Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Předpověď počasí (weby)

Dnes jsem narazil na tento článek o předpovědi počasí a jak se meteorologové zlepšili za 10 let v přesnosti předpovědi o 1 den. Nutí mne to k drobnému pousmání, protože je to v podstatě stejně dlouhá doba (9 let), co se můj život začal počasím řídit takřka výhradně. Bez toho, aniž bych tušil jaké bude počasí, se nedá provoz golfového resortu plánovat. A proto si dovolím tvrdit, že mám určité srovnání v přesnosti předpovědí dam a pánů, které je nám předkládáno. A byť mají jeden z nejvýkonnějších počítačů v ČR, tak dle mého je jejich odhadování stále stejně tragické.

Uznávám, úroveň teploty odhadují poměrně spolehlivě. Ale tu (až na nějaké extrémní výkyvy 3x do roka) odhadne dle roční doby každý z nás poměrně spolehlivě. A přiznám se, že je mi dost jedno, jestli se spletu o 2 - 3 stupně.

Většinu z nás zajímá především sluneční svit a případné srážky. A ve spolehlivosti jejich předpovědi jsou na tom dle mého meteorologové stále stejně úspěšní, jako já - je to zhruba 50:50.

Nebo máte jiný pocit?
 
Dnes jsem narazil na tento článek o předpovědi počasí a jak se meteorologové zlepšili za 10 let v přesnosti předpovědi o 1 den. Nutí mne to k drobnému pousmání, protože je to v podstatě stejně dlouhá doba (9 let), co se můj život začal počasím řídit takřka výhradně. Bez toho, aniž bych tušil jaké bude počasí, se nedá provoz golfového resortu plánovat. A proto si dovolím tvrdit, že mám určité srovnání v přesnosti předpovědí dam a pánů, které je nám předkládáno. A byť mají jeden z nejvýkonnějších počítačů v ČR, tak dle mého je jejich odhadování stále stejně tragické.

Uznávám, úroveň teploty odhadují poměrně spolehlivě. Ale tu (až na nějaké extrémní výkyvy 3x do roka) odhadne dle roční doby každý z nás poměrně spolehlivě. A přiznám se, že je mi dost jedno, jestli se spletu o 2 - 3 stupně.

Většinu z nás zajímá především sluneční svit a případné srážky. A ve spolehlivosti jejich předpovědi jsou na tom dle mého meteorologové stále stejně úspěšní, jako já - je to zhruba 50:50.

Nebo máte jiný pocit?
Ten clanek asi bude pravdivy... nicmene uroven superpocitacu v zahranici je proste jinde a taktez i jejich modely.

Myslim, ze je to dano i prioritou, kterou u nas predpoved ma. Preci jen jsou jine zeme, kde pocasi dela vetsi kousky a tudiz je ta informace pro lidi cennejsi.

Kazdopadne aladin na srazky celkem funguje. Je fakt, ze to ale resim digitalne: ma prset / nema prset. :D
 
Kazdopadne aladin na srazky celkem funguje. Je fakt, ze to ale resim digitalne: ma prset / nema prset. :D

No jasně. Jenže v polovině případů, kdy pršet má, tak neprší. A obráceně. Takže i tohle je ti dost k prdu:).
 
Já vždy projdu aspoň 5 předpovědí a vyberu si tu která se mi nejvíc líbí :D
Letos jsem na golfu zmoknul jen 2x
 
Já vždy projdu aspoň 5 předpovědí a vyberu si tu která se mi nejvíc líbí :D
Letos jsem na golfu zmoknul jen 2x
Letos zmoknout na golfu bylo umění ;)
 
No uprime. Ja jsem letos zmoknul dvakrat a to durch. Jenze ani jednom pripade by mi sebelepsi peedpoved nepomohla, protoze slo o turnaje. Takze si myslim ze jeto jedno. :)
 
Pokud potřebuji mít opravdu jistotu tak si projdu několik serverů:
- windguru.cz (zakoupením PRO verze se přesnost předpovědi výrazně zlepší, protože jsou použita data o 12 hodin čerstvější)
- yr.no
- chmi.cz
- wetteronline.de
- windy.com
Snažit se mít jistotu na více jak 3 dny dopředu je bláznovství. Zvlášť když přechází fronta nebo se formuje nějaká anomálie. To je nereálné i 24 hodin.
 
Já vždy projdu aspoň 5 předpovědí a vyberu si tu která se mi nejvíc líbí :D
Letos jsem na golfu zmoknul jen 2x
Ne nadarmo se jmenuješ Šťastný. Já si kolikrát přál zmoknout... a nic :p:p:p
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom