Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Pravák nebo levák?

Pravák či levák?


  • Hlasovalo
    50
Docela by mne zajímalo, jak jste se rozholdli , kdo za to může, že hrajetena právo/levo?
Mne kamarád přesvědčil, že napravo hrajívšichni a je větší výběr , nebo , kdysi byly věci napravo dostupnější i z druhé ruky. Jinak píší pravou ale i levou, tenis hrají pravou a hokejku levou. Jen jsem si vzal kratší klacek do ruky a zkusil jsem se trefit s držení v pravé a levé ruce a lépe jsem se trénoval prvou, tak zvítězilo pravé držení. Mnohdy si půjčím levý dříve a jse tak na 3/4 pravého.
Já jsem se "rozhodnul" asi takto:..... Kamarád co už golf hrál nás pár lidí vzal do Čechie v Karlíně a já myslel, že to budu hrát stejně jako hokej nalevo - neměl jsem tenkrát o golfu ani páru. Když mi pak nějaký tamější trenér řekl, že golf jako pravák bych měl hrát napravo, tak jsem byl těžce rozčarovanej a myslel jsem, že to teda sport pro mě nebude a nikdy to nedám......no a dávám to už 10 let!:)
 
Poslední dobou se to možná malinko posunulo,vzhledem k větší dostupnosti hráčského vybavení na levou stranu.I výrobci na to určitě reagují,nebo alespoň si všimly větší poptávky těchto produktů ze Středoevropského regionu.Kdysi měl k tomu článek pan Halada,kdy uváděl určitou anomálii vůči světu,a to,že náš region má kolem 20% hráčů na levou stranu.Ve světě je přitom běžně udávané číslo kolem 5%.Odhadem si dovolím říci,že se poměr možná přibližuje k hodnotám P/L=7:3,ale přesně vedené statistiky neexistují.
 
Upraveno:
Poslední dobou se to možná malinko posunulo,vzhledem k větší dostupnosti hráčského vybavení na levou stranu.I výrobci na to určitě reagují,nebo alespoň si všimly větší poptávky těchto produktů ze Středoevropského regionu.Kdysi měl k tomu článek pan Halada,kdy uváděl určitou anomálii vůči světu,a to,že náš region má kolem 20% hráčů na levou stranu.Ve světě je přitom běžně udávané číslo kolem 5%.Odhadem si dovolím říci,že se poměr možná přibližuje k hodnotám P/L=7:3,ale přesně vedené statistiky neexistují.

Já mám poměrně přesnou představu vzhledem k množství začátečníků (cca 300 lidí za 10 let) a potvrzuji tvou úvahu 7:3.
 
Poslední dobou se to možná malinko posunulo,vzhledem k větší dostupnosti hráčského vybavení na levou stranu.I výrobci na to určitě reagují,nebo alespoň si všimly větší poptávky těchto produktů ze Středoevropského regionu.Kdysi měl k tomu článek pan Halada,kdy uváděl určitou anomálii vůči světu,a to,že náš region má kolem 20% hráčů na levou stranu.Ve světě je přitom běžně udávané číslo kolem 5%.Odhadem si dovolím říci,že se poměr možná přibližuje k hodnotám P/L=7:3,ale přesně vedené statistiky neexistují.
Ale to jen z důvodu, že jsme hokejová země. Většina dětí totiž dostane do ruky dřív hokejku...
 
Já z cca 50 golfistů, co se s nimi pravidelně potkávám mám jen dva leváky.
 
Včera jsem se díval na archiv Z na ČT 4 sport. Ukazovali hokej Československo - Sovětský svaz z roku 1983. A jako zajímavost uvedli, že všichni hráči Sovětského svazu měli levé držení hole.
Taky se říká, že leváci v tenise mají výhodu z hlediska podání (tzv. levácká zatáčka).

Přestože jsem na spoustu věcí levý, tak hraju napravo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom