Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Pravák nebo levák?

Pravák či levák?


  • Hlasovalo
    50

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jsi pravák, nebo levák, hraješ napravo nebo nalevo?
Došlo u tebe v průběhu golfové hry ke změně "orientace"?
 
Docela by mne zajímalo, jak jste se rozholdli , kdo za to může, že hrajetena právo/levo?
Mne kamarád přesvědčil, že napravo hrajívšichni a je větší výběr , nebo , kdysi byly věci napravo dostupnější i z druhé ruky. Jinak píší pravou ale i levou, tenis hrají pravou a hokejku levou. Jen jsem si vzal kratší klacek do ruky a zkusil jsem se trefit s držení v pravé a levé ruce a lépe jsem se trénoval prvou, tak zvítězilo pravé držení. Mnohdy si půjčím levý dříve a jse tak na 3/4 pravého.
 
Docela by mne zajímalo, jak jste se rozholdli , kdo za to může, že hrajetena právo/levo?
Mne kamarád přesvědčil, že napravo hrajívšichni a je větší výběr , nebo , kdysi byly věci napravo dostupnější i z druhé ruky. Jinak píší pravou ale i levou, tenis hrají pravou a hokejku levou. Jen jsem si vzal kratší klacek do ruky a zkusil jsem se trefit s držení v pravé a levé ruce a lépe jsem se trénoval prvou, tak zvítězilo pravé držení. Mnohdy si půjčím levý dříve a jse tak na 3/4 pravého.
Můžes to přeložit do jazyka, kterým tu mluví zbytek fóra? :rolleyes:
 
Rok sem to hrnul na pravou stranu, pak šel na akci "hraj golf změň život" nebo tak nějak a tenkrát Tomáš Polišenský na Líšnici mě přemluvil ať hraju na levo, tam sem si pak udělal kartu a už tak hraju asi 6 let. Jinak sem čistokrevný levák, píšu levou, hážu levou i při fotbale sem měl lepší levačku. Co se golfu týče, je to menší nevýhoda při nákupu, naposledy když sem kupoval poslední hole, Mizuno MP-18 SC, chtěl se zkusit kombo set ale Mizuno už ty MP-18 pro leváky ani nedělá. Jen pro představu jaký krásky to jsou, sorry za OT.

7000
 
Začínal jsem nalevo, vedl mě k tomu hokej, řekl jsem si že je nesmysl hrát napravo.. Po roce a půl jsem otočil z důvodu naprosto nedostatečné délky ran.. Trochu jsem se trápil ale nakonec jsem rád..
 
U mě rozhodl putter - při držení napravo se mi dodneška neskutečně klepe / třese v ruce... Navíc kvůli hokeji mi to přijde nalevo přirozené :D.
Ale ano, už mockrát jsem si vzpomněl na ty chytrý rady, že důležitější v golfu je cit ve spodní ruce a jako pravák se tak hrou nalevo připravuju o přesnost a konzistenci - no co, živit se tím stejně nebudu, takže stranu a celé vybavení měnit nehodlám :cool:
Nejvíc mě to trápí při procházení bazarů a Ebay - vždycky by se mi líbilo něco pro praváky, ale zkuste si to sehnat ve verzi "Left hand" - nemožné :( :D
 
Mě napadlo, že v anketě chybí ještě odpověď: "jsem pravák, hraju napravo, ale levá jsem jak turecká šavle" ;) to by mne asi tak nějak vystihovalo.:D Jinak žasnu nad úvahou "kdo vám to řekl jak máte hrát?" Nikdo, normálně jsem vzala hůl do ruky tak, jak mi to přišlo přirozené. Při netradičním turnaji jsem si zkusila odpal levou holí, na levou stranu a vím, že takhle fakt ne.😁
 
U mě rozhodl putter - při držení napravo se mi dodneška neskutečně klepe / třese v ruce... Navíc kvůli hokeji mi to přijde nalevo přirozené :D.
Ale ano, už mockrát jsem si vzpomněl na ty chytrý rady, že důležitější v golfu je cit ve spodní ruce a jako pravák se tak hrou nalevo připravuju o přesnost a konzistenci - no co, živit se tím stejně nebudu, takže stranu a celé vybavení měnit nehodlám :cool:
Nejvíc mě to trápí při procházení bazarů a Ebay - vždycky by se mi líbilo něco pro praváky, ale zkuste si to sehnat ve verzi "Left hand" - nemožné :(:D
Při patování jde mít kteroukoli ruku dole, jednou patuješ forhend a podruhé beckend, je zajímavě, že na delší vzdálenosti je u mne beckend přímější. Jinak čím blíže jamky, tím nižší úchop na patru. Každý to máme ovšem jinak.
Ps. A když mi to nijak nejde, tak patuji pouze pravou rukou a levou mám za opaskem, vzadu.
 
Upraveno:
Když jsem přišel poprvý na golf, sháněl jsem se po levý holi. Prý píšu pravou, tak mi dali pravou. Hokej bych hrál nalevo, lopatou umím na obě strany skoro stejně.
Pak jsem přemýšlel, že bych se přeonačil, protože jsem se nemohl zbavit některých zlozvyků - silného držení a následných kompenzací této chyby.
Ale protože tou dobou jsem to přestával hrotit, tak jsem se na to vykašlal.
 
Znáte někoho, kdo by obstojně hrál na obě strany a měl takhle namíchaný set? Nebo je to úplně mylná úvaha? Tak holí může být 14 v bagu, věřím, pár napravo, pár nalevo a prostě podle pozice míčku si vybrat tu správnou orientaci, tedy člověk by s sebou táhl dva půlsety. Já o tom tedy neuvažuji, ale zajímalo by mě, jestli by se člověk poctivým tréninkem dostal takto na nějakou slušnou nevrcholovou úroveň a měl by tím vyřešeno částečně i onu jednostrannost pohybu... ? Třeba u plynulosti švihu by to mohlo být dlouhodobě prima. :)
 
Znáte někoho, kdo by obstojně hrál na obě strany a měl takhle namíchaný set? Nebo je to úplně mylná úvaha? Tak holí může být 14 v bagu, věřím, pár napravo, pár nalevo a prostě podle pozice míčku si vybrat tu správnou orientaci, tedy člověk by s sebou táhl dva půlsety. Já o tom tedy neuvažuji, ale zajímalo by mě, jestli by se člověk poctivým tréninkem dostal takto na nějakou slušnou nevrcholovou úroveň a měl by tím vyřešeno částečně i onu jednostrannost pohybu... ? Třeba u plynulosti švihu by to mohlo být dlouhodobě prima. :)
Já znám.
Jeden nejmenovaný borec z Hořehled. Měl nějakej zdravotní problém, tak půl roku hrál na druhou stranu. Moc jsem změnu neviděl, je dobrej na obě. Ani nevím, která je ta jeho hlavní strana.
Ale když se vyléčil, vrátil se k původní straně.
Namíchaní set pokud vím nemá, má komplet pro obě strany.
HCP nevím, podle mě hluboce pod 20, spíš k 10, možná i pod. Už jsem dlouho mimo turnaje, tak nevím..
 
Znáte někoho, kdo by obstojně hrál na obě strany a měl takhle namíchaný set? Nebo je to úplně mylná úvaha? Tak holí může být 14 v bagu, věřím, pár napravo, pár nalevo a prostě podle pozice míčku si vybrat tu správnou orientaci, tedy člověk by s sebou táhl dva půlsety. Já o tom tedy neuvažuji, ale zajímalo by mě, jestli by se člověk poctivým tréninkem dostal takto na nějakou slušnou nevrcholovou úroveň a měl by tím vyřešeno částečně i onu jednostrannost pohybu... ? Třeba u plynulosti švihu by to mohlo být dlouhodobě prima. :)
Nikoho takovýho neznám, pár přeučených ano, včetně sebe.. Nosíval jsem levou wedge, teď už ani to ne, na výklep stačí putter nebo otočená hůl.. A myslím že Phil by zmáknul pravou na pohodu, dle jeho nedávného full swingu otočenou holí..:)
 
Nikoho takovýho neznám, pár přeučených ano, včetně sebe.. Nosíval jsem levou wedge, teď už ani to ne, na výklep stačí putter nebo otočená hůl.. A myslím že Phil by zmáknul pravou na pohodu, dle jeho nedávného full swingu otočenou holí..:)

Já teda nosim 6ku na druhou stranu a když se hodně nudím při čekání na klienta na drivingu, tak si s ní z legrandy odpaluju, tréninkem bych to nenazval. Několikrát mě vytáhla z bryndy a několikrát jsem to s ní dojebal ještě víc, než kdybych se sebral a šel rovnou domů, takže jí nosim vlastně jen jako machrovinku, podobně jako 1ku železo.
 
Ač pravák, hraju nalevo. Odjakživa jsem i v minigolfu hrál nalevo. Rozhodování mi ulehčil úraz pravé paže v minulosti, kvůli následkům mi to napravo nejde.

Jinak bych parafrázoval heslo z politiky: Neserte mi leví praví, já chci hlavně zůstat zdravý:D Hlavně, když to lítá;)
 
Upraveno:
Podle vysledku ankety zhruba tretina v tuto chvili hraje nalevo. To mi neprije tak zle na to, aby vyrobci golfove levaky (fuj, to zni hnusne) ignorovali. Jeste dotaz, co dlouhodobe sleduji ceny na levnygolf, levohole vychazi mirne levneji oproti stejnym pravoholim?
 
Podle vysledku ankety zhruba tretina v tuto chvili hraje nalevo. To mi neprije tak zle na to, aby vyrobci golfove levaky (fuj, to zni hnusne) ignorovali. Jeste dotaz, co dlouhodobe sleduji ceny na levnygolf, levohole vychazi mirne levneji oproti stejnym pravoholim?
Sice třetina hraje nalevo, ale stejně téměř všichni máme “obě ruce levé” 🤭
 
Znáte někoho, kdo by obstojně hrál na obě strany a měl takhle namíchaný set? Nebo je to úplně mylná úvaha? Tak holí může být 14 v bagu, věřím, pár napravo, pár nalevo a prostě podle pozice míčku si vybrat tu správnou orientaci, tedy člověk by s sebou táhl dva půlsety. Já o tom tedy neuvažuji, ale zajímalo by mě, jestli by se člověk poctivým tréninkem dostal takto na nějakou slušnou nevrcholovou úroveň a měl by tím vyřešeno částečně i onu jednostrannost pohybu... ? Třeba u plynulosti švihu by to mohlo být dlouhodobě prima. :)
Já jsem se s takovým hráčem setkal na Rohanském ostrově, bohužel ho neznám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom