Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours Presidents Cup 2019

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Blíží se nám jeden z vrcholů golfové sezóny a to Presidents Cup 2019, čili souboj mužských týmů USA a "zbytku světa" (bez hráčů Evropy).
Takže možná nejdříve trošku histografie.

Historie:
Presidents Cup je mnohem mladší soutěž než Ryder Cup (USA vs. Evropa), poprvé se hrál v roce 1994 v Robert Trent Jones Golf Club in Prince William County, Virginia, USA.
Čestným předsedou byl Gerald R. Ford (38. prezident USA) - odtud zřejmě i název "Presidents Cup".

A jak tedy Presidents Cup v uplynulých letech probíhal?
1994
místo: Robert Trent Jones Golf Club in Prince William County, Virginia, USA
záštita: Gerald R. Ford (38. prezident USA)
kapitáni: Hale Irwin (United States Team) a David Graham (International Team)
vítěz: USA (20-12)
1996
místo: Robert Trent Jones Golf Club in Prince William County, Virginia, USA
záštita: George H.W. Bush (41. prezident USA)
kapitáni: Arnold Palmer (United States Team) a Peter Thomson (International Team)
vítěz: USA (16.5-15.5)
1998
místo: The Royal Melbourne Golf Club in Melbourne, Victoria, Australia
záštita: John Howard (předseda vlády Austrálie)
kapitáni: Jack Nicklaus (United States Team) a Peter Thomson (International Team)
vítěz: IT (20.5-11.5)
2000
místo: Robert Trent Jones Golf Club in Prince William County, Virginia, USA
záštita: William Jefferson Clinton (42. prezident USA)
kapitáni: Ken Venturi (United States Team) a Peter Thomson (International Team)
vítěz: USA (21.5-10.5)
2003
místo:The Links at Fancourt Hotel and Country Club Estate, George, South Africa
záštita: Thabo Mbeki (prezident JAR)
kapitáni: Jack Nicklaus (United States Team) a Gary Player (International Team)
vítěz: nerozhodně (17-17)
2005
místo: Robert Trent Jones Golf Club in Prince William County, Virginia, USA
záštita: George W. Bush (43. prezident USA)
kapitáni: Jack Nicklaus (United States Team) a Gary Player (International Team)
vítěz: USA (18.5-15.5)
2007
místo: The Royal Montreal Golf Club, Montreal, Quebec, Canada
záštita: Stephen Harper (předseda vlády Kanady)
kapitáni: Jack Nicklaus (United States Team) a Gary Player (International Team)
vítěz: USA (19.5-14.5)
2009
místo: TPC Harding Park in San Francisco, California, USA
záštita: Barack Obama (44. prezident USA)
kapitáni: Fred Couples (United States Team) a Greg Norman (International Team)
vítěz: USA (19.5-14.5)
2011
místo: The Royal Melbourne Golf Club in Melbourne, Victoria, Australia
záštita: Julia Gillard (předsedkyně vlády Austrálie)
kapitáni: Fred Couples (United States Team) a Greg Norman (International Team)
vítěz: USA (19-15)
2013
místo: Muirfield Village Golf Club in Dublin, Columbus, Ohio, USA
záštita: Barack Obama (44. prezident USA)
kapitáni: Fred Couples (United States Team) a Nick Price (International Team)
vítěz: USA (18.5-15.5)
2015
místo: Jack Nicklaus Golf Club Korea, Songdo, IBD, Incheon City, South Korea
záštita: Park Guen-Hye (rezidentka Jižní Koreje)
kapitáni: Jay Haas (United States Team) a Nick Price (International Team)
vítěz: USA (15.5-14.5)
2017
místo: Liberty National Golf Club in Jersey City, New Jersey, USA
záštita: Donald Trump (45. prezident USA) a bývalí prezidenti USA William Jefferson Clinton, George W. Bush, Barack Obama
kapitáni: Steve Stricker (United States Team) a Nick Price (International Team)
vítěz: USA (19-11)
2019
tak to nás teprve čeká, bližší informace k nadcházejícímu ročníku se dozvíte v další pokračování - takže "neodcházejte od obrazovek a zachovejte nám přízeň" ;)
 
Díky za vlákno!

Jsem rád, že v USA hraje nakonec Tiger Woods, asi tak milión lidí jenom díky němu bude přikovaných k obrazovkám. Vůbec mu tu úlohu nezávidím. Ale je to Tiger Woods - určitě to dá. Snad se mu herně bude dařit.
 
Díky za vlákno!

Jsem rád, že v USA hraje nakonec Tiger Woods, asi tak milión lidí jenom díky němu bude přikovaných k obrazovkám. Vůbec mu tu úlohu nezávidím. Ale je to Tiger Woods - určitě to dá. Snad se mu herně bude dařit.

A bez něj by jich tam bylo přikovaných kolik? Já se na něj rád podívám, když někde hraje - tedy pokud se neplácá někde na konci šesté desítky, ale že by se třeba na Ryder cup někdo (ne)díval jenom proto, že tam (ne)hraje Tiger?

Tohle je týmová soutěž, fandíme "našim" - ať už to je kdokoliv ;) a zrovna v týmových soutěžích už dlouho zpátky Tiger nijak nezářil, a to jsem k němu ještě mírný.

Sedět na dvou židlích současně je vždycky na prd, pokud bude hrát, bude to výrazně na úkor jeho práce kapitána, protože nebude mít žádný přehled o hře a "fazózně" ostatních spolu a proti hráčů, neuvidí jejich hru, nebude moci reagovat na aktuální dění na hřišti a bude se o jejich (ne)nasazení muset rozhodovat jen podle zprostředkovaných informací od asistentů. A pokud hrát nebude, tak tam měl vzít Fowlera.

Z pohledu týmu bylo jeho rozhodnutí špatné, i když mu to asi projde, protože USA prostě má momentálně proti zbytku světa herně výrazně navrch navrch (v top ten je to 7 USA : 3 zbytek světa), takže by měli vyhrát i bez kapitána a s prstem v nose.
 
Tak ještě než jsem stačil do tématu přidat další pokračování a to sestavy jednotlivých týmů, tak v týmu USA došlo ke změně.
Brooks Koepka musel kvůli zranění svou účast vzdát. Tiger Woods tedy povolal Rickieho Fowlera.
 
Tak ještě než jsem stačil do tématu přidat další pokračování a to sestavy jednotlivých týmů, tak v týmu USA došlo ke změně.
Brooks Koepka musel kvůli zranění svou účast vzdát. Tiger Woods tedy povolal Rickieho Fowlera.

Docela jsem to čekal. Ale Koepky je mi líto. Snad se mu to koleno dá brzy dohromady. Oslabení to asi nebude moc velké. Tým USA i bez světové jedničky je dle mého výrazným favoritem.
 
V pokračování našeho seriálu o Presidents Cupu 2019 si dnes představíme jednotlivé týmy.

Tým USA
Kapitán:
Tiger Woods
Asistenti kapitána: Fred Couples, Zach Johnson, Steve Striker

Hráči:
Dustin Johnson

věk: 35
PRO od: 2007
pořadí WGR: 3
Počet vítězství v r. 2019: 1

Matt Kuchar
věk: 41
PRO od: 2000
pořadí WGR: 22
Počet vítězství v r. 2019: 2

Webb Simpson
věk: 34
PRO od: 2008
pořadí WGR: 12
Počet vítězství v r. 2019: 0

Bryson DeChambeau
věk: 26
PRO od: 2016
pořadí WGR: 11
Počet vítězství v r. 2019: 2

Gary Woodland
věk: 35
PRO od: 2007
pořadí WGR: 15
Počet vítězství v r. 2019: 1

Patrick Reed
věk: 29
PRO od: 2011
pořadí WGR: 16
Počet vítězství v r. 2019: 1

Justin Thomas
věk: 26
PRO od: 2013
pořadí WGR: 4
Počet vítězství v r. 2019: 2

Xander Schauffele
věk: 26
PRO od: 2015
pořadí WGR: 9
Počet vítězství v r. 2019: 2

Patrick Cantlay
věk: 27
PRO od: 2012
pořadí WGR: 6
Počet vítězství v r. 2019: 1

Tiger Woods
věk: 43
PRO od: 1996
pořadí WGR: 7
Počet vítězství v r. 2019: 2

Tony Finau
věk: 30
PRO od: 2007
pořadí WGR: 17
Počet vítězství v r. 2019: 0

Rickie Fowler
věk: 30
PRO od: 2009
pořadí WGR: 21
Počet vítězství v r. 2019: 1

Tým International
Kapitán:
Ernie Els (RSA)
Asistenti kapitána: K.J. Choi (KOR), Geoff Ogilvy (AUS), Trevor Immelman (RSA), Mike Weir (CAN)

Hideki Matsuyama (JPN)
věk: 27
PRO od: 2013
pořadí WGR: 20
Počet vítězství v r. 2019: 0

Louis Oosthuizen (RSA)
věk: 37
PRO od: 2002
pořadí WGR: 24
Počet vítězství v r. 2019: 0

Abraham Ancer (MEX)
věk: 28
PRO od: 2013
pořadí WGR: 36
Počet vítězství v r. 2019: 0

C.T. Pan (TPE)
věk: 28
PRO od: 2015
pořadí WGR: 61
Počet vítězství v r. 2019: 1

Jason Day (AUS)

věk: 32
PRO od: 2006
pořadí WGR: 30
Počet vítězství v r. 2019: 0

Adam Hadwin (CAN)
věk: 32
PRO od: 2009
pořadí WGR: 47
Počet vítězství v r. 2019: 0

Adam Scott (AUS)
věk: 39
PRO od: 2000
pořadí WGR: 18
Počet vítězství v r. 2019: 0

Marc Leishman (AUS)
věk: 36
PRO od: 2005
pořadí WGR: 27
Počet vítězství v r. 2019: 1

Haotong Li (CHN)
věk: 24
PRO od: 2011
pořadí WGR: 63
Počet vítězství v r. 2019: 0

Cameron Smith (AUS)
věk: 26
PRO od: 2013
pořadí WGR: 51
Počet vítězství v r. 2019: 0

Joaquin Niemann (CHI)
věk: 21
PRO od: 2018
pořadí WGR: 57
Počet vítězství v r. 2019: 1

Sungjae Im (KOR)
věk: 21
PRO od: 2015
pořadí WGR: 33
Počet vítězství v r. 2019: 1

Presidents Cup - teams.jpg


Příště si povíme něco o tom kde se bude hrát a v jakém formátu ;)
 
Po změně v týmu USA dnes došlo i ke změně v mezinárodním týmu.
Kvůli zranění zad byl nucen svou účast odříct Jason Day.
Kapitán Ernie Els nominoval Beyong Hun Ana

Jason Day (AUS)
věk: 32
PRO od: 2006
pořadí WGR: 30
Počet vítězství v r. 2019: 0


Beyong Hun An (KOR)
věk: 28
PRO od: 2011
pořadí WGR: 43
Počet vítězství v r. 2019: 0
 
---
Scott prosí australské fanoušky: Nefanděte Tigerovi! (GolfExtra.cz)

Letošní Presidents Cup se nezadržitelně blíží a hráči Mezinárodního výběru si začínají připravovat domácí prostředí. Jedním z hlavních tahounů by po odhlášení Jasona Daye měl být v tomto ohledu Adam Scott, který už vyslal k australským fanouškům jasný vzkaz.

Pokračovat ve čtení...
---

Zajímavá souvislost. :)
 
Prostě mi to nedalo abych :
v článku se píše, že TW do Austrálie na turnaje moc nemusí a přitom má nejen tam Mnoho fans , cely golfový svět může být za něj rád, aby to nebylo jako jinde jeden hrozen pochodujících s ním po hřišti. trochu mi to připomíná zimní stadiony a JJ68 , kde ho chce také každý vidět.
 
Prostě mi to nedalo abych :
v článku se píše, že TW do Austrálie na turnaje moc nemusí a přitom má nejen tam Mnoho fans , cely golfový svět může být za něj rád, aby to nebylo jako jinde jeden hrozen pochodujících s ním po hřišti. trochu mi to připomíná zimní stadiony a JJ68 , kde ho chce také každý vidět.
to ano, ale když přijede Kladno k vám, tak chápu, že se půjdeš podívat na zápas, protože chceš vidět JJ jak hraje. Budeš kvůli tomu fandit Kladnu?

To je to co A. Scott říká - přijďte se na něj podívat, ale fanděte svým :) to je za mě korektní postoj. Je přeci úplně v pořádku, když se celá Austrálie přijde podávat na Tigera. Bylo by divné, kdyby hrál s Adamem a domácí fanoušci budou "fandit proti" domácím hráčům .....
 
to ano, ale když přijede Kladno k vám, tak chápu, že se půjdeš podívat na zápas, protože chceš vidět JJ jak hraje. Budeš kvůli tomu fandit Kladnu?

Kladnu , jsem nikdy nefandil, JJ68 je legenda, jen škoda, že jen hokeje, podívejme se třeba na Švédsko ,kde jiný slavný hokejista Sven Tumba Johansson v 70 letech propagací golfu přispěl k oblíbenosti tohoto sportu ,jako možný doplňkový sport k hokeji a ono se to i s jeho pomocí , možná rozjelo. Podívejte se kde dnes jsou.
 
Upraveno moderátorem:
Kladnu , jsem nikdy nefandil, JJ68 je legenda, jen škoda, že jen hokeje, podívejme se třeba na Švédsko ,kde jiný slavný hokejista Sven Tumba Johansson v 70 letech propagací golfu přispěl k oblíbenosti tohoto sportu ,jako možný doplňkový sport k hokeji a ono se to i s jeho pomocí , možná rozjelo. Podívejte se kde dnes jsou.

A souvislost? Jak Johansson a jeho propagace golfu ve Švédsku souvisí jakkoli s tímto konkrétním a časově omezeným povzdechem A.Scotta a jeho apelu, aby fanoušci fandili "domácímu" hráči? myslím, že je zcela zřejmé, že A.Scott si uvědomuje slávu a lákavost pro fanoušky celého turnaje - vzhledem k tomu, že bude hrát i Tiger.

Resp. nikdo nezpochybňuje a ani Adam Scott, že Tiger Woods je legenda a že přitahuje ke golfu lidi, prachy a bůchví co ještě. Ale hraje se President Cup, který se hraje na NEamerické půdě a mělo by fungovat, že domácí prostředí bude více fandit "svému" týmu. Přijde mi ten apel na fanoušku docela pochopitelný - nikde tam není řečeno, že se nemají chodit dívat na Tigera. Ale prostě jen držet barvu při fandění. Mezinárodní tým bez Evropy tam není jen jako stafáž turné Tigera Woodse po světě, i když to tak může občas vypadat a v praxi to tak možná dopadne.

Přijde mi to zcela srozumitelné a i pochopitelné.
 
Upraveno:
Jen jsem přirovnával povzdech AS na to že určitě přijde o hodně vice diváků hlavně kvůli TW s tím, jak se plní zimní stadióny u nás aby se přišli podívat na JJ68 a přitom fandili vlastnímu týmu.
Uváděl jsem , že i když TW je amík přesto strhává a strhávál mladé ke golfu napříč kontinenty a my když máme taky legendu JJ68 stejnou jako měli ve ŠVÉDSKU v 70 letech ve švédském hokejistovi STJ a ten propagoval nikoli v Americe, ale ve Švédsku golf a kam se golf ve Švédsku posunul.
 
Přiblížil se den "D" - takže kdy se bude hrát, kde se bude hrát, jak se bude hrát, kde sledovat.

Termín: 12.-15.12.2019

Hřiště: ROYAL MELBOURNE GOLF CLUB, Austrálie
PAR 71, délka 6449m
1574283665433.jpg


Formát hry: celkem bude odehráno 30 utkání (vše hra na jamky)
čtvrtek - 5x four-ball match
pátek - 5x foursome match
sobota dopoledne - 4x four-ball match
sobota odpoledne - 4x foursome match
neděle - 12x single match

Nasazení kapitánů pro čtvrtek (IT vers. USA)
1. Joaquim Niemann/Marc Leishman vers. Tiger Woods/Justin Thomas
2. Sungjae Im/Adam Hadwin vers. Patrick Cantlay /Xander Schauffele
3. Byeong Hun An /Adam Scott vers. Tony Finau /Bryson DeChambeau
4. C.T. Pan /Hideki Matsuyama vers. Patrick Reed /Webb Simpson
5. Louis Oosthuizen /Abraham Ancer vers. Gary Woodland /Dustin Johnson


kde sledovat:
Golf Channel
- 1.den středa 22.45 premiéra čtvrtek 6.30 + 17.30 repríza
2.den pátek 01.00 premiéra pátek 7.00 + 13.00 repríza
3.den pátek 21.00 premiéra sobota 8.00 + 22.00 repríza
4.den neděle 00.00 premiéra neděle 7.00 + 14.00 + 23.30 repríza
www.presidentscup.com
Facebook
Instagram
Twitter
 
Super.

Jsem zvědav, jak se bude diskutovat a řešit prohřešek Reeda. Taková "blbost" a točí se kolem toho celý golfový svět. Ale třeba je to jen posedlost medií udělat z něčeho velkou aféru. A co jsem koukal, tak i ve světových golfových mediích je z toho docela humbuk. Nepříjemná situace pro USA tým. Nálepka "podvodníka" - to asi není nic, s čím by kdokoli chtěl být (třeba i neprávem) spojován.
 
Super.

Jsem zvědav, jak se bude diskutovat a řešit prohřešek Reeda. Taková "blbost" a točí se kolem toho celý golfový svět. Ale třeba je to jen posedlost medií udělat z něčeho velkou aféru. A co jsem koukal, tak i ve světových golfových mediích je z toho docela humbuk. Nepříjemná situace pro USA tým. Nálepka "podvodníka" - to asi není nic, s čím by kdokoli chtěl být (třeba i neprávem) spojován.
Myslím, že to ta atmosféra přebije a všichni se budou věnovat jen Presidents Cupu. Leda by Reed opět zavdal důvod nějakou "nestandardkou" 🤭
 
Super.

Jsem zvědav, jak se bude diskutovat a řešit prohřešek Reeda. Taková "blbost" a točí se kolem toho celý golfový svět. Ale třeba je to jen posedlost medií udělat z něčeho velkou aféru. A co jsem koukal, tak i ve světových golfových mediích je z toho docela humbuk. Nepříjemná situace pro USA tým. Nálepka "podvodníka" - to asi není nic, s čím by kdokoli chtěl být (třeba i neprávem) spojován.
Ano, je to posedlost medií dělat i z blbosti událost. Prostě udělal chybu proti pravidlům, byl potrestán v souladu s pravidly a hotovo.
 
Já osobně si taky myslím, že ten humbuk je až zbytečně velkej a je tak velkej hlavně kvůli tomu, že je Reed součástí týmu USA pro Presidents Cup. Nicméně pravda je to, že velkohubému profíkovi takového kalibru by se něco takového stát nemělo ani nechtěně a což teprve dvakrát po sobě stejně nechtěně. Takže za mě ... ať si to vyžere se vší parádou. ;)
 
Škoda, že je to víceméně nekoukatelné, buď budu spát a nebo přes den nemám chuť sedět hodiny u TV.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom