Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Přidání se do cizího flightu (plné rezervace)

Ach jo.
Golf je jako život. Nelze ho popsat do detailu. A rigidní přístup očekávající, že vše je někde kodifikováno není dobrým základem pro diskuzi o něm.
Takže ano, máš pravdu. Samozřejmě se nesmí při tvém puttování dít nic, co by tě mohlo vyrušit.
Ale zároveň platí, že spoluhráč zadumaně sedící v dřepu na druhé straně greenu a místo zbožného sledování tvého dokonalého puttu přemýšlející, kudy pošle svůj míček on, se žádného porušení pravidel nebo etikety nedopouští a jen urychluje hru.
Takže ne, nemáš pravdu, skutečně lze číst green i při tvém puttování.

PS: Nejhorší jsou trpaslíci a dogmatici.
Nic takového jsem neřekl, ani nenapsal.
Asi děláme hrajeme každý jiný sport.
Ani neočekávám, že vše bude někde kodifikováno.
Prič mi jen tato debata připomíná debatu s Bohoušem? Aha, zbytečně ztracený čas s někým, kdo neumí (nebo nechce) přijmout lelevantní argumenty.
A pokud je tu někdo z nás dvou dogmatik, tak já to nejsem.

P.S.: Nějak jsem si nevšiml, že by se při přenosech v TV na grýnech při patu někdo pohyboval. Dokonce i diváci jsou vyzýváni ke klidu. Nojo, já zapomněl - to jsou profíci uznávající golfovou etiku.
 
Trochu se to stáčí jiným směrem a možná bych to nechal už být.

Jinak včera jsem měl jít sám a přidali se další dva hráči. Nakonec pěkný den na golfu a rozhodně to bylo spíše zpříjemnění.
 
Ne. Blbě jsi si to vyložil.
Stačí?

Teda že zrovna tady narazím na dogmatiky, kteří nepochopí nadsázku a budou si všechno brát div ne osobně, to bych nečekal.
Ne, blbě si to napsal. Nadsázka vypadá prošku jinak.
Stačí?
 
Nic takového jsem neřekl, ani nenapsal.
Asi děláme hrajeme každý jiný sport.
Ani neočekávám, že vše bude někde kodifikováno.
Prič mi jen tato debata připomíná debatu s Bohoušem? Aha, zbytečně ztracený čas s někým, kdo neumí (nebo nechce) přijmout lelevantní argumenty.
A pokud je tu někdo z nás dvou dogmatik, tak já to nejsem.

P.S.: Nějak jsem si nevšiml, že by se při přenosech v TV na grýnech při patu někdo pohyboval. Dokonce i diváci jsou vyzýváni ke klidu. Nojo, já zapomněl - to jsou profíci uznávající golfovou etiku.
Napsal.
Navezl se do rady, aby hráči četli green, zatímco jejich spoluhráč putteje. Proto jsi odmítl celou sadu rád od Juraje Wernera. A to doslovně.
Odmítáš uznat, že čtení greenu může mít i jinou formu, než pod jakou si to představuješ ty sám, protože jsi se zasekl na tom, že to bylo napsané tak, jak se to tobě nelíbí.
Proto končím tuto diskuzi na radu Jana Wericha.
 
Ne, blbě si to napsal. Nadsázka vypadá prošku jinak.
Stačí?
Pouč mě. Nerad opakuji stejné chyby.

Chybí mi tam zástup uvozovek? Nebo je třeba přidávat více smajlíků?
 
Jak vnímáte, když se k vám někdo přidá do flightu? Případně přidáváte se k cizí rezervaci? Bohužel některé časy jsou dost vytížené a člověk si chce někdy na poslední chvíli zahrát.

Ke mě se za skoro 13 let co hraju golf přidal někdo jen jednou!! Ale to bude tím, že sám chodím jen ve všední dny, když jsou hřiště prázdná. Byl to tenkrát o dost lepší hráč než já, ale bylo to naprosto v pohodě.
K cizí rezervaci jsem se ještě nikdy nepřidal.........a ani k tomu nevidím žádný důvod, proč bych to dělal.
 
Admin note: @Mirek_62, @Ott: jste mimo téma. Nerozvíjejte prosím již nadále off topic diskuzi. Zároveň sem nepatří vysvětlování a dotazy typu - jak co napsat, případně nadbytečné osobní hodnocení/odsouzení přístupu druhého. Ukončete prosím tuto offtopic warflame - není to soutěž o poslední slovo.

Nadále držme téma:
Přidání se do cizího flightu (plné rezervace)
 
K tématu, které mě donutilo k zamyšlení: já se tedy k cizímu flajtu, jak jsem psal na začátku, nepřidávám.

Především zatím proto, že když jsi hrát sám na známé hřiště, tak zpravidla si zkouším různé údery, třeba čip i dvakrát nebo třikrát - samozřejmě tak, abych nezdržoval. Je to pro mě víc trénink. A nebo naopak si vyčistit hlavu po práci, kdy chci jít sám - ale pravda, v tom případě jdu v časy, kdy je úplně prázdno. Beru si kvůli tomu volno v práci. A jedu někam, kde je klid.

Zatím jsem se nedostal do situace, kdy bych chtěl jít hrát a neměl s kým - buď se domluvím s přáteli nebo vždycky se dá s rodinou, která hraje taky a snažím se, aby se na hřiště dostali co nejvíce, dokud jsme společně. A dokud je rodina, tak se snažím moc často při společných dnech neutéct na celý den pryč na golf. Možná, až budou děti starší, tak pak společnost dalších na neznámém i známém hřišti více uvítám. :) A věřím, že to zpravidla bude i fajn.

Problém s pouštěním jednotlivců nemám... Pokud jich není za sebou pět. A jsou slušní. Ale abych je blokoval a tím se já, nebo ostatní ve flajtu dostávali do nepohody - nevidím k tomu důvod. Je ale pravda, že se snažím těm nejvíce exponovaným časům při hře jen tak vyhýbat.
 
Upraveno:
Chodím moc rád sám. Důvodů je víc: vyčistím si hlavu z práce (někdy i od dětí 😉), potrénuji více míčky a hlavně mám volnost s ohledem na volbu hřiště a teetimu (odpadá nutnost hledat kompromis dohody s ostatními).
Chodím taky moc rád s kamarády. Prostě jsem s nimi rád, pokecáme, je zábava.
Sám se cíleně k cizím nepřidávám.
A ke mně se jen výjimečně někdo přidal a pokud ano, vždy to bylo fajn.
 
Admin note: @Mirek_62, @Ott: jste mimo téma. Nerozvíjejte prosím již nadále off topic diskuzi. Zároveň sem nepatří vysvětlování a dotazy typu - jak co napsat, případně nadbytečné osobní hodnocení/odsouzení přístupu druhého. Ukončete prosím tuto offtopic warflame - není to soutěž o poslední slovo.

Nadále držme téma:
Přidání se do cizího flightu (plné rezervace)
Ani "U zlomenýho týčka" není plané plkání povolené?😢
 
Ani "U zlomenýho týčka" není plané plkání povolené?😢

Rozumím podnětu. Nicméně téma je poměrně jasně názvem dané a několik Jamkařů se drželo v jeho intencích, tzn. že získalo určitou drželo hodnotu jako nosné téma. I když je v Hospůdce (což může být úmysl, ale také "nejistota", jestli sem patří a je dostatečně "golfové". Pro plkání bokem a rozvíjené offtopic diskuse a různé odbočky využívejte i v Hospůdce něco neutrálního. Příp.možno si založit i vlastní takové obecné téma. Ideálně bez konkrétní otázky v nadpisu - která pak může mást ostatní čtenáře - kdy v očekávání něčeho konkrétního na základě nadpisu čtou více či méně tematický offtopic a osobní dokazování, kdo z koho. Viz i autorovo (autor vlákna) shrnuti, které zaznělo výše:

Trochu se to stáčí jiným směrem a možná bych to nechal už být.

Jinak včera jsem měl jít sám a přidali se další dva hráči. Nakonec pěkný den na golfu a rozhodně to bylo spíše zpříjemnění.

Téma jsem přesunul z Hospůdky mezi Golfové diskuse.
 
Upraveno:
Asi takhle, chodil sem s jednim kamosem leta ve dvojci, nikdy mi moc nebylo po chuti, kdyz se k nam nekdo pridal, vlastne vubec, vzdy sem byl akorat nervozni, voral sem to, co to slo, hru sem si vubec neuzival... kdyz tu najednou pred peti lety se pridal capek, ja na jednicce hned slajz do autu a v duchu: zas hra v prdeli... kdyz on najednou takovou jebu a stejnym stylem do autu na druhy strane... long story short, tenhle capek mi jde v srpnu za svedka 🤣 takze za me pridani do ciziho flajtu dobry 😁
 
Já teda rád chodím sám, přemýšlím si a celkem si to užívám. Sám od sebe bych se asi k nikomu nepřipsal, to mi přijde divné, myslím, že spousta lidí má stejné pocity. Nicméně když se náhodou někdo připíše ke mě, je mi to celkem jedno, i se na to těším.
 
Jen pro srandu - většinu svých tréninkových her absolvuji sám. U nás není tak velká průtočnost, abychom si museli rezervovat teetime. A na cizí hřiště se většinou dostanu spíš málo exponovaných časech.
Ale když mohu kdekoliv třeba jen pár jamek jít s někým jiným, vždy to využiju. A ještě jsem se nesetkal se striktním odmítnutím.

A osobně nemám problém, když si chce někdo z protihráčů zopakovat cvičně ránu. Stejně tak si sem tam řeknu sám o možnost opakování, aniž bych víceméně čekal cokoliv jiného než souhlas.

Jestli má být trénink opravdu účinný, měly by jeho součástí být i další osoby, protože v turnaji nikdo jít sám prostě nemůže 😉.

Ale asi to všechno bude i tím, že svůj golf neberu tak smrtelně vážně a je to pro mě opravdu hlavně relax a radost hledám víc v jednotlivých povedených ranách, než v honbě za super výsledky a neustálém potvrzování HCP.

Takže svoje doporučení o tom, aby se co nejvíce lidé na hřišti spojovali, ještě rozšířím o další část: Vždy zůstaňte upřímní a otevření. Flight není manželství a odmítnout někoho je lepší, než ho ze slušnosti nechat jít s sebou a přitom se na něho 18 jamek mračit. Nikdo neumře, když řeknete, že chcete jít sami a nikdo nemá nárok chtít odůvodnění.
Co zůstane bez diskuze, to je ovšem tempo hry.
 
Dle starších verzí pravidel neměl dlouhá léta jednotlivec přednost před vícečetnými flighty. To, že pravidla byla v tomto bodě opravena a už ji má, považuji za velikou chybu. Golf je společenská hra a pokud a má se hrát ve více lidech. Jednotlivý hráč na plném hřišti, který se domáhá předejítí na každé druhé jamce je brzdou provozu hřiště... Pokud tedy někdo hraje sám, nevadí mi to, je to ale trénink. Má si trénovat v době, kdy na hřišti nikdo nebo téměř nikdo není případně hrát tak aby nebyl rychlý ( např. na každém grýnu si trénovat paty) Pokud hraje sám a rychle, tak by se měl smířit s tím, že bude čekat na každé jamce.
 
Všechno je v lidech. Nedokážu si představit, že půjdu na hřiště s myšlenkou: pokud bude za mnou rychlejší skupina ( jednotlivec :) ), tak ho za žádnou cenu nepustím před sebe, protože na to nemá právo nebo se to nedejbože píše někde na vývěsce u klubovny. Mimochodem: s tím jsem se ještě nesetkal a nevím, jestli bych na takové hřiště ještě někdy šel!
Ale k tématu: jsem moc rád, jak je vidět z diskuze, že nejsem jediný postižený leprou, když se cíleně nepřidávám do flajtu a chodím sám. Předpokládám, že se téma týká hlavně víkendových kol na lepších hřištích. V tom případě není co řešit. Všichni víme, že volný TT pro jednoho prakticky neexistuje, takže se musím předem s někým domluvit nebo na hřiště nejít. A to, že se ke mně někdo přidá, když se přihlásím hodně dopředu, není vůbec problém, s tím se musí počítat.
 
Jelikož chodím převážně o víkendech na poslední chvíli, tak se vždy k někomu přidávám. Ale nakonec to stejně dopadne tak, že se dotyčný odhlásí a jdu sám :D
 
Mám pouze malé golfové zkušenosti, přesto už jsem zažil mnohé situace. Často chodím sám na méně frekventovaná hřiště, protože mě to baví, rozhoduji se operativně podle časových možností a ne všichni (čti 2) kamarádi, co hrají, mají zrovna čas. Hledání je v jednom člověku mizérie, ale vím, že na to mám jen 3 minuty, tak to netrápím a pokračuji prostě dále. A pokud je za mnou extra rychlý flight, tak s nimi odehraji a pak je pustím. Na druhou stranu jsem měl o 2 hod. delší hru na 9jamkovém hřišti, protože mě flight 4 naprostých začátečníků, před kterými mě varovali už při odbavení s tím, ať je při příležitosti přejdu, nechtěl pustit za žádnou cenu před sebe. Hrál jsem tehdy do konce se 4 míči. Jindy jsme spojili flight s pánem, který měl před sebou pomalejší dvojici a byla to jedna z mých nej her, byť byl svou hrou na míle daleko od mé. Z mých zkušeností záleží na konkrétní situaci a nejde takové situace paušalizovat.
 
.. Nikdo neumře, když řeknete, že chcete jít sami a nikdo nemá nárok chtít odůvodnění.
Co zůstane bez diskuze, to je ovšem tempo hry.
Cože? Vidím to obráceně, a to nejsem majitel hřiště. Ty ani nikdo jiný nemá nárok vyžadovat hru v nekompletním flajtu, pokud nedoplatí další místa. Pokud chce jít někdo sám, ať si vybere čas, kdy není narváno.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom