Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Přehled holí podle HCP

to máš sice pravdu, fitting ti ale neublíží - navíc jej můžeš v rámci fitting days absolvovat zdarma
Ale já neříkám, že fitting holí je nesmysl... Jen to podle mě není gró hry valné většiny hráčů... Když vídám na hřištích ty miliony druhů švihu se všemi průvodními pohyby od hlavy až k patě, pak bych měl snad strach o výrobce holí, kolik toho musí vymyslet, aby k těm všem švihům napasovali hole... Takže když se vrátím o 3 zbytečné stránky dohadů zpět k původní otázce, zda existují hole pro mid-HCP tak ano existují a pokud někomu víc záleží na vzhledu či preferenci značky, než na přesném naměření k rychlostem hole, ramen, uší a nejbližší družice, asi chybu neudělá... Ten, kdo ví co od holí chce a ví, jak je strojově přesně používat, aby poznal skutečný přínos holí na míru, se tu nebude ptát... Ale tak je to zdarma, tak proč ne???:-D
 
Takže cpát prachy do trenérů je taky k ničemu, na to naše plácání stačí youtube.
Pokud to bylo směřováno na mě, tak nic takového jsem neřekl, ani nemyslel a z toho co jsem napsal ani nelze odvodit... Naopak tvrdím, že za úspěchem a zlepšováním je v první řadě trénink... A k tomu trenér tak nějak patří, jako asi u všech sportů, které se člověk chce naučit...
 
Ale já neříkám, že fitting holí je nesmysl... Jen to podle mě není gró hry valné většiny hráčů... Když vídám na hřištích ty miliony druhů švihu se všemi průvodními pohyby od hlavy až k patě, pak bych měl snad strach o výrobce holí, kolik toho musí vymyslet, aby k těm všem švihům napasovali hole... Takže když se vrátím o 3 zbytečné stránky dohadů zpět k původní otázce, zda existují hole pro mid-HCP tak ano existují a pokud někomu víc záleží na vzhledu či preferenci značky, než na přesném naměření k rychlostem hole, ramen, uší a nejbližší družice, asi chybu neudělá... Ten, kdo ví co od holí chce a ví, jak je strojově přesně používat, aby poznal skutečný přínos holí na míru, se tu nebude ptát... Ale tak je to zdarma, tak proč ne???:-D
Krásně napsané , lépe to snad nejde zformulovat. Co to je ten prodejní fiting zdarma, nic více než zdůvodnění proč nemají vaše vysněné hole ihned k dodání, proto to bude tak dlouho trvat než se vyrobí?? Omyl nic není skladem, skladem pouze demo nebo uni velikost a tu vám buďto prodlouží nebo flexou uřežou popř. vmění grip nebo přimotají pásky, toto vše. Zbytek Číňan slepí vyfitované hlavy s vybranými shafty nasadí gripy zabalí( operace na max 3 hoďky) a do týdne max 14 dnů je máte tady. No nekupto a ještě sleva= samo protože to je bez zbytečných meziskladů a manipulací.
 
Zbytek Číňan slepí vyfitované hlavy s vybranými shafty nasadí gripy zabalí( operace na max 3 hoďky) a do týdne max 14 dnů je máte tady. No nekupto a ještě sleva= samo protože to je bez zbytečných meziskladů a manipulací.
Nejdřív si zjisti, kde jsou umístěny "fitting factory" a pak tu plácej něco o číňanech.
 
Musím obdivovat, jak @bohumil.koval dokázal vlákat do diskuze @JanKostalCZE - to se opravdu nestává často 😂 ... a navíc opakovaně.

Během své hry jsem měnil hole 3x a vždy to souviselo s určitou stagnací v mém golfovém vývoji. První hole byly z bazoše, pak okolo HI=25 (Titleist AP1) a pak kolem HI=11 (Callaway Apex CF16) - vždy tedy hole “co hodně odpouští”.
Zmíněná stagnace trvala rok až dva, takže čas na fitting bylo dost a jsem rád, že jsem tuto změnu udělal.
Otázkou jistě zůstává, zdali bych se posunul i beze změny holí. Nicméně psychologický efekt to určitě mělo.

Takže @bajza - hodně štěstí při volbě a určitě vybírej hlavně “pocitem” a “smash-factorem” a nedej na rady obchodníků!
 
minimální příspěvek fittingu je zjistit vhodnou délku shaftu, lie hole, případně velikost gripu - toto by si měl nechat změřit i úplný začátečník

takže z tohoto pohledu fitting smysl má

pak tuhost shaftů, kde jinde než tady si to může člověk zkusit a porovnat na jednom místě

tady to taky má smysl i pro úplného loosera

koupit bazarové hole má smysl jedině v případě že přesně vím co chci
 
Je zajímavé co dokáže jedna nevinná otázka na hole pro zlepšení hry, první tři čtyři odpovědi ještě k tématu, pak se to zvrhne v hádku jestli fittovat nebo nee, přitom ty témata už se tu probíraly snad stokrát, fitting ano nebo ne, jaké hole do začátku a podobně.. @bajza musí být úplně nadšený zdejší štěkavou komunitou a tří stránek OT... Howgh..
 
No pokud je zcestný fakt, že ten člověk o kterém jsem mluvil se díky dostatečnému tréninku a vůli(nikoli nafittovaným holím) naučil golf tak, jako nikdo z vás, pak prosím... Ale nemůžete se pak na mě zlobit, že neberu některé z vás moc vážně...:-D Uvědomte si prosím, že drtivá většina z vás hraje golf na úrovni těch hokejových rybníkářů... Lepší rybník, horší rybník, ale pořád je to od rákosu k rákosu... A jestli mi chcete tvrdit, že jejich hru zlepšíte tím, že jim koupíte mírovky, tak vás fakt jinak brát nebudu... Ono nejen v golfu je oproti světu znát nějaký český komplex, kdy tu lidé k reakreačnímu sportu přistupují stran výbavy jako profíci... Počínaje koly za 100 tisíc pro víkendové větrání pivních pupků a konče holemi, co vám prodlužují pindíky v řádech desítek metrů...
ty já nevím...
to jako když není ženská jako manekýna, tak má kupovat jen hadry od Vietnamců?
I kdyby vypadala v šatech ze salonu jen o fous líp, tak to stojí za to. Zvlášt, když si to může dovolit, ne?
To, že chce někdo něco kvalitního a na míru, není přeci jenom o egu...a když to zlepší jeho hru, tak tím spíš
nebo jsem to blbě pochopila?
 
mladší žena, to je sen každého muže..ale prozraď, kolik to stálo a co vše bylo prošlo fittingem??
Asi po ránu nechápu narážku, ale budiž :)

Jako je tady spousta "odborných" rad lidí, kteří mají vyhraněný názor na golfový fitting. Já po zkušenostech a viditelných dopadech na něj nedám dopustit a doporučuji ho každému začínajícímu golfistovi, který chce víc hrát i více trénovat.
Znám lidi, kteří do teď hrají s koupeným setem (např Wilson) a přehrajou mne jenom díky tomu, že více trenujou. Ale to fitting nikdy nezachrání.
Každý fitting začíná stejně otázkou jak často hrajete a jak často trénujete.
Probírá se to víceméně každý rok. Když je začátečník, který se sotva trefí, tak nemá smysl kupovat nějaký set z velkoprodejen. Lepší je koupit si demo hůl a trénovat. Pak bud si koupit z bazaru, pokud stále není přesvědčen, nebo právě zajít na první fitting, kde si s ním popovídaj, párkrát švihne a vyberou mu nějaký začátečnický set. Co tady stále je probírané je shaft hole, ale pro začátečníka je víc duležité aby ta hůl uměla odpustit, když zahraje špičkou a hlavně aby mu vyhovoval grip. Protože hůl začíná (nebo končí) u hráče gripem.
A ikdyž si pujdete vybrat hůl do golfového obchodu, tak každý rozumný obchodník, s váma alespon ten základní fitting provede.

@bajza jestli chceš mít alespoň nějaký přehled, které hole patří kam, tak na citygolf.cz mají dobře napsaný krátký popisek u každého setu želez. Např málo trénuju hodně hraju :) To ti dá alespon představu kam upřít zrak při rozhodování.
 
ty já nevím...
to jako když není ženská jako manekýna, tak má kupovat jen hadry od Vietnamců?
I kdyby vypadala v šatech ze salonu jen o fous líp, tak to stojí za to. Zvlášt, když si to může dovolit, ne?
To, že chce někdo něco kvalitního a na míru, není přeci jenom o egu...a když to zlepší jeho hru, tak tím spíš
nebo jsem to blbě pochopila?
Ač se to nemusí na první pohled zdát, ano, jistou souvislost tento příměr má... A pokud tedy mohu rozvinout tento OT, tak bych té ženě také doporučil raději zapracovat sama na sobě, třebas úpravou stravy a sportem, než vymýšlet, jak na své špeky co nejlépe naskládat hadry tak, aby to vypadalo trochu kloudně... Takže jsme tam, kde jsme byli-u toho, co je nejdůležitější a nejefektivnější... Totiž upravit sám sebe, nikoli hole nebo hadry... Dobré hole a hezké hadry jen vypíchnou ten kvalitní základ... Pokud tam základ není, dost často to naopak působí kontraproduktivně-někdy až směšně... A peníze bych do toho netahal, však sami tvrdíte, že fitting je zdarma... Já se bavím o principech a posloupnosti bodů důležitosti...
 
Ač se to nemusí na první pohled zdát, ano, jistou souvislost tento příměr má... A pokud tedy mohu rozvinout tento OT, tak bych té ženě také doporučil raději zapracovat sama na sobě, třebas úpravou stravy a sportem, než vymýšlet, jak na své špeky co nejlépe naskládat hadry tak, aby to vypadalo trochu kloudně... Takže jsme tam, kde jsme byli-u toho, co je nejdůležitější a nejefektivnější... Totiž upravit sám sebe, nikoli hole nebo hadry... Dobré hole a hezké hadry jen vypíchnou ten kvalitní základ... Pokud tam základ není, dost často to naopak působí kontraproduktivně-někdy až směšně... A peníze bych do toho netahal, však sami tvrdíte, že fitting je zdarma... Já se bavím o principech a posloupnosti bodů důležitosti...
nechci se nejak zastavat @NaBednu, ale zkus navrhnout zene, pritelkyni, manzelce...."Vis co, nevymyslej, jak naskladat svoje hadry na ty tvoje špeky tak, aby to vypadalo trochu kloudne...ALE radeji zapracuj na sama na sobe !!!!" A uvidis co se stane....... Kdyz uz nic jineho, tak se hodne rychle dostanes do reality... 😂 😂 😂 😂 😂 😂
 
To mikky.tommy: Zaplaťbůh tohle jsem doma v životě vyslovit nemusel...;) Při výběru partnerky musíš myslet mnoho kroků dopředu...😁 Ale dotknout se "golfových špeků" je evidentně podobně nebezpečné...;)
 
Začalo to nevinně pouze jsem doporučil: “ že si má koupit to co se mu bude líbit a co mu padne do ruky” a že stejně s tím nebude hrát ten co mu radí nebo fitér. A to byl ten ČERVENÝ HADR PRO DISKUTÉRY A UŽ SE TU SYPALY MOUDRA.
 
Začalo to nevinně pouze jsem doporučil: “ že si má koupit to co se mu bude líbit a co mu padne do ruky” a že stejně s tím nebude hrát ten co mu radí nebo fitér. A to byl ten ČERVENÝ HADR PRO DISKUTÉRY A UŽ SE TU SYPALY MOUDRA.
A nejvíc „mouder” bylo od tebe 🤭

Jinak základní členění holí vhodnosti dle úrovně hráče je i na https://www.clubhousegolf.co.uk/acatalog/Mens_Golf_Clubs.html
9C353E5B-436E-4FAE-ADB6-07956EB302EB.jpeg
 
nechci se nejak zastavat @NaBednu, ale zkus navrhnout zene, pritelkyni, manzelce...."Vis co, nevymyslej, jak naskladat svoje hadry na ty tvoje špeky tak, aby to vypadalo trochu kloudne...ALE radeji zapracuj na sama na sobe !!!!" A uvidis co se stane....... Kdyz uz nic jineho, tak se hodne rychle dostanes do reality... 😂 😂 😂 😂 😂 😂
Stane se to, že budeš mít spoustu času na golf
 
Ač se to nemusí na první pohled zdát, ano, jistou souvislost tento příměr má... A pokud tedy mohu rozvinout tento OT, tak bych té ženě také doporučil raději zapracovat sama na sobě, třebas úpravou stravy a sportem, než vymýšlet, jak na své špeky co nejlépe naskládat hadry tak, aby to vypadalo trochu kloudně... Takže jsme tam, kde jsme byli-u toho, co je nejdůležitější a nejefektivnější... Totiž upravit sám sebe, nikoli hole nebo hadry... Dobré hole a hezké hadry jen vypíchnou ten kvalitní základ... Pokud tam základ není, dost často to naopak působí kontraproduktivně-někdy až směšně... A peníze bych do toho netahal, však sami tvrdíte, že fitting je zdarma... Já se bavím o principech a posloupnosti bodů důležitosti...
Jasně, to se přece obecně ví, že není důležitý co má ženská v hlavě. Důležitý je jak vypadá, a hlavně, jak umí poslouchat. A co se vůbec s...ou ženský do golfu. Máte recht, jdu vařit.
 
Jasně, to se přece obecně ví, že není důležitý co má ženská v hlavě. Důležitý je jak vypadá, a hlavně, jak umí poslouchat. A co se vůbec s...ou ženský do golfu. Máte recht, jdu vařit.
No musím se přiznat, že v rámci vaší kolegyní nastoleného tématu jsem se tím, co má která z vás v hlavě, nijak nezaobíral a ani jsem to nepovažoval za nutné, jelikož téma bylo jasně vymezené... Pozor na kouzla nechtěného...;)
 
No musím se přiznat, že v rámci vaší kolegyní nastoleného tématu jsem se tím, co má která z vás v hlavě, nijak nezaobíral a ani jsem to nepovažoval za nutné, jelikož téma bylo jasně vymezené... Pozor na kouzla nechtěného...;)
"Při výběru partnerky musíš myslet mnoho kroků dopředu...😁"
Omlouvám se, vybrala jsem na odpověď špatný post. Moje reakce byla směřovana vlastně na větu výše, z jiného postu. Ano, nemám ráda arogantní, přezíravé chlapy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom