Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.
Já jsem na nás na Čechy děsně pyšnej. My totiž jsme nejen super politici, fotbalový a hokejový trenéři, Einsteinové, migrační experti a kuchaři. My jsme tu i jeden vedle druhýho golfový manažeři, marketéři a obchodní ředitelé.

Vše se přece v životě nějak vyvíjí. Copak vy sami se chováte a jednáte stejně jako když vám bylo 10, 20, 30,...? Uplně stejně se vyvíjí vztahy v golfovém prostředí. Ano, je mnohdy zkostnatělé, nepružné, lpí na tradicích. Stejně jako každý z nás jsme jiný. A to co na trhu s virtuály platilo před 10ti lety dnes už prostě neplatí.

Myslíte si, že někdo z těch hřišť má zájem své návštěvníky dobrovolně naštvat nebo odradit? Já si to nemyslím. Ale zároveň mají zodpovědnost ke svému provozu a dokonce k sobě navzájem. A já jim tleskám za to, že místo cesty totální cenové války (ze které by profitoval jen hráč, ale velmi krátkodobě), šli cestou vzájemné dohody a spolupráce.

Jistě, ten produkt není ideální, zázračný a bezkonkurenční. Možná je i uplně blbý. Ale je to myšlenka, nápad, změna. A to je vždy dobře. A buďte si zatraceně jisti tím, že řada z nich to tu pravidelně čte a třeba právě vaše připomínky budou v budoucnu aplikovány na inovaci, změnu, zrušení PGC.

Měl jsem tu možnost s několika účastníky PGC diskutovat na sjezdu manažerů golfových resortů a minimálně dle jejich slov v podstatě podobnou reakci očekávali. A jsou připraveni na nabídce pracovat, poslouchat své členy, návštěvníky a snažit se jim nabídku přizpůsobit.

Takže ano, buďme kritičtí, buďme hlasití. Ale dělejme to s rozmyslem.
 
Pokud je to snaha o vytlačení virtuálů, se kterými resorty sami do spolupráce šli a najednou jim "smrdí", není nejjednodušší s nimi tedy spolupráci zrušit? A aby nepřišli o hráče, co přes ně využívala nabízené "výhody", upravit ceny fee? Nějaký zlatý střed. Sice bude nižší fee ale více hráčů. Hřiště přeci má statistiky kdo jak za kolik toto využíval. Než vymýšlet takovou podivnost, které nikdo moc nerozumí.

V téhle oblasti např. já vidím problém, že pokud ceníkovou cenu snížíš (což zcela jistě jde), tak už ti zbývá mnohem méně prostoru na práci s ní, především v oblasti slev a výhod. A bohužel, dnešní doba na slevy slyší. Paradoxně tak více lidí přilákáš na to, že prodáváš věc za 1 000 Kč se slevou 50% než na věc za 500 Kč.
 
virtuály Vám přinesly nějakou sumu na začátku roku, s kterou jste mohli počítat, nyní je to velký krok do neznáma, avšak těchto karet by se musely prodat stovky, ne li tisíce, aby kluby dostaly cca podobné peníze.

Pokud se dostaneš do situaci, kdy si spočítáš, že ti tyhle peníze na začátku roku nestačí, co máš udělat?
 
- Další věc je ohledně údajného "vládnutí" virtuálů jak tu někdo zmínil.......členů virtuálních klubů je cca 4500 (ČGK asi 3500, Best Golf asi 700 + nějaký zbytek), registrovaných golfistů je cca 53000, po očištění vícečetného členství a aby se to dobře počítalo dejme tomu 45000. Já vím, je to jen hra s čísly....ale dost dobře nechápu ten humbuk kvůli 10% podílu na trhu!!...a vládnutí si taky představuju trochu jinak, když je zcela zřejmé, že 90% golfistů systém virtuálních klibů nevyhovuje a své učinkování na hřištích realizují jinými způsoby.

Napadá mne jeden vedlejší efekt - byl jsem hrát s @requo letos v Beřovicích. Sešli jsme se na recepci, já platit 1 300 Kč, on 500 Kč. On měl totiž dokup od ČGK, za který na začátku roku zaplatil 1 000 Kč. Já jsem se v podstatě cítil podveden a výsledek je, že po této zkušenosti nechci jet ani do Beřovic, ani si pořídit členství v ČGK.
 
Upraveno:
No to chápu, ale toto není standartní fee, ale nějaký vázaný produkt, který má přivézt víc hráčů(peněz) do klubů a vyřadit virtuála. Tuto funkci to však nesplní... členové virtuálů jsou zvyklí na určité ceny, pokřivil virtuální klub trh? Nemyslím si. Je golfové hřiště ziskový podnik? Odpovím si sám...... Není

Reaguješ, že tento produkt je špatný. Že je drahý, nemotivující, nemá klientelu. Jaký produkt by dle tvého byl dobrý?
 
Predne jsem strasna rad, ze tu @TatanaBel pise, neb to je zajimavy insight.
Uprimne jsem nad tim premyslel podobne jako @Dana, tzn. jak to vychazi pro cleny atp. Byt clen, tak kompenzace voucherem mi prijde trosku divna. Preci jej nebudu prodavat znamym nebo za 1/2 na aukru?
Cernak posledni dobou dela dle meho super veci... znam jejich tabory a kolik tam pinka deti. Libi se mi ruzne slevy pro vsechny mozne lidi a kratka fee na 6 ci 3 jamky. Ideal pro mestke hriste, k tomu dobra kvalita vseho a super restaurace. Povazuji se sa hodne busines orientovaneho cloveka a drtivou vetsinu aktivit vsech moznych subjektu chapu... ale tady zkratka tapu.
7K je pro lidi z CGK hodne penez za fee... a pro lidi, kteri nemaji problem to zaplatit... ti preci hraji uplne “jinak”... banky, pozvanky, firemni turnaje atp. Priznam se, ze netusim jak plati mistni vietnamci a cinane. Ze by to bylo pro ne??

Spojeni hrist chvalim, dava to smysl a muze to umoznit ve finale dostupnejsi hry pro vice lidi. Jen mam obavu, ze timto si hriste neziskaji ani sympatie golfistu, ani jim to neprinese zadne penize.

Popravde mi to nedava logiku. Kdo je tedy cilovka takto komplikovaneho a neprenosneho voucheru?
Frajerina by byla, kdyby neodehrane hry na konci roku kluby “vykoupily” zpet...
 
Upraveno:
Napadá mne jeden vedlejší efekt - byl jsem hrát s @requo letos v Beřovicích. Sešli jsme se na recepci, já platit 1 300 Kč, on 500 Kč. On měl totiž dokup od ČGK, za který na začátku roku zaplatil 1 000 Kč. Já jsem se v podstatě cítil podveden a výsledek je, že po této zkušenosti nechci jen ani do Beřovic, ani si pořídit členství v ČGK.
To vice mene zminuje @TatanaBel ... nicmene nevim, zda se toto odstrani az pujdem treba spolu a zaplatim pres banku.

Kazdopadne ty ruzne ceny jsou znat, kdyz se snazis domluvit hru s prateli a kazdy zacne lobovat za hriste, kde ma hru zdarma, voucher ci akcni cenu. :D
 
V téhle oblasti např. já vidím problém, že pokud ceníkovou cenu snížíš (což zcela jistě jde), tak už ti zbývá mnohem méně prostoru na práci s ní, především v oblasti slev a výhod. A bohužel, dnešní doba na slevy slyší. Paradoxně tak více lidí přilákáš na to, že prodáváš věc za 1 000 Kč se slevou 50% než na věc za 500 Kč.
Pořád je to nějaká úprava ceny bez virtuálů. Jakým způsobem ji dáš na vědomí českým slevařům je otázka marketingu.
 
Pořád je to nějaká úprava ceny bez virtuálů. Jakým způsobem ji dáš na vědomí českým slevařům je otázka marketingu.

Já mohu reagovat pouze z vlastní zkušenosti a u mne to prostě nefungovalo.
 
Mně by fakt zajímalo kolik hráčů v daném resortu využije / jde za cenu fee virtuála. Nebo se to v systému teetime nedá zjistit? Pokud taková statistika existuje, tak přeci není problém zapojit selský rozum a kupecké počty.

Dříve být členem klubu byla víceméně výsada. Dnes to vlastně nikoho nezajímá. Nejsem členem klubu abych mohl říkal, že jsem jeho členem. Jsem členem abych mohl někde něco hrát, byl mi upravován hcp... Ideálně za lepší cenu. Pořád je to jen o hře za lepší / nižší / rozumnou cenu.
 
Mně by fakt zajímalo kolik hráčů v daném resortu využije / jde za cenu fee virtuála. Nebo se to v systému teetime nedá zjistit? Pokud taková statistika existuje, tak přeci není problém zapojit selský rozum a kupecké počty.

To zcela určitě jde, je to otázka pár kliknutí. Jenže ono se ne zrovna snadno predikuje, jak se bude trh chovat příští rok. Natož např. za 5 let nebo 20 let. A ano, pomalu přichází doba, kdy fee bude skutečně cenově velmi proměnlivé, v podstatě jak píše @Helldriver - už existují poloautomatizované programy, které cenu fee budou upravovat podle obsazenosti hřiště, počasí, dnu v týdnu atd.
 
To zcela určitě jde, je to otázka pár kliknutí. Jenže ono se ne zrovna snadno predikuje, jak se bude trh chovat příští rok. Natož např. za 5 let nebo 20 let. A ano, pomalu přichází doba, kdy fee bude skutečně cenově velmi proměnlivé, v podstatě jak píše @Helldriver - už existují poloautomatizované programy, které cenu fee budou upravovat podle obsazenosti hřiště, počasí, dnu v týdnu atd.
Jaká predikce? Tyhle "obavy" bych pochopil u hřiště co funguje rok dva. A i ty už mají k dispozici relevantní data. Data třeba za 5 let provozu už přeci musí ukázat chování golfistů v daném resortu.
 
Jaká predikce? Tyhle "obavy" bych pochopil u hřiště co funguje rok dva. A i ty už mají k dispozici relevantní data. Data třeba za 5 let provozu už přeci musí ukázat chování golfistů v daném resortu.

Nedisponuji žádnou sofistikovanou technikou, mám jen data z tržeb, nákladů a počtu návštěvníků. A můžu ti garantovat, že během 8 let jsou tam výkyvy i 30% na obě strany. A to už se sakra blbě plánuje...
 
... tak me tak napada, ze kdyby se jim to nakonec rozjelo... meli bychom si preventivne registrovat podobny produkt: Prague Wolf Card.
Co to bude nevim, ale bude to stat o litr mene :D
 
... tak me tak napada, ze kdyby se jim to nakonec rozjelo... meli bychom si preventivne registrovat podobny produkt: Prague Wolf Card.
Co to bude nevim, ale bude to stat o litr mene :D
PWC... ti nevim. S tim by mohl byt problem;)
 
PWC... ti nevim. S tim by mohl byt problem;)
Pecka... svezeme se na uspechu provareneho brandu.
Jen si nejsem jisty, zda to je zrovna dobry B2C brand. :D

Uz mam k tomu i claim:
Prague Wolf Card - Karta pro golfove vlcaky! :D

Skoda, ze wolf neni anglicky liska... lisaci by znelo lip. :D
 
Admin note: Ok, ať to tady "nezvlčí příliš" a nemusíme přesouvat do Stoky. Držte se prosím tématu, tzn. PGC a souvisejícího.
 
Popravde mi to nedava logiku. Kdo je tedy cilovka takto komplikovaneho a neprenosneho voucheru?
Frajerina by byla, kdyby neodehrane hry na konci roku kluby “vykoupili” zpet...

Já třeba si to nekoupím a to jsem Pražák (a hraju docela dost), pro mě je to styl akce s něčím co chci dostanu toho spoustu, co nechci "v ceně". Povinnost navštívit každé hřiště jednou mě nijak neláká, vím, jak bojuji s fee na konci sezóny i které vyhraju, prostě se tam ne vždy dostanu, takže zbytečně svazující. Pro mě je tam toho moc - a mám obavy, že nevyužiju, protože budu cestovat jinde. A raději pojedu dál od Prahy, než na Pražská hřiště, když už jet za golfem na výlet a zážitek. Typicky mě napadá situace: jedno z hřišť prostě nemám rád a nechci na něm hrát a holt musím - platím něco, kde může být součástí něco, co nechci.

Kde si myslím, že to může být v současné podobě využito (a víc mě nenapadá):
  • dárek pro golfistu (kdyby mě někdo chtěl obdarovat a předvést se, klidně se hlásím :)
  • vícedenní trip na výlet pro mimopražské (mimočeské) - Prostě na týden trip do Prahy a poznávačka hřišť.
---

Jinak diskuse je zajímavá a projektu docela fandím. A objevila se tady spousta užitečných a konstruktivních nápadů, nad kterými se dá zamyslet pro budoucí úpravu. Minimálně to čeří docela stojaté vody současně uchopeného členství - kamenné versus virtuál, versus různé "pasy" - které v ČR zatím moc nejsou a být by mohly. Jsem spíš zastáncem platit běžné ceny fee, které ale pokud možno odpovídají stavu hřiště, protože ano - taky se necítím komfortně, když někdo zaplatí za fee přes čgk 500 versus běžná 1200 a dostává za to stejnou službu (čímž netvrdím, že toho nevyužívám). Co mě hodně mrzí, je, že není možné mít neklubové členství - prostě nezařazený golfista, přes čgf.
 
Napadá mne jeden vedlejší efekt - byl jsem hrát s @requo letos v Beřovicích. Sešli jsme se na recepci, já platit 1 300 Kč, on 500 Kč. On měl totiž dokup od ČGK, za který na začátku roku zaplatil 1 000 Kč. Já jsem se v podstatě cítil podveden a výsledek je, že po této zkušenosti nechci jet ani do Beřovic, ani si pořídit členství v ČGK.

Vubec nerozumim, jak muzete porovnavat tyto dve veci. Jsem clenem golfoveho klubu, kde aam koupene jnejake clenstvi na nejakem hristi a muzu tam hrat za cenu nula oz treba po 50% slevu, a kdyz se mnou pujde hrat neclen, ktery zaplati plne fee, pripadne 20procent slevu na hru nebot jde hrat se mnou je to nespravedlive? To si mam kvuli tomuto hraci koupit plne fee aby se necitil spatne?
Nemas clenstvi proc bys nemel platit normalni cenu :)
 
Vubec nerozumim, jak muzete porovnavat tyto dve veci. Jsem clenem golfoveho klubu, kde aam koupene jnejake clenstvi na nejakem hristi a muzu tam hrat za cenu nula oz treba po 50% slevu, a kdyz se mnou pujde hrat neclen, ktery zaplati plne fee, pripadne 20procent slevu na hru nebot jde hrat se mnou je to nespravedlive? To si mam kvuli tomuto hraci koupit plne fee aby se necitil spatne?
Nemas clenstvi proc bys nemel platit normalni cenu :)

Ale já rád zaplatím plnou cenu, zvlášť u hřiště, které je v dobré kondici jako byly Beřovice. Vadí mi, že @requo jen proto, že vyplnil nějakou přihlášku a zaplatil někomu 1 000 Kč, šel na to hřiště za zcela nepoměrných 500 Kč. A ano, možná mi to vadí proto, že znám to pozadí celé věci. Ale výsledek je pořád stejný - cítím se podvedený, protože jsem za své plné fee dostal stejné služby jako někdo, kdo zaplatil 1/3.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom