Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Představuji se :-)

mikiqex

Nováček
Ahoj kolegové golfisté.

S golfem jsme s přítelkyní začali v létě 2014, kdy nám Slevomat přihrál levné intro na Hluboké. O týden později jsme green fee na akademii, které bylo v ceně intra, již jeli využít s vlastním vybavením. Pro začátek bazarovým, ale vešli jsme se oba do pěti tisíc. Pak že je golf drahý sport! :) Když to srovnám se sjezdovým lyžováním, u nás tolik populárním, mohou si v klidu podat ruce.

Na golfu mě baví ty procházky po upravených hřištích, kde je většinou božský klid a krásná příroda, že ho mohu hrát i v důchodu, že potkávám poměrně málo blbců, protože na ty je to příliš nóbl sport, že má sympatický dress code a jasně daná pravidla, která znají odpověď téměř na všechny situace, které mě mohou potkat. Líbí se mi kontrast dlouhých odpalů a přesných puttů.

Naopak mě nebaví akvarijní a důlní činnosti v překážkách a že po pouhých pár týdnech bez tréninku stihnu zapomenout i to, na kterou stranu odpaluji :oops: Protože hrajeme hlavně přes léto, standardní herní počasí je buď 35° ve stínu, nebo naopak déšť, kdy po jednom takovém zůstaly (opět na Hluboké) na fervejích popadané stromy.

Moc to nehrotíme, dva roky jsme jen tak honili míčky po akademiích a odpalištích, a teprve loni na jaře jsme se dokopali na kurz, zakončený zelenou kartou. Tu máme od července a s HCP 54 asi vydržíme do smrti :) Oba jsme sebekritičtí introverti, takže asi bude docela trvat, než/jestli se ukecáme k nějakému turnaji či účasti na HCP dnu.

Během léta jsme využívali nabídek hřišť z menu ČGK, jehož jsme členy, a letní sezónu zakončili (díky volnému půldni v programu) v Elephant Hills Resort na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Na antilopy, slony a krokodýly jsou tam zvyklí, ale takové dvě lamy tam určitě ještě neměli :D
 
Upraveno:
Tady si to někdo umí ulehčit :)
Vítejte mezi námi, jistý si nejsem, ale tipuji, že jste tady první kdo hrál v Zimbabwe :)
 
Jankostal tam myslis jeste nehral? :))))))
Witejte, lamáků je nás tady plno o_O;)
Šlajs a topina jsou u me v arsenalu stale jako doma :) neni golfovy den abych o nich nevedel ..... a jeste par let to tak jiste bude.
 
Vitejte mezi nas, zavisle silence :D
a pro @Jirka75 , nehral :(
 
Moc to nehrotíme, dva roky jsme jen tak honili míčky po akademiích a odpalištích, a teprve loni na jaře jsme se dokopali na kurz, zakončený zelenou kartou. Tu máme od července a s HCP 54 asi vydržíme do smrti :) Oba jsme sebekritičtí introverti, takže asi bude docela trvat, než/jestli se ukecáme k nějakému turnaji či účasti na HCP dnu.

Vítejte na fóru, btw. které akademie apod vás oba nejvíce zaujaly, když je máte takto nachozené, nějaký subjektivní žebříček?

Jinak až budete mít chuť, jukněte na náš SunsetCup, takový HCP den na Zbraslavi, případně teď devítka v Hořehledech, kam jedeme na víkend, v NE turnajek.
 
Díky všem za přivítání.

které akademie apod vás oba nejvíce zaujaly, když je máte takto nachozené, nějaký subjektivní žebříček?
Nachozené moc nemáme. Jestli si dobře vzpomínám, z části tehdy nebylo moc z čeho vybírat, z části se mi nechtělo experimentovat, protože znalost hřiště zlepšuje skóre :) Nejprve jsme jezdili na Hlubokou, pak do Benátek.

Na Hluboké byli hodně komáři a hustý porost v outech (= delší hledání a větší ztráty), ale až na pár vydřených míst byly trávníky super. A tuším, že jejich maršála, p. Píchu, ani netřeba zmiňovat :)

Benátky jsou fajn hlavně vzdáleností od Prahy. Hřiště je OK, líbilo se mi tam, míčky se hledají o něco lépe, ale jak je akademie zhuštěná, poměrně často nevydařený odpal dopadne blízko jiného hráče, takže při zaplnění tam nemusí být úplně bezpečno. Při tradičním šlajsu na první jamce jsem vždy trnul, abych skončil v síti a netrefil auto na parkovišti, přepálený odpal na devítce zase doletí až na tréninkový green.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom