Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Přidání se do cizího flightu (plné rezervace)

Kuba

Aktivní člen
Jak vnímáte, když se k vám někdo přidá do flightu? Případně přidáváte se k cizí rezervaci? Bohužel některé časy jsou dost vytížené a člověk si chce někdy na poslední chvíli zahrát.
 
Dobrá otázka. Tuším, že jsem se za těch šest let, co hraju golf, k cizímu (neznámému) flajtu nikdy nepřidal. To raději nepůjdu. Nebo půjdu jinam (v Praze a okolí ten výběr je). Párkrát jsem ale zažil, že se někdo přidal ke mně s kamarádem - a bylo to v pohodě. Hodně jsme se báli, tehdy jsme hráli špatně. Ale měli jsme kliku na pohodáře. Teď už by mi to bylo asi jedno, pokud bych byl sám.
 
Když to nejde jinak a já jdu sám, přidám se. Když to nejde jinak a jsme dva, přidáme se taky. Jediné, čemu se snažím vyhnout je přidat se k páru (muž a žena), pokud to jde. Ale že bych nešel hrát kvůli tomu, abych nešel s cizími, to ani náhodou. Pokud to někomu vadí, jeho boj. Ať si zaplatí celý flajt a má klid.
Když se někdo přidá ke mě a není to blb, nevadí mi to vůbec. Obvykle to bývá někdo kdo je v pohodě a je z toho příjemný golf.
 
Já se do cizích flightů přidávám naprosto běžně a jednou jedinkrát za ty léta jsem se setkal s jakýmsi náznakem nevole. Často to dělám i když není narváno, jen abych nešel sám.
 
Zatím jsem zkoušel dvakrát a nakonec se ten druhý odhlásil, tak nevím jestli jsem ho nevyhnal. Tak mě to trochu odrazuje. Dvakrát už se někdo přidal ke mě a vždy z toho byla příjemná hra.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
Cíleně se taky přidávám k někomu do flightu, než abych šel sám. Myslím, že tím, že si někdo udělá rezervaci třeba pro dva, mu nevzniká nárok na celý flight.
Moje dosavadní zkušenosti jsou:
  • vždycky, když jsem hrál s někým dalším, tak jsme si tu hru dobře užili
  • stalo se mi x-krát, že půl hodiny před teetimem mi to lidi zrušili
  • i flighty s asijskými kolegy byly super, vždycky to bylo super pozitivní lidi 👍
 
Nepsané pravidlo o pouštění rychlejších flightů s jednotlivými golfisty nepočítá.
Někdo ze srandy říká, že buďto to nejsou dobří lidé, nebo mají nějakou nakažlivou nemoc, když jdou sami, ačkoliv by nemuseli.

Obecně ale jednotlivcům trvá často déle hledání míče v roughu.

Takže jestli nechcete vypadat jako postižení leprou nebo strávit mladí hledáním míčků, snažte se přidat vždycky k někomu dalšímu.
 
Nepsané pravidlo o pouštění rychlejších flightů s jednotlivými golfisty nepočítá.
Někdo ze srandy říká, že buďto to nejsou dobří lidé, nebo mají nějakou nakažlivou nemoc, když jdou sami, ačkoliv by nemuseli.

Obecně ale jednotlivcům trvá často déle hledání míče v roughu.

Takže jestli nechcete vypadat jako postižení leprou nebo strávit mladí hledáním míčků, snažte se přidat vždycky k někomu dalšímu.
 
Nepsané pravidlo o pouštění rychlejších flightů s jednotlivými golfisty nepočítá.
Někdo ze srandy říká, že buďto to nejsou dobří lidé, nebo mají nějakou nakažlivou nemoc, když jdou sami, ačkoliv by nemuseli.

Obecně ale jednotlivcům trvá často déle hledání míče v roughu.

Takže jestli nechcete vypadat jako postižení leprou nebo strávit mladí hledáním míčků, snažte se přidat vždycky k někomu dalšímu.
PS: Na některých hřištích je přímo napsáno, že samostatně hrající hráč nemá přednost před žádným flightem. Toliko pro ty, jimž se můj názor nezdá správný.
 
  • Čtete green zatímco spoluhráč patuje

Tak to mi stačí, to je rada pro začínající hráče? :down:

Vážení začátečníci (a nejen vy), kteří jste ten článek četli, na tuto "radu" rychle zapomeňte.
Ta rada by měla znít takto - Čtěte green zatímco se spoluhráč připravuje na pat. Jakmile zaujme postoj u míčku a chystá se patovat, zdržte se jakýchkoliv činností.

Nepouštění jednočlenného flajtu před sebe ani nebudu komentovat.
 
  • Čtete green zatímco spoluhráč patuje

Tak to mi stačí, to je rada pro začínající hráče? :down:

Vážení začátečníci (a nejen vy), kteří jste ten článek četli, na tuto "radu" rychle zapomeňte.
Ta rada by měla znít takto - Čtěte green zatímco se spoluhráč připravuje na pat. Jakmile zaujme postoj u míčku a chystá se patovat, zdržte se jakýchkoliv činností.

Nepouštění jednočlenného flajtu před sebe ani nebudu komentovat.
To ovšem platí, jen když tvůj míček leží v podobném úhlu, jako míč pattujícího hráče.
Nebo pokud tvoje čtení greenu spočívá v pochodování z jedné strany greenu na druhý.

Jestli jen celkem normálně kouká hráč na sklon a možné zvlnění greenu a jeho míč ležel v úplně jiném směru od jamky, než míč zrovna pattujícího hráče, není třeba tento způsob čtení začínat až po odebrání spoluhráče.
To bys rovnou mohl říct, že při svém pattování nechceš, aby někdo stál kdekoliv v okolí greenu.

K tomu druhému - pustit tě mohou, ale třeba v MB je přímo napsáno, že jednočlenný flight nemá přednost před nikým.
 
To ovšem platí, jen když tvůj míček leží v podobném úhlu, jako míč pattujícího hráče.
Nebo pokud tvoje čtení greenu spočívá v pochodování z jedné strany greenu na druhý.

Jestli jen celkem normálně kouká hráč na sklon a možné zvlnění greenu a jeho míč ležel v úplně jiném směru od jamky, než míč zrovna pattujícího hráče, není třeba tento způsob čtení začínat až po odebrání spoluhráče.
To bys rovnou mohl říct, že při svém pattování nechceš, aby někdo stál kdekoliv v okolí greenu.
S tebou ve flajtu bych při turnaji nechtěl jít.
Asi bych byl brzy na tebe neslušný.

Nevím jaký máš HI, ale u mne každý trojpat v podstatě znamená zahrát na další jamce birdie.

A hlavně - já nepsal, že má číst grýn až po odehrání spoluhráče. Jen je prostě od spoluhráče krajně neslušné a nesportovní v momentě patování (tj. po zaujetí postoje do odehrání úderu) nebýt v klidu.
 
S tebou ve flajtu bych při turnaji nechtěl jít.
Asi bych byl brzy na tebe neslušný.

Nevím jaký máš HI, ale u mne každý trojpat v podstatě znamená zahrát na další jamce birdie.

A hlavně - já nepsal, že má číst grýn až po odehrání spoluhráče. Jen je prostě od spoluhráče krajně neslušné a nesportovní v momentě patování (tj. po zaujetí postoje do odehrání úderu) nebýt v klidu.
Tak vypálit takový rezultát po jednom nesouhlasném komentáři, to mi nepřipadá normální.
Ale neboj, kdybys tu smůlu měl, jistě bys názor změnil. Nehraju totiž, až na malé vyjímky, na výsledek, ale současně nikomu v tomtéž nebráním. A při čtení greenu se dívám jen od míčku a trvá mi to max 20 s. Tzn. já se ztotožňuji s tvrzením někoho, kdo golf hrál dávno před tebou a určitě už v tu chvíli déle, než teď ty.

PS: A na mě můžeš mluvit jak při odpalu, tak při puttu. Nikdy svoji neschopnost na nikoho jiného nesvádím.
 
Nepsané pravidlo o pouštění rychlejších flightů s jednotlivými golfisty nepočítá.
Někdo ze srandy říká, že buďto to nejsou dobří lidé, nebo mají nějakou nakažlivou nemoc, když jdou sami, ačkoliv by nemuseli.

Obecně ale jednotlivcům trvá často déle hledání míče v roughu.

Takže jestli nechcete vypadat jako postižení leprou nebo strávit mladí hledáním míčků, snažte se přidat vždycky k někomu dalšímu.
Chodím sám docela rád a docela často (částečně také proto, že chodím od pondělí do pátku v pracovní době, kdy jsou hřiště dost prázdná). Nemám ale žádný problém s tím, přidat se do cizího flightu, nebo naopak akceptovat, když se někdo přidá ke mně.
Každopádně ale i jako jednotlivce mne pomalejší flighty velmi často a ochotně pouští, takže zmíněné nepouštění jednočlenného flightu není mezi rozumnými hráči naštěstí rozšířeno. V MB jsem ale ještě sám nešel...
 
  • Čtete green zatímco spoluhráč patuje

Tak to mi stačí, to je rada pro začínající hráče? :down:

Vážení začátečníci (a nejen vy), kteří jste ten článek četli, na tuto "radu" rychle zapomeňte.
Ta rada by měla znít takto - Čtěte green zatímco se spoluhráč připravuje na pat. Jakmile zaujme postoj u míčku a chystá se patovat, zdržte se jakýchkoliv činností.

Nepouštění jednočlenného flajtu před sebe ani nebudu komentovat.
1998 vs. 2018

Fakt si myslím, že Juraj Werner o golfu ví docela dost, aby nepsal nesmysly.


 
1998 vs. 2018

Fakt si myslím, že Juraj Werner o golfu ví docela dost, aby nepsal nesmysly.


Jen zopakuji, že nebýt v klidu, pokud spoluhráč patuje je maximálně neslušné a nesportovní.
A to, že někdo hraje golf „padesát let” na tom nic nemění.
Pro mne stále platí rada, kterou jsem obdržel já jako novic a se kterou se plně ztotožňuji - Čtěte green zatímco se spoluhráč připravuje na pat. Jakmile zaujme postoj u míčku a chystá se patovat, zdržte se jakýchkoliv činností.

A pokud ji někdo se mnou ve flajtu nedodržuje, tak ho poprvé slušně požádám, aby to nedělal. Napodruhé ho požádám důrazněji a napotřetí ho pošlu do … prodloužených zad.

A nakonec bych upozornil, že existuje pravidlo 1.2a
 
Jen zopakuji, že nebýt v klidu, pokud spoluhráč patuje je maximálně neslušné a nesportovní.
A to, že někdo hraje golf „padesát let” na tom nic nemění.
Pro mne stále platí rada, kterou jsem obdržel já jako novic a se kterou se plně ztotožňuji - Čtěte green zatímco se spoluhráč připravuje na pat. Jakmile zaujme postoj u míčku a chystá se patovat, zdržte se jakýchkoliv činností.

A pokud ji někdo se mnou ve flajtu nedodržuje, tak ho poprvé slušně požádám, aby to nedělal. Napodruhé ho požádám důrazněji a napotřetí ho pošlu do … prodloužených zad.

A nakonec bych upozornil, že existuje pravidlo 1.2a
Ach jo.
Golf je jako život. Nelze ho popsat do detailu. A rigidní přístup očekávající, že vše je někde kodifikováno není dobrým základem pro diskuzi o něm.
Takže ano, máš pravdu. Samozřejmě se nesmí při tvém puttování dít nic, co by tě mohlo vyrušit.
Ale zároveň platí, že spoluhráč zadumaně sedící v dřepu na druhé straně greenu a místo zbožného sledování tvého dokonalého puttu přemýšlející, kudy pošle svůj míček on, se žádného porušení pravidel nebo etikety nedopouští a jen urychluje hru.
Takže ne, nemáš pravdu, skutečně lze číst green i při tvém puttování.

PS: Nejhorší jsou trpaslíci a dogmatici.
 
Nepsané pravidlo o pouštění rychlejších flightů s jednotlivými golfisty nepočítá.
Někdo ze srandy říká, že buďto to nejsou dobří lidé, nebo mají nějakou nakažlivou nemoc, když jdou sami, ačkoliv by nemuseli.

Obecně ale jednotlivcům trvá často déle hledání míče v roughu.

Takže jestli nechcete vypadat jako postižení leprou nebo strávit mladí hledáním míčků, snažte se přidat vždycky k někomu dalšímu.
Aha.......takže když mám chuť jít hrát sám (odhaduju to asi na cca 20% svých het), myslet si na svoje věci, hrát třeba dvěma míčky či si zkusit některé rány klidně x-krát.......tak jsem zlej nebo prašivej?!? Hmm........taky názor:down:.
A jinak MB je moje domovské hřiště, kam právě chodím hrát sám nejčastěji......a nikdy jsem tam neměl s tímto problém.
 
Aha.......takže když mám chuť jít hrát sám (odhaduju to asi na cca 20% svých het), myslet si na svoje věci, hrát třeba dvěma míčky či si zkusit některé rány klidně x-krát.......tak jsem zlej nebo prašivej?!? Hmm........taky názor:down:.
A jinak MB je moje domovské hřiště, kam právě chodím hrát sám nejčastěji......a nikdy jsem tam neměl s tímto problém.
Ne. Blbě jsi si to vyložil.
Stačí?

Teda že zrovna tady narazím na dogmatiky, kteří nepochopí nadsázku a budou si všechno brát div ne osobně, to bych nečekal.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom