Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours Presidents Cup 2019

Tak to jsou vyhodnoceni .... Zasnu - jedni z nejlepsich golfistu hraji golf na stesti a nahodu a neni treba golfovych turnaju ...
Že není třeba golfových turnajů tady nikdo nenapsal - to nechápeš, nebo "nechápeš"?

Že jeden konkrétní turnaj Presidents cup ve své stávají podobě je zbytečný a neférový, za tím si stojím - i když se mě nikdo na nic neptal :). A argumentuju tím, že formát turnaje proti sobě dlouhodobě staví hráče s výrazně rozdílnou výkonností, což stabilně a zřetelně zvýhodňuje celek USA a výsledky to potvrzují.

Podobná situace byla v Ryder cupu, který byl původně turnajem mezi USA a GB, ale protože na straně USA byla trvale drtivá převaha (vzhledem k řádově vyšší hráčské základně zcela logická), tak od roku 1979 se formát změnil na "USA - Evropa". Viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ryder_Cup

"Turnaj založil golfový nadšenec Samuel Ryder, který v roce 1926 daroval pohár a finanční odměnu pro vítěze. V roce 1927 se uskutečnil první ročník. Ze začátku spolu soutěžily týmy Spojených států a Velké Británie. .... Američtí golfisté v soutěži od začátku dominovali, vyhráli všechny ročníky v letech 1935 - 1971 s výjimkou roku 1957. Aby byla soutěž vyrovnanější, mohli si britští golfisté v ročnících 1973, 1975 a 1977 do týmu zařadit i hráče z Irska. Od roku 1979 je soupeřem Spojených států výběr golfistů z celé Evropy, který zvítězil jedenáctkrát z devatenácti ročníků."


I když se na ten turnaj podívám a ty jednotlivé zápasy si užiju, protože je to dobrý golf na úrovni kvalitně obsazeného turnaje PGA (ne majoru, ten má obsazení kvalitnější), tak to nic nemění na tom, že jeho pravidla významně (a prakticky trvale) zvýhodňují tým USA. A to mi zážitek z gentlemanského sportu přeci jen poněkud kazí.
 
4. den - konečné výsledky 12x single match

Tým USA celkově vítězí o 2 body a podařil se mu obrat zápasu.

Nicméně se potvrdilo, že i světová širší špička je tak vyrovnaná, že „outsider” může znepřijemnit život favoritovi. A to, že International Team po třech dnech celkově vedl, je určitě příslibem pro budoucnost golfu.
Zcela určitě tato týmová soutěž není zbytečná a srovnání s turnaji PGA kulhá na jednu nohu (golf totiž sebou nenese jen sportovní stránku) . Presidents Cup je bez pochyby nejlepší způsob propagace golfu „ve zbytku” světa.

Takže za rok nás čeká pro změnu RYDER CUP.

A306155E-EE9C-4186-AD49-0CB631599563.jpeg
83027B23-BC0B-4D39-8B21-2ADECB3099B2.jpeg
53DD8844-5D6F-4874-A3B6-78908E196880.jpeg
EE3F742C-D43C-425F-BF6F-1805A1DC9B22.jpeg
 
Díky @Mirek_62 za suprové zpravodajství, parádní práce👍.

Souhlas s propagací golfu, možná by stálo zato vzít golf do ještě méně profláklých golfových destinací...
 
@Mirek_62 díky, moc hezké. Líbilo. Paráda! DÍK.

By se to mohlo hrát někdy v ČR. Bychom jim poradili, jak mají hrát. A vůbec, co všechno by měli dělat jinak. :)

Tiger je borec. Zvládl to! Jako hráč i kapitán. Další kapitola jeho legendárního golfového života - kniha nekončí!
 
4. den - konečné výsledky 12x single match

Tým USA celkově vítězí o 2 body a podařil se mu obrat zápasu.

Nicméně se potvrdilo, že i světová širší špička je tak vyrovnaná, že „outsider” může znepřijemnit život favoritovi. A to, že International Team po třech dnech celkově vedl, je určitě příslibem pro budoucnost golfu.
Zcela určitě tato týmová soutěž není zbytečná a srovnání s turnaji PGA kulhá na jednu nohu (golf totiž sebou nenese jen sportovní stránku) . Presidents Cup je bez pochyby nejlepší způsob propagace golfu „ve zbytku” světa.

Zajímavá logika. Potvrdilo se (zase) právě jen to, že outsider to favoritovi může trochu znepříjemnit, aby nevyhrál, jak se říká "v suchým tričku". A že pro tým USA není problém přehrát zbytek světa v singlech poměrem 8:4, což se přesto pro tým světa dá považovat za úspěch, mohli dostat i větší nakládačku.

Ze 13 ročníků jich 11 vyhrál tým USA, jednou to byla remíza a jednou jedinkrát vyhrál tým světa. Další prohra světového týmů a "vylepšení" skore turnajů na 11:1 v prospěch týmu USA je prý přesto potvrzením vyrovnanosti širší světové golfové špičky. Tak tedy ano, 11:1 je přímo ukázková vyrovnanost, tady vůbec není o čem diskutovat.

Že "Presidents Cup je bez pochyby nejlepší způsob propagace golfu „ve zbytku” světa.", o tom rozhodl kdo? Já jen, že bych se nerad dostal do sporu s golfovým Pánembohem a ještě méně rád bych diskutoval s někým, kdo se uchyluje k argumentačním faulům a své subjektivní pocity a dojmy vydává za fakta.

Takže už jen popřeju hezké vánoční svátky a hezkou hru na férových a vyrovnaných turnajích a půjdu se věnovat něčemu užitečnějšímu.
 
Ze 13 ročníků jich 11 vyhrál tým USA, jednou to byla remíza a jednou jedinkrát vyhrál tým světa. Další prohra světového týmů a "vylepšení" skore turnajů na 11:1 v prospěch týmu USA je prý přesto potvrzením vyrovnanosti širší světové golfové špičky. Tak tedy ano, 11:1 je přímo ukázková vyrovnanost, tady vůbec není o čem diskutovat.
Argumentovat minulostí ve vztahu k vyrovnanosti je „argumentační špička”.
Pokud se podíváme ma jednotlivé výsledky, tak nováčci v IT ve většině případů nezklamali a naopak ukázali svou sílu, což je nadějné pro budoucnost.
Zřejmě si nepochopil (spíše nechtěl pochopit), že zmínka o vyrovnanosti směřovala k faktu, že rozdíl byl o 2 body, co nesvědčí o dominanci USA týmu v tomto ročníku.

Že "Presidents Cup je bez pochyby nejlepší způsob propagace golfu „ve zbytku” světa.", o tom rozhodl kdo?
Nejdřív jsem myslel, že toto („o tom rozhodl kdo?”) může napsat jen Bohouš, když mu dojdou argumenty a vytáhne své oblíbené „kde je to napsané”.
Odpověď je, že nikdo o tom nerozhodl, je to můj názor - nepotřebuji k tomu něčí rozhodnutí.

Také přeji hezké svátky.
 
Argumentovat minulostí ve vztahu k vyrovnanosti je „argumentační špička”.
Pokud se podíváme ma jednotlivé výsledky, tak nováčci v IT ve většině případů nezklamali a naopak ukázali svou sílu, což je nadějné pro budoucnost.
Zřejmě si nepochopil (spíše nechtěl pochopit), že zmínka o vyrovnanosti směřovala k faktu, že rozdíl byl o 2 body, co nesvědčí o dominanci USA týmu v tomto ročníku.


Nejdřív jsem myslel, že toto („o tom rozhodl kdo?”) může napsat jen Bohouš, když mu dojdou argumenty a vytáhne své oblíbené „kde je to napsané”.
Odpověď je, že nikdo o tom nerozhodl, je to můj názor - nepotřebuji k tomu něčí rozhodnutí.

Také přeji hezké svátky.
Pokud se jedná o jen tvůj názor a nejsi (nejsi?) golfový Pánbůh, tak tvůj názor není o nic lepší, než jakýkoliv jiný, s ohledem na to, že jsi ho nepodložil žádnou faktickou argumentací, ale jen dojmologií a argumentačními fauly, tak je spíš horší.


Co se týká tebou uváděné vyrovnanosti a argumentace - tady se uplatňují poměrně jednoduché statistické zákonitosti, vítězství v jednom turnaji není dlouhodobá dominance bezu ohledu na skore, vítězství v 11 turnajích ze 13 už dlouhodobá dominance ("jak prase") je, opět bez ohledu na skore jednotlivých turnajů. Pokusím se to vysvětlit, ale pokud se mi to nepodaří, není to moje chyba.
Když výsledek týmu tvoříš součtem výsledků jeho dvanácti jednotlivých hráčů, tak někdo zahraje líp, někdo naopak hůř, ale v průměru ten tým zahraje (jako celek) zhruba tak, jak odpovídá jeho papírové výkonnosti (protože ty extrémy na obě strany se vzájemně vyruší zhruba do nuly, proto se ve statistice extrémní hodnoty "ořezávají"). Takže papírový jasný favorit na 99 % svou roli potvrdí, zvlášť pokud bude hrát proti jasnému outsiderovi. Prostor pro štěstí a náhodu je účinně eliminován právě tím velkým počtem hráčů, jejichž jednotlivé výsledky se sčítají a případné výjimky z těchto zákonitostí jsou opět jen projevem ojedinělého extrému. A dlouhodobé statistiky jak Presidents cupu, tak Ryder cupu to zcela jasně potvrzují. Že to letos bylo o dva body nevypovídá vůbec o ničem, protože se hraje jen na výhru, ne na skore, favorit prostě zahrál to, co potřeboval k vítězství, nebylo to ani vzdáleně o nějaké dramatické bitvě do poslední jamky.

No a co se týká tvého tvrzení, že ""Presidents Cup je bez pochyby nejlepší způsob propagace golfu „ve zbytku” světa.",tak k tomu jen stručně. Pokud podáváš jako fakt, že pro propagaci golfu ve zbytku světa je tím "bez pochyby nejlepším" turnaj, ve kterém amerika vždycky vyhrává a zbytek světa je jen outsiderem, který dělá křoví k tomu americkému vítězství, tak si dovolím ocitovat Jaroslav Haška -"vy jste hlava, pane vachmajstr" :p.


BTW, další často využívaný argumentační faul je snaha o dehonestaci oponenta, například srovnáním s někým v kolektivu neoblíbeným. Někomu chybí faktické argumenty, tak se vytasí aspoň s Bohoušem. Ale já nejsem Bohouš ;)

BTW2, vlastní názor (na rozdíl od konstatování faktu) se v textu označuje, např. frází "podle mě", nebo "já si myslím", apod.
Například: "Myslím si, že Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál.".
Což není to samé, jako konstatování "Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál.". Kdo ten rozdíl nechápe... ten přesto může být dobrý golfista.
Raději dodám, že je samozřejmě rozdíl mezi mluveným a psaným projevem, co v řeči sdělíme modulací (intonace, frázování, ...), to "na papír" musíme napsat. A když už jsem to nakousl, tak ještě dva příklady přihodím:
"Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál?"
"Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál!"


Za přání hezkých svátků děkuji, nakonec snad ta debata nějaký smysl měla.
 
Možná se mnou nebudete souhlasit,ale dá se na to také pohlížet tak,že pravděpodobně "Hvězdy a golfové ikony" zemí jako jsou Korea,Mexiko,Chile atd.
si to rozdají tváří v tvář proti Americkým Superstár,protože ono se to asi mockrát za kariéru nepovede dát si jamkovku s Tigerem a jeho výběrem.Ono totiž každá sportovní akce,pokud tam máte zástupce své země se sleduje s větším zaujetím.Propagací golfu bych to úplně nenazýval,ale prostě to tak nějak pěkně zapadá do globalizovaného systému celoročního kalendáře sportovního průmyslu.
 
Pokud se jedná o jen tvůj názor a nejsi (nejsi?) golfový Pánbůh, tak tvůj názor není o nic lepší, než jakýkoliv jiný, s ohledem na to, že jsi ho nepodložil žádnou faktickou argumentací, ale jen dojmologií a argumentačními fauly, tak je spíš horší.


Co se týká tebou uváděné vyrovnanosti a argumentace - tady se uplatňují poměrně jednoduché statistické zákonitosti, vítězství v jednom turnaji není dlouhodobá dominance bezu ohledu na skore, vítězství v 11 turnajích ze 13 už dlouhodobá dominance ("jak prase") je, opět bez ohledu na skore jednotlivých turnajů. Pokusím se to vysvětlit, ale pokud se mi to nepodaří, není to moje chyba.
Když výsledek týmu tvoříš součtem výsledků jeho dvanácti jednotlivých hráčů, tak někdo zahraje líp, někdo naopak hůř, ale v průměru ten tým zahraje (jako celek) zhruba tak, jak odpovídá jeho papírové výkonnosti (protože ty extrémy na obě strany se vzájemně vyruší zhruba do nuly, proto se ve statistice extrémní hodnoty "ořezávají"). Takže papírový jasný favorit na 99 % svou roli potvrdí, zvlášť pokud bude hrát proti jasnému outsiderovi. Prostor pro štěstí a náhodu je účinně eliminován právě tím velkým počtem hráčů, jejichž jednotlivé výsledky se sčítají a případné výjimky z těchto zákonitostí jsou opět jen projevem ojedinělého extrému. A dlouhodobé statistiky jak Presidents cupu, tak Ryder cupu to zcela jasně potvrzují. Že to letos bylo o dva body nevypovídá vůbec o ničem, protože se hraje jen na výhru, ne na skore, favorit prostě zahrál to, co potřeboval k vítězství, nebylo to ani vzdáleně o nějaké dramatické bitvě do poslední jamky.

No a co se týká tvého tvrzení, že ""Presidents Cup je bez pochyby nejlepší způsob propagace golfu „ve zbytku” světa.",tak k tomu jen stručně. Pokud podáváš jako fakt, že pro propagaci golfu ve zbytku světa je tím "bez pochyby nejlepším" turnaj, ve kterém amerika vždycky vyhrává a zbytek světa je jen outsiderem, který dělá křoví k tomu americkému vítězství, tak si dovolím ocitovat Jaroslav Haška -"vy jste hlava, pane vachmajstr" :p.


BTW, další často využívaný argumentační faul je snaha o dehonestaci oponenta, například srovnáním s někým v kolektivu neoblíbeným. Někomu chybí faktické argumenty, tak se vytasí aspoň s Bohoušem. Ale já nejsem Bohouš ;)

BTW2, vlastní názor (na rozdíl od konstatování faktu) se v textu označuje, např. frází "podle mě", nebo "já si myslím", apod.
Například: "Myslím si, že Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál.".
Což není to samé, jako konstatování "Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál.". Kdo ten rozdíl nechápe... ten přesto může být dobrý golfista.
Raději dodám, že je samozřejmě rozdíl mezi mluveným a psaným projevem, co v řeči sdělíme modulací (intonace, frázování, ...), to "na papír" musíme napsat. A když už jsem to nakousl, tak ještě dva příklady přihodím:
"Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál?"
"Mirek_62 nikdy žádný turnaj nevyhrál!"


Za přání hezkých svátků děkuji, nakonec snad ta debata nějaký smysl měla.
Děkuji za obsáhlou „přednášku” ze základů statistiky a češtinářský koutek.
Musím ocenit tvé umění politiků vytrhnout větu z kontextu a využít ji k podsouvání něčeho, co autor nevyřkl (či nenapsal) - pardon, zapomněl jsem to uvést slovy „myslím si”.
Takže informace pro tebe (protože „si myslím”, že většina debatujících chápe jednotlivé přispěvky jako vyjádření názoru autora), jakékoliv mé minulé, současné i budoucí příspěvky jsou vyjádřením mého názoru - a to i když nebudou obsahovat formulaci „myslím si”, „jsem přesvědčen”, „mám za to” atd.
To jsem ale hlava, pane vachmajst.
 
.
Děkuji za obsáhlou „přednášku” ze základů statistiky a češtinářský koutek.
Musím ocenit tvé umění politiků vytrhnout větu z kontextu a využít ji k podsouvání něčeho, co autor nevyřkl (či nenapsal) - pardon, zapomněl jsem to uvést slovy „myslím si”.
Takže informace pro tebe (protože „si myslím”, že většina debatujících chápe jednotlivé přispěvky jako vyjádření názoru autora), jakékoliv mé minulé, současné i budoucí příspěvky jsou vyjádřením mého názoru - a to i když nebudou obsahovat formulaci „myslím si”, „jsem přesvědčen”, „mám za to” atd.
To jsem ale hlava, pane vachmajst.

Dalším častým argumentačním faulem je snaha odvést diskuzi mimo téma, typickou praktikou je obvinění oponenta z vytrhávání věcí z kontextu. Podle chuti daného soudruha lze opět doplnit o přirovnání k někomu v kolektivu neoblíbenému, pro změnu třeba k politikovi.
Ale jedné věci nerozumím, proč někdo reaguje na příspěvek, který před tím označil jako "no comment". To mi připadá jako docela schíza a neujasněnost názoru.

Já tyhle hry nehraju a nechápu, proč jsi tak hysterický. Nenech prchlivost cloumat svým majestátem, názor můžeš mít jaký chceš a nikdo ti ho nevezme, i když si ho neumíš obhájit. Tohle přece není jamkovka a nejde o výhru, aspoň já to tak nemám. A snad každý golfista ví, že jakmile mu do jeho hry začnou zasahovat emoce (frustrace je nejhorší), tak to jde všechno do háje.

Tak nebylo by lepší diskutovat k tématu a argumentovat fakty?
 
Díky za vlákno!

Jsem rád, že v USA hraje nakonec Tiger Woods, asi tak milión lidí jenom díky němu bude přikovaných k obrazovkám. Vůbec mu tu úlohu nezávidím. Ale je to Tiger Woods - určitě to dá. Snad se mu herně bude dařit.
Tiger toho v golfu dokázal hodně, ale je tam spousta jiných skvělých mladých hráčů, golf opravdu není jen Tiger, leda pro ty lidi, kteří se o golf nezajímají.
 
Ted už nemá cenu to rozebírat, ale pokud by pořadí nasazení hráčů mezinárodního týmu bylo jiné, mohlo to vyjít...ale na kdyby se golf nehraje. Nic proti hráčům USA ale některým poněkud nafoukaným hvězdám by bylo hezké zavřít ústa. Jo fandil jsem zbytku světa, ale uznávám, že tým USA vyhrál nakonec zaslouženě i když od selhání byli jen krůček. Škoda, že Ernie nepostavil ještě někoho z Jihoafričanů, je tam dost dobrých hráčů...
 
Jen takový dotaz, protože jsem to nesledoval to dění před.., ale proč nebyl v teamu např Rory , Rahm , Garcia , molinari a další špičky mimoamerického golfu? Nechtěli hrát nebo nebyly vybráni?
 
Jen takový dotaz, protože jsem to nesledoval to dění před.., ale proč nebyl v teamu např Rory , Rahm , Garcia , molinari a další špičky mimoamerického golfu? Nechtěli hrát nebo nebyly vybráni?
Evropani tam nehrají, ti hrají ryder cup...
 
Jen takový dotaz, protože jsem to nesledoval to dění před.., ale proč nebyl v teamu např Rory , Rahm , Garcia , molinari a další špičky mimoamerického golfu? Nechtěli hrát nebo nebyly vybráni?
Presidents cup je sice USA proti"zbytku světa", ale z toho zbytku světa byla vyňata Evropa. Tenhe turnaj si vymysleli američané 15 let po tom, co naopak do Ryder cupu byla Evropa přidána (protože angličany už asi nebavilo dál dělat křoví americkému zvyšování sebevědomí). No a když pak američané zjistili, že celá Evropa už je pro ně v Ryder cupu víc než rovnocenný soupeř, tak si pro zvyšování sebevědomí založili tenhle Presidents cup proti "zbytku světa", ovšem s vyloučením Evropy, protože pak už by v té roli outsiderů byli američané - a o takovou propagaci golfu zřejmě v USA nestojí :cool: .
 
:) zase prima diskuze :) jen jeden pohled na věc, proč mi ten turnaj nepřijde zbytečný.

Basket je na OH od počátku minulého století. Lze snáze spočítat výherce ostatních zemí než USA. Přesto bych se bál to označit za zbytečné.
Fotbalový fanoušek nejsem, ale poháry hrají proti sobě týmy od nejvyšších soutěží až po 3. ligy - a to nejen u nás.

Věřím, že v Argentině nebo Mexiku ...... se na Presidents Cup podívají lidé spíš než na obyčejný turnaj, kde hraje Abraham Ancer.. (a jiní :)) Minimálně na mě to jednou fungovat bude. Kdyby Klára Spilková hrála Solheim Cup, tak jej budu asi sledovat daleko bedlivěji a chtěl bych jej vidět. Takhle mi stačí výsledkový servis druhý den :)
 
Týmové soutěže jsou koření golfu, navíc se hrají o prestiž a ne o prachy, jsou tam zajímavé formáty, které se jinak prakticky nehrají a kromě světové jamkovky jednou do roka se moc turnajů ve hře na jamky nehraje, přitom jamkovka je dost napínavej formát. Takže bych tyto týmové soutěže spíš rozšířil a dokonce by mi ani nevadilo, kdyby se hrály ve formátu "smíšených" družstev, protože ten ženský golf (můžete mne kamenovat) taky občas nabízí slušnou podívanou.
 
Já si taky myslím, že atmosfére je poloviční oproti Ryder Cupu.
A taky si myslím, že Presidents Cup má smysl (viz výše uvedené).
A k těm statistikám - v Ryder Cupu (a nedíval jsem se do statistik, je to jen dojem) ty statistiky zase tak moc neplatí - za posledních x let byli evropani papírově skoro vždy outsideři (ano, ne tak velcí outsideři jako mezinárodní tým), ale prostě měli méně hráčů ve světovém top10, méně hráčů v top20, méně vítězů na PGA/ET, přesto mají více výher.
 
Já si taky myslím, že atmosfére je poloviční oproti Ryder Cupu.
A taky si myslím, že Presidents Cup má smysl (viz výše uvedené).
A k těm statistikám - v Ryder Cupu (a nedíval jsem se do statistik, je to jen dojem) ty statistiky zase tak moc neplatí - za posledních x let byli evropani papírově skoro vždy outsideři (ano, ne tak velcí outsideři jako mezinárodní tým), ale prostě měli méně hráčů ve světovém top10, méně hráčů v top20, méně vítězů na PGA/ET, přesto mají více výher.
možná ten ranking souvisí i s tím, na jaké túře hraješ, (nevím jestli za vyhru v turnaji evropské PGA dostaneš stejné body do světového pořadí jako v Americe?)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom