Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.
aktuálně je problém, že stejně musíš být členem někde v klubu a pak si koupit tohle jako nadstavbu. Což pro lidi, kteří jsou řádnými členy v nějakém pražském klubu a vysolí krom vstupního poplatku cca 20 - 40,000 za to, aby hráli na svém hřišti zdarma není moc zajímavé, si myslím. Ti jsou spokojení, že obejdou devítku o víkendu. A ti co mají obyčejné roční členství za 3-5,000 v pražském klubu, zase budou zvažovat, jeslti jít do tohohle, nebo si nechat volnou ruku a pojezdit republiku. Ale zase, kvalita těch hřišť, je někde jinde ve srovnání se středními a okolními čechami. Nehodnotím jiná hřiště na Moravě. Můj pohled
 
Není možné jen zaplatit poplatek federaci?
 
Téhle větě nerozumím, a jestli jí rozumím, tak nerozumím té myšlence. Pokud chci hrát většinou na jednom hřišti, koupím si tam členství a budu tam hrát. Jakou bych měl mít motivaci koupit si členství na hřišti, když tam nechci pravidelně hrát? Pořídím si tedy "něcojakočlenství" na n-okolopražských hřišť. Není to tedy jen další "něcojakovitruál"?o_O

Musíš koukat na pohled hřiště, ne svůj. To, že ty chceš to co píšeš, je logické a většina lidí to tak chce. Ale hřiště chce v podstatě přesný opak, potkáváte se jen na té koupi toho členství:). A ano, v principu to "něcojakovirtuál" je, ovšem s tím rozdílem, že peníze by v tuto chvíli putovali přímo k hřištím a ne ke 3. subjektu.
 
Není možné jen zaplatit poplatek federaci?

Ne, tento institut byl před cca 5ti lety zrušen.
 
aktuálně je problém, že stejně musíš být členem někde v klubu a pak si koupit tohle jako nadstavbu. Což pro lidi, kteří jsou řádnými členy v nějakém pražském klubu a vysolí krom vstupního poplatku cca 20 - 40,000 za to, aby hráli na svém hřišti zdarma není moc zajímavé, si myslím. Ti jsou spokojení, že obejdou devítku o víkendu. A ti co mají obyčejné roční členství za 3-5,000 v pražském klubu, zase budou zvažovat, jeslti jít do tohohle, nebo si nechat volnou ruku a pojezdit republiku. Ale zase, kvalita těch hřišť, je někde jinde ve srovnání se středními a okolními čechami. Nehodnotím jiná hřiště na Moravě. Můj pohled

No jasně, koupit členství za 20 000 Kč + za 10 000 Kč za tohle nedává moc smysl, ale proto říkám - pokud nad tím přemýšlí, tak se to bude upravovat a vyvíjet.

Bavíme se tu o tom několik let - cena za hru pod 1 000 Kč je nerentabilní pro vesnickou 9ku, natož pro relativně kvalitní pražskou 18ku. Aktuálně si myslím, že neexistuje příliš mnoho lidí, kteří tuto cenu za hru platí, spíš to bude někde na polovině, možná méně. Tzn. toto je potřeba narovnat a varianty jsou v podstatě dvě:

1. Omezit všechny slevy a reciprocity a narovnat finanční toky
2. Nechat určitá hřiště na spodní hranici kvality a umožnit levnou hru za stokoruny a jiná hřiště naopak nechat tu kvalitu šperkovat, ale s odpovídající cenou fee
 
Moc nechápu, že píšete o tom, že za ceníkové ceny nikdo nechodí, kde to berete? když tedy neberu virtuály. Když se podívám co nabízejí za reciprocity "pražská hřiště", tak kdyby místo toho nic, co tam aktuálně mají, nabídly 20-50% slevu, tak se jim to musí vyplatit bez těch vstupních nákladů, které s tím mají.
 
neresime nahodou hrace? a ne provozovatele a majitele hriste - ti maji skutecne zajem zaplatit co nejvice od hracu a nehrat na domacim hristi

Ten by men zajimalo, jack dokazete hrat na cizim hristi za polovicni ceny. To mam prijit na recepcia rozplakat se tam?
 
Moc nechápu, že píšete o tom, že za ceníkové ceny nikdo nechodí, kde to berete?

Jednoduché statistiky, plnou cenu fee platí sotva 30% hráčů. Ostatní čerpají nějakou formu slevy.
 
Vyveďte mě někdo z omylu.
Podle mě je to jen úplně jednoduchá trojčlenka. Na jedné straně počet odehraných her a částka, kterou jsou ochotni golfisté zaplatit za hru a na druhé straně počet hřišť a úhrnná částka, která jim umožní efektivně hospodařit. Pokud mají být obě strany uspokojeny měl by být součin odehraných her a ceny za hru roven úhrnné částce potřebné pro udržení hřišť. Z toho mi vychází jen dvě řešení :
1. snížit počet hřišť
2. zvýšit počet aktivních golfistů
Vznik virtálů a jiných slevových čehosi je jen a jen důsledek téhle nerovnováhy.
Asi nejsem jediný, kdo si všíml, že golfistů v čechách ubývá a přesto se staví nová hřiště. Dává to někomu z přítomných smysl?
Mě tedy ne.
 
Ten by men zajimalo, jack dokazete hrat na cizim hristi za polovicni ceny.

Ono to principielně nemusí být tak, že hráč platí 50%. Ale hřiště dostane sotva 50% např. v situaci, kdy právě spolupracuje s virtuálním klubem. Mě osobně bylo virtuálním klubem nabídnuto za víkendové fee, které prodávám za 700 Kč, pouhých 150 Kč.
 
Moc nechápu, že píšete o tom, že za ceníkové ceny nikdo nechodí, kde to berete? když tedy neberu virtuály. Když se podívám co nabízejí za reciprocity "pražská hřiště", tak kdyby místo toho nic, co tam aktuálně mají, nabídly 20-50% slevu, tak se jim to musí vyplatit bez těch vstupních nákladů, které s tím mají.


Není to myšleno tak, že ten člověk je člen a platí roční fee?
 
Vyveďte mě někdo z omylu.
Podle mě je to jen úplně jednoduchá trojčlenka. Na jedné straně počet odehraných her a částka, kterou jsou ochotni golfisté zaplatit za hru a na druhé straně počet hřišť a úhrnná částka, která jim umožní efektivně hospodařit. Pokud mají být obě strany uspokojeny měl by být součin odehraných her a ceny za hru roven úhrnné částce potřebné pro udržení hřišť. Z toho mi vychází jen dvě řešení :
1. snížit počet hřišť
2. zvýšit počet aktivních golfistů
Vznik virtálů a jiných slevových čehosi je jen a jen důsledek téhle nerovnováhy.
Asi nejsem jediný, kdo si všíml, že golfistů v čechách ubývá a přesto se staví nová hřiště. Dává to někomu z přítomných smysl?
Mě tedy ne.

Máš pravdu a já to říkám už 8 let - ekonomika golfu v Čechách má řadu paradoxů. Tvrdím, že většina z nich vychází z toho, že naprosté miminum hřišť vzniklo jako ekonomicky promyšlený a naplánovaný projekt. Naprostá většina vznikla z nadšení určité skupiny a nebo naopak jako odklon financí, tzn. nesplňují základní logické modely, na které se odvoláváš. A proto spousta věcí nedává smysl a bude ještě dlouho trvat, než se to narovná.
 
Jednoduché statistiky, plnou cenu fee platí sotva 30% hráčů. Ostatní čerpají nějakou formu slevy.
Dobře, ale těch 70 % jsou členy virtuálů? nebo to jsou poukazy? nebo to jsou fakt "smutné oči" ? Jasně, čas od času, se objeví jako bonus například k účtu nějaká hra za levnější peníz. ale to mi neříkejte, že to dělá tak velké procento
Já tomu nerozumím, omlouvám se, ale jsem asi netvrdlý
 
Dobře, ale těch 70 % jsou členy virtuálů? nebo to jsou poukazy? nebo to jsou fakt "smutné oči" ? Jasně, čas od času, se objeví jako bonus například k účtu nějaká hra za levnější peníz. ale to mi neříkejte, že to dělá tak velké procento
Já tomu nerozumím, omlouvám se, ale jsem asi netvrdlý

Kombinace všech dalších slev - reciproční, vouchery, vyřvané, vyjednané, hotelové, happy hours,...
 
Není to myšleno tak, že ten člověk je člen a platí roční fee?
jasně, ale ten si to právě zaplatil v ročním příspěvku
 
Kombinace všech dalších slev - reciproční, vouchery, vyřvané, vyjednané, hotelové, happy hours,...
OK, rozumím
 
Dobře, ale těch 70 % jsou členy virtuálů? nebo to jsou poukazy? nebo to jsou fakt "smutné oči" ? Jasně, čas od času, se objeví jako bonus například k účtu nějaká hra za levnější peníz. ale to mi neříkejte, že to dělá tak velké procento
Já tomu nerozumím, omlouvám se, ale jsem asi netvrdlý
I teetime platba předem ti dává slevu na fee z ceníku. Já díky platbě předem v teetime také nikdy neplatil plnou cenu.
 
To ano, ale ne všude. Vždy je to záležitost hřiště, jak se k tomu postaví, kolik poukazů vydá, komu na co kývne apod.
 
Možná mě tu ukamenujete ale já ze svýho pohledu nepražáka a člověka, co hraje za sezónu minimálně 15-20 různých hřišť a tak ho to baví, říkám: Zlatý virtuály.
Taky nejspíš dostanu šutrem:)..... ale jsem úplně stejný případ (nepražák, cca počet různých odehraných hřišť) jako ty....
 
právě že, to za těch 600-700 neseženeš, protože zřejmě ČGK a podobní budou mít na těchto hřištích smůlu.
Popravdě, když si to spočítám, tak to vyjde na bratru 1,100 za hřiště, když beru víkednovou taxu. Za tyhle prachy se ani jako roční člen na Černém Mostě na svoje hřiště nedostanu. Nicméně abych musel objezdit všech pět hřišť, tak to mě nepřijde jako zajímavá nabídka.
A myslím, že "běžný" pražský golfista to taky neocení, neboť jemu je jedno, jestli zaplatí o těch 500 korun víc nebo ne a zároveň s tou nutností si to vybrat i na jiných hřištích. Ale jistě jako nějaký dárek to může být zajímavé...

No dobře, asi to tak bude......tak holt na těch čtyřech hřištích (Pyšely tam nikdy nebyly) hrát nebudu, v nabídce CGK jsou desítky dalších na které holt půjdu hrát o to častěji.....
Takže pro mne to opravdu může být pouze fajn jako dárek pro někoho....ale to určitě nebyl záměr udělat z toho dárkové poukazy pro golfisty.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom