Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Překážka pro vstup do golfu

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Co vy, jakožto řadoví golfisté, vnímáte jako největší překážku pro vstup do golfu? Je to jeho stigma zbohatlického pokřiveného prostředí? Cena? Příliš mnoho podmínek, aby hráč mohl hrát? 
A co si myslíte, že by hřiště/ kluby/ ČGF měly udělat, aby se do českého golfu nahrnulo více lidí?
 
Z vlastní zkušenosti co jsem si myslel než jsem začal hrát : 
1 : Je to drahý
2 : Je to snobský
3 : Není to sport

Když už jsem začal hrát tak už  mi nevadila zelená karta, zjistil jsem že sport to je(když chci něco dělat musím před golfem, po golfu se můžu tak akorát válet). Jako hlavní překážku vidím celkovou neinformovanost širší veřejnosti.
 
Ja si myslel uplne stejne věci, ale nakonec jsem mel stesti a potkaval zatím normalni lidi
Jak si pamatuju na zacatky tak to bylo pekne fyzicky narocne... po turnaji jsem malem doma vždy usnul. Ted uz je to podstatne lepsi.

V nas v klubu vidim problém zase v male ucasti na turnajích. Chodi stabilních 20 lidi plus nejaci nahodni. Nejspis je problém v cenove politice, ze se plati 250 Kc startovne plus normalni fee
 
250 Kč startovné je v podstatě zadarmo - nám chodí na turnaje stabilně cca 50 lidí (což je bomba a jsme za to moc vděční) a i tak to v podstatě při započtení všech nákladů (ceny, poháry, příprava hřiště, rozhodčí,...) vychází na černou nulu.
 
Nazory beznych lidi popsal Karlos dokonale.
Ja vnimam problem v tomto:
1 - tezky zacatek: sice to neni hra na housle, ale sdili to mnohe. Clovek musi vynalozit velke usili, aby si alespon trosku zahral. Mnoho jinych sportu lze nejak provozovat defakto z bodu 0, bez trenera a nutnosti vetsich investic.
2 - casovy fond: golf do tohoto stoleti svymi naroky na cas skoro nepatri. Pokud jdete hrat beznou 18tku, tak je skoro cely den v ... To si muze dovolit malo kdo (prace, rodina, pratele...).

V zahranici se aktualne hodne perou s ubytkem hracu. Vypada to, ze cesta by mohla byt nejaka kombinace zabavicek ala Top Golf (kombinace drivingu s necim ala bowling score system + jidlo) nebo 3 jamkova fee (odbehnu si na hodku golfu...).
 
Mohu popsat za sebe, z úhlu pražáka:

1) je to drahý - no, je to drahý, prostě není to jako běhaní, kde se na určitý stupeň amatérské výkonnosti dostane člověk v podstatě jen s keckami a svojí pílí - pravidelným tréninkem
2) nutnost auta - pokud nebydlím u hřiště a nejsem zrovna v Praze, a nemám auto, tak prostě je to mnohem komplikovanější se na hřiště vůbec dostat, zvlášť pravidelně, nemluvě o nutnosti tahat výbavu s sebou
3) chybějící online komunita - pro mě to tak v podstatě bylo, byť mám kliku na přátele, kteří golfisty jsou a mé první kroky směřují, tak v podstatě je pro začátečníka hodně těžké se k nějaké skupině golfistů připojit. Když to porovnám s volejbalem - tak na volejbal jdete, dobře, někdo přijede drahým autem, někdo levnějším, někdo sockou... ale pak se všichni ve školní šatně převléknout a jdou plácat společně volejbal v kraťasech a nějakém triku, to jsem u golfu (v Praze a okolí) nezažil a vlastně si ani neměl na internetu pořádně kde zeptat, abych nevypadal jako hlupák... a podle reakcí i z řad lidí kolem levného golfu i proběhlé túry - nejsem v tom jediný. Na druhou stranu, jak člověk chvíli vydrží, zjistí, že to není tak dramatické - ale ta vstupní bariéra je velká.  
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom