Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Praporková tyč ve větru

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Zážitek z páteční hry na Slapech, kde jsme hráli s @JardaK a @honza62. Situace: extrémně foukalo, nejednalo se o žádný turnaj, ale volnou hru. Hrajeme první jamku, kluci tam nikdy nebyli, já před půl rokem, první jamka 5ti par, blížíme se ke greenu, a pořád nevidíme praporkovou tyč. Green ja tam na kopci a není to žádný prcek, takže dost rozhoduje, jestli příhrou míříte nalevo nebo napravo atd. Jdu se tam podívat a jak nahlédnu přes horizont, praporková tyč leží na zemi, hrotem se dotýká okraje jamky.

Chvíli na to koukáme, až později nám dojde, že jsou takto vyndány praporky všude na první devítce, s největší pravděpodobností servisem hřiště... když jsme se pokusili dát praporek zpátky, tak se ohýbal skoro do poloviny a laicky bych tipoval, že to vykloktává jamku. Dotazy:

  1. Předpodkládám, že při turnaji by byla hra/kolo přerušeno, nebo? Může to doopravdy ovlivnit okraje jamky, že hra nikoli kvůli větru, ale "rozmělněnou" jamkou by byla neregulérní?
  2. hobby hra, nesoutěžní... ok, trochu nám to stěžovalo orientaci, ale v pohodě, nechávali jsme i po nás praporky, tak jak jsme je našli, tzn. hrotem k jamce. Jak byste je pokládali vy? Hrotem k jamce, nebo praporkem k vlajce (opticky další kamarád na tuhle historku reagoval tak, že by spíše mířil zdálky na praporek, který spíše vidí, než hrot jamky) a tu tyč položili jak... k jamce od odpaliště jakoby rovně, aby byla pro přilítávající míč ideálně co nejmenší překážkou (což jsme se snažili méně), nebo naopak aby běžící míček po greenu zastavila (a tak opticky spíše mohla pomoci)?

Přijde mi to docela nezvyklá situace, já jí ještě nezažil a co říkali kluci, tak taky ne.

PS: Pro pořádek, je mi jasné, že toto v Pravidlech nijak není, ale tak nějak mi to sem nejvíce pasuje.
 
Byli, jste na toto upozorněni na recepci, marshallem, pokud ne, tak to jen zapomněli zastrčit. U nás, taky fouká a nikdy, praporky nevytahují a o poloze, bych se přikláněl, praporek za jamku a tyčí ve směru na střed ferveje.
 
Předpodkládám, že při turnaji by byla hra/kolo přerušeno, nebo? Může to doopravdy ovlivnit okraje jamky, že hra nikoli kvůli větru, ale "rozmělněnou" jamkou by byla neregulérní?

Pokud je vítr takový, že se reálně ohýbají vlajky tak, že vypadávají z jamek a je předpoklad, že dojde k poničení jamek samotných, tak se skutečně může stát, že hra na takovou jamku je neregulérní = přerušení nebo zrušení turnaje. Pokud pouze vlajky vypadávají z jamek, ale k jejich ničení nedochází, tak se normálka hraje.

hobby hra, nesoutěžní... ok, trochu nám to stěžovalo orientaci, ale v pohodě, nechávali jsme i po nás praporky, tak jak jsme je našli, tzn. hrotem k jamce. Jak byste je pokládali vy? Hrotem k jamce, nebo praporkem k vlajce (opticky další kamarád na tuhle historku reagoval tak, že by spíše mířil zdálky na praporek, který spíše vidí, než hrot jamky) a tu tyč položili jak... k jamce od odpaliště jakoby rovně, aby byla pro přilítávající míč ideálně co nejmenší překážkou (což jsme se snažili méně), nebo naopak aby běžící míček po greenu zastavila (a tak opticky spíše mohla pomoci)?

A jste si jisti, že to udělal personál? Nám si při velkém větru pravidelně stává, že vlajky prostě vypadnou z jamek. Taky jsem nikdy nezažil, že by to někdo dělal organizovaně takto. Osobně mi přijde dost jedno, jak je jamka na greenu položena. Pokud na ni koukám z kopce a vidím na green, tak cokoli co trefím na vzdálenost vlajky je super. V ostatních případech tam stejně nevidím, takže je to fuk.
 
A jste si jisti, že to udělal personál? Nám si při velkém větru pravidelně stává, že vlajky prostě vypadnou z jamek.

Nejsem si jist. Na druhou stranu... všechny vlajky, které jsme takto potkali na první devítce byly položeny identicky, tzn hrotem těsně u jamky, možná to mohlo vypadnout, ale podle mého neležely ve směru větru... ale to už ti jistojistě nepotvrdím. Ale chápu, že nefouká tak, aby to vlajku vytrhlo a někam dál odneslo, tak by to mohlo být vysvětlení. Rozhodně před námi cca o hodinu dřív šly ještě minimálně dva flajty a nemyslím, že by to vraceli zpátky, takže oni se možná chovali obdobně, nechali to prostě na zemi, jak našli - ale fakt jen tipuji.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom