Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pravidlové kartičky pro golfisty

Teď mě napadlo - co na základě těchto dotazů vytvořit jakýsi manuál, kartičky s nápovědou? Něco ve stylu Ano / Ne diagramu.

Nástřel:

Zahrál jsem ránu:

Je v poli? ANO - jdu k míči.
NE - je jisté, že skončil mimo hranice hřiště?
ANO - hraju nový míč +1 trestná
NE - je jisté, že skončil ve vodní překážce?
ANO - postupuji dle pravidla o vodní překážce (je červená? Žlutá? - možnosti)
NE - pravděpodobně tedy budu původní míč hledat - nahlásím a zahraju provizorní míč.

Myslím, že by to ocenila spousta golfistů. Navíc se to tu dá konzultovat a udělat opravdu blbuvzdorné. Taková cesta golfisty od odpaliště po jamku.

Golfistova cesta [emoji3]
 
Takový základní nástřel základního průvodce. Co vy na to? Připomínky, doplnění, úpravy - vše je možné :) Chybí tam toho spousta - závady, jamkoviště, míč se pohne, překlepy atd... Jen jestli má smysl to ladit dál.

Gofistův průvodce.png
 
Upraveno:
Líbí se mi moc, ale myslím, že bude obtížné - co mě k tomu napadá:
  • musí to být jednoduché, 5-7 buněk, jasná a jednoduchá cesta, bez přemýšlení, nesmím sledováním "procesu" trávit víc času, než hrou
  • kartiček může být víc, nastřelený návrh bych klidně rozdělil na kartičku - odehrál jsem ránu, co teď... jiná kartička - míč ve vodě, co teď
  • čím víc na to koukám, tím myslím, že bude těžké to osekat na tu jednoduchost a přehlednost zároveň
  • problém vidím v tom, pro koho kartička je - rozdílná úroveň hloubky informací je dle toho, kdo je čtenářem, cílovou skupinou... jinná úroveň bude pro hobby, jiná pro turnaje, jiná pro hračičky a pedanty...
Ještě pro tvorbu je dobré ty cesty buňku při tvorbě číslovat, dobře se na to pak odkazuje, v jakém "bodě" jsi. Tzn. buňka má číslo třeba 1.1.2.1. atp, nebo něco podobného, klidně i abecedně. Hezký, UML diagramy v golfu! Jsem úplně nadšen, chci! :-D
 
Fuj ten diagram...bože...z toho jdou na mě osypky :eek: @doktordee promiň, máš to precizní. Já si jen umím představit ty kartičky na kroužcích, jakože kroužkový bloček, lehce by se to obracelo....;):)
 
Fuj ten diagram...bože...z toho jdou na mě osypky :eek: @doktordee promiň, máš to precizní. Já si jen umím představit ty kartičky na kroužcích, jakože kroužkový bloček, lehce by se to obracelo....;):)
"Fuj ten diagram..." není zrovna konstruktivní připomínka. Zbytek je akceptovatelný. Jen si to ale zkus nejdříve představit - osobně si myslím, že by ses ulistovala k smrti [emoji6]
 
Je mozne, ze by nebylo mozne urcit kde mic presel do vody?
Chybi tam odbocka pro dropovaci zony, ktere jsou v mistnich pravidlech
Možné to je. Dohady jsem zažil na vlastní uši i oči.
 
"Fuj ten diagram..." není zrovna konstruktivní připomínka. Zbytek je akceptovatelný. Jen si to ale zkus nejdříve představit - osobně si myslím, že by ses ulistovala k smrti [emoji6]
Skládačka? Harmonika?
 
Základní myšlenka super, dokud jsem neviděl ten diagram...
Základní kámen asi bude najít správnou formu, lejstro s diagramem asi ne..
Jak tu padlo, kroužkový bloček by byl fajn.
A pokud budou okraje jako barevné záložky, aby šlo rychle dohledat kde pokračuje daná odbočka, mohlo by to fungovat.
Něco menšího než scorekarta, myslím vyšla v takovém formátu zjednodušená pravidla. V tom se listuje super.
 
Já bych počkal, teď už jen necelý rok. Nová pravidla budou jednodušší a tím pádem i příslušný diagram.;)
 
"Fuj ten diagram..." není zrovna konstruktivní připomínka. Zbytek je akceptovatelný. Jen si to ale zkus nejdříve představit - osobně si myslím, že by ses ulistovala k smrti [emoji6]
Tak spojení "fuj diagram" neměla být původně konstruktivní připomínka, vzápětí jsem se ti omluvila - aby tedy bylo jasné, že je to nadsázka, vtip...i když...jak vidím z vývoje diskuze, konstruktivní to vlastně bylo - vyplývá z toho, že takový byť precizně vytvořený diagram, není dobré řešení pro více lidí. Ano, je mi jasné, že by mohl kroužkový bloček narůst do netušených rozměrů, ale měla jsem za to, že se tu pídíte k jednoduchosti. Pravidla mají přeci také podobu brožury, která se téměř vejde do kapsy (větší...klokaní);)
 
Tak spojení "fuj diagram" neměla být původně konstruktivní připomínka, vzápětí jsem se ti omluvila - aby tedy bylo jasné, že je to nadsázka, vtip...i když...jak vidím z vývoje diskuze, konstruktivní to vlastně bylo - vyplývá z toho, že takový byť precizně vytvořený diagram, není dobré řešení pro více lidí. Ano, je mi jasné, že by mohl kroužkový bloček narůst do netušených rozměrů, ale měla jsem za to, že se tu pídíte k jednoduchosti. Pravidla mají přeci také podobu brožury, která se téměř vejde do kapsy (větší...klokaní);)

To vejde :D Kdo jak často a jak rychle v ní dokáže hledat a najít? A to je vzdau rejstřík. Spousta hráčů vlastně v případě problému ani netuší co chce vlastně řešit. Tohle je myšleno opravdu jen jako výchozí bod - rozcestník. Jak se dál zpracuje, jestli do aplikace Ano / Ne anebo do notýsku se záložkami odkazů je právě k diskuzi. Každopádně je to výzva a velmi rád bych ho dotáhl do konce. Nějakého použitelného. Určitě v nejaké základní verzi. Diagram / notýsek určitě neobasáhne vše.

Tedy pojďme řešit obsah a pak formu. :coffee: Notýsek se záložkami už mě taky napadl. Bude to trochu pakárnička to poladit ale těším se!
 
Já myslím, že mobilní appka by byl skvělý nápad. :up: Chytrej telefon má dneska každej.
 
Já myslím, že mobilní appka by byl skvělý nápad. :up: Chytrej telefon má dneska každej.
obávám se, že mobilní apka by zdržovala víc než listování v notýsku
 
Mobilní apka je super nápad, teda pro mě a podobné jedince, kteří mají mobil na vozíku v držáku a používají ho místo scorekarty. Dovedu si představit klikací rozhraní, které bude stopro rychlejší než listování brožurkou.
Pořád za předpokladu, že mobil mám v dosahu...
 
obávám se, že mobilní apka by zdržovala víc než listování v notýsku
To si nemyslím. Můžem dát závod. :p:D Vytažení notýsku nebo telefonu vyjde nastejno. Otevření notýsku bude o 2-3 sekundy rychlejší než zapnutí telefonu a aplikace. V appce ťukneš a přepne tě kam potřebuješ. V notýsku si musíš přečíst na jakou strámku máš přelistovat a pak to udělat. Odhaduji, že to bude o 3-4 sekundy pomalejší. A když tě takhle bude notýsek navádět ve čtyřech úrovních, tak budeš s notýskem výrazně pomalejší.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom