Pravidla a doporučení pro Uživatelských recenze na 19.jamce - ČTĚTE!

Stav
Uzamčeno.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Uživatelské recenze golfového vybavení jsou individuální sekcí členů 19.jamky. Jedná se o originální subjektivní recenze ve formě diskusních vláken vzniklých dlouhodobým zkoumáním a praktickou zkušeností. S golfovým vybavením, které sami používáme, máme mnohdy více zkušeností než nějakým způsobem zaháčkovaní recenzenti na webech nebo v časopisech. Oni musí vše zjistit během krátkých zápůjček, my máme vybavení doma, pečlivě jsme ho vybírali (někdy jako nevhodný dárek dostali), zvykali si na něj a známe už každou jeho vlastnost. A můžeme poskytnout neocenitelnou užitečnou informaci všem dalším českým golfistům.

PRAVIDLA PRO SEKCI 19.JAMKY: UŽIVATELSKÉ RECENZE
 1. Pouze pro osobní a nekomerční recenze GOLFOVÉHO VYBAVENÍ s cílem poradit a pomoci ostatním. Zveřejněná RECENZE nesmí být primárně komerčního či reklamního charakteru (tzn. není určeno pro prodejce, pokud nejsou schopni objektivní recenze, tzn. včetně případných záporů).
 2. Určeno přednostně pro takové recenze, kde je delší praktická osobní zkušenost (tzn. zpravidla alespoň měsíc).
 3. PRO NOVÉ NEEXISTUJÍCÍ RECENZE:
  1. POKUD UŽ RECENZE NA STEJNÉ VYBAVENÍ EXISTUJE, NEZAKLÁDEJTE NOVÉ VLÁKNO, ALE PŘIDEJTE SVŮJ POHLED K JIŽ ZALOŽENÉMU VLÁKNU.
  2. Projděte si dobře míněné rady níže "Jak napsat dobrou uživatelskou recenzi"
  3. Nadpis recenze ve tvaru: "[DRUH GOLF. VYBAVENÍ] Oficiální název" (např. "[HODINKY] Garmin S60", [EL.VOZÍK] Motocaddy M5 Connected atd.)
  4. Udržujte i po zveřejnění nadále vlákno vaší recenze. Odpovídejte na případné dotazy, respektujte případně jiné rozdílné pohledy.
  5. Pokud později zjistíte nějakou užitečnou informaci k danému výrobku, doplňte jí jako nový příspěvek. Případně s viditelným textem EDIT i do úvodního příspěvku.
 4. PRO KOMENTÁŘE K RECENZÍM - VLÁKNA JSOU MODEROVANÁ
  1. Pokud je pro vás recenze přínosná, oceňte snahu a práci jejího autora ideálně pozitivním lajkem, pokud pro vás přínosná není - nevšímejte si jí.
  2. Nevpisujte nic neříkající samostatné komentáře (včetně: díky, super, bezva sepsáno...) bez dalšího obsahově hodnotného textu, tzn. doplnění recenze, upřesnění, vlastní pohled.
  3. V komentářích se držte striktně recenzovaného vybavení, respektujte názor autora recenze, pokud máte také praktickou zkušenost s hodnoceným výrobkem, doplňte svůj pohled, případně uveďte rozdílnou zkušenost. Zvažte kritiku, pokud není faktická.
  4. RESPEKTUJTE SNAHU A SUBJEKTIVNÍ NÁZOR AUTORA RECENZE
 5. Pro obecné diskuse využívejme vlákna v sekci Golfové vybavení.

---


Jak napsat dobrou osobní uživatelskou recenzi - dobře míněné rady:
 1. Nechte se inspirovat některými z již zveřejněných recenzí. Nemějte strach být osobití a nekonvenčí. Je to Vaše recenze. Vaše osobní dílo a váš pohled na golfové vybavení.
 2. Vytvořte si hrubou osnovu, které se budete držet: šikovné je přiblížit vzhled, velikost, kvalitu materiálu. Následně se věnujte případným funkcím a vychytávkám.
 3. Používejte nadpisy, odstavce, oddělovače. Snažte se vyvarovat složitých vět a pravopisných chyb.
 4. Nepište manuál. Popisujte své zkušenosti, pište své názory. Stále myslete na to, že píšete svoji praktickou uživatelskou recenzi pro ostatní. Snažte se podávat informace výstižně, srozumitelně a bez faktických chyb. Snažte se být objektivní, jak jen můžete. Co pro jednoho je výhodou, pro druhého může být nevýhodou - nebojte se své vnímání vysvětlit a ozřejmit. Inspirujte se již napsanými a "oblíbenými" recenzemi.
 5. Ke kvalitní recenzi patří fotky! Čím více obrázků, tím lépe. Užitečnou součástí článku může být okomentovaný graf či konkrétní tabulka.
 6. Nezapomeňte doplnit vaše ostatní praktické zkušenosti, proč jste si dané vybavení pořídili, jestli splnilo, co jste od něj očekávali. Zároveň napište, zdali byste si výrobek pořídili znovu. Jestli vám přijde jeho cena adekvátní (poměr cena/výkon) atd...


PS: Využito textu: https://avmania.zive.cz/jak-psat-uzivatelske-recenze.
Průběžně doplňováno, jak vyžaduje informace.
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom