 650her zpětně, může udělat export jedné hry, doplnit ty ostatní ve stejném formátu a importovat? To už je asi spíš pro hračičky a na vlastní nebezpečí.
Zatím, když jsem někde export viděl, bylo to csv..s tím se pak dá dobře pracovat v excelu..
 
No, když to shrnu jednoduše - všechno jde, když máš na to zdroje (a nemyslím tím teď finance). Ale za mnoha aplikacemi stojí X lidi, kteří tomu věnují čas. Teď směřuji k tomu, že s každou další funkci se výrazně zvyšuje pravděpodobnost chyb a nutnosti "servisu" kterou musíš nějak v určité rychlosti obsloužit. Až a jestli někdy budou stovky aktivních uživatelů, tak se pravděpodobně může vyplatit tým lidí, který za tím bude plnohodnotně a vymahatelně stát (a které bude potřeba platit).

Export už vložených dat je mnohem jednodušší než import - zjednodušeně protože v podstatě vypisuješ už jen validní data vždy ve správném formátu. Při hromadném importu musíš hlídat, že data jsou v pořádku, případně je upravovat, v některých případech hledat hodnoty v číselníku, případně uživateli přehledně zobrazit co a kde se nepodařilo naimportovat a proč, aby si s tím poradil, případně mu být k ruce - proč se nenaimportovalo 100 her z 855 a kterých a tak. A velmi rychle přijde požadavek - a nešlo by importovat ještě z tohodle? Jasně, třeba šlo/nešlo, ale musíš to minimálně vykomunikovat. Se všemi hromadnými operacemi je to poměrně nevděčné - chybovost roste, ale málokdy to v případě chybně naimportovaných dopadne uznáním, že uživatel udělal chybu - v lepším případě "aplikace je blbá". A i když to uzná - musí pak pomoct nějak to napravit zpravidla provozovatel.

Celý mgolf je stále dost dynamický - není to systém, který na začátku by měl jasný obrys, jak bude výsledek vypadat, prostě dle potřeb se postupně vyvíjí. A ne vždy, co se jeví jako užitečné je pak reálně v praxi využíváno tak, aby to stalo za to dokonale vypilovat. A ono postupně vyvíjet X míst najednou a udržovat je v chodu pro všechny různé varianty zadávání je prostě časově náročnější v násobcích času.

Samozřejmě se snažím myslet dopředu k budoucímu rozvoji a nezavírat si cesty. Ale chtě nechte prostě musím přiznat - teď aktualně hromadný import v žádné podobě před letošní sezónou určitě nebude. Nestihnu to.

Takže import zatím ne, časem v nějaké podobě snad. Teď jsou na řadě: jamky a pak tedy export. :up:
 
Upraveno:
Pracuji na tom - tedy zatím na evidenci po jednotlivých jamkách. Postupně i upravuji současný zadávací formulář, takže se mění v některých případech pořadí jednotlivých prvků, aby to i v budoucnu s alternativním způsobem zadávání pasovalo...

Tímto se i omlouvám těm pár z vás, kterým to i v tomto zimním golfově-okurkovém období v tomto týdnu (a bude ještě cca do konce února) komplikovalo zadávání her. Ne vždy se průběžná aktualizace povede pro všechny scénáře. :(

Podpultový screen z hrnce chystaného... 🤫

D6B3BB7A-D767-43D7-8F22-90F40568D638.png

PS: Když si všimnete, že vám něco nejde jako normálně a nepůjde to ani další den, dejte mi pls vědět. Nejspíš jsem něco přehlédl...
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom